Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF] Co o tym myślicie? Były takie wersje silnikowe?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF] Co o tym myślicie? Były takie wersje silnikowe?
Autor Wiadomość
ssnake 



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 19
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pią Lip 09, 2010 17:50   [MG TF] Co o tym myślicie? Były takie wersje silnikowe?

Nie znam się jeszcze na tych autach ale wszędzie gdzie o nich czytałem to były wersje silnikowe 1.8l 136 lub 160KM, a tu mamy 1.6l 136KM? Były takie wersje?

I ogólnie co o tym myślicie?
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C14041387



Cena nie jest zbyt niska?

--
Pozdrawiam
Krzysiek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 09, 2010 17:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 18:24   

na 99% były, na zlocie Mariusz coś o takim tf chyba mówił, porpawcie mnie jeśli się mylę :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 18:58   

Patrząc na dane techniczne na stronie klubowej, były z silnikiem 1.6 ale nie o mocy 136KM tylko o mocy 116KM.
136KM mają siniki 1.8.
http://www.roverki.pl/ind...echniczne-mg-tf
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sob Lip 10, 2010 18:11   Re: [MG TF] Co o tym myślicie? Były takie wersje silnikowe?

ssnake napisał/a:
1.6l 136KM? Były takie wersje?

Ja się nie spotkałem. Jeśli 1.6L to 116KM a jeśli 136KM to 1.8L. No ale może ktoś zchipował toto albo co :roll:
ssnake napisał/a:
I ogólnie co o tym myślicie? [...] Cena nie jest zbyt niska?

Akurat jestem po kupnie TFa. Powiem tak:
- cena zdecydowanie zbyt niska. Oczywiście niewykluczone że sprzedawca jest w potrzebie i dlatego pcha za pół-darmo - cuda się zdarzają ;)
- sprzedający raczej robił wszystkie zdjęcia na raz, tak że zwróć uwagę na mały szczegół... koła prosto a kierownica jak? :!:
- nie podoba mi się szczelina pomiędzy prawym przednim reflektorem a zderzakiem. Mój TF jest po dzwonie a nie wygląda to aż tak.
- nie wiedzieć dlaczego plastikowa pokrywa nad nogami kierowcy odstaje
- prawy wydech chyba jest lekko cofnięty (schyl się i zaglądnij pod spód czy nie ma jakiejś kaszany między wydechem a tłumikiem)
- tak jak ktoś mi kiedyś radził, sprawdź czy szyby drzwi przylegają do uszczelek na całym obwodzie,
- otwórz drzwi i sprawdź czy się lekko zamykają i czy metalowe zaczepy zamka nie są jakoś nienormalnie wytarte przez zamek (oznacza to źle ustawione drzwi)
- zwykle znaczki MG na karoserii blakną (szczególnie czerwona farba). Być może to wina zdjęcia ale znaczek przód jest ok a tył totalnie jak nie z tego auta (powinny raczej wyblaknąć równomiernie - przynajmniej u mnie tak jest)
Powodzenia z zakupem :)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
ssnake 



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 19
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 10:39   

OK, dzięki za info, szukam dalej ;)
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 12:13   

ssnake, czyżbyś się poddał co do tego auta bez oglądnięcia na żywo? Jednego się nauczyłem po wielu miesiącach szukania aut (dwa auta już kupiłem) w kraju - kupno auta sprowadzanego, które nie jest po przejściach graniczy z cudem. A auta krajowe zwykle są wyceniane więcej. Tak, że nie zakładaj że znajdziesz TFa igiełkę bez skazy i w ogóle i że ktoś go sprzeda po atrakcyjnej cenie. Jakiś czas temu widziałem na alledrogo jak ktoś sprzedawał krajowego MGF żądając za niego tyle za ile chodzą 5 lat młodsze TFy - ale to jest cena gwarancji bezwypadkowości, itd. Tak naprawdę to najważniejszy jest stan silnika - i nie jest to tylko moja opinia ale czytałem podobne wypowiedzi na różnych forach moto. Oczywiście nie namawiam do kupowania byle pierwszego TFa ale tu trzeba wyważyć kilka parametrów takich jak rocznik, stan faktyczny, zasobność portfela i jak Ty się czujesz siedząc w tym konkretnym egzemplarzu. Powodzenia po raz drugi :)
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
ssnake 



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 19
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 12:47   

Nie nie poddałem się tylko odległość, żeby obejrzeć to auto to ponad 500km, taką odległość to jechałbym tylko do pewniaka, takiego, że ludzie z forum powiedzą, znam to auto, widziałem, oglądałem, możesz brać ;)

Jednakże około 21 lipca będę w tamtych okolicach na urlopie, jakieś 80km od tej miejscowości więc jak do tej pory właściciel nie sprzeda to na pewno się wybiorę na jazdę próbną.

Ale swoją drogą czasami już się lekko zniechęcam... trochę mały wybór tych aut na polskim rynku i zazwyczaj coś jest nie tak :???:
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 12:56   

ssnake napisał/a:
[...]jechałbym tylko do pewniaka, takiego, że ludzie z forum powiedzą, znam to auto, widziałem, oglądałem, możesz brać ;)
Myślę że nie zdążyłbyś do takiego pojechać a już by go nie było :D
ssnake napisał/a:
[...]jak do tej pory właściciel nie sprzeda to na pewno się wybiorę na jazdę próbną.
Nie sprzeda... jeśli nie udało mu się sprzedać przed sezonem na cabrio to teraz też nie sprzeda. Wiem to z doświadczenia ;)
ssnake napisał/a:
[..] i zazwyczaj coś jest nie tak :???:
Ja bym powiedział że nie zazwyczaj ale zawsze ;) Wcześniej czy później coś wychodzi. Ja od kupna swojego TFa znalazłem już 4 wady do poprawienia których wcześniej nie wykryto.
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
Surfer23 



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lip 14, 2010 09:10   

Witam

Właśnie szukałem na forum właściciela MG-TF żeby dowiedzieć się więcej o tym samochodzie.

I mam kilka pytań:

1. Na co zwrócić uwagę przy kupnie auta ?
2. Jakie są ceny części i jaki jest do nich dostęp ?
3. Czy to prawda, że silnik w dobrym stanie wytrzyma 100 tys. a po 50 tys. zaczynają się z nim problemy?
4. Czy cena 20.000zł za auto z 2002-2003 roku jest wysoka, niska (skóra, Klima , pakiet Alu , 1,8 136km ) ?
5. Czy to prawda, że jedyny serwis w którym można podłączyć samochód do kompa jest w poznaniu w serwisie rovera ?
6. Co się dzieje z tylną szybą w tym aucie słyszałem że jest strasznie delikatna i łatwo ją zniszczyć ?

Prosiłbym o podanie wad i zalet tego auta.

Pozdrawiam Adam
 
 
Gites 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 131
Skąd: Sztokholm

MG TF

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 10:43   

Surfer23 napisał/a:
Właśnie szukałem na forum właściciela MG-TF żeby dowiedzieć się więcej o tym samochodzie.
Jak na mój gust to powinieneś założyć osobny wątek bo ten jest o konkretnym egzemplarzu.
Surfer23 napisał/a:
[...] 1. Na co zwrócić uwagę przy kupnie auta?
Polecam wypowiedź kolegi MaReK w tym wątku.
Surfer23 napisał/a:
[...] 4. Czy cena 20.000zł za auto z 2002-2003 roku jest wysoka, niska (skóra, Klima , pakiet Alu , 1,8 136km ) ?
Moim zdaniem cena jest normalna
Surfer23 napisał/a:
[...] 6. Co się dzieje z tylną szybą w tym aucie słyszałem że jest strasznie delikatna i łatwo ją zniszczyć ?
Też się tego bałem ale jak już sprawdziłem organoleptycznie z czego jest zrobiona to już się nie obawiam.
Surfer23 napisał/a:
Prosiłbym o podanie wad i zalet tego auta.
Po kilku tygodniach użytkowania jako zalety mogę wymienić:
- wygląd
- wygląd ;)
- b.dobry stosunek cena/wygląd
- napęd na tył,
- duża przyjemność z jazdy,
Wady:
- znalezienie nie bitego graniczy z cudem,
- ekstremalna wrażliwość silnika na niski poziom płynu chłodniczego,
- sprzęgło hydrauliczne a nie na linkę,
- skrzynia biegów chodzi twardo,
Poza tym rzeczy których trzeba być świadomym kupując roadstera (dla przeciwników roadstera są to wady):
- hałas w środku,
- niezbyt sztywna konstrukcja (może b.delikatnie pływać po drodze),
- ekonomia na którymś tam miejscu,
- powinno być raczej używane jako drugie auto w rodzinie,
_________________
Gites
MG TF 135 '02
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 14, 2010 14:06   

TF to gokart, maksimum frajdy minimum zdrowego rozsądku, ale jest po prostu boski!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pytanie o wersję Rovera 200
Coccinelle Chcę kupić ROVERka 2 Sro Maj 12, 2010 15:35
Coccinelle
Brak nowych postów ROVER 400 i inne wersje (416, 420) do 6k zł.
Los_Emilos Chcę kupić ROVERka 7 Wto Lip 13, 2010 21:41
Los_Emilos
Brak nowych postów [R25] Kto rozpozna wersję i czy ktoś tego widział?
Kizashi Chcę kupić ROVERka 35 Wto Mar 23, 2010 19:26
Kizashi
Brak nowych postów [R25 i R45] Wersje wyposażenia w ostatnich modelach z 2005r.
pistolet Chcę kupić ROVERka 1 Pią Paź 04, 2013 13:25
bociannielot
Brak nowych postów Rover 200, 400, które wersje są najmniej awaryjne? Porada
arturWro Chcę kupić ROVERka 2 Czw Sty 12, 2017 09:23
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink