Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zablokowany silnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zablokowany silnik
Autor Wiadomość
toni52 



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 26



  Wysłany: Pią Lip 12, 2019 22:23   [R75] Zablokowany silnik
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Czy spotkał się ktoś z problemem zablokowania silnika podczas rozbierania góry? Dodam, że mam wersję z automatyczną skrzynią biegów, być może ma to jakieś znaczenie, którego nie dostrzegam. Po kolei...
Rozebrałem górę silnika w celu wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów, ponieważ lało się z tyłu silnika. Mając wszystko "na wierzchu" postanowiłem sprawdzić stan popychaczy hydraulicznych oraz ustawić wałki rozrządu na blokadzie...jak piszą w książce. Cała operacja przebiegła bezproblemowo. Po ustawieniu wałków i dokręceniu nakrętek obróciłem silnikiem kilka razy i wszystko kręciło się poprawnie (ok 5-7 obrotów). Chciałem jeszcze raz wrócić pierwszym cylindrem do góry i sprawdzić ponownie ustawienie wałków i w tym momencie silnik zablokował się. W trakcie obracania czuć wyraźnie miejsce w którym silnik się blokuje. Zacząłem przyglądać się zaworom czy aby któryś nie uderza w tłok ale w miejscu zablokowania wszystkie zawory mogę jeszcze popchnąć w dół więc domniemywam, że to nie zawory.
W czasie rozbierania pokrywy i wyjmowania wtrysków, miałem zapieczony drugi wtrysk, który musiałem wyciągać ściągaczem. Z wyjętego wtrysku nasypało się sporo nagaru do otworu ale starałem się wyjąć jak najwięcej. Jest prawdopodobne, że cześć nagaru wpadła do cylindra. Czy jest możliwe, żeby nagar zebrał się na tłoku blokując jego górne położenie?
Jeśli ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna i jak to wyleczyć to pomóżcie proszę bo kończą mi się pomysły.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 12, 2019 22:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lip 13, 2019 17:59   

Zalej nafta cylindry, ale wątpię żeby nagar zblokował tloki
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
toni52 



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 26



Wysłany: Pon Lip 15, 2019 08:12   

Dokładnie tak zrobiłem. Zalałem olejem silnikowym z benzyną i wykonywałem delikatne ruchy silnikiem do miejsca gdzie czułem opór. Po pewnym czasie silnik obrócił się ale wciąż było wyczuwalne, że dobija do głowicy. Dolałem więcej płynów i zacząłem odsysać dużą strzykawką 100ml z wprowadzonym do cylindra cienkim wężykiem. Odessałem dosłownie muł. Następnie powtarzałem płukanie aż odsysany płyn stawał się czysty. Kiedy wlewałem płyn do cylindra ruszałem też tłokiem, żeby wymyć jak najwięcej ze wszystkich zakamarków.
Po całym zabiegu wszystko działa i co najważniejsze obyło się bez zdejmowania głowicy.
Nie ma na to żadnej rady ale trzeba uważać jak się wyjmuje zapieczony wtrysk. Ewentualnie podejrzewając, że coś mogło wpaść do cylindra może byłoby wskazane od razu zrobić podobną płukankę zanim nagar zbije się w sztywną masę jak to miało miejsce w tym przypadku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Zablokowany silnik 1.8T - Nie kręci
AdaskoC Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Sty 11, 2015 14:49
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Zablokowany Amortyzator
titanum2b Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 15, 2014 14:32
titanum2b
Brak nowych postów [R75] Zablokowany imobilaizer?
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lip 08, 2008 00:10
sTERYD
Brak nowych postów [MG ZT-T] Co to za silnik ?
najnowszy85 Rover serii 75, MG ZT 47 Pią Wrz 07, 2012 21:25
Marrkus
Brak nowych postów [R75] Silnik z bmw
seven77 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Paź 16, 2009 17:05
seven77



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink