Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nierówna praca śmigła wentylatora...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nierówna praca śmigła wentylatora...
Autor Wiadomość
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 19:42   [R75] Nierówna praca śmigła wentylatora...
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam, mój problem polega na tym iż śmigło wentylatora chłodnicy nierówno pracuje. Tzn zamiast po idealnym okręgu porusza sie po mniej idealnym co powoduje występowanie wibracji odczuwalnych w kabinie pasażerskiej gdy wentylator jest włączony. Co mam zrobić aby wyeliminować te wibracje w kabinie? Coś innego oprócz kupna nowego śmigła:)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 18, 2010 19:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 18, 2010 20:02   

patrysgn napisał/a:
Witam, mój problem polega na tym iż śmigło wentylatora chłodnicy nierówno pracuje. Tzn zamiast po idealnym okręgu porusza sie po mniej idealnym co powoduje występowanie wibracji odczuwalnych w kabinie pasażerskiej gdy wentylator jest włączony. Co mam zrobić aby wyeliminować te wibracje w kabinie? Coś innego oprócz kupna nowego śmigła:)


Prawdopodobnie łożysko silnika wentylatora do wymiany lub cały silnik
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 21:01   

A czy jesteś pewien że masz oryginalny silniczek???
Czy nie rusza Ci się cały silniczek/ nie jest luźny, nie dokręcony. Gdyby odpadł to narobiłby dużo szkód, więc sprawdź dokładnie.
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 21:05   

witgut napisał/a:
A czy jesteś pewien że masz oryginalny silniczek???
Czy nie rusza Ci się cały silniczek/ nie jest luźny, nie dokręcony. Gdyby odpadł to narobiłby dużo szkód, więc sprawdź dokładnie.
Silniczek jest oryginalny i dobrze przykrecony....
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



  Wysłany: Sro Sie 18, 2010 22:55   

Kupiłem auto ze zmasakrowanym wentylatorem.Były pozrywane zatrzaski,więc przymocowałem go do piasty trzema śrubkami.Mimo staranności wykonania śmigło pracuje nierówno,oprócz tego ma kilka śladów uderzenia.Wymieniłem szczotki w silniku i teraz po włączeniu klimy też mam drgania,najbardziej odczuwalne na postoju.
Kolego,albo ktoś ci wyważy samo śmigło,albo wymiana wiatraka,albo całego zespołu,ale tu wkraczamy w niebezpieczną strefę finansów.....i rób jak uważasz. :lol:
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 12:31   

No do Kolego mam to samo...tez go przykrecilem...szczotki i wszystko w wirniku nowe...łożyska wymienione...pozostaje samo śmigło, które jest winowajcą wszystkiego...tylko szkoda wydawać 200zł na śmigło:/ nie wiecie czy może od innego auta spasuje śmigło za mniejsze pieniądze?
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 16:22   

Będzie problem.Co prawda przez ponad 35 lat przeszło przez moje ręce masę aut,to jednak byłem po radę u mojego kumpla z młodych lat,który prowadzi warsztat już ponad 30 lat i nie potrafił mi dobrać podobnego śmigła. Nie chodzi tylko o średnicę,ale o rozmiar piasty i szerokość łopat. Mało tego, jeden z amerykańskich wynalazków prawie pasował,ale okazało się,że ma odwrotny "skok", czyli silniczek musiałby chodzić w przeciwną stronę.
Ja próbowałem ratować to co mam,ale są ubytki na śmigłach i po prostu trzebaby wyważać całość. Ze względów zdrowotnych nie miałem ostatnio do tego głowy,ale wiem,że to można zrobić. Słyszałem o zakładach przezwajających silniki elektryczne i oni mają wyważarki.Wiąże się to jednak z demontażem zderzaka,itp. Po prostu mi się nie chce. Już ponad rok z tym jeżdżę i przed światłami wyłączam klimę,chociaż tylko mnie w aucie to przeszkadza. Klient na tylnej kanapie,czyli mój wnuczek i jego babcia to zlewają-oni nic nie czują.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
patrysgn 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 261
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 19, 2010 18:57   

Haha:D u mnie też mało kto czuje...zderzak juz tak czesto sciagalem, ze nauczylem sie w ok 10minut sciagna(moznaby szybciej ale zeby nic nie porysowac):D takze nie jest to problem:) wlasnie musze podzwonic po Krk zeby mi wywazyli to smiglo bo tez o tym slyszalem:) nowe smiglo kosztuje 320zl tak btw....czyli pozostaje tylko albo kupno nowego albo wywazenie?:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Mocowanie śmigła (wentylatora) chłodnicy
dodinho Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 15, 2014 12:53
damiwr
Brak nowych postów [R75] uchwyt montażowy śmigła wentylatora. Zdjęcia, rysunki,
MatiNitro Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lip 12, 2013 21:14
szpynior
Brak nowych postów [R75 ] Nierówna praca silnika
sylwesterd Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Mar 27, 2008 20:19
sylwesterd
Brak nowych postów [MG ZT] Drgania i nierowna praca
gandi84 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lip 26, 2012 19:58
stazaj88
Brak nowych postów [R75] Nierówna praca silnika
marcelo0506 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Paź 04, 2008 21:58
marcelo0506



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink