Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] Wycena naprawy uszczelki + sprzęgło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] Wycena naprawy uszczelki + sprzęgło
Autor Wiadomość
kitek88 




Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 22



Wysłany: Pią Cze 06, 2014 19:51   [MG ZR 160] Wycena naprawy uszczelki + sprzęgło
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witam

2 dni temu stałem sie posiadaczem wymarzonego pierwszego auta i dołączam do zacnego klubu "roverowego" :D Kupiłem auto bardzo okazyjnie bo był problem z silnikiem i miałem nadzieję że to nic poważnego.
Dziś zajechałem do jedynego polecanego na forum warsztatu z wrocka Piotr i Gawin.

za uszczelkę pod głowicą 1600zł bez planowania jak zajdzie taka potrzeba to jeszcze więcej (ponąć tak drogo bo to vvc i doplata 100 zł bo mam gaz)

sprzegło 450 zł robota + 600-700 częśći (luk lub skf bodajże byłem tak przytłoczony że sam już nie wiem)

Nie znam się zbytnio na tym ile to może kosztować ale przeglądając to forum to uważam że to raczej drogo. czy może sie myle?

dopiero jak to będzie zrobione to będzie możliwe rozpoznanie kolejnych usterek silnika bądź na tym sie skończy. Troszkę nie uśmiecha mi sie pakować przeszło 2,5 tys aby sie dowiedzieć że musze zapłacić drugie tyle. Czy na prawdę nie można od razu stwierdzić co konkretnie jest do wymiany? Bardzo proszę o poradę co zrobić
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 06, 2014 19:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 20:09   

A ten problem z silnikiem to co takiego? HGF?
Dla mnie cena za HGF raczej w normie (biorąc pod uwagę, że to Wrocław)
Nie planuj głowicy bo to daremny wydatek.
"[...] the head gasket was designed to blow to protect the engine."

A z tym klubem to nie tak hopa-siupa. Składka, weryfikacja i wtedy. :P
Ale witaj w gronie sympatyków.
 
 
kitek88 




Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 22



Wysłany: Pią Cze 06, 2014 20:30   

Szczerze to sam nie wiem jaki jest konkretny problem z silnikiem. Wiedząc że coś jest nie tak (powiedziano mi jak kupowałem że przepustnica jak sie dziś dowiedziałem w tym autku nie ma przepustnicy) oszczedzałem go na autostradzie. Temp była w normie . Jadąc na lpg przy szybszym dodawaniu gazu była dziura czasami szarpało , na niskich obrotach bylo gorzej niż np pow 3 tys . jak 2 razy sie zapomniałem to na chwilkę mignęła ikonka silnika a jak zwolnilem zgasła. Na benzynie jest 100 razy lepiej niż na gazie ale też nie to co być powinno lekkie szarpanie niekiedy i minimalne dziury przy dodawaniu gazu. temperatura kiedy mechanik robiąc rundkę ok 12 min krecąc go wyżej wzrosła do 3/4. ciśnienie ze zbiorniczka trwało dużo dłuzej po czym test na co2 niestety pozytywny. świece ok , w oleju nic nie ma , w zbiorniczku minimalna smużka oleju. A po podpieciu pod kom bład katalizatora ( co dziwne wymieniany w styczniu) i jakieś chyba błedy silnika.

A co do klubu to racja troszkę sie zagalapowałem ale chodziłomi o to że dołączyłem do posiadaczy brytyjskich autek :)
wpłatę zrobię czytałem troszkę o tym ale coś w 2013 roku sie pozmieniało z legitkami a nie powiem bo by mi sie przydała u Gawina zniżka na nią
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Cze 06, 2014 22:59   

kitek88, Ja płaciłem tyle: 300 zł części, 350 zł mechanior, 350 zł planowanie i co najważniejsze sprawdzenie głowicy. Do tego dolicz koszty płynów czyli olej i płyn chłodniczy. Jak mechanik by mi powiedział ,że 100 zł więcej bo mam gaz to bym buchnął śmiechem. Pamietaj, że jako konsument masz prawo wiedzieć ile zapłacisz, jak mechanik nie umie się określić to jest szansa ,że Cię naciągnie. Oczywiście zdaje sobie sprawe ,że we Wrocku inne cenniki obowiązują niż u mnie.
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 00:01   

Kitek, ileś Ty dał za to auto?
I nie ma przepustnicy? :o
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 00:37   

paolinio napisał/a:
Ja płaciłem tyle: 300 zł części, 350 zł mechanior, 350 zł planowanie

no to nieźle jak same szpilki kosztują 200 zł do tego uszczelka 100 a gdzie rozrząd, uszczelki kolektorów uszczelniacze? za to za planowanie przepłaciłeś, u nas za pełną regenerację głowicy (z wymianą uszczelniaczy i docieraniem zaworów i sprawdzeniem ) wołają 250.

Gawin na pewno wie co mówi, i mało prawdopodobne, że chce Cię naciagnąć. Pełne koszta będą oczywiście zależeć od tego co będzie do wymiany, stąd widełki.

Jak chodzi o sprzęgło to pewnie części udałoby się taniej wytargać na allegro, ale do wersji vi to tam trochę mało ofert :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kitek88 




Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 22



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 02:39   

sTERYD rozrząd był wymieniany z pompą wody w styczniu ( potwierdzone u Gawina ale bez jakiś uszczelek które teraz dołożą ) Na allegro sprzęglo za 680 znalazłem ale fakt mało ofert.

NoPE mój błąd nie chodziło o przepustnicę a przepływomierz , a dałem w moim odczuciu niewiele 5,5k zł ale teraz mnie trzepnie po kieszeni

Z tego co Gawin mówił to głowicę oddaje komuś innemu i dopiero on stwierdzi czy należy coś z nią robić czy nie. Za to co jest zdiagnozowane to wiem ile zapłace wiec o naciąganiu nie ma mowy ( dochodzi ewentualny koszt planowania o czym zostałem poinformowany), ale chodziło mi o to że dopiero po zrobieniu głowicy może sie okazać że coś jeszcze jest do roboty. Czy faktycznie nie da sie stwierdzić od razu co jest do wymiany? Czyli wychodzi na to że ceny nie są z kosmosu .....pytanie tylko czy na tym sie skończy a czuje że nie bo np listwę mam valdek a z tego co czytałem to powinny być dwie bo jedna nie daje rady :sad: [/b]
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 07:14   

kitek88 napisał/a:
NoPE mój błąd nie chodziło o przepustnicę a przepływomierz

dalej coś nie gra, ZR160 nie ma przepływki... dla mnie ceny są dość mocno wygórowane...
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 08:22   

kitek88 napisał/a:
Z tego co Gawin mówił to głowicę oddaje komuś innemu i dopiero on stwierdzi czy należy coś z nią robić czy nie
do sprawdzenia ją daje to normalne, tylko że taka usługa w świdnicy np to 50zł, moze i polecany ale z takimi cenami to sorry ale zmienił bym mechanika, jak kuźwa 450 za wymiane sprzęgła wszędzie max 300,350 wołają, aha i CEny Są Z KOSMOSU !!
 
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 09:14   

sTERYD, rozrząd wymieniłem wcześniej więc tego nie liczyłem. Planowanie głowicy 350 zł bo tylko jeden człowiek u mnie ma pojęcie jak to zrobić, nie miałem wyjścia. Jeśli mechanik mówi ,że liczy więcej bo jest gaz w aucie to dla mnie jest nie poważny. Uszczelniacze i całą reszte wymieniłem bo kupowałem cały zestaw z allegro za 300 zł. Dyskusji na temat jakości i trwałości tego zestawu nie podejmuje :smile:
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 09:26   

paolinio napisał/a:
Planowanie głowicy 350 zł bo tylko jeden człowiek u mnie ma pojęcie jak to zrobić, nie miałem wyjścia.
60 pln w Świdnicy
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 09:47   

Ceny usług w warsztatach zależne są od rejonu Polski więc trudno mówić, że za coś przepłacił bądź nie. Ważne czy ktoś jest solidny czy partacz.

5,5k za "niesprawnego" ZR'a 160 wydaje się uczciwą ceną, chociaż gdybyś punktował sprzedawcę za usterki to jeszcze tysiąc może byś zbił. No ale jak to mówią po ptokach.

Wyższa cena z racji zainstalowanego gazu to nic dziwnego. Przecież to więcej pracy dla mechanika.

Kitek, załóż garaż bo interesuje mnie jak Twój ZR'ek wygląda. Albo fotki wrzuć tutaj.

A planowanie głowicy tylko w przypadku uszczelki MLS (wielowarstwowa stalowa). Osobiście bym się w to nie bawił.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 09:55   

NoPE napisał/a:
Ceny usług w warsztatach zależne są od rejonu Polski
no ja właśnie mieszkam niedaleko i znam ceny - te są bardzo zawyżone :roll: nawet polecany warsztat moim zdaniem nie powinien miec takich cen, choc fakt że z samej roboty tam na 99% bedzie zadowolony to jednak te ceny :/
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 10:23   

Pozostaje mu próbować negocjować ale nie wyjdzie mu to na dobre.
Jak już chce planowania to niech zawiezie tam gdzie taniej, proste. Z ceną dowozu i odbioru będzie i tak taniej.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 10:51   

NoPE napisał/a:
Pozostaje mu próbować negocjować ale nie wyjdzie mu to na dobre.
tu masz racje, sprzęgło zrobił bym gdzie indziej, planowanie + sprawdzenie głowicy może zrobic też gdzie indziej
 
 
 
kitek88 




Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 22



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 11:43   

Czy koszt wymiany sprzęgła jest zależny od rodzaju auta np ze zwykłym 1.4 a nie 1.8 vvc czyli w tym drugim powiedzmy dużo wiecej roboty? Bo jak nie to rzeczywiście 150 zł to sporo wiecej . np u gawina uszczelka w zwykłym k16 kilka stówek taniej.

Przy kupnie powiedziano mi że problemy z przepływomierzem a własnie w autko go nie ma wiec źle mnie zrozumiałeś Markzo ale to wynikalo z poprzednich postów.

NoPE
Cytat:
5,5k za "niesprawnego" ZR'a 160 wydaje się uczciwą ceną, chociaż gdybyś punktował sprzedawcę za usterki to jeszcze tysiąc może byś zbił. No ale jak to mówią po ptokach.


Po pierwsze aby tak zbijać cenę trzeba sie znać na samochodach a ja pojechalem sam z zamiarek kupna w ciemno (wiem może głupota ale cena zachęcała ) Moi rodzice wzięli mechanika jak kupowali poprzedni samochód i tylko na tym interesie on kręci lody bo doradził złoma. A cena spadała w przeciągu 2 tyg z 10900 do 8500. Jak zadzwoniłem do własciciela dowiedziałem sie że już sprzedał a na kolejny dzień ogłoszenie w komisie za 6300 . Poszedł w końcu za 5500. Rozpiętości cenowe tych autek są spore i tak naprawdę nie wiem ile takie autko jest warte.
a z pierdółek które sam stwierdziłem to sam zrobie już znalazłem w tutkach problem z cieknącym płynem do spryskiwaczy do bagażnika i wymiana zamka bagażnika ( niestety w starym plastiki sa połamane) wiec bedę miał 2 kluczyki
Jak ogarnę co to garaż to tak zrobie a na razie linki do ogłoszenia:
link
link 2 ze zdjęciem silnika
jest oklejony folią która powoli zaczyna schodzić ale do puki nie dowiem sie co jest pod spodem nie ruszam.

A za wymianę płynu hamulcowego 100 zł to w normie? Bo wydaje mi sie to łatwe do ogarnięcia i sam mógłbym to zrobić tylko jaki płyn (bo w silniku obecnie mam olej niezalecany i może z płynem też ma to jakieś znaczenie ).

I jeszcze mam malutki problem z centralnym nie będę zakładać nowego tematu tylko tutaj spytam. Centralny działa ale za każdym razem z prawych drzwi wydobywa sie głośne buczenie tak przez 2 sek tylko przy otwieraniu, przy zamykaniu jest ok. Owe buczenie jest naprawdę głośne jakby głośno chodził jakiś mechanizm a sie zacinął. Co to może być
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 11:51   

hahaha pelson się na niego slinił :D teraz wiemy czemu tak cen w dół szybowała :D
 
 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 455
Skąd: Radom



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 11:56   

paolinio napisał/a:
sTERYD, rozrząd wymieniłem wcześniej więc tego nie liczyłem. Planowanie głowicy 350 zł bo tylko jeden człowiek u mnie ma pojęcie jak to zrobić, nie miałem wyjścia. Jeśli mechanik mówi ,że liczy więcej bo jest gaz w aucie to dla mnie jest nie poważny. Uszczelniacze i całą reszte wymieniłem bo kupowałem cały zestaw z allegro za 300 zł. Dyskusji na temat jakości i trwałości tego zestawu nie podejmuje :smile:


To ładnie Cie oszukali, bo w Radomiu na Wolanowskiej planowanie jest za 60zł. Swoją do 1.6 16V robiłem w lutym i jestem bardzo zadowolony.
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 13:12   

Płyn hamulcowy DOT4.
Do silnika 10W40 markowy syntet lub półsyntet.

Na dzień dzisiejszy wartość zadbanego ZR 160 to 9-11k
kitek88 napisał/a:
aby tak zbijać cenę trzeba sie znać na samochodach

No masz rację, a ja ją uściślę do znajomości bolączek ZR'a.

Jeśli mogę ocenić autko to nie takie straszne z wyglądu. Czarne lampy tylko wewnętrzne mi nie podchodzi. Mógł już wszystkie przyciemnić.
I zdaje się fotele z kanapą z polifta przywędrowały :)
Tylny zderzak z dokładką z 2003? :-|

Doprowadź go do właściwego stanu i :fura:
 
 
paolinio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 287
Skąd: Polska



Wysłany: Sob Cze 07, 2014 19:35   

MultecFSO, ja u ososkiego robiłem, ale ta cena to jest również ze sprawdzeniem?
NoPE, o ile więcej pracy ma mechanik przez ten gaz? wtryski poodpinać?
_________________
Lubię roverki, jeszcze bardziej rowerki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r200] Sprzęgło koszt naprawy? Mechanik chce mnie naciągnąć?
franek_kimono Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Sty 23, 2013 11:07
komoss
Brak nowych postów [R214 1,4Si] - Wycena
hermosaco Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Mar 01, 2010 23:46
sTERYD
Brak nowych postów [MG] Wycena katalizatora od mg
Toby0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Sty 02, 2020 12:34
addb1
Brak nowych postów [214 SI] Naprawy po zakupie
poziomkaZ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pią Mar 18, 2011 07:11
Gość
Brak nowych postów [r 220 sdi 97r] drobne naprawy
lusterko, tylnia wycieraczka i el. szyba
carer Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Kwi 23, 2010 19:20
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink