Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 1.8] CZEŚCI oraz SERWIS - KRAKÓW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Brt
Sro Lip 21, 2010 12:51
[MG ZR 1.8] CZEŚCI oraz SERWIS - KRAKÓW
Autor Wiadomość
ALAN 



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 21, 2010 11:43   [MG ZR 1.8] CZEŚCI oraz SERWIS - KRAKÓW

Witam Wszystkich :)


Chciałbym się Was dopytać, bo jestem na etapie zakupu auta i zainteresował mnie model MG ZR z silniczkiem 1.8. Rozważam jeszcze Seata Ibizę 1.8 Turbo z 2000r. i każde inne autko ze sportowym zacięciem do 13.000PLN :)

Lecz nigdy nie interesowała mnie ta marka i szczerze mówiąc nie widuję tych aut na mieście prawie w cale.. mało co tak naprawdę i zastanawia mnie kwestia części i serwisu takiego samochodu w Krakowie.

Gdzie można takie auto oddac w dobre rece? i jakieś ceny przykładowe części codzinnej eksploatacji jak by ktoś mi podał to byłbym wdźęczny.

Pytam dlatego ponieważ ktoś mnie probóje zrazić do tej mari i auta... właśnie ze względu na słaby dostęp do części i serwisu - mało kto się zna dobrze na tych autach. Lecz zanim przyjmę do wiadomości taką teze chciałbym się Właśnie dowiedzieć od Was i usłyszeć jakieś argumenty za i przeciw... [you]

Czekam w takim razie na jakieś podpowiedzi i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez Brt Sro Lip 21, 2010 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 21, 2010 11:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sro Lip 21, 2010 11:50   

hej

rzeczywiście dużo tego nie jeździ po Polsce.

Co do magika w Krakowie to chyba ten jest najlepszy http://www.roverki.pl/ind...d=29&sobi2Id=62

A tutaj znajdziesz cennik części http://www.tomateam.pl/sklep/ porównaj sobie sam z innymi, nie ma tragedii.

Jednak 13tyś na 1.8 ZR to trochę mało wg mnie. W sensie mało na auto w porządnym stanie.
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 21, 2010 11:52   

ALAN napisał/a:
ze względu na słaby dostęp do części i serwisu


Większych bredni jeszcze nie słyszałem....
Co do części kupisz je niemal w każdym kiosku :wink: A poważniej to wystarczy zajrzeć na: www.tomateam.pl/sklep/ ; www.sklep.intercars.com.pl
Dostęp do części jest spory.

Co do serwisów... tak twierdzą Ci co kosiarki młotkiem naprawiają i widząc samochód do robienia mają atak biegunki :roll:
Każdy porządny, szanujący się mechanik zrobi MG i Rovera bez stękania.

azer ubiegłeś mnie :razz:
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 21, 2010 11:55   

Cytat:
 [GM ZR 1.8]
:grin: . Tak jak azer, pisze dobre egzemplarze tego modelu z reguły są droższe, mieszkasz w dużym mieście więc zawsze znajdziesz jakiegoś mechanika co ogarnie temat... Każde auto ze sportowym zacięciem potrafi drogo kosztować ;-) . Co do seata Ibizy z 1.8 turbo - chyba wolałbym MG, seat ma brzydziej wykonane wnętrze (moim zdaniem ;) ). No i gorzej chyba z jakością tego wykonania.
 
 
 
ALAN 



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 21, 2010 12:24   

bociannielot napisał/a:
Cytat:
 [GM ZR 1.8]
:grin: . Tak jak azer, pisze dobre egzemplarze tego modelu z reguły są droższe, mieszkasz w dużym mieście więc zawsze znajdziesz jakiegoś mechanika co ogarnie temat... Każde auto ze sportowym zacięciem potrafi drogo kosztować ;-) . Co do seata Ibizy z 1.8 turbo - chyba wolałbym MG, seat ma brzydziej wykonane wnętrze (moim zdaniem ;) ). No i gorzej chyba z jakością tego wykonania.


Zgodze się z Tobą... :P sierodek nie zachwyca w seacie ale powiem Ci szczerze, że ten model GM też pięknej deski rożdzielczej to nie ma :D przynajmniej dla mnie... ale to juz jest indywidualna kwestia gustu... :razz:

z tego co zagłebiłem sięw temat 1.8T w seacie to można nieźle pomodzić przy nim... fabryka daje osiagi takie same nie mal jak GM 1.8. ale po chipie z teog oc pytalem 25-35km wiecej. koszt ok 1200zl. wiec jak po paru miesiacach zacznie brakowac mocy zawsze mozna takie coś sobie fundnąć i bawić się dalej :D :lol:

Zwarzyłem na ceny części... Powiem tak, że moim zdaniem nie są tanie jak do fiata czy hyundaia, ale jakiejś strasznej tragedii nie ma. tylko te części na zamówienie się sprawdza z tego sklepu czy jak? a mechanicy się cenia jak zajeżdzacie takim autem czy w normie? :bezradny:
Ostatnio zmieniony przez ALAN Sro Lip 21, 2010 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sro Lip 21, 2010 12:30   

kolego jakie GM? General Motors? :> to jest MG
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Sro Lip 21, 2010 12:46   

trochę nie ten dział
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 21, 2010 12:46   

No ta 1.8T możesz chipować, ale po co? ponad 7 sekund do 100 to mało? heh. Co do mechaników to różnie. Jeden powie o Panie to nietypowe płać Pan tyle i tyle - drugi będzie w porządku ;-) . Ale w MG nie posypie Ci się turbo, masz mniej cylindrów więc chyba rozrząd będzie tańszy, ale tu mogłem coś powalić :bezradny: . Nie wiem wiesz Twoja decyzja - Ja bym brał MG bo mniej tego jeździ. Jak już auto sportowe to fajnie mieć takie które zwraca na siebie uwagę :wink: .
 
 
 
ALAN 



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 21, 2010 18:46   

To może jeszcze inaczje zapytam...

Czy ten konkretnie MG ZR z silnikiem 1.8 160koni... ma wspólne części z jakimiś innymi modelami Mg albo Rovera?

Chodzi o zawieszenie, o osprzęt silnika, o sam silnik... nie mówie o blacharce itd.

bo śmie twierdzić, że skoro to jest usportowiona wersja to może być mniej podobieństw...
 
 
TIGER 


Striptizer zlotowy


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 314
Skąd: Sędziszów Młp.

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 21, 2010 20:45   

ALAN jak chcesz to napisz na PW do darekkrakow on ma ZRa i chyba sprzedaje o ile jeszcze go nie sprzedał ale sobie oglądniesz dokładnie i podpytasz go o wszystko.
_________________
POZDRAWIAM TIGER - "POWER IS BACK".
 
 
 
kychu5 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: chrzanów

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 18:23   

TIGER napisał/a:
ALAN jak chcesz to napisz na PW do darekkrakow on ma ZRa i chyba sprzedaje o ile jeszcze go nie sprzedał ale sobie oglądniesz dokładnie i podpytasz go o wszystko.

Witam od Pana Darka MG kupił mój znajomy :) i z tego co wiem był on serwisowany u Pana Miodowicza na ruczaju w Krakowie.
Pozdrawiam
 
 
ALAN 



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 21:24   

No zapewne lepiej mieć takie które zwraca uwagę.... tylko z tego co widzę to cześci cieżko dostepne - nie kupie w sklepie gdzieś za rogiem no i mało kto to umie naprawić z tego co mówicie. pojedynczych mechaników podajecie... szczerze mówiąc mam dylemat i to dość poważny... :shock: :/

żeby się nie wpakowac w auto nietuzinkowe- ladne, ale w razie serwisu czekanie miesiac na cześć np i płacenie dużo w serwisie... :?: :sad:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lip 23, 2010 10:23   

wiesz co ja mialem kupic na pierwsze auto mi in seata toledo a kupiłem stare subaru hehe. muszisz sam sobie odpowiedziec co wolisz, nietuzinkowosc czy wygodę bo pan czesiek z garazowego warsztatu zrobi ci co nie co za pol ceny :mrgreen: . Ja na razie jeżdżę rozsądnym autem, ale wiem już że za kilka lat wrócę do Subaru. Mam już nawet akceptację połowicy :D .
 
 
 
ALAN 



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 23, 2010 22:52   

nie no na subarke mnie nie stać... :) trzeba dostosowywać marzenia do zasobności portfela. przynajmniej ja tam uważam:P

narazie obserwuje te modele i zobaczymy co z teog wyjdzie... może akurat się trafi jakiś fajny egzemplarz w rozsądych pięniądzach :)

Pozdrawiam!
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 23, 2010 23:06   

Nie zawracaj sobie głowy MG skoro masz takie obawy.
Kup Golfa GTI albo innego dupowoza i nie martw się serwisem.
Bo ogółem wiadomo że Rovery i MG to straszny szmelc i psuje się to na potęgę. W pewnych kręgach panuje opinia że psuje się bardziej od Alfy i Renaulta więc miej spokój i kup coś co mają wszyscy.
Części taniej i sam sobie nawet naprawisz....
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Lip 24, 2010 07:38   

ALAN, a co ci napisali na forum seata ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
ALAN 



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lip 24, 2010 16:18   

TomC napisał/a:
Nie zawracaj sobie głowy MG skoro masz takie obawy.
Kup Golfa GTI albo innego dupowoza i nie martw się serwisem.
Bo ogółem wiadomo że Rovery i MG to straszny szmelc i psuje się to na potęgę. W pewnych kręgach panuje opinia że psuje się bardziej od Alfy i Renaulta więc miej spokój i kup coś co mają wszyscy.
Części taniej i sam sobie nawet naprawisz....


Masz rację. - przekonałeś mnie :rotfl: :mrgreen:

Nie wiesz chyba, że napisałeś to do największego przeciwnika gOLOFIORZY...

Właśnie dlatego, że nie imponują mi takie auta jak e36, civic V, golf 3 czy calibra to włuczę się po innych markach. Dla mnie auto to nie dupowóz z pkt. A do B....

Auto musi wyglądać bo dla mnie to też odskocznia od codziennego życia kiedy wieczorkiem mogęsobie wsiąść włączyć ulubioną muzykę i pojeżdzić sobie dla czystej przyjemności w wolnej chwili :)

I nadmienie jeszcze raz. Dlatego szukam kompromisu pomiędzy indywidualnością - niebanalne kształty i auto z klasą, a praktycznością - żeby nie był skrajnie trudny serwis i drogi...

Ostatnimi dniami zaczołe zwracać uwage na te MG ZR... i pochodne no i torche teog się buja po mieście. Może kiedyś postarma sięzagadać do właściciela i dowiem się jak z serwisem i częściami w naszym cudownym kraku... :lol:

[ Dodano: Sob Lip 24, 2010 16:18 ]
Ciufcia napisał/a:
ALAN, a co ci napisali na forum seata ?



przecytaj sobie co na ten temat sadzą ibiziarze jezeli to Cie intryguje :P

http://www.klubseatibiza....=206345#p206345

:)
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 19:55   

dla mnie twierdzenie, że części do R i MG poszukuje się tygodniami, albo sprowadza z zagranicy, że są znacznie droższe od części bardziej popularnych marek, że robota droga, że nikt nie chce robić itp itd to jakieś totalne brednie

w Trójmieście, które nie jest zagłębiem samochodowym z częściami i serwisem nie ma żadnego problemu!

tak poza tym to wiadomo, że do każdego dobrego mechanika jest kolejka, jak nie ma kolejki tzn ze mechanik jest do dupy i tyle

pzdr
_________________
R400 -> R75
 
 
ALAN 



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 15:28   

no ok... w taki mrazie zapytam czy sa może jakieś spociki Roverków w Kraku albo okolicy? bo jak bym zawitał na takowy to pewnie bym wiedział już wsio... :) gdzie jaki mechanik i gdzie cześci skąd itd...
 
 
marius__ 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 78
Skąd: blisko Niepołomic



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 19:08   

Witam
Ja dzisiaj oddałem swojego R45 tutaj:
http://roverki.pl/index.p...ils&sobi2Id=179

Podobno mechanik niezły, nie tylko Roverki robi. Jak się chce to się znajdzie mechanika :wink: ale przedmówcy mają rację - dobry mechanik i "egzotycznym" Roverem się zajmie!

U mnie czywiście jakieś duperele typu łożysko, uzup. klimy itp, na samochód złego słowa nie powiem :mrgreen:

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań nowego (starego? :wink: ) autka !! !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Serwis Kalisz.
radjan001 Chcę kupić ROVERka 0 Pon Lip 05, 2010 22:15
radjan001
Brak nowych postów Serwis Rzeszów, Przemyśl.
radjan001 Chcę kupić ROVERka 8 Nie Lut 24, 2019 10:14
proartur
Brak nowych postów Rover 25 PEREŁKA.2.0 IDT KLIMA.SERWIS
har0 Chcę kupić ROVERka 6 Sro Lis 03, 2010 16:32
piter34
Brak nowych postów [Rover 25] oraz 25 Streetwise
Roverki do oceny
ad4m Chcę kupić ROVERka 2 Nie Kwi 18, 2010 10:08
azor77
Brak nowych postów Proszę o ocenę Rover 75 oraz MG ZT
Syos Chcę kupić ROVERka 0 Pon Lip 04, 2011 11:18
Syos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink