Forum Klubu ROVERki.pl :: chce kupić ale jeszcze nie rejestrować...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sro Mar 03, 2010 17:27
chce kupić ale jeszcze nie rejestrować...
Autor Wiadomość
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 17:25   chce kupić ale jeszcze nie rejestrować...

Witam,

dziś mam takie do Was pytanko czy można kupić samochód sprowadzony z zagranicy i nie rejestrować go?

Chodzi mi o to że mam na oku jedno autko i kupiłbym je ale jest na niemieckich papierach... Koleś sprowadził auto z niemiec i chce sprzedać a ja jestem zainteresowany. Nie wiem do kiedy tam jest rejestracja i ubezpieczenie ale powiedzmy że do końca miesiąca a ja nie chce go już rejestrować tylko dopiero za pół roku a przez ten czas auto będzie stało w garażu.

Po prostu kasę na auto mam ale na rejestracje i ubezpieczenie nie :mrgreen: i dlatego chciałbym rejestracje i ubezpieczenie zostawić na inny termin.

Czy jest jakaś możliwość tymczasowego wstrzymania rejestracji albo coś takiego?

Pozdrawiam!
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 03, 2010 17:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 17:27   

Nie ten dział.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 17:27   

Z tego co wiem to nie
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 17:33   

Matius, Mozna czemu nie :?: Kupiłeś, spisałeś umowę i tyle a jest na niemieckich blachach tym bardziej :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 17:36   

OK dopytałam jeszcze i chyba nie mam racji ;)
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 03, 2010 17:48   

Na Polskich blachach chyba sie nie da bo się będzie samoczynnie upominać ubezpieczenie :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 18:04   

Spokojnie mozesz kupić.Pamiętaj tylko o tym aby na umowie nie było daty zawarcia tranzakcji.
Matius napisał/a:
kupiłbym je ale jest na niemieckich papierach

Tym lepiej dla ciebie bo na pewno nie jest opłacona akcyza
Matius napisał/a:
nie chce go już rejestrować tylko dopiero za pół roku a przez ten czas auto będzie stało w garażu.

Jak juz najdzie cię ochota na rejestrację wtedy wpisujesz date nie starsza niz powiedzmy tydzień i z taką umową idziesz do Urzedu Celnego zapłacic akcyzę.
Potem rejestrujesz i wszystko jest ok.
Ważne jest aby akcyzy nie płacić od razu tylko wtedy kiedy chcesz go rejestrowac, bo na umowie jest data zakupu któa tez Ci daje jakiś termin na rejestrację.
Matius napisał/a:
Nie wiem do kiedy tam jest rejestracja i ubezpieczenie

To nie ma żadnego znaczenia.Ważne aby w niemieckim dowodzie rej był abmeldung
a w naszym wydziale komunikacji napiszesz oswiadczenie że auto było przywiezione na lawecie bez tablic.Ja miałem wymeldowanie w austrii we wrześniu a rejestrowałem w styczniu i nikt sie nie czepiał
 
 
 
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 18:51   

a pytanie trochę z innej beczki ;]
kupię auto w PL. mam obowiązek rejestracji auta czy nie. auto kupuje żeby sprzedać na części
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 19:14   

to chyba by trzeba bylo wyrejestrowac je, a co za tym idzie zezlomowac.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sro Mar 03, 2010 23:25   

DawidNB napisał/a:
kupię auto w PL. mam obowiązek rejestracji auta czy nie

Rozumię że auto jest już zarejestrowane w PL? Jeżeli tak to musisz zarejestrować.Teraz mają jakiś system komputerowy bo jak sprzedawałem mazdę to babka w WK oprócz pieczątki na mojej umowie ze wyrejestrowałem auto do kompa wprowadzała dane nabywcy.
Jak chcesz kupić z przeznaczeniem na części to w umowie wpisz jakieś fikcyjne dane, dzieki temu nie bedziesz musiał rejestrować i opłacać skladki OC.A oni (WK) niech się martwią że nie potrafią znaleźć nowego nabywcy.
W calej tej sprawie chodzi o to że jak chciałbyś potem zezłomować to musisz placić za złomowanie jeśli wcześniej nie zaplaciłes opłaty recyklingowej 500 zeta.

Joa napisał/a:
to chyba by trzeba bylo wyrejestrowac je, a co za tym idzie zezlomowac.

Najpierw trzeba zezłomować ,dostaje się papier i idzie sie do WK wyrejestrować.
Jak zezłomujesz to auto zostaje na złomie a my chcemy je sprzedac na części więc trzeba znaleźć złomowisko gdzie za 300 zeta dają papier a auto zostaje u nas. ale po co tracic te 300 zeta więc dlatego przy kupnie takiego auta piszemy umowę na fikcyjne dane i po problemie.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 00:21   

magneto, Dokładnie to samo miałem pisać jak ma auto iść na części to sie pisze fikcyjne dane i spokój nikt nikogo nie znajdzie i po kłopocie.

W Polsce to jest w ogolę chore ze jak można komuś narzucić płacenie Oc jak auto stoi lub idzie na części. :mad:

W Austrii możesz sobie kupić auto od kogoś i koniec jest twoje a czy je zarejestrujesz czy nie, lub zapłacisz OC to nikogo nie obchodzi. Nawet jak nie masz kasy na Oc to możesz je wyrejestrować i za jakiś czas znów zarejestrować i spokój. :wink:

-------

Ale z powrotem o tym złomowaniu to magneto auto nie musisz zostać na szrocie w cale. Mi się gość na przykład jak Opla Ascone złomowałem pytał czy che sobie zostawić to auto czy im sprzedać na złom.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 11:18   

dobra słuchajcie to co miałbym robić / gadać z kolesiem jakbym się już zdecydował? dobre auto za nie duże pieniądze i szkoda żeby uciekło mi z pod nosa ;] no ale żeby zarejestrować i OC zapłacić od ręki to nie mam tyle już kasy... zwłaszcza że formalnie będzie to pierwszy samochód zarejestrowany na mnie (bo obecnego roverka mam na ojca) więc zniżek mam zero :) i za młody jestem na jakiekolwiek zniżki... na starego też nie chce rejestrować bo i tak już 5 aut ma... a i tak tym samochodem nie będę jeździł ja tylko moja kobieta więc szkoda zniżek starego jakby co ;]
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Czw Mar 04, 2010 11:25   

Zniżki mogą być na auto, a nie na kierowcę np. tak jest w Warcie.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Mar 06, 2010 09:58   

Cytat:
W calej tej sprawie chodzi o to że jak chciałbyś potem zezłomować to musisz placić za złomowanie jeśli wcześniej nie zaplaciłes opłaty recyklingowej 500 zeta.


Nie ma przepisu w polskim prawie żadnych opłat narzucanych na właściciela pojazdu w momencie kasacji. Jest nielegalna wedle UE opłata recyklingowa przy rejestracji ale przy złomowaniu nikt nie sprawdza czy auto miało ją opłaconą.
Poprostu - auto z polskimi blachami kasujac właściciel potrzebuje papierek z szrotu aby mógł je wyrejestrowac dlatego auta takie przyjmują za darmo ( oni dostają kilogramy złomu a my papierek ) W przypadku auta nie zarejestrowanego w polsce odwozimy je nie jako auto do kasacji a jako złom i dostajemy kasiorke od kilograma.

W przypadku szrotów prowadzących działalnośc zarobkową na sprzedaży częsci mogą dopłacić do "wyrejestrowania" zarejestrowanego w polsce pojazdu jeśli uznają ,ze zarobią na częściach.

Ustawa narazuca jedynie opłaty za brakujące kilogramy w pojeździe. Jeżeli auto oddamy bez połowy części to zakłąd utylizacji pojazdów może narzucić nam opłatę za każdy brakujący kilogram ( nie pamietam ile obecnie to jest ale chyba coś pomiędzy 1-2zł ) Oczywiście rzadko się to zdarza ale prawo takie mają aby uniknąć przynoszenia samych numerów nadwozia wyciętych prosząc o kasację.
 
 
TheArt 




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 511
Skąd: Silesia



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 21:02   

U nas zlomiarze zawsze dają sałątke za zomowanie, pierwsze słysze żeby płacić jeszcze za to.

Zaintrygowała mnie wersja z fikcyjnymi danymi w umowie, czyli jak nie chcesz opłacać auta a kupić go nikt nie chce to wymyślasz sobie ludka, spisujesz umowe i z autem na złom. Ciekawe czy to przejdzie.
_________________
Zloty roverków www.silesianer.r2u.pl
Prowadzę zdrowy tryb życia. Wszędzie jeżdżę Roverem.
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:04   

TheArt napisał/a:
U nas zlomiarze zawsze dają sałątke za zomowanie, pierwsze słysze żeby płacić jeszcze za to.

jest różnica między złomowaniem a oddaniem czegoś na złom.

TheArt napisał/a:
Zaintrygowała mnie wersja z fikcyjnymi danymi w umowie, czyli jak nie chcesz opłacać auta a kupić go nikt nie chce to wymyślasz sobie ludka, spisujesz umowe i z autem na złom. Ciekawe czy to przejdzie.

a jaki to biznes kupić i sprzedać na złom? ;P
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
TheArt 




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 511
Skąd: Silesia



Wysłany: Pon Maj 17, 2010 22:38   

Chociażby zarabiasz za złom zamiast płacić za złomowanie.
_________________
Zloty roverków www.silesianer.r2u.pl
Prowadzę zdrowy tryb życia. Wszędzie jeżdżę Roverem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pan nie chce odesłać towaru na reklamację tylko chce gotówkę
memphisto Prawo i ubezpieczenia 4 Czw Wrz 30, 2010 15:53
memphisto
Brak nowych postów [Zaliczka] Sprzedający nie chce oddać "zaliczki"..
Wydryszek Prawo i ubezpieczenia 10 Pon Mar 15, 2010 10:55
Wydryszek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink