Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klimatyzacja
Autor Wiadomość
occrew 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 46



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 10:37   [R75] Klimatyzacja
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam

mam kilka pytan odnosnie klimatyzacji

powiedzcie mi na jakiej zasadzie dziala klimatyzacja w tym aucie, czy wlaczana jest ona automatycznie przy wlaczaniu nawiewu OFF czy mozna ja wylaczyc jakims przyciskiem (tak jak w wszystkich innych samochodach jak widzialem A/C), bo jak wiadomo jest dwu strefowa i mozna samemu tempoerature nawiewu ustawic

zastanawialem sie nad tym poniewaz nabijalem ostatnio czynnik, ale jakos dlugo musze czekac na zimny nawiew z wylotow, czy to normalne w tym samochodzie? czy moze mam jakis problem z mechanizmem?

po trzecie zauwarzylem ze jak otworze nawiewy na full z lewej strony kierowcy to np te od pasażera tak jak by mi sie domykaly, opada ta przesowka w dol do otwierania nawiewu, powiedzcie mi czy mozna to jakos poprawic, bo jest to dosc irytujace

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Cze 09, 2011 16:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 09, 2010 10:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 13:13   

occrew napisał/a:
powiedzcie mi na jakiej zasadzie dziala klimatyzacja w tym aucie, czy wlaczana jest ona automatycznie przy wlaczaniu nawiewu OFF czy mozna ja wylaczyc jakims przyciskiem (tak jak w wszystkich innych samochodach jak widzialem A/C), bo jak wiadomo jest dwu strefowa i mozna samemu tempoerature nawiewu ustawic


Jak masz na wyświetlaczu ECON to masz wyłaczoną sprężarkę. Przyciskiem ECON ją włączasz lub wyłaczasz
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 13:16   

occrew napisał/a:
powiedzcie mi na jakiej zasadzie dziala klimatyzacja w tym aucie, czy wlaczana jest ona automatycznie przy wlaczaniu nawiewu OFF czy mozna ja wylaczyc jakims przyciskiem (tak jak w wszystkich innych samochodach jak widzialem A/C), bo jak wiadomo jest dwu strefowa i mozna samemu tempoerature nawiewu ustawic
Klimatyzacja załącza się dopiero jak naciśniesz AUTO lub wyciśniesz ECON na panelu. Jeżeli masz ECON to klimatyzacja nie pracuje i masz tylko zwykły nawiew.
occrew napisał/a:
zastanawialem sie nad tym poniewaz nabijalem ostatnio czynnik, ale jakos dlugo musze czekac na zimny nawiew z wylotow, czy to normalne w tym samochodzie? czy moze mam jakis problem z mechanizmem?
Nie koniecznie. Może być źle nabita i jest za mało czynnika. Możesz mieć również uszkodzony wentylator co może również zaburzać prawidłową pracę klimatyzacji. Poczytaj tu http://forum.roverki.eu/v...p=494732#494732
occrew napisał/a:
po trzecie zauwarzylem ze jak otworze nawiewy na full z lewej strony kierowcy to np te od pasażera tak jak by mi sie domykaly, opada ta przesowka w dol do otwierania nawiewu, powiedzcie mi czy mozna to jakos poprawic, bo jest to dosc irytujace
Wyciągnij kratkę i zobacz jak wygląda gumka na bolcu osiowym. Może się wytarła i trzeba coś dopasować.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 13:55   

A propos nabijania klimatyzacji,nabijacie co roku co pare lat czy tylko gdy slabiej chlodzi :?: Sa rozne opinie na ten temat
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 14:15   

menior napisał/a:
A propos nabijania klimatyzacji,nabijacie co roku co pare lat czy tylko gdy slabiej chlodzi :?: Sa rozne opinie na ten temat


Z tego co wiem to powinno się wymieniać czynnik co 2lata
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 15:34   

Powinno się serwisować klimę co 2 lata nie tylko ze względu na ciśnienie gazu, ale także na uzupełnienie oleju smarującego sprężarkę (wprowadza się go do układu razem z gazem).
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 17:56   

od fachowcow od klimy uslyszalem, ze jesli caly uklad klimatyzacji nie jest stosunkowo stary to mozna spokojnie robic przeglady nawet co 3lata, a jesli ktos kaze ewidetnie przyjezdzac co rok to po prostu "swoja kieszen chce nabic" :mrgreen:
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 18:53   

skrzypol napisał/a:
od fachowcow od klimy uslyszalem, ze jesli caly uklad klimatyzacji nie jest stosunkowo stary to mozna spokojnie robic przeglady nawet co 3lata, a jesli ktos kaze ewidetnie przyjezdzac co rok to po prostu "swoja kieszen chce nabic" :mrgreen:

Jestem tego samego zdania. sam byłem w ubiegłym tygodniu u znajomego mechaniora od "zimna" i chciałem żeby sprawdził mi klime i ewentualnie "poprawił. Sprawdził ...a na moje dociekanie powiedział, krótko....po co, masz za dużo kasy? W ubiegłym roku mi ją nabijał i powiedział....do zobaczenia za rok :grin:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 18:59   

Ja tez ostatnio byłem na ozonowaniu i poprosiłem o sprawdzenie ciśnienia w układzie. Pan zapytał się "Co się dzieje?". Ja na to że nic. To powiedział żebym przyjechał jak zacznie słabo chłodzić albo zacznie się coś dziwnego dziać. :shock: Co do ozonowania to niestety lipa. Po 4 dniach smrodek powraca i nie mam już pomysłów.
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 20:43   

kolego kup ten środek : CRC10702113
NAZWA: Środek czyszczący do klimatyzacji
OPIS: AIRCO CLEANER 400ml prep.do odgrzybiania klimatyzacji (super pieniacy się) CRC
PRODUCENT: CRC
W MAGAZYNIE: >9

w inter carsie go mają trzeba spryskać chłodniczkę nagrzewnicy i będzie bajka
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 21:01   

PHJOWI napisał/a:
kolego kup ten środek : CRC10702113
W tamtym roku poszła butelka CRC oraz druga innego środka i dalej zajeżdżało. :sad: Środki podawałem bezpośredni na parownik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
rako Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Maj 28, 2007 15:35
Jolcia
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
HdM Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Maj 11, 2007 12:45
Marian_K
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
DementorIRL Rover serii 75, MG ZT 34 Wto Lis 02, 2010 19:52
VMatas
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
newton Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Lip 03, 2017 13:32
MaReK
Brak nowych postów [R 75] KLIMATYZACJA
polion Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lip 20, 2014 21:34
kalafior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink