Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 98r 16v] Mega konserwacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 98r 16v] Mega konserwacja
Autor Wiadomość
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 21:33   [R214 98r 16v] Mega konserwacja

Kocham swojego Rovera co prawda nie mam w nim klimy ani szyberdachu ale i tak go kocham :P . Narazie jest uszkodzony iczeka na remont ale mam co do niego plany:

Rozbiorka na czesci pierwsze i 100% konserwacja instalacja elektryczna
sprawdzenie zgodnosci czesci blacharkskich i ewentualna poprawa
lakierowanie calego auta
konserwacja silnika, ziornika paliwa oraz innych zbiornikow, czyszczenie wiekszosci czesci
malowanie naprawa uszkodzonych urzodzen typu regulacja elek. swiatel
wymiana oswietlenia przod tyl
filtry oleje plyny

wymiana kompletu foteli i kanapy oraz tapicerek z MG oraz pomniejszych detali.

Bede miec 2 autko a nad tym bede pracowal popoludniami

Chcialbym sie was poradzic czy jest mozliwe zrobienie tego i czy jest sens ? Chcialbym naprawde "odjeba*" tego R

pozdro

ps. kasa nie gra roli ;) jestem w stanie przeznaczyc na to 700zl miesiecznie
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 21:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 23:33   

Niema rzeczy niemożliwych więc zrobić się da, kwestia właśnie kasy :razz:
Czy jest sens, to już sam musisz sobie zadać pytanie, wiadomo że potem jada takim samochodem jest dużo przyjemniejsza, zwłaszcza ta satysfakcja, ale czy się opłaca ? Trochę raczej będzie to kosztować.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 02:08   

sialalala zobaczymy co z tego wyjdzie :] ale zycze powodzenia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 08:22   

Takie rzeczy robi się owszem nie powiem że nie, ale raczej to podchodzi pod budowę takiego "oczka w głowie" jeżeli zamierzasz rozbierać R do surowej blachy to wypadało by powkładać już wszystko nowe ale jakieś Tuningowe graty, może jakiś lepszy silnik, nowe wykładziny, nowe obicia etc.....

Zresztą takich projektów na sieci jest pełno, chyba najszybciej znajdziesz i poczytasz na forach Hond, oni lubią tak się dłubać z Cifami 4,5 gen. Po za tym ja nic do tego nie mam, gdyż przeważnie budowa takiego autka w końcowym wydaniu bardzo atrakcyjnie wygląda, nie raz lepiej niż oryginał.

Moim zdaniem prócz kasy jeszcze przydało by się miejsce gdzie można było by spokojnie pracować a nie warsztat na 2 końcu miasta gdzie trzeba co dziennie dojeżdżać. No niestety budowa od podstaw samochodu to nie przelewki tak jak inne zainteresowania. Chociaż ja lubię mieć coś zawsze rozgrzebane aby na spokojnie co jakiś czas pogrzebać, ostatnio znalazłem nowe hobby a mianowicie budowa od podstaw PC w raz z jego całkowitym wodowaniem, projekt trwa już ponad 3 mc :mrgreen: i tak po trochu do niego podchodzę i dłubie, dobrze że mam 2 PC bo bym od świata był odcięty :razz:
 
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Pon Lis 08, 2010 00:11   

camaro17 napisał/a:
Takie rzeczy robi się owszem nie powiem że nie, ale raczej to podchodzi pod budowę takiego "oczka w głowie" jeżeli zamierzasz rozbierać R do surowej blachy to wypadało by powkładać już wszystko nowe ale jakieś Tuningowe graty, może jakiś lepszy silnik, nowe wykładziny, nowe obicia etc.....


Sadze ze zostane przy standardowym silniku moze troche go podrasuje lecz chce aby to byl orginalny rover moze niektore czesci beda nie typowe moze i kontrowersyjne ale to w koncu moj prywatny projekt skoro jednak da sie to zrobic to spoko

garaz mam pod chata ;) teraz tylko wolny czas mechanik ktory zreperuje silnik a dalej juz ja wkrocze do akcji wraz ze szwagrem ^^. Napewno nie bedzie trwalo to miesiac ani dwa tylko troche czasu ale na efekt napewno warto bedzie poczekac zaczynac bede sadze tak po wakacjach aby uregulowac wydatki itp i miec robote na jesien, zime :P W kolejnych etapach moze bede wklejal fotki zobaczymy jak to bedzie Dzieki za podpowiedzi i motywacje :P

kolor auta bede pozostawial ten sam tylko od nowa przemaluje Silver metalic

A i jeszcze chcialbym dodac abyscie polecili mi sklep(y) z czesciami do Rovera najlepiej z WLKP badz internetowe (czesci blacharskie akcesoria itp)

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 00:11 ]
dozo czasu minelo od kwietnia ale silnik kompletnie zrobiony (sam w garażu) pierscienie tuleje uszczelniacze glowica (uszczelniacze i glowica planowana -regeneracja glowicy u mechanika) panewki rozrzad pompa wody lozysko na pompie od wspomagania paski wspomagania alternator wszelkiej jakosci plyny czyli od wspomagania hamulcowy olej silnikowy chlodniczy oraz do spryskiwaczy :P silnik obczyszczony i strzal elegancko odpalil :) chodzi plynnie i rowniutko a no izakladalem uszczelke pod glowica nowej generacji (stalowa) 500km przejechanych i zero wyciekow jestem zadowolony powoli zabieram sie za reszte
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MEGA TUNING ROBIC??
Arczi234 Tuning mechaniczny 17 Pią Cze 29, 2007 11:05
koni
Brak nowych postów [R214] Skrzynia PG1
m35sie2 Tuning mechaniczny 41 Czw Wrz 11, 2014 00:07
m35sie2
Brak nowych postów [R214] Chip
picior Tuning mechaniczny 10 Sro Sie 31, 2011 17:24
DaQwiD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r214]chip tuning
Lesior Tuning mechaniczny 1 Czw Mar 21, 2013 12:03
Adrian
Brak nowych postów [r214] tłumik koncowy
porada przy kupnie
gaxik Tuning mechaniczny 2 Pią Sie 21, 2009 14:22
scorpio-x



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink