Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 1,6 16V 02r] Wymiana sprzęgła.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 1,6 16V 02r] Wymiana sprzęgła.

SPRZĘGŁO !
Autor Wiadomość
wiki 



Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: ŻYWIEC



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 18:31   [R45 1,6 16V 02r] Wymiana sprzęgła.

Witam,
Muszę wymienic sprzęgło w moim Roverku 45, poradźcie jak to zrobić dobrze i tanio.
Pozdrawiam Wiki
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Maj 13, 2010 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 18:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 23:34   

wbrew pozorom wymiana sprzęgła w tym aucie nie jest taka trudna (na początku roku opisywałem to krok po kroku jak wymieniałem u siebie, a to to samo) pytanie tylko co Twoim zdaniem oznacza "dobrze i tanio"?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wiki 



Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: ŻYWIEC



Wysłany: Czw Maj 13, 2010 10:01   

Witam,
Problem ze sprzęgłem, oddalony pojawił się nowy problem, który może mieć związek ze sprzęgłem. Podczas ruszania słychać (dziwne dżwięki-charczenie) wydobywające się z silnika lub ze skrzyni biegów (nie wiem). Tak się dzieje na biegu 1,2,3 natomiast pracuje cichutko na 4 i 5 biegu.
Pomóżcie, co robić ?
Bardzo lubie moją 45, ale chciałabym nią jeździć, a nie oglądać w garażu.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakąś podpowiedź.
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Czw Maj 13, 2010 10:27   

witam
w mojej 200 jest podobne charczenie(gdzieś w okolicach silnika) i również na tych samych biegach co u Koleżanki ;) , a właściwie przy każdym z tych biegów na obrotach ok1700 charczenie - 1800 brak charczenia - 1900 charczenie(czyli takie falowanie), a powyżej już całkowicie zanika. dodam że biegi wchodzą bez zadnego problemu(jedynie z wstecznym jest delikatny opór ale te auta tak mają), a charczenie pojawiło sie już w listopadzie zeszłego roku gdzie po dłuższej jeżdzie i rozgraniu auta zanikało ale teraz już nie przestaje charczeć po rozgrzaniu.
więc myśle wiki że na razie możesz smiało jeżdzić, ale podobnie jak Ty chciałbym wiedzieć co sie dzieje?!?
pozdrawiam
 
 
wiki 



Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: ŻYWIEC



Wysłany: Czw Maj 13, 2010 15:34   

Dzięki za słowa otuchy, ale obawiam się że z moim Roverkiem jest naprawdę źle. To "charczenie" zamienia się w piszczenie i w inne trudne do określenia dźwięki. Mało tego jest bardzo słaby(brak mocy). Boję się że stanie na drodze.
Być może to skrzynia biegów (biegi wchodzą bez problemu).
Nie wiem co robic ? Może powinnam wybrać się do ASO ?
Pozdr.Wiki
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 17:31   

Ja bym sprawdził w pierwszej kolejności czy olej w skrzyni jest we właściwej ilości. W dwóch innych markach spotkałem się z takim problemem przy niskim stanie oleju. 1,2,3 może hałasują bo mają wyżej zębatki niż pozostałe biegi i chodzą "na sucho".
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 09:56   

Jordan87 napisał/a:
Ja bym sprawdził w pierwszej kolejności czy olej w skrzyni jest we właściwej ilości. W dwóch innych markach spotkałem się z takim problemem przy niskim stanie oleju. 1,2,3 może hałasują bo mają wyżej zębatki niż pozostałe biegi i chodzą "na sucho".

sprawdzałem stal oleju w skrzyni jakis miesiąc temu i wydaje sie być ok, bo gdy odkręcałem jedna z dwóch śróbek - górną na skrzyni, to po popuszczeniu śróbki(nie odkręcałem do końca) zaczął sączyć sie olej(dolna służy do spuszczenia oleju, górna do sprawdzenia poziomu oleju), wiec chyba poziom jest ok, a tak na marginesie to gdzie jest wlew oleju?czy to ta sama śróba co od sprawdzenia poziomu oleju?
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Pią Maj 14, 2010 13:44   

pawel.o83 napisał/a:
gdzie jest wlew oleju?czy to ta sama śróba co od sprawdzenia poziomu oleju?

tak
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

Wysłany: Pią Maj 14, 2010 14:42   

spider666 napisał/a:
pawel.o83 napisał/a:
gdzie jest wlew oleju?czy to ta sama śróba co od sprawdzenia poziomu oleju?

tak


Tez tak sie kiedys meczylem, ale o wiele latwiej jest zdjac pokrywke z odpowietrznika i wlac od gory. Odpowietrznik dziala jak maly lejek i czas zalewania skraca sie kilkukrotnie.
_________________
Don't drink and drive, just smoke and fly
 
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 20:12   

rodi_ napisał/a:


Tez tak sie kiedys meczylem, ale o wiele latwiej jest zdjac pokrywke z odpowietrznika i wlac od gory. Odpowietrznik dziala jak maly lejek i czas zalewania skraca sie kilkukrotnie.


a gdzie ten odpowietrznik znajduje sie?moze doleje troche i zobacze jak sie bedzie zachowywał, bo w sierpniu zeszłego roku, skończyło sie łożysko oporowe w skrzyni i po wymianie, być może mechanik wlał za mało oleju i stąd te odgłosy,
pzd
 
 
przemek199 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 135
Skąd: Wołów



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 20:34   

Jeżeli jest to przy wcisnietym sprzegle to zobacz czy na luzie jak nacisniesz bez wlanczania biegu to czy tez charczy... moze to byc lozysko oporowe sprzegla... Miał tak niedawno szwagier i po rozgrzaniu czesciowo problem zanikal...Pozdro!
 
 
 
kfrankiewicz 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: pabianice



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 20:41   

Witam. Według mnie to jeśli hałasuje na 1,2 i 3 biegu, a na pozostałych nie, to znaczy że popsuło się łożysko na wałku sprzęgłowym.
_________________
kfrankiewicz
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 21:08   

przemek199 napisał/a:
Jeżeli jest to przy wcisnietym sprzegle to zobacz czy na luzie jak nacisniesz bez wlanczania biegu to czy tez charczy... moze to byc lozysko oporowe sprzegla... Miał tak niedawno szwagier i po rozgrzaniu czesciowo problem zanikal...Pozdro!

Kolego,na luzie jest wszystko ok. zadnego charczenia itp dzwięków, chodzi cichutko :roll:

[ Dodano: Pią Maj 14, 2010 21:08 ]
kfrankiewicz napisał/a:
Witam. Według mnie to jeśli hałasuje na 1,2 i 3 biegu, a na pozostałych nie, to znaczy że popsuło się łożysko na wałku sprzęgłowym.

jesli trafiłeś Przyjacielu to powiedz mi teraz ile taka przyjemność kosztuje, czy wystarczy wymiana samego łożyska, czy wiąże sie to z czymś wiekszym.
dzieki
pozdrawiam
 
 
przemek199 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 135
Skąd: Wołów



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 22:24   

koledze chyba chodzi o to samo łożysko co mi i wtedy wymienia się najczęściej całe sprzęgło bo samego łożyska nie ma sensu jak np. za pół roku padnie sprzęgło...pozdro
 
 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 01:15   

pawel.o83 napisał/a:
rodi_ napisał/a:


Tez tak sie kiedys meczylem, ale o wiele latwiej jest zdjac pokrywke z odpowietrznika i wlac od gory. Odpowietrznik dziala jak maly lejek i czas zalewania skraca sie kilkukrotnie.


a gdzie ten odpowietrznik znajduje sie?moze doleje troche i zobacze jak sie bedzie zachowywał, bo w sierpniu zeszłego roku, skończyło sie łożysko oporowe w skrzyni i po wymianie, być może mechanik wlał za mało oleju i stąd te odgłosy,
pzd


Masz go na samej gorze, zaraz obok czujnika swiatel cofania. Sciagasz pokrywke i masz latwy dostep.
_________________
Don't drink and drive, just smoke and fly
 
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 19:28   

przemek199 napisał/a:
koledze chyba chodzi o to samo łożysko co mi i wtedy wymienia się najczęściej całe sprzęgło bo samego łożyska nie ma sensu jak np. za pół roku padnie sprzęgło...pozdro


wiec czeka mnie wymiana sprzegła :cry: ale cóż dobrze że mam stary silnik(opisywałem kiedyś tu na forum historię wyprawy na urlop), przy którym również jest sprzęgło, mam tylko nadzieje że nadal jest sprawne.
Więc Wiki chyba znależliśmy odpowiedźna nasze pytanie.
pozdrawiam i dzieki

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 19:24 ]
witam ponownie
powracając do tematu, to dzis pojechałem do mechanika umówić sie na wymiane tego nieszczesnego łożyska no i oczywiscie jestem umówiony, jednakże wczesniej chciałem zamówić takowe łożysko i zajżałem na stronke tomiego i gdy ujżałem je(łożysko) to pierwsza myśl taka, ze już gdzieś "je" widziałem!! poszedłem do garażu i miałem racje łożysko sobie leży na półce i jest ono takie samo co wymieniałem w zeszłym roku we wrześniu(to złużyte mechanik dał mi na pamiątkę:)) tak wiec zastanawiam sie teraz czy napewno jest to wina tego łożyska, skoro wymieniłem je we wrzesniu a w listopadzie zaczęły sie problemy z charczeniem!?!? czy po 2miesiącach mogło sie popsuć? dodam ze wymieniłem je w wrzesniu z takiego powodu że na postoju, przy wciśniętym sprzegle słychać było szum! wieć o co chodzi bo już sam nie wiem?! :shock:

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 19:28 ]
jw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 iDT] Wymiana sprzęgła
Bolec-scnm Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Paź 08, 2009 21:04
kasjopea
Brak nowych postów [R45] Wymiana sprzęgła
ketchup1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Lis 03, 2012 17:11
ketchup1
Brak nowych postów [R45] Kiedy wymiana sprzęgła
Kalem Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Gru 06, 2008 08:58
Kalem
Brak nowych postów [R420] Wymiana sprzęgła
potrzebuje kilku porad na temat wymiany sprzegla w rover 420
sebaengland Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Lip 25, 2007 18:34
ADAM1
Brak nowych postów [R400] Wymiana sprzęgła, co jak i ktore
qlesh Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Lut 06, 2009 21:06
KuBaB



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink