Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Gaśnie w czasie jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Gaśnie w czasie jazdy
Autor Wiadomość
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



  Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:55   [R75] Gaśnie w czasie jazdy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
Mam problem ze swoim roverkiem 75 2.0 diesel z 2000 roku, a mianowicie auto gaśnie mi w czasie jazdy po przejechaniu ok 10 km. Wygląda to tak, jakby ktoś przekręcił kluczyk w stacyjce, auto traci moc i silnik gaśnie po czym z miejsca można go uruchomić ponownie bez żadnego problemu. Miałem taką sytuację zimą i powiedziano mi, że to wina paliwa, ale teraz jest ok 20 stopni na plus więc to chyba nie było to. Prosze o pomoc, może ktoś miał podobne problemy z roverkiem. Dodam jeszcze, że jak przekręcam kluczyk w stacyjce przy gaszeniu auta, to czasem nie gasnie on od razu, tylko pracuje jeszcze sekunde albo dwie i dopiero gaśnie i zauważyłem ze taka sytuacja powtarza się, kiedy auto gaśnie w czasie jazdy.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 23:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:57   

airkrzys, proszę uzupełnić dane auta w nawiasie kwadratowym.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



  Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:03   [R75 2.0 CDT 200r]

:grin: dzieki
Ostatnio zmieniony przez airkrzys Pon Maj 03, 2010 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:09   

przedmuchać zawór regulacji ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia , albo już się zepsół
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:10   

U góry po prawej stronie masz opcję "edytuj", można dzięki niej zmienić pierwszy post. To tak na przyszłość, tym razem edytowałam to już za Ciebie :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:19   [rover 75, 2.0 CDT, 2000r.] gaśnie w czasie jazdy

dzięki za podpowiedź rozmawiałem dziś z mechanikiem i powiedział że takie dmuchanie to może pomóc na 2-3 tygodnie, a potem znowu będzie tak samo i zasugerował wymienić, co nie będzie wiele droższe od kilkukrotnego przedmuchiwania. Szukałem na allegro i znalazłem jakąś używaną pompę za ok. 400 zł i tak się zastanawiam gdzie mogę znaleźć taki zawór, jeżeli to w ogóle możliwe.
Dzięki za pomoc
pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:45   

airkrzys napisał/a:
dzięki za podpowiedź rozmawiałem dziś z mechanikiem i powiedział że takie dmuchanie to może pomóc na 2-3 tygodnie, a potem znowu będzie tak samo i zasugerował wymienić,
Zmień mechanika bo ten nie dość że Cię oszukuje to jeszcze widać że strasznie drogi. Odkręć samemu tez zawór i go przedmuchaj.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 08:39   

airkrzys, mechanik chce na Tobie wymóc kasę. Nie daj się. Już bylo o tym zaworze na forum sporo. Paproch wpadł i dlatego tak się dzieje. Wyjmij, przedmuchaj i jeździj. Mogę Ci zagwarantować, że jeśli Ci odpukać nie pada pompa paliwa w baku to te 15-20kkm na tym zaworze zrobisz bez problemu, a może nawet duuużo więcej. Jak zawór całkowicie padnie, to auto wogóle nie odpala.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
wieszczu 




Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Wrocław/Gdańsk



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 20:10   

Z podobną reakcją spotkalem się w zupełnie innym aucie....
co prawda był to POLONEZ.... ale z silnikiem ROVERA...

usterka rozpoczęła się od tego - iż silnik nie gasił się po cofnięciu kluczyka...
a winny był immobiliser - a usterka rozpoczęła się od nieprawidłowego podpięcia akumulatora ( niezachowana kolejność + i - przy zakładaniu klem)

Nie wiem czy ma coś piernik do wiatraka - jednakże od razu mi się skojarzyło to opuźnione gaszenie silnika.

----------------------------
wieszczu
 
 
 
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 21:06   [rover 75, 2.0 CDT, 2000r.] gaśnie w czasie jazdy

dzięki wszystkim za cenne wskazówki, właśnie sobie skojarzyłem, że takie zachowanie zimą miało miejsce po tym jak pomogłem koledze odpalić jego auto poprzez połączenie mojego roverka do jego vectry przez przewody rozruchowe, a zupełnie niedawno akumulator był odłączany przez wspomnianego wyżej mechanika przy wymianie sprzęgła

jeszcze raz wielkie dzięki
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Maj 06, 2010 17:32   

airkrzys, ale to raczej nie jest spowodowane słabym aku. Bo 75 by to zasygnalizował, albo by nie odpalił...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 06, 2010 17:36   

airkrzys napisał/a:
zupełnie niedawno akumulator był odłączany przez wspomnianego wyżej mechanika przy wymianie sprzęgła
To sprawdź czy czasami podczas demontażu/montażu rozrusznika nie uszkodził czujnika wału korbowego który znajduje się pod rozrusznikiem. Sprawdź również czy na skrzyni nie widać wycieków z ropy, czy wszystkie kable idące do silnika od strony skrzyni są mocno powciskane łącznie z kablami i przewodami na filtrze paliwa oraz masę która przykręcana jest do skrzyni w okolicach rozrusznika i przy skrzynce akumulatora.
 
 
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



Wysłany: Czw Maj 06, 2010 19:56   [rover 75, 2.0 CDT, 2000r.] gaśnie w czasie jazdy

oglądałem go dokładnie i wszystko wydaje się w porządku, ale zaniepokoił mnie jeden kabelek, który wisi sobie w okolicy zaworu, o którym była mowa wcześniej, jeżeli myślę o tym zaworze, o którym mowa, to żeby się do niego dostać, musiałbym zdjąć kolektor. Wybaczcie że pytam o rzeczy oczywiste, ale jestem humanistą a o mechanice mam raczej blade pojęcie. Zawsze myślałem, że naprawy powinni robić mechanicy, ale trudno jest znaleźć kogoś kompetentnego w okolicy jeżeli chodzi o rovery. Ten wiszący kabelek wygląda, jakby był wyrwany ze styku osadzonego na zaworze, może to jest przyczyna moich problemów.
 
 
maciekstasio 




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: W-wa



Wysłany: Nie Lip 04, 2010 21:12   

Mam ten sam problem teraz [R75 2.0 CDT 2001r.]
Gaśnie w czasie jazdy, kiedy się zatrzymuję, odpala bez problemu, natomiast kiedy próbuję go zgasić kluczykiem, nieraz kluczyk już wyjmę a on jeszcze chwilkę chodzi.
Niedawno wymieniałem pompę paliwa, tą przy akumulatorze, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego.
Spróbuję zdemontować i przedmuchać ten zawór, odpiszę w przeciągu paru dni jakie osiągnąłem przez to rezultaty. Ten zawór to ELAB.
Pozdrawiam.
 
 
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 18:06   [R75 2.0 CDT 200r] roverek gaśnie w czasie jazdy

Witam ponownie wszystkich na forum. Pisałem już jakiś czas temu o moim problemie z gaśnięciem auta w czasie jazdy. Myślałem, że ten problem jest już za mną ale niestety, po przeczyszczeniu zaworu ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia jest lepiej dosłownie przez pół godziny jazdy (robiłem tak kilkakrotnie) i za każdym razem po 30 minutach problem wraca. Mechanicy rozkładają ręce a ja już nie wiem czy wymieniać wszystkie pompy po kolei czy regenerować wtryski. Zauważyłem, że gaśnięcie nasila się, gdy mało jest paliwa w baku (raz wskazówka doszła do rezerwy i takie były objawy, że gasł niezależnie od obrotów silnika). A normalnie gaśnie gdy dochodzi do 3000 obr, na biegach 3,4,5, czasem nawet na biegu 2 ale na 1 już nie, tak samo na biegu jałowym. Czy ktoś ma jakieś propozycje.
Dzięki wielkie za wszystkie sugestie, może coś pomoże
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 18:16   

Objawy wskazują na pompę w baku. Chociaż nie koniecznie. Na pewno coś z pompami. -
Problemy z uruchamianiem - CDT/CDi http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721

Równoległy temat http://forum.roverki.eu/v...p=523129#523129
 
 
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 18:21   [R75 2.0 CDT 200r] roverek gaśnie w czasie jazdy

ok, ale nie mam żadnego problemu z odpalaniem auta, jak słuchałem to pompy działają, słychać je wyraźnie, natomiast kiedy auto "zdechło" to pompy w baku już nie słychać, ale nie wiem czy to nie jest normalne.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 18:26   

airkrzys napisał/a:
ok, ale nie mam żadnego problemu z odpalaniem auta,
Widzisz. Gdybyś doczytał temat to byś wiedział ze nie jest tylko o odpalaniu.
airkrzys napisał/a:
ale nie wiem czy to nie jest normalne.
Wszystko jest w linkach.
 
 
airkrzys 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: Bielsk Podlaski



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 18:29   [R75 2.0 CDT 200r] roverek gaśnie w czasie jazdy

niestety jestem w gorącej wodzie kąpany :) musiałem to przeoczyć, a czytałem do końca. więc sugerujesz zacząć od pompy w baku? Dzięki za cenne rady
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lip 13, 2010 18:36   

airkrzys napisał/a:
niestety jestem w gorącej wodzie kąpany
To tak jak ja czasami :grin:
airkrzys napisał/a:
więc sugerujesz zacząć od pompy w baku?
Myslę że musisz zacząć od pomp. Na odległość ciężko jest stwierdzić która. Jeżeli zalejesz do połowy i będzie OK to raczej pada ta w baku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Gaśnie w czasie jazdy
2corso2 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Wrz 28, 2009 12:12
2corso2
Brak nowych postów [R75 ] gaśnie po odpaleniu i w czasie jazdy
zegda Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lis 04, 2013 22:55
dawidd
Brak nowych postów [R75] Gaśnie w czasie jazdy - silnik rozgrzany (automat)
ahaja Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Sty 18, 2020 21:03
ahaja
Brak nowych postów [R75] Niestabilny w czasie jazdy
zaniewka Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Mar 31, 2009 21:07
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Gwizd w czasie jazdy
Maniek Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Lut 07, 2016 19:45
Maniek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink