Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 98r]Problem z immobiliser, nie chce odpalić
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:06
[R200 1.4 98r]Problem z immobiliser, nie chce odpalić
Autor Wiadomość
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



  Wysłany: Sob Sie 14, 2010 23:28   [R200 1.4 98r]Problem z immobiliser, nie chce odpalić

Witam


Wczoraj rano majstrowałem przy roverku, gdzieś chyba zrobiłem zwarcie i mam bardzo poważny problem, gdy przekręcam kluczyk po deaktywacji alarmu nic się nie dzieje tylko słychać dwa pyknięcia przekaźników - jedno spod maski drugi w miejscu gdzie schowek pasażera.

Wydaje mi się że to immo ponieważ czy alarm uzbroję czy nie to i tak pyka i niema tego piszczenia charakterystycznego gdy immo jest aktywny. Próbowałem też trochę rozpędzić i tak odpalić z dwójki ale bez efektu. Mało tego znajomy uruchomił pompę paliwa i rozrusznik z tych przekaźników kolo bezpieczników, chodź rozrusznik kręcił a pompa działa to nie ma iskry ...

Nie mam pojęcia co to może być, trochę grzebałem przy impulsatorze w skrzyni ale nie wydaje mi się żebym coś uszkodził. Dodam że wszystkie bezpieczniki są ok sprawdzałem miernikiem.

Gdy odłączę aku w celu zresetowania alarmu i podłączeniu spowrotem samochód nie trąbi, ale procedura kodowania pilota działa jak najbardziej.

Odłączyłem aku na noc może coś pomoże, ale niestety nie pomogło

Czy gdy zakupie nowy komputer problem zniknie ? Koszt to ok 100 zł
Czytałem dużo tematów z szukajki ale już głowa opada czuje się bezsilny, prosił bym o pomoc, może jakieś obejście immo ?


Pozdrawiam

[r200 98r 1.4 centralny z pilota ]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 14, 2010 23:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 00:04   

bezpieczniki sprawdzone??
Gdzie majstrowałeś??
sam komp nie wystarczy jeszcze musisz mieć centalke alarmu i piloty do tej centalki....
 
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 01:14   

Chester napisał/a:
bezpieczniki sprawdzone??
Gdzie majstrowałeś??
sam komp nie wystarczy jeszcze musisz mieć centalke alarmu i piloty do tej centalki....

Tak wszystkie bezpieczniki dwa razy miernikiem sprawdziłem :/ Majstrowałem przy impulsatorze od licznika. Na początku myślałem że zresetował się alarm później bezpiecznik a teraz nie mam pojęcia.

Czyli komputer stacyjkę do niego pilot i klucz ? czy wystarczy to
http://www.elektroda.pl/r...rover+immo&sid=
http://moto.allegro.pl/it...uczyk_immo.html


Chciał bym ten problem naprawić, jeszcze sprawdzę jedną cewkę gdzieś w tych okolicach co impulsator, może się odpięła ? ale wątpię ponieważ kontrolki zapalają się gaśnie srs i abs olej i ładowanie świeci się więc prawie ok gdyby tylko że dalej stop, pykanie i na tym koniec. Mogę 100 razy próbować ale bez rezultatów :/
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 12:31   

może gdzieś walnąłeś czujnik położenia wału, i go uszkodziłeś... jest w sumie blisko impulsatora :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 12:54   

sTERYD napisał/a:
może gdzieś walnąłeś czujnik położenia wału, i go uszkodziłeś... jest w sumie blisko impulsatora :hm:

Teraz nasuwa się pytanie czy ten czujnik mógł spowodować taki błąd uniemożliwiając rozruch silnika ? Jutro sprawdzę jeszcze raz wszystkie czujniki w obrębie drogi do impulsatora. Jestem załamany :/ prawdziwy piątek 13tego
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 13:05   

ten czujnik służy do sterowania cewką zapłonową, więc jak nie działa, to nie ma iskry- nie odpalisz
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 14:34   

sTERYD napisał/a:
ten czujnik służy do sterowania cewką zapłonową, więc jak nie działa, to nie ma iskry- nie odpalisz

Ale czy ona może być powodem tego że gdy przekręcę na zapłon zupełnie nic się nie dzieje ? Próbowałem auto odpalić tymi przekaźnikami co są pod maską ( rozrusznik kręci, pompa działa a iskry nie ma ). Sytuacja po przekręceniu kluczyka jest o wiele gorsza ponieważ 0 reakcji. Jutro sprawdzę tą cewkę oby to było to :bezradny: pozostały mi modły do Boga.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 17:12   

Dziwne, bo skoro rozrusznik kreci, to immo się rozbroiło ... gdyby był immobilizer zablokowany, to rozrusznik by nie kręcił. Sprawdziłbym ten czujnik wału jak radzi kol. sTERYD oraz cewkę i pozostałe elementy układu zapłonowego :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 17:22   

Brt napisał/a:
Dziwne, bo skoro rozrusznik kreci, to immo się rozbroiło ... gdyby był immobilizer zablokowany, to rozrusznik by nie kręcił. Sprawdziłbym ten czujnik wału jak radzi kol. sTERYD oraz cewkę i pozostałe elementy układu zapłonowego :ok:

No tak ale rozrusznik rusza jak go włączę ręcznie przekaźnikiem ( czarna obudowa a w niej 4 elektromagnesy koło komputera. A z kabiny gdy chcę uruchomić cisza, wrzucę filmik na yt aby bliżej przedstawić problem.

A o to filmik, w połowie słychać centralkę włączyłem i wyłączyłem z pilota
http://www.youtube.com/watch?v=5qQGs9-_NBQ
Ostatnio zmieniony przez Pat_ Nie Sie 15, 2010 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 17:30   

aaa no to rzeczywiscie wygląda na immo ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 20:16   

to może jeszcze mfu, skoro się nie odzywa wyjec od immo... ?? :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Pat_ 



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 21:31   

sTERYD napisał/a:
to może jeszcze mfu, skoro się nie odzywa wyjec od immo... ?? :hm:

tzn ? odłączyć immo ? jakaś procedura ? Zabieram się do szukania.

znalazłem, Multi Function Unit, czyli warto spróbować podmienić. Dobrze rozumiem ?

e:

http://forum.roverki.eu/p...46a50412350dfde sprawdzę ;) iskierka

jeszcze sprawdzę ten sposób

Had exactly the same problem with my L-reg 414 last week. The AA sorted it out by:

1. Open drivers door, open bonnet, wind down drivers window, close drivers door.
2. When the alarm stops, lift the bonnet and disconnect the negative lead from the battery.
3. Connect a power pack to the positive terminal and the engine block.
4. reach in the drivers window, switch on the ignition and leave for 3 minutes.
5. Switch off the ignition, disconnect power pack, re-connect battery.


---

Chyba nie będzie tak łatwo odp jaką dostałem na temat rozwiązania i odłączenia immo: należ wykonać niewielką modyfikacje w instalacji i zmienić mapę sterownika. Koszt 200 zł
zmienić mapę sterownika koszt imprezy 200 złotych
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Immobiliser nie pozwala odpalić auta - pomocy.
Olga Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Wto Lip 04, 2017 20:18
Steff
Brak nowych postów [R200] Nie chce odpalić
Kamilde1231 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Cze 06, 2018 15:33
Zalos1910
Brak nowych postów [R200] Nie chce odpalić
wojtp11 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Gru 11, 2011 13:10
szoso
Brak nowych postów [R200 1.6 97r] Nie chce odpalić
dziki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Sty 08, 2010 16:46
Vesper416



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink