Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 45] 2002 2,0 aut. prosze o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 45] 2002 2,0 aut. prosze o opinie
Autor Wiadomość
v1rus 



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: brw



  Wysłany: Wto Lip 06, 2010 07:44   [rover 45] 2002 2,0 aut. prosze o opinie

Witam serdecznie

Od paru dni rozglądam się za nowym autem, generalnie jako ze od 5 lat użytkuje hondę preferował bym jako kolejny również takowa, jednak po wstępnym badaniu rynku oraz obejrzeniu 6 szt muszę stwierdzić ze każda była złomem.

Wczoraj trafiłem mimo iż generalnie za roverami się nie rozglądałem na ta sztukę:

http://www.moto.allegro.p..._150km_aut.html

wstępnie wczoraj obejrzałem i generalnie auto ładnie się prezentuje w książkach ostatni wpis z września 2009 również w drzwiach wlepka z podobna data i podobnym przebiegiem, pod maska chyba tez coś podobnego było. Właściciel w rozmowie twierdzi ze uszkodzone były lekko krawędzie auta z jednej strony ale nic poważnego. Te "chromy" na lampach to naklejone listwy które po zakupie auta i tak bym wywalił ;) co mi się podoba to to ze w porównaniu z hondami pod spodem nie ma dużo rudej, lekko śruby pordzewiałe przy zawieszeniu ale uznaje to jako normalne . lekkie dziury ma w tylnym wydechu przy uszach wiec pewno poleci przez zimę.

auto aktualnie stoi w komisie znajomego właściciela , no i niestety moglem się przejechać tylko na prawym fotelu. ale dziś pojadę z bratem który ma większe doświadczenie w prowadzeniu automatów ( moje wynosi ok 5km ;)) plan jest zabrać auto na stacje diagnostyczna i sprawdzić co w zawieszeniu się dzieje i przy okazji z kanału czy wycieków nie ma jakiś poważnych.

na co jeszcze mam zwrócić uwagę? ok godziny 11-12 będę wyjeżdżał wiec mam nadzieje ze ktoś do tej pory mi doradzi za co z góry dziękuje

ps. zapomniałem się zapytać jak to auto zniesie gaz. oczywiście sekwencja na tej nowej szybkiej listwie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 06, 2010 07:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 08:12   

-ktoś pożałował r-ce płynu chłodniczego ciekawe jak długo jeździł z taką ilością
-spasowanie przodu i tyły wygląda :ok:
 
 
 
v1rus 



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: brw



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 10:35   

na to nie zwróciłem wczoraj uwagi :oops: na pewno nie pożałował płynu od wspomagania bo przelany był, poza tym "bulgotał" przy pracującym silniku. to normalne? nigdy nie zwracałem na to uwagi ale wczoraj przykuło to moja uwagę. dziś jednak nie pojadę po nie wiec jest dodatkowy dzień abyście pomogli mi podjąć decyzje :mrgreen:

więcej zdjęć: http://raajd.otomoto.pl/r...-C14021923.html

przy okazji pytanko od czego jest ten przycisk: domyślam się ze od tempomatu... ale mogę się mylić ;)
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 10:48   

v1rus napisał/a:

przy okazji pytanko od czego jest ten przycisk: domyślam się ze od tempomatu... ale mogę się mylić ;)


Nie mylisz się :wink:
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 10:55   

v1rus napisał/a:
na pewno nie pożałował płynu od wspomagania bo przelany był, poza tym "bulgotał" przy pracującym silniku. to normalne?
raczej to nie normalne
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
v1rus 



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: brw



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 11:07   

domyślam się ze przyczyny mogą być takie ze za dużo płynu/wysokie ciśnienie , nieodpowiedni płyn lub po prostu padająca pompa. będę musiał jutro sprawdzić dokładnie.

na co jeszcze zwrócić uwagę?
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 11:29   

- z lewej strony kierunek na błotniku jest biały z prawej czarny albo tak światło pada :?: :?:
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
v1rus 



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: brw



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 12:35   

raczej światło biorąc pod uwagę zdjęcia z allegro. chyba podjadę jeszcze dziś tam to sprawdzę ;)
 
 
Andrzej_1272 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 304
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 13:46   

Z tym płynem bulgocącym od wspomagania,u mnie też tak jest.Wymieniałem na całkiem nowy nie dawno.Wszystko działa O.K.Może po prostu tak jest,albo źle może układ jest odpowietrzony.Tak myślę.
 
 
v1rus 



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: brw



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 17:56   

bylem, kupiłem ale...

W komisie na umowie wypisał mi koleś 8k, ugadany samochód miałem na 12k . różnice miał koleś spisać na oddzielnej umowie jako "gratyfikacje" w razie coś. Znaczy forma zabezpieczenia dla mnie. W międzyczasie okazało się ze w podobnej sytuacji byli inni ludzie którzy kupowali auto w tym ze serwisie ale chcieli najpierw kupić a potem posprawdzać w serwisie czy wszystko w porządku. Z tym ze ich auto ponad 3x droższe wiec by byli w razie co więcej w plecy. Obsługiwał ich prawdopodobnie właściciel komisu bo czekaliśmy aż zakończy ich sprawę żeby nam wypisał to poświadczenie. Wywiązała się rozmowa w której właściciel zaczął nas "atakować" pretensjami i pytaniami ze czemu chcielibyśmy zwrócić samochód skoro tyle czasu go oglądaliśmy. to ze takie jest prawo miał w d... jak również fakt ze poprosiłem o wystawienie umowy z rzeczywista kwota zakupu auta. Stwierdził ze rozwiązuje z nami umowę i kazał pracownikowi oddać nam pieniądze, papiery poszły do niszczarki i tyle...

w drodze powrotnej do domu zadzwonił do mnie najprawdopodobniej człowiek z którym wszystko załatwiałem pytając czy chce wrócić po auto i ze umowa będzie na kwotę 12k spisana, stwierdziłem ze się zastanowię ale generalnie zniechęcili mnie mocno swoja postawa...

co do rzeczy które dzisiaj przy grubszych oględzinach zauważyłem to: poci się przy skrzyni na uszczelce przy tym elemencie elemencie z przodu. nie wiem dokładnie co to jest.... jak również jaki koszt reperacji. kapało troszkę też z silnika ze śrub od kolektora wydechowego wiec domyślam się ze to uszczelka pod pokrywa zaworów tak?

kierunki na błotnikach są takie same,czyli białe , ciemny kolor prześwituje z błotnika

najbardziej zawiedziona w tym wszystkim jest moja dziewczyna której ten samochód tak bardzo się spodobał i miał być kupiony z myślą o tym ze ona będzie nim jeździć
 
 
orson 



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Sro Lip 07, 2010 08:41   

Witam

v1rus napisał/a:
bylem, kupiłem ale...

W komisie na umowie wypisał mi koleś 8k, ugadany samochód miałem na 12k . różnice miał koleś spisać na oddzielnej umowie jako "gratyfikacje" w razie coś. Znaczy forma zabezpieczenia dla mnie. W międzyczasie okazało się ze w podobnej sytuacji byli inni ludzie którzy kupowali auto w tym ze serwisie ale chcieli najpierw kupić a potem posprawdzać w serwisie czy wszystko w porządku. Z tym ze ich auto ponad 3x droższe wiec by byli w razie co więcej w plecy. Obsługiwał ich prawdopodobnie właściciel komisu bo czekaliśmy aż zakończy ich sprawę żeby nam wypisał to poświadczenie. Wywiązała się rozmowa w której właściciel zaczął nas "atakować" pretensjami i pytaniami ze czemu chcielibyśmy zwrócić samochód skoro tyle czasu go oglądaliśmy. to ze takie jest prawo miał w d... jak również fakt ze poprosiłem o wystawienie umowy z rzeczywista kwota zakupu auta. Stwierdził ze rozwiązuje z nami umowę i kazał pracownikowi oddać nam pieniądze, papiery poszły do niszczarki i tyle...


Standardowa operacja wykonywana przez komisy niestety... Po pierwsze wlascicielowi pokazuja umowe na 8000 PLN i pobieraja od tego % i koszty obslugi reszte kwoty mu przekazujac. Reszta zostaje u nich w kieszeni...

v1rus napisał/a:
w drodze powrotnej do domu zadzwonił do mnie najprawdopodobniej człowiek z którym wszystko załatwiałem pytając czy chce wrócić po auto i ze umowa będzie na kwotę 12k spisana, stwierdziłem ze się zastanowię ale generalnie zniechęcili mnie mocno swoja postawa...


Auta te nie ciesza sie taka popularnoscia jak inne modele - do tego jest to dosc specyficzna wersja bo 2l V6 z automatem jest jak na lekarstwo. Pewnie mial takie zainteresowanie ze sie namyslil...

v1rus napisał/a:
co do rzeczy które dzisiaj przy grubszych oględzinach zauważyłem to: poci się przy skrzyni na uszczelce przy tym elemencie elemencie z przodu. nie wiem dokładnie co to jest.... jak również jaki koszt reperacji. kapało troszkę też z silnika ze śrub od kolektora wydechowego wiec domyślam się ze to uszczelka pod pokrywa zaworów tak?


Jesli zastanawiasz sie nad zakupem to powiem tak. Bez wzgledu na zapewnienia sprzedajacego zawsze po zakupie uzywki robie pelny rozrzad z osprzetem. W KV6 to bedzie jakies ~3K i dodatkowo wtedy mozna zobaczyc czy nie wymienic uszczelek jesli sa gdzies przecieki. Proponuje dobrze sie nad tym zastanowic bo obsluga KV6 nie jest tania. Osobiscie nie slyszalem by KV6 w automatach byly podatne na jakies "pocenia" chyba ze ktos juz przy nich grzebal...
Jesli dla kobiety chcesz kupic autko w automacie to proponuje rozgladnac sie za silnikiem 1.8 z bezstopniowym automatem CVT. Obsluga tego silnika jest duzo tansza.
 
 
 
v1rus 



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: brw



Wysłany: Sro Lip 07, 2010 09:58   

odpuszczam sobie tego rovera, pewno dziś jeszcze do mnie zadzwonią pytać czy chce ;) dalej kupić. szukam czegoś dalej, może się trafi 45 z 1,8 nie koniecznie w aut. ale z jasna skóra ;) dziękuje wszystkim za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [R 75] CDTi, 2002 Proszę o opinie
karolj Chcę kupić ROVERka 4 Nie Maj 05, 2013 19:37
karolj
Brak nowych postów proszę o opinię rover 25
rover 25
bartol Chcę kupić ROVERka 2 Czw Mar 18, 2010 14:14
PTE
Brak nowych postów [Rover 75] - prosze o opinie
badziek26 Chcę kupić ROVERka 19 Wto Paź 30, 2012 22:59
soviet100
Brak nowych postów [Rover 45] proszę o opinię :)
zefir Chcę kupić ROVERka 4 Pon Mar 21, 2011 12:34
pgrad



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink