Forum Klubu ROVERki.pl :: [Polityka] Jak inwestować swoje pieniądze na emeryturę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Polityka] Jak inwestować swoje pieniądze na emeryturę
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 10:06   [Polityka] Jak inwestować swoje pieniądze na emeryturę

Jak inwestować, żeby na emeryturze mieć 2 razy więcej niż ZUS i przez całe życie być szczęśliwym: ;)
http://www.youtube.com/watch?v=IR2MdaD_nKo

A tak poważniej, to dziś się załamałem:
http://podatki.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html

I jak to się ma do tego:
http://finanse.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html

Ja nie wiem, kto pierwszy powiedział, że "Balcerowicz musi odejść", ale był to chyba największy cymbał w powojennej historii Polski.

A najgorsze jest to, że jedyną osobą, która mówi otwarcie, że trzeba przeprowadzić takie reformy jest JKM, z którym nie zgadzam się w innych kwestiach, a jakoś w ostatnich wyborach te tematy nie były specjalnie poruszane przez żadną ze stron.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 30, 2010 10:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 11:07   

Ja jeszcze do niedawna miałem za złe szefowi, że oficjalne wypłaty na papierze są zaniżone (głównie po to, aby płacić mniej na ZUS), ale od kiedy po konsultacji z niezależnym doradcą finansowym wszedłem w III filar to tak szczerze mówiąc mam ZUS w :dupa:
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 11:19   

0l0 napisał/a:
ale od kiedy po konsultacji z niezależnym doradcą finansowym wszedłem w III filar to tak szczerze mówiąc mam ZUS w

A możesz coś więcej napisać co wybrałeś ?? Przymierzam się powoli do wejścia w III filar.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 11:23   

Dlatego dochodzę do wniosku, ze nie ma co liczyć na jałmużnę od państwa zwaną emeryturą tylko trzeba sobie samemu o nią zadbać, a jako, że jestem młody i pracuje od niedawna chętnie zagłębie się w temat inwestycji i ubezpieczeń :ok:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 11:45   

Ja ostatnio dogaduje sie z doradcami z Real Finance Polska.
Wczesniej rozmawialem z przedstawicielem z Efectu, ale jakos mi sie to nie podobalo zbytnio.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 12:24   

Perez napisał/a:
Wczesniej rozmawialem z przedstawicielem z Efectu, ale jakos mi sie to nie podobalo zbytnio.


Swego czasu sporo ciekawych informacji na temat Effectu znalazłem na necie ile w tym prawdy jak zwykle nie wiadomo ale wiele opinii było negatywnych...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 13:01   Re: [Polityka] Jak inwestować swoje pieniądze na emeryturę

maciej napisał/a:

Ja nie wiem, kto pierwszy powiedział, że "Balcerowicz musi odejść", ale


zanim ktos go zrozumie i podstawy ekonomi, to mnie juz w tym kraju nie bedzie O_o

odechciewa mi sie placic podatki i byc dojna krowa... zebym chociaz widzial efekty placenia tych podatkow...

buduja drogi, ktore sa platne, szpitale panstwowe... kto ma zdrowie niech sie leczy.... emerytura, jak sobie odloze...

ESH... jade z PL, narazie na krotko ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 13:39   

Cytat:
Wczesniej rozmawialem z przedstawicielem z Efectu, ale jakos mi sie to nie podobalo zbytnio.

Z dala od nich.

Zatrudniają studentów i uczą ich 5 formułek na krzyż, żeby ludziom, którzy nie mają pojęcia, zamotać w głowach.

Masakra. Mam blady cień pojęcia o inwestowaniu i pana zagiąłem kilka razy (nie wiedział co to jest procent składany i jak się go liczy!!!), miał mi wysłać mail z tłumaczeniem swoich wpadek, ale już nigdy się nie odezwał. Mój kumpel znęcał się nad tym samym panem dłużej z jeszcze bardziej opłakanymi skutkami. ;)
maniaq napisał/a:
zanim ktos go zrozumie i podstawy ekonomi, to mnie juz w tym kraju nie bedzie O_o

odechciewa mi sie placic podatki i byc dojna krowa... zebym chociaz widzial efekty placenia tych podatkow...

Oj tam, oj tam...

W tym możesz być, ale zbierać na emeryturę i podatki możesz płacić gdzie indziej - urok UE. ;)

Ja tam ciągle bawię się w patriotę, ale po propozycji etatu w Belgii i ich 50% podatków, choć tam widać mniej więcej na co idą, stwierdziłem, że na razie zostanę przy naszym 19% liniowym. ;) Wolę sam wydawać pozostałe 31%. ;)
maniaq napisał/a:
ESH... jade z PL, narazie na krotko ;)

Nie wiem, jakbyś zniósł to na dłużej.

Ja kończę właśnie moją 4-miesięczną "zmianę", w jednym z "najpiękniejszych miast świata" i już mam dość - naprawdę, cieszę się, że wracam. :D

Choć pewnie nie na długo...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 14:23   

Brt napisał/a:
A możesz coś więcej napisać co wybrałeś Przymierzam się powoli do wejścia w III filar.


HDI

Mają bardzo dużo funduszy do wyboru, tylko jak pisałem już wcześniej - najlepiej jest się skonsultować z niezależnym doradcą finansowym (ja np. korzystam z usług: http://www.platinumfinancial.pl/).
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 14:33   

0l0 napisał/a:
najlepiej jest się skonsultować z niezależnym doradcą finansowym

Ta "niezależność" jest zawsze w cudzysłowie, o czym należy pamiętać, bo polega ona na tym, że ci ludzie nie biorą pieniędzy od klientów (tak się w Polsce przyjęło, bo w innych krajach bywa inaczej - zależy od rynku i lokalnej tradycji) i nie są na etacie konkretnej firmy, ale żyją z prowizji płaconych przez firmy sprzedające takie produkty finansowe (warto o tym myśleć, jak o każdym innym produkcie i tak rozważać taki "zakup", bo daje to lepszą perspektywę oceny takich ofert), więc jednak są zależni (tylko nie wprost).

No i tu pojawia się problem, że jest jak w sklepie - nie zawsze doradca doradzi najlepszy produkt, ale może doradzać ten, z którego ma największy zysk...

Więc warto przyjrzeć się samemu różnym ofertom i porozmawiać z kilkoma doradcami, a na pewno trzeba na pewno poświęcić kilka godzin na czytanie wszystkich regulaminów, ogólnych warunków i innych, napisanych małym druczkiem, formularzy, bo potem się może okazać, że np. spóźnienie o 1 dzień z wpłatą raty powoduje karę itp itd.

I znów, zależnie od tego jak bardzo chcecie się angażować w zarządzanie swoim majątkiem - są fundusze typu "fire and forget" - płacicie określoną kwotę i po 30 latach zaczynają Wam ratalnie wypłacać określone "zarobione" przez Wasze pieniądze kwoty albo możecie bawić się w zarządzanie swoim majątkiem - korzystając z podpowiedzi "analityków" przerzucać swoje pieniądze między różnymi funduszami (mniej lub bardziej ryzykownymi) itp.

Do tego też warto pamiętać, szczególnie po ostatnim kryzysie, by nie lokować całości w jednym miejscu, bo jak było ostatnio widać, nawet "najbardziej zaufane" instytucje finansowe potrafią paść w ciągu jednego dnia. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 14:38   

maciej napisał/a:
Więc warto przyjrzeć się samemu różnym ofertom i porozmawiać z kilkoma doradcami, a na pewno trzeba na pewno poświęcić kilka godzin na czytanie wszystkich regulaminów, ogólnych warunków i innych, napisanych małym druczkiem, formularzy

Dokładnie to zamierzam zrobić ... chwilę "pracowałem" w ubezpieczalni i poznałem troszkę "język ubezpieczeniowy" ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 15:12   

To może inaczej. Doradcą jest mój dobry kolega i on by mi raczej kitu nie wciskał ;)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 15:17   

To trochę zmienia, ale... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 16:53   

jak by ktoś znalazł ciekawy fundusz to niech podeśle też chętnie poczytam oczywiscie o średnim ryzyku bo nie każdy ma czas siedzieć 24 i obserwować :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Polityka
krysrov Offtopic 8 Wto Lis 23, 2010 11:40
maciej
Brak nowych postów Polityka cenowa Sony... ;)
maciej Offtopic 6 Pon Cze 21, 2010 22:57
borsi
Brak nowych postów dostałem za swoje :(
Kris Offtopic 17 Czw Paź 23, 2008 13:17
Kris
Brak nowych postów [Potrafią dbac o swoje autka!]
kirk50 Offtopic 5 Sro Lis 12, 2014 22:38
MARGOS
Brak nowych postów Kupna terenówki za małe pieniądze
Remigiusz Offtopic 10 Wto Lis 09, 2010 00:00
Harry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink