Forum Klubu ROVERki.pl :: [Prawo gospodarcze] Oszukany na allegro, Kupiłem aukcję 1.6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Prawo gospodarcze] Oszukany na allegro, Kupiłem aukcję 1.6

prosze o pomoc bo pierwszy raz mnie oszukano na allegro sprzedawca nie chce odac kasy i wziac silnik
Autor Wiadomość
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 15, 2010 13:52   [Prawo gospodarcze] Oszukany na allegro, Kupiłem aukcję 1.6

Witam,

W dniu 27 kwietnia 2010 19:15:36 zakupiłem na aukcji internetowej silnik do samochodu marki mazda 1.6 16v (szesnasto-zaworowy), kontaktowałem się ze sprzedającym w celu ustalenia szczegółów, potwierdzenia czy na pewno to taki silnik jakiego szukam. W treści aukcji jest zapewnienie, iż jest to silnik 16 zaworowy i sprzedający miał udzielić na niego 14 dniowej gwarancji rozruchowej.

Pieniążki zostały wpłacone przelewem na podane konto i ja osobiście na mój koszt zamówiłem kuriera z firmy DPD który miał odebrać silnik od sprzedającego i przywieźć do bezpośrednio do Serwisu Mazdy ASO gdzie pojazd czekał na naprawę.

Silnik został nadany kurierem we wtorek 11.05.2010(pomijam fakt iż kurier był u sprzedającego 10.05 jednak nie otrzymał przesyłki, po ponownej rozmowie z firmą kurierską i sprzedającym następnego dnia udało się odebrać silnik przez kuriera z firmy DPD)

W czwartek 13.05.2010 przesyłka dotarła do mnie. Gdy jednak dzisiaj servis postanowił przystąpić do zamontowania silnika, okazało się, że towar jest niezgodny z ofertą gdyż sprzedawca, w opisie aukcji, jak również telefonicznie zapewniał że jest to silnik 16 zaworowy, a towar który ja otrzymałem jest silnikiem 8 zaworowym.

Niezwłoczny kontakt telefoniczny ze sprzedającym w celu załatwienia sprawy polubownie, moją inicjatywą było zwrot towaru dla sprzedającego i odzyskanie funduszy za sinik i koszty przesyłki w obie strony na podstawie niezgodności towaru z ofertą, zakończył się niepowodzeniem. Sprzedający odmówił polubownego załatwienia sprawy twierdząc żebym to ja sobie odsprzedał ten silnik na allegro innej osobie.

Proszę was o pomoc co teraz mam robić, bo dni lecą, a koleś się wypina i mi karze odsprzedać komuś ten silnik bo jemu się nie opłaca oddać kasy i zapłacić za kuriera w obie strony. Ten sprzedający na aukcji wystawił silnik 1.6 16v Mazda, a przysłał silnik 8 zaworowy (8v). Na podstawie niezgodności towaru z ofertą na aukcji wnioskowałem o zwrot funduszy za towar i przesyłkę i odesłanie silnika na koszt sprzedającego.

Ale sie wypiął i kazał się gonić;-)

Tu link do aukcji jak wół pisze ze 16v.
tu link do aukcji:
http://allegro.pl/item101...16v_silnik.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 15, 2010 13:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 15, 2010 15:08   

IMO, facet przegina :(
Po jego aukcjach widać, że to handlarz, więc o pomyłce z niewiedzy nie ma mowy.
Zarządaj jeszcze raz, oficjalnie, poleconym, zwrotu kasy i kosztów, albo idziesz na policję i zgłaszasz do Allegro OSZUSTWO.
Masz fakturę/rachunek/paragon ?? Na jaki sprzęt ??
Kwota aukcji jest rzeczywista ??
Bo rozumiem, że kupowałeś przez Allegro a nie 'poza All.." :P

[ Dodano: Sob 15 Maj, 2010 ]
BTW, zrób sobie wydruki tej aukcji, żebyś miał, jak wyląduje w archiwum :P
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 15, 2010 15:11   

niemam faktury, koles twierdzil ze niema dzialalnosci tylko sprzedaje jak wlasne, nie wystawil, ja zaplacilem 200zł:-) realna cena dlatego sie skusilem, nawet jakby byl zly dawal gwarancje rozruchowa, ale nie liczylem ze inny silnik wcisnie mi!! napisalem do allegro ten formularz konfliktu. koles przez tel mnie zbesztal:-) szkoda ze niemam nagrywania rozmow przez tel:-/

Na policje uważasz tez to sie kwalifikuje? niewiem czy ise beda chcieli zajac 200zł plus kurier około 2x80zł.

Bardziej myslalem ze do cywilnego powodztwa jesli nie pomoze allegro.

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 15:11 ]
przelewem pekao24 placone
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 15, 2010 15:22   

hvil napisał/a:
niewiem czy ise beda chcieli zajac 200zł plus kurier około 2x80zł.
Muszą. Różnica jest w traktowaniu - jak poniżej (chyba) 250 to wykroczenie, powyżej to przestępstwo. Powództwo cywilne i tak będziesz musiał pewnie wytoczyć, żeby kasę odzyskać, bo Policja Ci nie odda ;p , ale to potrafi trwać latami.
Nadzieja w tym, że gość wymięknie (Policja, skarbówka, Alledrogo) i sam kasę odda, nie chcąc podpaść wyżej wymienionym. Lista aukcji u niego niezła i nikt nie uwierzy, że to jego auta są rozbierane i sprzedawane.

IMHO jest duża szansa, że gościu wymięknie i odda, co wyłudził.
Tak czy owak - szukaj innego silnika :/
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 15, 2010 15:29   

znalazlem za 500zł:/
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:02   

Cytat:
Nadzieja w tym, że gość wymięknie (Policja, skarbówka, Alledrogo) i sam kasę odda, nie chcąc podpaść wyżej wymienionym. Lista aukcji u niego niezła i nikt nie uwierzy, że to jego auta są rozbierane i sprzedawane.

Jeśli będziesz tak samo bezczelny i chamski jak on...
Jak on cię kijem....Ty go pałą.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:12   

Dlatego nigdy sie nie bierze za przedpłatą od nieznajomych
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:16   

Raptile napisał/a:
Dlatego nigdy sie nie bierze za przedpłatą od nieznajomych

To też nie jest regułą. Jednak zawsze większe prawdopodobieństwo uczciwej transakcji.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:39   

Raptile napisał/a:
Dlatego nigdy sie nie bierze za przedpłatą od nieznajomych

ja jak coś kupuje to tylko przez allegro
Obecnie sprzedaję swoją mazde na cześci.żeby uniknąć opłat wystawiam jakąś tania część a w ogłoszeniu mam napisane co jeszcze mam do zaoferowania+cena za daną część i chętnych na zakup zawsze pytam czy mam im wystawic na kup teraz.Wiekszość woli opcję zakupu za pobraniem.
 
 
 
Cr0c0p 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 99
Skąd: Pasym

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:59   

Zgłaszaj do allegro, oni zainterweniują, jeśli nie przyniesie skutku to na policje, gość wtedy na pewno będzie musiał coś z tym zrobić, bo gdyby doszło do sprawy sądowej to wątpie czy chciałoby mu się przyjeżdżać do Twojego miasta na rozprawy. Trzymaj wszystkie maile, potwierdzenia przelewu itp najlepiej zrób sobie jeszcze screena aukcji żeby nie poszła do archiwum. Będziesz miał niepodważalne dowody na Policji i wszystko ładnie udukomentowane ;) zażyczysz sobie jeszcze w sądzie jakąś kasę na zadoścuczyniene i handlarz niech się buja ;]
_________________
Jak pomógł to pomógł ;D
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Maj 15, 2010 19:20   

Swoją drogą, to widać od razu ze zdjęć, że to 8zaworówka, więc po co kupowałeś ?
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 15, 2010 19:52   

jak widac??

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 19:52 ]
byly i 8 i 16 V i jakniby poznales ze 8?? nawet sprzedawca zapewnial ze 16
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Maj 15, 2010 23:22   

Pomijam tutaj kwestie 16zaworówek na dwóch wałkach, bo one mają całkiem inną budowę, ale te silniki na jednym wałku z wyglądu są identyczne jak ten z aukcji, jednak mają napis na pokrywie zaworów "16-valve".
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 16, 2010 01:09   

szkoda że nikt wczesniej mnie o tym nie poinformował. Sprzedawca w wyjaśnieniu broni się tym ze smisznie tanio sprzedawal i ze zdjęcia od 8v a w opisie się "pomylił" tylko że to jest i w tytule i w opisie i ja wiele razy dzwonilem upewniajac sie, silnika szukałem wpisujac w wyszukiwarke allegro mazda 1.6 16v jakby wystawił jako 8v nie wprowadził w błąd to bym nawet nie zainteresowal sie nim. Jak myślicie ? Ma ktoś doświadczenie?? Jakie rokowania??

Pozatym koleś sie przyznał że nie prowadzi działalnosci, a aukcji ma ze huhuhu.
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Maj 16, 2010 09:22   

hvil napisał/a:
Pozatym koleś sie przyznał że nie prowadzi działalnosci, a aukcji ma ze huhuhu.

Ja tez nie jestem handlarzem a aukcji mam sporo.Nie znam się za dobrze i ostatnio sprzedałem części po czym odbiorca zadzwonił ze nie wysłałem wszystkiego co wchodzilo w skład tego.Nie jestem expertem więc przeprosiłem, mój błąd i poniosłem dodatkowe koszty i dosłałem to co potrzebował. Automatycznie mniej zarobiłem ale nie mam negatywa, a to jest ważne.
Ten sprzedawca też powinien tak zrobić,dolożyc do interesu i odebrać niezgodny towar.
Poczekaj co allegro Ci odpisze,a potem zainteresuj sprawą policję
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 16, 2010 19:01   

On mi juz przez telefon powiedział "no fakt popelnilem bląd ale mi się nie opłaca zwracać ci kase, wez se go sprzedaj nie rób mi problemu" no sorry wlasnie ja rozumuje tak jak ty skoro handluje to musi sie liczyc z takimi sytuacjami, ja sprzedawalem lusterka do 75 nigdy ich nie sprawdzalem bo byly z europejskiej ćwiartki na przekladke ale nie uzyte wiec niewiedzialem czy dzialaja, jak je sprzedalem powiedzialem ze tanie bo mi zbedne ale nie wiem czy dzialaja choc powinne bo zdjete z wozu ale jak zle to zwroce kase i koszta. Trzeba wliczac ryzyko w zarobek.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 16, 2010 21:28   

Ja bym go postraszył fiskusem, albo wizytą na policji z nagraną rozmową, w której się przyznaje do oszustwa. Na dysk ściągnąłbym sobie stronę z aukcją, zachował cały mailing i nagrywał wszystkie rozmowy tel z gościem. Zazwyczaj takie postraszenie działa, jeśli jest przeprowadzone w odpowiedni sposób :]
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 16, 2010 22:32   

niemam nagran moja kom jest sto lat za murzynami.

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 22:32 ]
zobaczymy co allegro odpisze ja dalem swoje on swoje wyjasnienia, odpisalem na jego moze teraz allegro zareaguje.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 12:33   

Dla mnie przegięcie, walczyłbym.
Co to za gadka zeby nie robić mu problemu? A dla Ciebie to nie będzie problem żeby go sprzedać? Juz widze jak sie ustawia kolejka po 8v mazdy.

On zrobił problem sobie sam, w dodatku Tobie również.
I nie widze powodu by rozwiązywać go za Twoje pieniądze.
A teraz chce go przerzucić na Ciebie bo mu wygodnie.

Podejrzewam że część mu nie schodzi więc wcisnął ją komuś kto jej nie chce - a nuż sie nie pozna że to 8v. Bezczelność niestety często spotykana na allegro. Mi kiedyś tak wciśnięto mieszek drewniany z anglika, choć 3 razy pytałem czy to europejczyk.

To była mała sprawa (40zł), do tego poza podstawką reszta moze mi sie przyda. Ale z silnikiem to bym walczył. Po co mi kilkadziesiąt kilo złomu?

Co do nagrywanie to o ile mi wiadomo osoba nagrywana musi być o tym poinformowana przed rozpoczęciem nagrania, inaczej dowód nie jest nic warty.
 
 
Cr0c0p 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 99
Skąd: Pasym

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 13:06   

Z osobistego doświadczenia z nagrywaniem jest tak że to zależy jak policja to potraktuje. Może zaakceptować jako dowód ale może odmówić. U mnie była taka sytuacja, że osoba nie wiedziała, że została nagrana ale policja uznała to jako dowód w sprawie. Aha i skoro sprzedawca chce załagodzić sprawę to wie że jest na przegranej sytuacji więc teraz atakuj do końca :D a tak jak sobrus pisze pewnie chciał wcisnąć silnik mając nadzieję, że ktoś nie będzie robił problemów.
_________________
Jak pomógł to pomógł ;D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Prawo gospodarcze] Wielkość lokalu ZGM i problemy.
michone Prawo i ubezpieczenia 2 Sob Paź 23, 2010 08:59
michone
Brak nowych postów [Prawo gospodarcze] Odliczenie VAT od auta ciezarowego.
Perez Prawo i ubezpieczenia 17 Nie Lis 15, 2009 12:08
maciej
Brak nowych postów [Prawo gospodarcze] platnosc faktur po terminie
Gość Prawo i ubezpieczenia 7 Pon Maj 11, 2009 17:46
harinezumi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink