Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS 2.0 iDT] HGF, brak kompresji? i masa innych problemów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS 2.0 iDT] HGF, brak kompresji? i masa innych problemów

Pomóżcie bo mogę niedojechać na zlot :(
Autor Wiadomość
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:00   [MG ZS 2.0 iDT] HGF, brak kompresji? i masa innych problemów

Witam
Już czuję, że będzie to długi post :wink: Od dłuższego czasu borykam się z ciągle nie rozwiązanymi problemami z moim autem.
1. Ciężkie odpalanie na zimnym, a ostatnio również na ciepłym silniku
- wymienione świece żarowe
- nowy akumulator
- 3 razy ustawiany kąt wtrysku. Ostatnio w Diesel Bosch Service. Ustawiony wg. KTS'a na +1-1,5 stopnia. Wczoraj po podpięciu pod T4 wyskoczył błąd zbyt wysokiego wyprzedzenia kąta wtrysku - dziwne, bo przecież do książkowych 2-4 stopni jeszcze brakuje
- po odpaleniu na zimnym silniku, chwilę pracuje nierówno na niskich obrotach
- wymieniona gruszka z zaworem zwrotnym
- świeży filtr paliwa Bosch
- po odpaleniu zimnego silnika i zgaszeniu, potrafi odpalić od strzału (ale nie zawsze)

2. Ubytek płynu chłodzącego
- wymieniony zawór nagrzewnicy
- wymieniony korek zbiorniczka wyrównawczego
- po włączeniu ciepłego powietrza i nawiewu w kabinie, lekko czuć zapach jakby płynu chłodzącego. Wszędzie sucho, zarówno pod maską jak i w okolicach nagrzewnicy
- brak oleju w płynie
- po odpaleniu na zimnym silniku, czuć dziwny, lekko słodkawy zapach spalin

3. Delikatny ubytek oleju
- ubywa ok. 200-300ml na 10000km
- wymieniony tydzień temu zawór odmy (zabrudzona olejem turbina i delikatne wycieki spod kolektora wydechowego)
- w górnym przewodzie IC i przewodzie idącym do zaworu odmy jest trochę gęstego oleju, o konsystencji towotu. Kolor ciemno-szary/czarny, brak odcienia kawy z mlekiem

4. Spadek, a w zasadzie brak mocy
- brak odczuwalnego "wciśnięcia w fotel" przy 2tyś obr., w każdym razie kiedyś wciskał bardziej
- brak elastyczności, charakterystycznej dla diesla
- sprawdzony układ dolotowy, wszystkie węże szczelne i puchną
- raz na miesiąc (orientacyjnie) auto przyspiesza jak trzeba
- na odpiętej przepływce nie ma poprawy. Mocniejszy staje się dolny zakres obrotów do 2 tyś.
- spalanie w normie
- nie wiem czy dymi, w każdym razie w lusterku nie widzę ani czarnej, ani białej chmury


Na forum Opla znalazłem coś takiego ( http://forum.opel24.com/o...icy-vt42102.htm ):
"Poniżej wymienione symptomy tej awarii - od razu zaznaczam, że mogą występować pojedynczo lub też kilka naraz i mogą występować ale nie wszystkie muszą. Zasadą jest, że ZAWSZE któreś z wymienionych zjawisk ma miejsce. Owszem, są pewne prawidłowości w występowaniu w grupach, ale nie ma sensu ich wymieniać - jeśli poznasz wszystkie to powiążesz je ze sobą i uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.

Objawy:

1. Ubywa płynu z układu chłodzenia.

2. Silnik na biegu jałowym zaczyna "kulawo" pracować po pewnym czasie.

3. Za samochodem unosi się duża biała chmura, kiedy przyspieszam lub dodaję duzo gazu.

4. Przybywa oleju na bagnecie, olej ma "oczka".

5. W zbiorniku wyrównawczym pływają tłuste plamy oleju.

6. Ciśnienie w układzie chłodzenia, powodujące przedostawanie się bąbelków powietrza do zbiornika wyrównawczego, kiedy odkręcam korek - bąbelki cały czas wypływają i mają zapach spalin.

7. Wyrzucanie płynu z układu chłodzenia na otwartym zbiorniku wyrównawczym.

8. Stanowczo za wysoka temperatura silnika - przegrzewanie się silnika
.

9. Twarde, napęczniałe (spuchnięte) węże wodne układu chłodzenia.

10. Brak kompresji na którymś cylindrze/ach.

11. Spaliny mają słodkawy zapach płynu chłodzącego.

12. Trudności w uruchomieniu silnika.

Suplement:

Ad.1.
Regularnie dolewasz płynu a i tak po każdej jeździe jest go mniej, niż być powinno. Sprawdzałeś wielokrotnie i ani na silniku nie ma nic mokrego, ani pod samochodem w okolicy silnika nie ma żadnej mokrej plamy po postoju.

Ad.2.
Odpalasz, silnik pracuje, ale po pewnym czasie zaczyna jakby palić na 3 cylindry. Po przegazowaniu wraca poprawna praca silnika, ale po jakimś czasie znowu zaczyna "kuleć".
To jest przenikanie płynu chłodzącego do komory spalania przez uszkodzoną uszczelkę i "zalewanie" cylindra. Płyn z chłodnicy uniemożliwia przeskok iskry lub poprawne spalanie mieszanki.

Ad.3.
Zawsze po uruchomieniu widzisz jaki z tłumika "kopci", jednak im bardziej auto się zagrzewa, tym kopcenie staje się mniej widoczne. W tym wypadku im cieplejszy silnik, tym większa biaława chmura wydobywa się z tłumika. Oprócz lekkiego zapachu spalin, jak zwykle, czuć jeszcze słodkawy posmak płynu chłodzącego. W czasie jazdy, kiedy silnik jest obciążony, lub przy przegazówce na postoju, chmura staje się większa.

Ad.4.
Poziom oleju sprawdzałeś i miałeś prawidłowy, a nagle jest go ponad kreskę MAX. Ponadto olej na bagnecie ma małe oczka, takie jak pływają w rosole. Może się też przydarzyć zjawisko "podwójnego stanu oleju" czyli widać 2 poziomy: jeden to wyraźnie olej a drugi to płyn chłodzący.

Ad.5.
Po odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego widać rosół, czyli na powierzchni płynu pływają tłuste oczka - te oczka to olej. Płyn jest kalny, traci kolor, jest mętny - nie wygląda tak jak powinien.

Ad.6.
Jeśli odkręcisz korek zbiornika wyrównawczego i zapalisz
silnik, to ze zbiornika wydobywać się będą bąbelki. Czasem może się lekko dymić. Zapach powietrza wydobywającego się ze zbiorniczka ma zapach spalin - taki sam jak z tłumika.

Ad.7.
Odkręcasz korek zbiornika wyrównawczego, uruchamiasz silnik i płyn który się tam znajduje zostaje wypluwany pod ciśnieniem. Zakręcenie korka powoduje wypychanie płynu przez wszystkie możliwe miejsca: połączenia węży, pod korkiem zbiorniczka, może też doprowadzić do rozerwania jakiegoś elementu, np rury wodnej w układzie chłodzenia.

Ad.8.
Silnik nie dość że bardzo szybko się rozgrzewa, to ma zdecydowanie wyższą temperaturę niż zawsze miewał, wentylator na chłodnicy włącza się, ale to nic nie daje. Wskazówka temperatury z uporem maniaka wędruje na czerwone pole, w układzie chłodzenia zaczyna się gotować i wali para pod maską.

Ad.9.
Grube węże wodne, na przykład te przy chłodnicy, podczas stanu normalnego dają się bezproblemowo ściskać. W wypadku uszczelki głowicy są twarde jak kamień, ciężko jest je ręką zgnieść.

Ad.10.
Po prostu silnik z reguły nie odpala. Można wskazać, w którym miejscu uszczelka głowicy ma przerwę, ponieważ wystarczy wykonać pomiar kompresji na kazdym cylindrze. Jeśli na którymś z nich jest mocno zaniżony pomiar (ok. >2atm) to wiemy w obrębie którego cylindra jest przerwa na uszczelce. Często zdarza się, że sąsiadujące ze sobą cylindry nie mają kompresji - uszczelka jest przestrzelona właśnie pomiędzy nimi. Silnika wtedy z reguły nie daje się uruchomić.

Ad.11.
Wąchasz spaliny wydobywające się z tłumika i ich zapach jest inny niż zwykle - mają lekko słodkawy zapach biorący się z obecności odparowanego od temperatury płynu chłodzącego.

Ad.12.
Rozruch silnika jest kiepski, trzeba albo kilka razy kręcić, albo jak załapie to zachowuje się, jakby na którejś ze świec nie było iskry. Nie ma takiej mocy jak zawsze miał, nie pracuje tał gładko i równo jak zwykle."



U mnie sytuacja wygląda następująco:
Ad1. tak ubywa płynu chłodzącego
Ad2. kulawo pracuje, ale tylko zaraz po uruchomieniu zimnego silnika
Ad3. nie wiem
Ad4. nie przybywa oleju, wbrew przeciwnie - jest niewielki ubytek
Ad5. nie, płyn w zbiorniczku jest czysty
Ad6. nie
Ad7. nie
Ad8. temperatura silnika w normie, wentylator chłodnicy nie włącza się
Ad9. nie
Ad10. będę wiedział w tym tygodniu, jak Mariusz418 sprawdzi :wink:
Ad11. tak. nie wiem czy to zapach płynu chłodzącego, ale zapach jest dziwny
Ad12. tak, patrz pkt. 1 na początku posta

Drodzy Roverianie, macie jakieś pomysły sugestie? Wszelka pomoc mile widziana :wink: Bardzo lubię mojego emdżika i nie chcę się z nim rozstawać, ale jeśli nie zlikwiduję tych usterek, to chyba będę musiał. Autko super - fajny wygląd, świetne prowadzenie, ale osiągi w chwili obecnej do...niczego :wnerw: Same problemy, a naprawdę chciałbym wyprowadzić je "na prostą" i pojeździć jeszcze parę lat. Napewno będzie mi się z nim ciężko rozstać, bo bardzo się polubiliśmy :grin:

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 14:00 ]
Zapomniałem o najważniejszym. Wiem, że w serii L HGF to rzadkość, ale muszę się z tym liczyć. Jaki jest +/- koszt takiej naprawy?
Może mi ktoś przybliżyć również co należy wymienić w przypadku braku kompresji i z jakimi kosztami to się wiąże?

EDIT: poprawiłem info dotyczące ubytku oleju. Ubywa 200lm na 10000 (od wymiany do wymiany) a nie na 1000 jak napisałem wcześniej :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Mix Pon Kwi 26, 2010 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:16   

Mix napisał/a:
+1-1,5 stopnia. Wczoraj po podpięciu pod T4 wyskoczył błąd zbyt wysokiego wyprzedzenia kąta wtrysku - dziwne, bo przecież do książkowych 2-4 stopni jeszcze brakuje
dlatego pewnie, ze kąt wtrysku ustawia się na 2-4 stopni za GMP, więc to jest opóźnienie. Jeśli masz ustawiony na 1-1,5 to masz za mało opóźniony czyli wyprzedzony ;) a pamiętaj, że im późniejszy kąt wtrysku tym lepsze odpalanie na zimno (m.in. tak działa w dieslach urządzenie rozruchowe- chwilowo zwiększa opóźnienie kąta wtrysku w celu łatwiejszego uruchomienia zimnego silnika).
jeśli chodzi o ubytek oleju to już trochę nie mało, ale jeszcze nie ma co panikować... zwłaszcza że piszesz, że turbina się poci i w okolicy jest tego sporo, przypuszczam, że ona też może mieć związek z brakiem mocy :/
Tylko problem z tym ubytkiem płynu, ale to nie musi mieć związku z resztą... piszesz, ze czasem czuć zapach płynu, może nagrzewnica sie lekko tylko poci i ślady są osuszane przez nadmuch :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:37   

sTERYD, kąt wtrysku był ustawiany już wielokrotnie, praktycznie całym zakresie zalecanych wartości. Efekt - brak wpływu na odpalanie, za to spory wpływ na przyspieszenie. Silnik pracuje głośno i metalicznie. Dodatkowo "cyka" jak stare Golfy I. Na moje ucho, mogą być to popychacze :sad:
Co do ubytku oleju - jeśli teraz, po wymianie odmy będzie ok to luz. Tydzień temu wymieniłem olej, więc będę się bacznie przyglądać.
Wpadłem na pomysł, żeby odpiąć nagrzewnicę i chłodniczkę EGR i obserwować czy nadal ubywa. Jeśli tak, to zostanie tylko uszczelka. Chociaż z drugiej strony, jeśli ubywałoby tylko przy nagrzewnicy, to skąd ten dziwny zapach spalin tuż po rozruchu? Pozatym dywanik pasażera suchy, za konsolą środkową też sucho...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:58   

jak u taty w starej sierrce 1.8TD :)
1) zmierz ciśnienie na cylindrach,
2) w tym fordzie taty, był straszny rozstrzał cisnień na cylidnrach - nagar blokował pierścienie, podjechaliśmy na taką maszynke, gdzie wpina się pod nią silnik i ona go płucze z syfu. Po tej operacji ciśnienie się wyrównało a autko odpalało elegancko, pamietam, że różnice dochodziły do kilku atmosfer...
3) zorientuj się ile kosztuje uzywany iDT ..
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 14:59   

mierzyłeś kompresję?
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 15:07   

Markzo, wg. Allegro, używka ok. 1500-2000 PLN
szoso420, mam nadzieję, że w tym tyg. Mariusz zajmie się moim autem, to będę wiedział więcej. Liczę na to, że jednak uda się wykluczyć najgorsze :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 15:12   

Mix,
3. Wymienialam zawor odmy 5000 km temu (lalo sie z niego po wszystkim i nawet przeplywomierz i filtr powietrza byl lekko tlusty). Niestety nie wplynelo to na ubytek oleju (niecale 0.5 l./5000 km).

2. U mnie cieklo przy zaworku nagrzewnicy (widac bylo delikatne slady ale tylko z kanalu) oraz przy wymianie weza IC naruszyli mi dolny przewod idacy z chlodnicy - kapalo po kropelce a plynu ubywalo.

4. Mialam uszkodzony przeplywomierz i odpiecie go nie dawalo zadnych efektow poprawy. Poprawa pojawila sie po jego wymianie, wymianie filtra powietrza oraz po magicznym dotknieciu przez Mistrza Mariusza :wink: .

Mix, czy nie masz czasem wrazenia, ze turbo pracuje nie tak jak trzeba? Sprawdz czy nie kopci przy dynamiczniejszej jezdzie wtedy gdy prawidlowo przyspiesza ("- raz na miesiąc (orientacyjnie) auto przyspiesza jak trzeba "). Czy drozne i szczelne sa wezyki idace od elektrozaworu EGR oraz czy nie przetarl sie ten troche grubszy ktory idzie do turbo?
pozdrawiam
marta
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 15:27   

martens napisał/a:
Mix, czy nie masz czasem wrazenia, ze turbo pracuje nie tak jak trzeba?

Przyznam, że mam często takie wrażenie :mrgreen: Jak auto idzie jak trzeba, to słychać głośniej turbinę i żwawo reaguje nawet na muśnięcie pedału gazu. Gdy jest zamulony słychać głównie tępy warkot i moc kończy się na 3 tyś. obr. Dalej już niewiele się dzieje.
Ciekawy jestem, czy może być to spowodowane tym, że turbo dostało (przez uszkodzoną odmę) za dużo oleju, a w zasadzie mazi (pisałem o tym wcześniej - konsystencja smaru do łożysk)?

martens napisał/a:
Czy drozne i szczelne sa wezyki idace od elektrozaworu EGR oraz czy nie przetarl sie ten troche grubszy ktory idzie do turbo?

Wydaje mi się, że tu jest wszystko w porządku. Przy okazji wymiany oleju posprawdzałem wszystkie połączenia elektryczne (kostki przeczyszczone kontakt spray'em). Napewno rzuciła by mi się w oczy jakaś nieprawidłowość.

martens napisał/a:
U mnie cieklo przy zaworku nagrzewnicy (widac bylo delikatne slady ale tylko z kanalu) oraz przy wymianie weza IC naruszyli mi dolny przewod idacy z chlodnicy - kapalo po kropelce a plynu ubywalo.

Też kapało mi przy zaworku nagrzewnicy. Już dawno temu wymieniony na nowy używany, ale szczelny.

martens napisał/a:
Mialam uszkodzony przeplywomierz i odpiecie go nie dawalo zadnych efektow poprawy. Poprawa pojawila sie po jego wymianie, wymianie filtra powietrza oraz po magicznym dotknieciu przez Mistrza Mariusza :wink: .

Kiedyś Mariusz mówił mi o przepływce, ale okazało się, że wypięła się kostka czujnika doładowania i T4 pokazał, że przepływomierz jest sprawny. Ponadto przekładałem przepływkę od kolegi maniaq'a i nie było prawie wcale różnicy.

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 15:27 ]
I jeszcze jedno, co do ubytku płynu chłodzącego. Napewno nie kapie pod auto. Parkuję w garażu podziemnym. Posadzka to jasno-szara, gładka jak stół wylewka. Pod autem sucho, inaczej napewno bym zauważył. W sumie to samo się tyczy oleju - nigdzie nie kapie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 15:31   

Ja obstawiam pękniętą głowice przy zaworze wydechowym.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 15:42   

Kiedyś gadałem z Ownstlr'em chyba, podobno mocowania silnika w dieslu są takie jak w 2.5Kv, zamiast remontować tego swapnij 2.5 :P
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 15:50   

Markzo, jest to jakaś opcja, ale naprawdę ostateczna :wink: Problemy obecnego silnika, spowodowane są prawdopodobnie jego złą eksploatacją przez poprzednich właścicieli. Obstawiam, że raczej tego pierwszego, we Francji, bo ten z PL (jeśli mu wierzyć) zrobił autem raptem 15 tyś. km. Swapując na 2.5KV6, przydało by się zaopatrzyć w felgi 17" (lipa, bo w tym roku kupiłem nowe opony 16") i conajmniej progi, o przednim zderzaku nie wspominając. Do tego licznik (z wersją europejską może być ciężko), większe tarcze i zaciski, a to dopiero początek. Dochodzi masa innego osprzętu silnika...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 16:17   

Ściągasz ZS180 z UK, przekładasz co trzeba, reszte sprzedajesz i możesz fartem wyjść na plus :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 14:15   

Zrobiłem właśnie z 70km. Po przejechaniu 30km auto stało godzinę z hakiem. Po ponownym odpaleniu znowu zbiera się lepiej, zdecydowanie szybciej reaguje na pedał gazu, szybciej wkręca się na obroty. Ktoś wie o co może chodzić?

[ Dodano: Pią Kwi 30, 2010 14:15 ]
thef napisał/a:
Ja obstawiam pękniętą głowice przy zaworze wydechowym.

Klikam pomógł, niestety miałeś rację... :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 22:44   

u mnie tez pekla glowica w mazdzie bo wydmuchało miedzy 2 garami uszczele, taniej mi wyszlo kupić silnik niz robic(ale to stary wozik) Markzo, ma racje bierz angola za 1300F kupic calkiem calkiem stan i jak rozsprzedasz prawie na 0 ci moze nawet wyjdzie;-)
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Maj 01, 2010 09:19   

hvil, tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Anglika nie będę ściągać, bo za dużo roboty, a kupując na odległość nie mam pewności w jakim stanie będzie silnik. Nawet kupując blok w PL, nie wiem, czy za 20tyś. nie poleci uszczelka. Jedyne, co mimo wszystko mnie pociesza, to to, że kompresja jest, więc coś jeszcze można dłubać :wink:

Zmieniła się za to radykalnie koncepcja na przyszły samochód. Chciałem tym pojeździć jeszcze rok, góra dwa i kupić ZT (CDTi lub 2.5V6). Teraz, jak mam zainwestować w tego, postanowiłem polatać nim jeszcze 2-3 lata, ale ZT napewno nie kupię (nad czym ubolewam). Nie specjalnie podobają mi się wersje po lifcie (chociaż wolę ZT po FL niż ZS, które nie podoba mi się wcale), a kupować w przyszłości auto (przed FL), które będzie miało w najlepszym wypadku 8-9lat to bez sensu. Jak pojeżdżę jeszcze 3 lata (np. ZT), to sprzedając będzie miało 11-12, a nawet 13 - zależy od miesiąca produkcji :wink: Uważam, że graniczny wiek kupowania auta (oczywiście w moim przypadku) to 5-6 lat. Z reguły starsze samochody, po przekroczeniu tego wieku, zaczynają się lawinowo sypać - wychodzą poważne i raczej kosztowne usterki. Coraz poważniej myślę o Octavii RS diesel. Niby nic szczególnego, ale auto jak najbardziej poprawne stylistycznie i zasadniczo niezawodne...cóż zobaczymy za 2-3 lata :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 13:20   

Mix, i co dalej będziesz działał z silnikiem?
Na otomoto wisi ZR anglik w dieslu już jakiś czas, nawet był temat, żeby go kupić ;)
Nie musiałbyś do Anglii jeździć, na miejscu można silnik sprawdzić.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Maj 11, 2010 18:40   

Krzysi3k, auto już się robi u Doktora Mariusza. Okazało się, że klękło jeszcze sprzęgło. Przeglądałem kilka ofert na Allegro i zrezygnowałem z zakupu silnika. Ten do tanich nie należy, a wydam sporo kasy i wyjdzie, że drugie tyle trzeba jeszcze wpakować - bez sensu. W mój silnik warto inwestować. Nie jest to żadna ruina - poprostu miałem niefart i trafił się HGF :sad:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 18:51   

Czyli jest lepiej niż mogło to wynikać z Twoich postów ;)
Dużo portfel schudnie?
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Maj 11, 2010 19:49   

Dużo za dużo. Same części to ok 1000 PLN :sad:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
damiansz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 272
Skąd: Kraków/Radom



Wysłany: Czw Maj 13, 2010 22:57   

zastanawiam się czy zniknie problem z odpalaniem na zimnym silniku.. daj znaka jak odbierzesz furę..
_________________
ach ten roverek.. ciągle trzeba coś przy nim pogrzebać.. :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R414] Masa?
Rudek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Sty 23, 2008 19:31
Rudek
Brak nowych postów [R45] Masa Radia i Zegarka
dudek2006 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Wrz 19, 2013 12:45
bizon
Brak nowych postów [r420 Si Lux '97] masa w pasie przednim
GG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Lis 01, 2010 22:59
TomC
Brak nowych postów [R420] Dopuszczalna masa całkowita..........?
wertetab Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Lis 13, 2007 15:26
piter34
Brak nowych postów [R400] Maksymalna masa całkowita przyczepy
bizon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Paź 18, 2011 08:54
sobrus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink