Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 '00] Alarm
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 '00] Alarm
Autor Wiadomość
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:49   [R45 '00] Alarm

Problem pojawił się kiedy zaczęły się ciepłe słoneczne dni.Alarm włącza się samoczynnie.
Wyczysciłem wszystkie krańcówki, po zamknieciu auta czy z pilota czy kluczykiem alarm sie uzbraja, kierunki migną 3 razy a po chwili i tak sie załączy.Nie wiem co robic dalej.Co jeszcze sprawdzić? Co mogłem przeoczyć? Czekam na Wasze pomysły

Ps.Szukałem na forum ale nie znalazłem rozwiązania dlatego pytam
Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 20:38   

Zdarza się, że opary wilgoci wydostające sie z wnętrza samochody wpod wpływem ciepła wzbudzają czujnik ultradźwiekowy - warto by go odłączyć i wtedy przetestować czy alarm sie uruchamia.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 12:43   

Wie ktoś gdzie w R45 jest czujnik ultradzwiekowy? Szukałem ale nie znalazłem
 
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 302
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 18:03   

Witam!!! U mnie jak mi się wydaje (mam r45 idt 03) jest na środkowym prawym słupku z 5 cm od podsufitki.

pozdr. marek 501
_________________
marek501
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 21:35   

magneto, w niektórych jest w niektórych nie ma ;)
sprawdź jeszcze czujnik zamknięcia maski (w R45 jest guzik wciskany obok lewego światła), potem jeszcze czujnik w zamku klapy...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:53   

marek501, u mnie go nie ma.
sTERYD napisał/a:
jeszcze czujnik w zamku klapy...

ten jest ok
sTERYD,
sTERYD napisał/a:
sprawdź jeszcze czujnik zamknięcia maski (w R45 jest guzik wciskany obok lewego światła

Wtyczka tej krańcówki nie chce wskoczyć do końca i jest troche luźna.Pomimo tego alarm się uzbraja(kierunki migaja x3). Ciekawi mnie to bo gdy maska nie jest do końca zamknieta to alarm też się normalnie uzbraja.
Dam mu jeszcze szansę i poczekam kilka dni.Może auto wyschnie po zimie i bedzie ok.
Wczoraj pomimo wysokiej temp. i mocnego słońca alarm się nie włączył.


PS.Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.Gdyby ktoś mial jeszcze jakieś pomysły to czekam :smile:
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 12:37   

spróbuj zdjąć całkiem tą wtyczkę i zaizolować ją. Jak przestanie się włączać bez sensu, to znaczy, że to to i wtedy będzie trzeba jakoś to porządnie nareperować ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 23:55   

W tym momencie nie wiem juz co robic. Wieczorem włączył mi sie alarm 5 razy.Po wyłaczeniu trabiącego alarmu i ponownym włączeniu alarmu z pilota jak zwykle 3 razy mignął kierunkami po czym po chwili znów zaczął trąbić. Przed chwila odłączyłem klemy od aku i zamknąłem auto z kluczyka.
sTERYD napisał/a:
spróbuj zdjąć całkiem tą wtyczkę i zaizolować ją.

Jutro ją rozepnę i zobaczę co się bedzie działo.Nie ukrwam że zaczyna mnie to wkurzać

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 23:47 ]
Dodam jeszcze że po ostatnim alarmie próby uzbrojenia alarmu nie powiodly się. 3 razy próbowałem centralny zamykał ale kierunki mi nie migały. Kiedy ponownie otwierałem to migneły jak zwykle 1 raz

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 23:55 ]
Ma ktoś z was schematy elektryczne do 45 albo przynajmniej schemat do fabrycznego alarmu?
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 07:45   

magneto napisał/a:
Ma ktoś z was schematy elektryczne do 45 albo przynajmniej schemat do fabrycznego alarmu?


Są w rave :grin: .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 11:38   

darek_wp, dzieki,ide sprawdzać jeszcze raz wszystko po kolei.Jak nie bedzie efektu to jadę z tym do elektryka

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 11:38 ]
Podłączyłem aku zamknąłem auto kluczykiem i otworzyłem z pilota.Kierunki mignęły raz.Próba zamknięcia i zonk.Centralny zamyka ale kierunki nie migają.Po chwili alarm trąbi.Kilkanaście razy powtarzam czynność otwieranie- zamykanie z pilota.przy otwieraniu miga raz przy zamykaniu nie miga wcale.Naprawiłem kostke w krańcówce pokryw silnika- pieknie wskoczła, żadnych luzów,ale alarm dalej nie chce się uzbroić.
Odpaliłem silnik,po zgaszeniu alarm zaczął się uzbrajac.Miga 3 razy.Jade do elektryka.Auto sie pieknie zamyka ,alarm uzbraja.
Opowiedziałem elektrykowi co się dzieje a on mi na to że musze jechać do ASO bo on sie nie zna na fabrycznych alarmach.Pokazałem mu te schematy a on dalej swoje.
Wracam do domu.Zamykam z pilota i znowu zonk-nie mignął tylko od razu alarm trąbi.
Otwieram z pilota i zamykam kluczykiem.Jak na razie nie trąbi.
Czy jest możliwość odłączenia samego alarmu?
Jeśli tak to który przekaźnik wyciągnąć albo co rozłączyć żeby mieć spokój.Alarm mi nie jest potrzebny bo mam AC :razz:
Proszę o pomoc
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 12:04   

magneto spróbuj tak - wykręć i odłącz wszystkie krańcówki, odłącz przewód od bagażnika i od zamka pod maską. Przewody oczywiście nie mogą się stykać z masą. Wtedy sprawdzisz czy to instalacja czy wyłączniki są problemem (sądzę, ze opcja 2). Później podłączanie i montaż pojedynczo wyłączników i sprawdzanie jak zachowuje się alarm. Trochę to męczące ale nie powinno zająć więcej niż godzinę i zrobisz sam :grin: . Oczywiście po każdej czynności próba jak działą alarm :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jackson420 



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 53
Skąd: Rzeszów / Jasło



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 13:02   

Moim zdaniem jeśli trąbi od razu po zamknięciu auta nie mrugając kierunkami coś jest nie tak z krańcówką w drzwiach kierowcy. Gdyby coś nie tak było z innymi to alarm by się nie uzbroił. U mnie po zamknięciu auta pilotem z otwartymi drzwiami - np. tylnych mruga kierunkami i uzbraja się dopiero po zamknięciu drzwi.
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 00:15   

darek_wp, krańcówki drzwi rozbierałem już dwa razy .Spróbuję jeszcze w klapie bagażnika ale myślę że też można ją wykluczyc ponieważ nie świeci się kontrolka otwartej klapy
jackson420, tak myślałem na początku bo rzeczywiście krańcówka drzwi kierowcy była zanieczyszczona i mokra w środku ale wtedy po zamknieciu drzwi i przekręceniu kluczyka w stacyjce świeciła się kontrolka otwartych drzwi.Po wyczyszczeniu krańcówki kontrolka przestała świecić i byłem przekonany że rozwiązałem problem.Kilka dni był spokój i nagle alarm zaczął się odzywać pomimo nieświecącej kontrolki.
Ciekawostką jest to że po zamknieciu auta z kluczyka cały dzień alarm nie zatrąbił.Przy mokrej krańcówce drzwi pomimo zamykania z kluczyka po kilku minutach alarm się uruchamiał.
Inna sprawa to to że jak zamykam kluczkiem to kierunki nie migają , a przy otwieraniu kluczykiem migają raz.Dodatkowo po zamknięciu kluczykiem czerwona lampka alarmu na desce rozdzielczej miga sobie tak jak by alarm był załączony.
Sorry że was tak zadręczam tym problemem ale chce usunąć tą usterkę bo jak tak dalej bedzie mnie to wkurzac to chyba go....
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 07:50   

magneto napisał/a:
krańcówki drzwi rozbierałem już dwa razy

Nie chodzi o rozbieranie krańcówek, zdemontuj je z auta i zostaw tylko same kable. Chodzi o to żeby wykluczyć czy problem tkwi w instalacji czy w osprzęcie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Alarm
yagher Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Sie 31, 2008 18:35
sTERYD
Brak nowych postów [R 400 1998 1,6 16v] alarm?
polofix Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 55 Pon Cze 07, 2010 11:45
bolec0000
Brak nowych postów [R400] Alarm
dudi30 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Cze 18, 2007 12:43
piter34
Brak nowych postów [Seria 400]Alarm
Gregor384 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Sty 14, 2010 22:05
Gość
Brak nowych postów [R45 2.0 iDT 03r] szalejący alarm
piterek1812 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Wto Gru 29, 2009 15:36
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink