Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Wymiana przednich tarcz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Wymiana przednich tarcz
Autor Wiadomość
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Nie Sie 15, 2010 19:58   [R600] Wymiana przednich tarcz
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Mam problem z wymianą przednich tarcz, mam przed sobą całą zwrotnicę, odkręciłem 4 śruby od strony koła, myślałem, że wyjdzie piasta jednak nic z tego więc wykręciłem kolejne 4 śruby od tyłu ale dalej nie chce to się wszystko od siebie odczepić chociaż tarcza w środku chodzi luźno, jak to zrobić krok po kroku, żebym niczego nie popsuł?
trzeba całą piastę wziąć na prasę i wyprasować łożysko czy jak?
z góry dzięki za wskazówki:)
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lut 22, 2011 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 15, 2010 19:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 15, 2010 20:11   

wojtekkk,
poszukaj dobrze na forum z tego co pamiętam to było dobrze opisane nawet ze zdjęciami, no i uważaj na łożyska bardzo trudno je odzyskać bo teoretycznie powinny być wymieniane razem z tarczami
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 00:04   

niestety to nie jest takie proste ale tu masz pokazane krok po kroku :) daj znac czy sie udało
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=185020
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Pon Sie 16, 2010 15:56   

dzięki wielkie, mam tylko jedno pytanie bo nie do końca rozumie
muszę wkręcić te śruby z tyłu a następnie wszystkie 4 troszke odkrecić i uderzać w śrubki wg schematu, jak pójdzie troszkę w dół to znowu odkręcam itd do skutku?

i sprawa ostatnia bo też nie rozumie, czy muszę ustawić w jakiejś pozycji konkretnej piastę czy jest to obojętne.


coś nie idzie, chyba potrzeba jakiegoś młota większego;)
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 20:04   

wojtekkk napisał/a:
muszę wkręcić te śruby z tyłu a następnie wszystkie 4 troszke odkrecić i uderzać w śrubki wg schematu,

dokładnie tak ogólnie to powinno się to robić na prasie chodzi oto aby wybić piastę z zwrotnicy
wojtekkk napisał/a:
i sprawa ostatnia bo też nie rozumie, czy muszę ustawić w jakiejś pozycji konkretnej piastę czy jest to obojętne.

tak aby ci nie latała ;)
wojtekkk napisał/a:
coś nie idzie, chyba potrzeba jakiegoś młota większego;)

bo to nie jest takie proste :)
powodzenia
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Pon Sie 16, 2010 20:18   

pierwsze efekty już są

tak sobie palucha uwaliłem, że mało mi nie odpadł :mrgreen:

spróbuje jeszcze jutro powalczyć a jak nie pójdzie to podjadę do kogoś, żeby wyprasował :smile:
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 21:18   

wojtekkk napisał/a:
spróbuje jeszcze jutro powalczyć a jak nie pójdzie to podjadę do kogoś, żeby wyprasował :smile:
Tutaj nie należy się śpieszyć, cierpliwości, powoli i dokładnie bo szkoda łożyska zniszczyć, taka to specyficzna konstrukcja :razz: , a najlepiej i najszybciej jak już masz wyjęte zwrotnice, to podjedź jakoś do znanej stacji lub gdzieś gdzie mają prasę to zrobią ci to szybko i dokładnie, bez żadnych ceregieli :wink:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 14:21   

nie dałem rady tego wybić, zawiozłem na prasę-5 minut roboty-10zł zostawione i wszystko mam na wierzchu:)

mam jeszcze pytanie z innej beczki w jaki sposób sprawdzić czy sworzeń dolny zwrotnicy jest dobry oraz w razie czego jak go wybić
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 14:36   

Jest wymienialny, oczywiście też najlepiej i najszybciej na prasie :wink: , jeśli już ma oznaki zużycia, jest wybity, skrzypiał w czasie jazdy i były jakieś stuki itp. to też najlepiej go od razu wymienić, o sworzniach było dużo na forum, zbagatelizowanie wymiany zuzytych sworzni może się skończyć tragicznie na drodze w czasie jazdy oraz zniszczeniem zawieszenia i innych podzespołów o uszczerbku na zdrowiu nie wspomnę, w najlepszym przypadku ucierpi tylko autko gdy gdzieś na podjeździe do garażu pęknie sworzeń :wink: a na jakiej marki wymienić? tutaj każdy ci poleci sworznie 555 ok 60zł za sztukę :wink:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 21:46   

spróbuje sam to wybić jakoś tylko powiedzcie mi czy jest tam jakieś zabezpieczenie, które trzeba wcześniej ściągać bo z tego co widzę to do nowych dodają takie zawleczki a ja u mnie takiej nie widzę....

lepiej będzie go bić od dołu na wprost czy na boki bardziej?
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 22:56   

Jest tam zabezpieczenie od dołu tzw. seger 40mm, sworzeń wybija się do dołu, niema innej możliwości ponieważ od góry jest taki kołnierz, wbija się od góry, wcześniej należy zdjąć tą gumową osłonę sworznia żeby jej nie zniszczyć, zobaczysz przy montażu dlaczego, i też najlepiej ten sworzeń wprasować na prasie, tak po prostu szybciej i łatwiej i przede wszystkim dokładnie i bez żadnych ceregieli, a tak domowym sposobem to będziesz musiał dopasować jakąś tuleję czy rurkę żeby wybić, a przy wbijaniu to też delikatnie żeby nie uszkodzić nowego sworznia i tak żeby szedł równo i nie kantował, wszystko to jest do zrobienia, ale trzeba do tego podejść odpowiednio, jednak ja polecam oddać to na prasę, cyk, cyk 5min roboty, co najwyżej 10zł robocizna, zakładasz zwrotnicę i po kłopocie, jeździsz i się cieszysz nowymi sworzniami 555 przez ok 30-40tyś km albo i więcej :wink: .
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 12:33   

zuber nie bardzo rozumie, wbija sie od gory a wybija do dołu?
czy może wkradła się literówka i miało być wybija OD dołu(uderza w nagwintowaną końcówkę) a wbija OD góry?:)

zrobiłem zdjęcia, nie widać tam żadnej zawleczki, gdzie ona ma być?

_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 19, 2010 12:47   

wojtekkk napisał/a:
wbija sie od gory a wybija do dołu

dokładnie tak aby wybić to musisz pukać od strony gdzie jest gwint i nakrętka tylko najpierw musisz wyjąć zawleczkę taką jak na tej aukcji http://aukcjewp.wp.pl/ite...ahacza_l_p.html faktycznie nie widać jej na tych zdjęciach ,poskrob tam śrubokrętem przy sworzniu to powinieneś ją zobaczyć
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 13:11   

rozumie, że zawleczka powinna być w miejscu śrubokręta?
jeśli tak to jej tam nie ma, wyczyściłem na 0 i nic nie widzę...
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 19, 2010 13:32   

:shock: , fakt nie ma segera, no to ktoś się ładnie za..bał, wojtekkk, no tak ci przecież napisałem, tylko ty coś nie zrozumiałeś, wybijasz od dołu, czyli od strony nakrętki, od góry nie wybijesz starego w dół bo widzisz że jest ten kołnierzyk na sworzniu, nie ma innej możliwości, wbijasz nowy sworzeń od góry, ja już się powtarzam :roll: . Jak już wybijasz ten stary sworzeń to nie wal w gwint bo i tak to na nic, tylko dopasuj jakąś rurkę czy tulejkę do tego sworznia i wtedy wybijaj tak żeby ci wychodził równomiernie.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Wto Sie 24, 2010 21:32   

już prawie wymiana zakończona;)
jeszcze tylko muszę wbić sworznie tylko coś nie bardzo chcą współpracować a nie chcę ich zniszczyć, tak mi przyszło do głowy żeby podgrzać zwrotnicę i wtedy je wbijać, co o tym myślicie?
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 09:10   

wojtekkk, nikt nie mówił że będzie łatwo, a radziłem iść z tym na prasę :wink: , mam tylko nadzieje że nie wbijasz tych sworzni waląc bezpośrednio w nie młotkiem :smile: , oczywiście możesz podgrzać, najlepiej palnikiem do odpowiedniej temperatury, pamiętaj aby posmarować lekko sworzeń np. smarem miedzianym co by lżej szedł oraz uniknięcia ewentualnego zapieczenia na przyszłość, wbijasz przez jakąś twardą deseczkę itp. ,równo tak aby nie kantował, a od spodu tzn., tam gdzie ma wyjść gwint musisz dopasować i podeprzeć o zwrotnicę jakąś rurkę lub tuleję, możesz też spróbować wziąć to w duże imadło i tym sposobem wcisnąć.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
wojtekkk 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 76
Skąd: RZ



Wysłany: Nie Sie 29, 2010 12:05   

sworznie wymienione, miałem jeszcze wczoraj okazję wybicia jednej piasty z łożyskiem ze zwrotnicy i powiem, że opisywany wcześniej sposób jest bardzo skuteczny, należy tylko pamiętać aby odpowiednio ustawić tarczę w taki sposób by nie blokowała się na piaście, no i trzeba mieć równe klocki pod tarczami, klucz nasadowy na śrubę, kilka energicznych uderzeń i wszystko ładnie schodzi:)

sworznie wbiłem "ręcznie" bo na prasie nie dali rady:D sposób też jest prosty:
kładziemy nasadkę(Dopasowaną do sworznia na kancie stołu), na nią kładziemy sworzeń(do góry nagwintowana końcówka), przykładamy zwrotnicę(do góry nogami) następnie dopasowujemy rurkę jakąś w taki sposób by przez nią bić w zwrotnicę a w środku mieć sworzeń i wszystko ładnie wchodzi(wcześniej koniecznie trzeba przesmarować sworzeń smarem)
_________________
Darmowy katalog stron
Mikorskop
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 12:29   

wojtekkk, A jednak sobie poradziłeś :wink:
wojtekkk napisał/a:
sworznie wbiłem "ręcznie" bo na prasie nie dali rady:D sposób też jest prosty:
kładziemy nasadkę(Dopasowaną do sworznia na kancie stołu), na nią kładziemy sworzeń(do góry nagwintowana końcówka), przykładamy zwrotnicę(do góry nogami) następnie dopasowujemy rurkę jakąś w taki sposób by przez nią bić w zwrotnicę a w środku mieć sworzeń i wszystko ładnie wchodzi(wcześniej koniecznie trzeba przesmarować sworzeń smarem)
dokładnie to samo ci tłumaczyłem we wcześniejszych postach :wink: , ale dobrze że sam na to wpadłeś.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r620 sdi] Wymiana przednich tarcz hamulcowych
Vornoff Rover serii 600, Honda Accord 4 Sob Sie 03, 2013 23:14
Vornoff
Brak nowych postów [R600] Dobrych tarcz hamulcowych szukam
Jaka firma najlepsza?
Zientas Rover serii 600, Honda Accord 9 Pon Cze 18, 2007 00:41
Zientas
Brak nowych postów [R620] Wymiana tarcz hamulcowych
csdark Rover serii 600, Honda Accord 3 Sro Kwi 30, 2008 22:42
bez
Brak nowych postów [R623] Problem z wymianą tarcz hamulcowych
hosse210283 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Sie 21, 2009 20:16
Brt
Brak nowych postów [R600 all] Polerowanie kloszy lamp Przednich
Gegan Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Lip 15, 2012 10:21
slax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink