Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 2.0TDi 04r]Zdewastowane wnętrze, dużo pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 2.0TDi 04r]Zdewastowane wnętrze, dużo pytań
Autor Wiadomość
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

  Wysłany: Nie Sie 22, 2010 08:16   [MG ZR 2.0TDi 04r]Zdewastowane wnętrze, dużo pytań

Po pierwsze chciałbym się przywitać jestem Tomek z Krakowa 4 dni temu zakupiłem mojego MG ZR.
Przechodząc do rzeczy autko kupiłem w niemal idealnym stanie mechanicznym licznikowo przebieg 9 tyś km(z handlarzem znajomym z którym byłem stwierdził że mechanicznie niczym nowy po środku dużo gorzej ale niema więcej niż 30-40tyś) od spodu wszystko oryginalne i wszystkie oryginalne naklejki na każdym elemencie silnik igła ale niestety z tego co mi się wydaje (sprowadzony z francji sprawa spadkowa) samochód dostał w swym pierwotnym kraju po prostu wpie.dol (pamiętacie zamieszki w 2005)wszystkie szyby wymienione urwane lusterka porysowany bok po niszczone plastiki w środku po urywane boczki podsufitka po wyciągane spinki z dywaników bocznych bagażnika itp. i otóż mam kilkanaście pytań co do wnętrza samochodu

- czy da radę dorwać gdzieś lub ktoś ma do sprzedania zaczep tylnej półki ten na którym się wspiera.
- wykładzinę do tyłu.
- oryginalny airbag MG kierowcy (wstawiony jest rovera i nie działa klakson ale chcę MG :))
- wydaje mi się że brakuje plastików pod kierownicą pod zasłoną bezpieczników widać układ kierowniczy.
- mam lusterka manualne z urwanym sterowanie będę chciał kupić elektryczne lusterka oraz sterowanie nimi + zaślepki z obu stron drzwi. (słyszałem że powinny być kable pod to już przystosowane czy to prawda?)
- nie działa szyberdach (czy ktoś wie o co chodzi podobno jakieś kable nie podłączone)
- prosił bym o zdjęcie oparcia maski gdzie powinno się znajdować i którą stroną w dół (urwany zaczep czy coś i wypada a po położeniu go maskę lekko podnosi do góry więc musi być gdzieś indziej mocowany niż ja myślę.
- Czy w schowku od pasażera powinna być dziura u góry.
- jak ktoś wie jakie spinki podchodzą do sufitu, bagażnika, nadkoli bardzo bym prosił numery katalogowe lub zdjęcia.
- brak jednego zapięcia (klipsu) pasa na tylnej kanapie 2 wystają a są trzy pasy ;/ (czy to normalne ew. jak zamontować)
- jeden z zagłówków z tyłu w ogóle się nie trzyma wylatuje razem z czarnymi półokrągłymi wejściami na zagłówki ;/ (jak temu zaradzić trzeba kupić całość czy da się same te"wejścia" nigdzie ich nie widziałem na sprzedaż )
- kupię plastik bagażnika ten co na tylnej klapie się znajduje.
- czy da się wymienić samą szybkę licznika czy trzeba cały licznik.
- czy zrki wychodziły z matowym pełnym gładkim spoilerem z tyłu widziałem taki w 25kach podoba mi się aczkolwiek myślę że oryginalny też był urwany a ten z 25ki.

jak ktoś wie gdzie byłby szrot gdzie można by znaleźć roverki lub mg gdzie pytam niema ani jednego w Krakowie


Na razie więcej nie pamiętam ale jak najszybciej chcę go doprowadzić do stanu jaki być powinien autko naprawdę jest niesamowite i szybko oszalałem na jego punkcie :)

Autko stoi na parkingu strzeżonym więc dopiero popołudniu dodam zdjęcia wszystkich mankamentów. Mam nadzieję że pomożecie w tej trudnej sytuacji :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 22, 2010 08:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 11:18   

Jak chcesz to wejdź na tę stronkę
http://www.rover-czesci.pl/
i zadzwoń do nich powiedz co ci dokładnie potrzebne to cenę utargujesz , maja dużo części, ogłaszają się tez na allegro
 
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 11:43   

tuners, uuooo... najlepiej będzie jak umówisz się z kimś z Krakowa, kto ma ZR i porównasz.
Z tego co zrozumiałem masz ZRkę przed liftingiem.
W Art-Bizarze mają dużo części, więc tak jak BayHarborButche przychylam się do nich. Ewentualnie na allegro poszukaj ZRów na części.
A więc:
tuners napisał/a:
- czy da radę dorwać gdzieś lub ktoś ma do sprzedania zaczep tylnej półki ten na którym się wspiera.

Jasne, to możesz od R200/25 wstawić, nie różnią się.
tuners napisał/a:
- wykładzinę do tyłu.

Jak wyżej.
tuners napisał/a:
- oryginalny airbag MG kierowcy (wstawiony jest rovera i nie działa klakson ale chcę MG )

Ja właśnie też chętnie bym taki wstawił, bo jest ładniejszy sporo. Ogólnie w Polsce wysokie ceny - lepiej w UK. Tam za 10 funtów czasem można wylicytować.
tuners napisał/a:
- wydaje mi się że brakuje plastików pod kierownicą pod zasłoną bezpieczników widać układ kierowniczy.

Też dobierzesz od R200/25.
tuners napisał/a:
- mam lusterka manualne z urwanym sterowanie będę chciał kupić elektryczne lusterka oraz sterowanie nimi + zaślepki z obu stron drzwi. (słyszałem że powinny być kable pod to już przystosowane czy to prawda?)

Da radę zrobić, ogólnie nie widziałem jeszcze ZRki z manualnymi lusterkami... One wychodziły praktycznie zawsze w full opcji.
tuners napisał/a:
- Czy w schowku od pasażera powinna być dziura u góry.

Jak otworzysz to powinna być szpara, chociaż nie wiem jak to u Ciebie wygląda :P
Cytat:
- jak ktoś wie jakie spinki podchodzą do sufitu, bagażnika, nadkoli bardzo bym prosił numery katalogowe lub zdjęcia.

Dobierzesz pewnie w motoryzacyjnym, albo na szrocie weź od R200/25 ;)
tuners napisał/a:
- brak jednego zapięcia (klipsu) pasa na tylnej kanapie 2 wystają a są trzy pasy (czy to normalne ew. jak zamontować)

Pewnie schował się pod kanapę. Odkręć ją - klucz 10 nasadowy ze zdłużką. Odginasz miejsce w którym siedzisko łączy się z oparciem w 3 miejscach - po prawej i lewej stronie przy samym końcu i na środku.
tuners napisał/a:
- jeden z zagłówków z tyłu w ogóle się nie trzyma wylatuje razem z czarnymi półokrągłymi wejściami na zagłówki (jak temu zaradzić trzeba kupić całość czy da się same te"wejścia" nigdzie ich nie widziałem na sprzedaż )

Oj.. musisz popróbować coś porobić.
tuners napisał/a:
- czy da się wymienić samą szybkę licznika czy trzeba cały licznik.

Da się - kup jakieś najtańsze zegary angielskie od R200/25 i wymień szybkę :)
tuners napisał/a:
- czy zrki wychodziły z matowym pełnym gładkim spoilerem z tyłu widziałem taki w 25kach podoba mi się aczkolwiek myślę że oryginalny też był urwany a ten z 25ki.

Nie wychodziły - masz spoiler od R25.
http://allegro.pl/item119..._mini_cena.html
Powołaj się na forum roverki.pl, a dostaniesz rabat 20 zł :) 180 zł po rabacie będzie :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 17:36   

Akurat co do spoilera ten mi bardziej masuje nie rzuca się tak w oczy a niestety mam dziewczynę do odwożenia w miejscu gdzie ciągle policja wypatruje takie odznaczające się furki heh forda mi zabrali za rdze... być w złym miejscu i czasie do wszystkiego się do czepią ;/

druga sprawa z tą kanapą z tyłu coś jest nie tak lewy pas a raczej miejsce jago przytrzymywanie przy fotelu jest zepsute jest tam taki jakby guzik czerwony który lata góra dół nic nie czyniąc

kolejna sprawa stwierdzam że lusterka są elektryczne kupić potrzebuję tylko sterowanie ich jest po prostu zaślepka zamiast sterowania a tam gdzie lusterka od środka jest dzyndzel do sterowania jak sprawdziłem ślepy (ps.wychodziły zrki z manualnymi) i takie były moje przed ich urwaniem jedno jest czarne jedno mam mat czarny i dzisiaj je przestawiałem z UK na EU bo widać z anglika ktoś wsadził i jeszcze pytanko gdzieś jest do podgrzewania ich potrzebny przycisk bo mam na 5 pinów czyli podgrzewane a wiem że są na 4 bez więc powinien być przycisk czy przy sterowaniu?

kolejna rzecz wyciszać będę tapicerki filcami podklejam miejsca gdzie metale się trzęsą podczas jazdy i uderzają i będę dawał matę wygłuszającą, i tak czy do głośnika powinny być jakieś dystanse czy coś bo nie mogę założy boczku razem z głośnikiem bo nie jest w ogóle przykręcony :?:
i tak w ogóle co to takiego bo lata mi w drzwiach a nie wiem z czym to się je nie było nigdzie przymocowane
co do spinek mam sklep w którym kupuję po 80gr sztuka ale nie wiem jakie powinny być bo części nie mam w ogóle podsufitka tył 2 dziury cała wykładzina bagażnika , oraz listwa boczna drzwi i błotnik nad kołem

Prosił bym jakby ktoś wstawił zdjęcie plastiku który powinien znajdować się pod skrzynką bezpieczników idąc aż za pedały

i pytanko małe czy też prawa noga leżąc na gazie opiera się o ściankę środkową i czy szyby z tyłu normalnie się tak tłuką xd
 
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Sie 23, 2010 17:39   

To głośnik wysokotonowy
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 24, 2010 10:35   

Tuners, jakbyś chciał to mam kierownicę do ZR'ki, daj znać na PW to podeślę ci jej fotki
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Sie 24, 2010 14:18   

Podgrzewanie lusterek włącza się chyba razem z podgrzewaniem tylnej szyby przyciskiem na konsoli.

[ Dodano: Wto Sie 24, 2010 14:18 ]
Oryginalne głośniki drzwi maja plastikowe dystanse zintegrowane z obudową głośnika.
Jak masznieoryginalne to musisz kupić albo zrobić dystanse z MDFu. Poszukaj na allegro jakkiś czas temupatrzyłem to były nawet w dobrych pieniądzach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214i] Kupiłem Roverka 97r - mam dużo pytań
Raga Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Sro Mar 31, 2010 23:44
Raga
Brak nowych postów [220 SDI, 2000r] Wnętrze.
Michal982 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Wrz 04, 2007 15:17
piter34
Brak nowych postów [R220SD 98'] Trzeszczace wnętrze.
Jak sie tego pozbyc??
Nextassy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Mar 25, 2010 17:43
tronsek
Brak nowych postów [R220SD] Jak wyciszyć wnętrze auta ?
silnoreki2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lip 01, 2013 22:12
tronsek
Brak nowych postów [r 200 sdi 99r] 12s do 100km/h czy to nie za dużo ?
Cezaryrs Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Pią Maj 07, 2010 20:43
xmen38



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink