Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZR proszę o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZR proszę o opinie
Autor Wiadomość
koordian 



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 01, 2010 12:18   MG ZR proszę o opinie

Witam.
Planuje zakupić Roverka 25, a w sumie to moja kobieta planuje, wypatrzylem cos takiego:
http://moto.allegro.pl/it..._po_lifcie.html

A może byl ten samochód juz linkowany na forum? Ja nie znalazłem ale może jest jakiś link?
Ktos oglądał ten egzemplarz? Ze zdjęć jak dla mnie to przebieg chyba troche "zkorektowany", bo boczek siedzenia i pedały troszke zmęczone życiem. Jednak nie oglądalem na żywo i ze zdjec nie bardzo mozna to okreslic w 100%
Drugie moje pytanie dotyczy silnika diesla - dziewczyna bedzie dojezdzala do pracy ok 10 km i nie wiem czy to nie bedzie zabojcze dla silnika, gdyz nie za bardzo zdąży sie rozgrzać. Może lepszym wyjsciem bedzie benzyna? ewentualnie +LPG?
I ostatnie pytanie silniki benzynowe w modelu 25 sa hondowskie?
Pzdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 01, 2010 12:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lip 01, 2010 13:18   Re: MG ZR proszę o opinie

koordian napisał/a:
Witam.
Planuje zakupić Roverka 25, a w sumie to moja kobieta planuje, wypatrzylem cos takiego:
http://moto.allegro.pl/it..._po_lifcie.html

A może byl ten samochód juz linkowany na forum? Ja nie znalazłem ale może jest jakiś link?
Ktos oglądał ten egzemplarz? Ze zdjęć jak dla mnie to przebieg chyba troche "zkorektowany", bo boczek siedzenia i pedały troszke zmęczone życiem. Jednak nie oglądalem na żywo i ze zdjec nie bardzo mozna to okreslic w 100%
Drugie moje pytanie dotyczy silnika diesla - dziewczyna bedzie dojezdzala do pracy ok 10 km i nie wiem czy to nie bedzie zabojcze dla silnika, gdyz nie za bardzo zdąży sie rozgrzać. Może lepszym wyjsciem bedzie benzyna? ewentualnie +LPG?
I ostatnie pytanie silniki benzynowe w modelu 25 sa hondowskie?
Pzdr.


Co do przebiegu, to jak na pięć lat nie jest chyba nieprawdopodobny(29tys kilometrów - ja rocznie robię około 18). Co do tego pytania o rozgrzewanie silnika to śmiać mi się chce. Tak silnik jeśli się nie rozgrzeje na dystansie 200km to wybuchnie hahahaha. Wiadomo że diesel lubi dłuższe dystanse, ale tak samo jest np z LPG na sekwencji zimą - mi się przełącza na gaz po kilku kilometrach, ale to nie znaczy że męczy się silnik heh. Mój IDT służył mi do jazdy po mieście, moja luba dojeżdzała 500m(szok :D ) do pracy i mimo że wystąpiły usterki w moim silniku jestem na 100% pewien że nie od eksploatacji na krótkim dystansie. Poza tym silniki nie są hondowskie :) . Co do ogłoszenia to na poliftach się nie znam, ale jak ktoś się chwali że najtaniej itp, to ja bym w tej cenie upatrywał drugiego dna :-) .
Pozdrowienia i powodzenia :ok:
 
 
 
Klaun_Szyderca 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 99
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:49   

bociannielot: niepotrzebny sarkazm i wyśmiewanie się z kolegi. Podniosłeś tym swoją samoocenę?

kordian: 10 km to jest aż nadto do rozgrzania diesla, zwłaszcza taki silnik jak IDT. Ja mam Rovera 75 i w zimie bardzo długo się grzeje ze względu na niesprawne webasto, a jeżdżę głównie po mieście. Nie mam z tego powodu żadnych problemów z silnikiem.
Po prostu dopóki wskazówka temp płynu chłodniczego nie dojdzie do połowy to nie kręcić auta powyżej 2000 tys. obr. i będzie wszystko cacy. Trochę niska cena, ale z drugiej strony wysoki przebieg może być tego przyczyną.

I jeszcze jedna rzecz: MG ZR są sztywne i głośne. Czy jesteś pewien, że właśnie taki samochód będzie chciała twoja dziewczyna? Siostra kupiła nieopatrznie MG ZR 160 i się załamała jego głośną pracą i sztywnym zawieszeniem! Teraz zmienia na golfa V, ale z półtora kafla będzie w plecy jak nic przez tego ZR. Niech się twoja dziewoja nim przejedzie i jeśli będzie jej odpowiadać taki charakter samochodu to ok. Jeśli nie, to lepiej znaleźć 25 w dieslu z normalnym zawieszeniem. Będzie taniej, ciszej i bardziej komfortowo.

Pozdro ;) .

P.S. ZR 160 jeżdżę ja, a siostrze dałem R75 do czasu aż Golf będzie do kupienia.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 12:49   

Klaunie_Szyderco, przepraszam Cie bardzo, ale jak czytam takie mity o silniku diesel'a to mam nieodpartą chęć sprostować, może zrobiłem to zbyt dosadnie?, jeśli uraziłem kolegę koordiana, to przepraszam. Co do podnoszenia mojej samooceny?, to stwierdzenie to uważam za niepotrzebny sarkazm z Twojej strony :???: , gdyż nie miałem w ogóle takiego celu...

Tak ogólnie dodam jeszcze małą uwagę co do poziomu głośności: w MG ZR - nie wiem jak z nim jest bo nie miałem styczności, ale w R25 z silnikiem iDT jest głośno(raz że klekot, a dwa że auta w tej klasie z reguły nie są najlepiej wygłuszane)

Pozdrawiam
 
 
 
koordian 



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 16:21   

bociannielot napisał/a:
Klaunie_Szyderco, przepraszam Cie bardzo, ale jak czytam takie mity o silniku diesel'a to mam nieodpartą chęć sprostować, może zrobiłem to zbyt dosadnie?, jeśli uraziłem kolegę koordiana, to przepraszam. Co do podnoszenia mojej samooceny?, to stwierdzenie to uważam za niepotrzebny sarkazm z Twojej strony :???: , gdyż nie miałem w ogóle takiego celu...

Tak ogólnie dodam jeszcze małą uwagę co do poziomu głośności: w MG ZR - nie wiem jak z nim jest bo nie miałem styczności, ale w R25 z silnikiem iDT jest głośno(raz że klekot, a dwa że auta w tej klasie z reguły nie są najlepiej wygłuszane)

Pozdrawiam


To nie są mity, bo mamy kilka w firmie nowych samochodow i to co mialo byc oszczednoscia po zakupie diesla staje sie koszmarem (wg serwisu to krotki czas przejazdu i niedogrzanie silnika). Jakies kosmiczne ceny za filtry czastek stalych, wieczne problemy z ukladem paliwowym kolo dwumasowe etc.
A najgorsze jest to, ze takim samochodem mozna sie zabic, bo zaczynasz wyprzedzac i w polowie manewru nagle sie dusi i praktycznie staje. Potem swieca sie rozne kontrolki i juz odpalic nie mozna.
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 02, 2010 16:57   

jeżeli auto miałoby służyć do pokonywania tylko tych 10kmów do pracy bo na wakacje macie coś lepszego, to zdecydowanie szukałbym benzyny. Tej zimy zamrożone szyby od środka, czy zewnątrz, które dochodziły do siebie po kilkunastu minutach to było coś niezapomnianego. Ja mam do pracy 7kmów i zimą rozgrzewałem go dopiero po 5-6 kilometrach, samo miasto. Ogólnie dynamika bardzo przyzwoita i bym polecał zdecydowanie diesla, jednak jakby miała nim jeździć kobieta i tylko do pracy to już raczej nie.

Co do przebiegu auta, to 30tyś rocznie u szwabków na diesla to raczej standard, więc ja tu nie widzę nic dziwnego.

Zdjęcia rzeczywiście wyglądają podejrzanie, ale w aukcjach z Płocka to już standard :)
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 02, 2010 19:54   

Zdecydowanie potwierdzam to co napisal azer - na taki dystans zima to meczarnia dla dziewczcyny. Benzyne odpali da cieply nawiew na szyby i juz nie ma lodu. W R25 w dieslu predzej sobie rece odmrozi skrobiac szybe a potem w trakcie jazdy trzymajac na kierownicy. Rzeczywiscie ciezko go przegrzac ale nagrzac w zimie to prawie niemozliwe :evil: .
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 02, 2010 21:19   

Koleżanki i Koledzy dobrze radzą, jak na krótkie dystanse to tylko benzynka, szkoda mordować diesla a potem bulić za naprawy, tym bardziej, że ZR ma bardzo sympatyczny silnik 1.8 160KM :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 02, 2010 23:07   

koordian, no ale na szczęście w iDT nie ma filtru cząstek stałych, te obcięcia - mój kumpel miał coś takiego we francuskim DCi przyspieszał gwałtownie i komp odcinał zapłon - sprawcą było kiepskiej jakości paliwo :/ . Tak to już z nowoczesnymi diesel'ami jest :/ . Fakt też że naprawy będą tańsze w benzynie. Co do auta zimą to dziwna sprawa, że moje 2 pierwsze auta zamarzały przez noc strasznie, a moje obecne wcale :shock: . Nie mam pojęcia od czego to zależy, być może od szczelności uszczelek w konkretnych modelach??
 
 
 
koordian 



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 05, 2010 10:07   

A co sadzicie o tym?
http://otomoto.pl/rover-2...-C13843922.html
Co prawda starszy ale wyglada calkiem niezle.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lip 05, 2010 11:05   

Jedyne co zauważyłem to obtarcia na tylnym zderzaku, co w aucie które służy do jazdy po mieście nie jest takie dziwne, poza tym nie podoba mi się naklejka na tylnej szybie i klapie ;) . Silnik trochę mułowaty, ale podobno wymieniając w nim przepustnice można mieć ponad 100KM i to bez zbytniego podnoszenia spalania. A co do spalania to 7l gazu raczej nierealne mi się wydaje, może w trasie. Sprawdziłbym uszczelkę pod głowicą(czy nie ma oleju w płynie chłodniczym, lub płynu chłodniczego w oleju) poza tym może niech ktoś kto ma/miał benzynę niech się wypowie :) . No i faktycznie wygląda na zadbany ;-) .
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 05, 2010 11:49   

Tylna klapa lekko rdzewieje przy znaczku, no i widać wklęśnięcie blachy pryz tylnej listwie tylnej klapy.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 160] Proszę o opinię
gaxik Chcę kupić ROVERka 17 Nie Wrz 23, 2012 12:50
Gość
Brak nowych postów [MG ZT 190] Proszę o opinie
uszyuszu Chcę kupić ROVERka 5 Wto Kwi 30, 2013 13:10
michalie
Brak nowych postów [R45 2.0] proszę o opinie
TomaszD_BP Chcę kupić ROVERka 2 Sob Cze 09, 2012 23:21
michalek
Brak nowych postów [MG ZR] Proszę o opinię.
Tomson40075 Chcę kupić ROVERka 10 Czw Mar 29, 2012 20:21
Gość
Brak nowych postów [R25] Proszę o opinię
Mati33 Chcę kupić ROVERka 1 Nie Lip 22, 2018 01:20
Pieczarkowy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink