Forum Klubu ROVERki.pl :: [R.all] System Comming/Living Home a'la VW????
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R.all] System Comming/Living Home a'la VW????
Autor Wiadomość
patric62 




Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 88
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 21:31   [R.all] System Comming/Living Home a'la VW????

Witam.
Temat głównie dla zapaleńców oświetlenia diodowego=]
Może najpierw coś o samym systemie.. polega na zapaleniu świateł na kilkadziesiąt sekund po naciśnięciu pilota,dodatkowo jak w nowym bodajże Touranie zapalenie diod pod progami. Przykładowy filmik:) http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jak myślicie..jest możliwość zrobienia czegoś podobnego w naszych super R ?:D

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 21:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin5xd 




Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 37
Skąd: Tarnow



Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 17:29   

wydaje mi sie ze jest mozliwe ... nie jestem elektrykiem ale to pewnie kwestia podlaczenia pod lampke wewnetrzną samochodu ta ktora sie sciemnia
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 22:37   

da rade wystarczy,ze zakupisz odpowiedni moduł lub sam zbudujesz, który po właczeniu alarmu właczy na jakiś czas światła mijania, do modułu podłaczysz wtedy diody i wszystko się zapali, jedynie cop znalazłem na allegro to:
http://allegro.pl/doswiet...1229531907.html
popytaj się w elektornicznych o takich układach :wink:
jak jesteś bardziej zainteresowany to mam artykuł z Motoru jak to podłączyć :mrgreen:
 
 
 
dziadekc1 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 154
Skąd: Poznan

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:16   

a ja juz dawno myslalem by zrobic sobie cos takiego:
otwieram auto z pilota i zapala mi sie lampka w podsufitce, podchodze otwieram drzwi zamykam siedzac w srodku a ona gasnie... ma ktos pomysl jak to zrealizowac??
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:28   

Podaj sobie minus z siłownika poprzez diodę w kierunku zaporowym na krańcówkę drzwi ( minus z tego przewodu na którym jest minus przy otwieraniu auta - dioda jest dodana w celu zabezpieczenia układu przed podaniem plusa przy zamykaniu co mogłoby spowodować zwarcie) Podanie minusa powinno zainicjować zapalenie lampki w aucie, a sama siewygasi albo po chwili siedzenia w aucie albo po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu.

Zaznaczam, że to teoria ... nie sprawdzałem tego na swoim R. ;) ... ale powinno zadziałać :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:32   

dziadekc1 napisał/a:
a ja juz dawno myslalem by zrobic sobie cos takiego:
otwieram auto z pilota i zapala mi sie lampka w podsufitce, podchodze otwieram drzwi zamykam siedzac w srodku a ona gasnie... ma ktos pomysl jak to zrealizowac??


W R800 coś takiego jest w stadardzie, podobnie jak światła odprowadzające, które świecą przez 30sekund po ich wyłączeniu.
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:43   

Tomek1212 napisał/a:
dziadekc1 napisał/a:
a ja juz dawno myslalem by zrobic sobie cos takiego:
otwieram auto z pilota i zapala mi sie lampka w podsufitce, podchodze otwieram drzwi zamykam siedzac w srodku a ona gasnie... ma ktos pomysl jak to zrealizowac??


W R800 coś takiego jest w stadardzie, podobnie jak światła odprowadzające, które świecą przez 30sekund po ich wyłączeniu.



hmm...w 200 tez chyba tak mam ... a ten modulik fajnie nawet może działać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:47   

o ile kojarzę t właśnie w nowszych R200 (chyba 98 i 99 roczniki ?? .. moze też 97) światełko sięwłaśnie zapala po otworzeniu auta.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 22:49   

w r 200 po otworzeniu zapala sie lampka,ale jak sie nie zapala po otworzeniu, to wystarczy lampke do karncowk podlaczyc. jezeli chcesz zeby wygasalo to wystarczy odpowiedni modul :wink:
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 23:04   

dziadekc1 napisał/a:
a ja juz dawno myslalem by zrobic sobie cos takiego:
otwieram auto z pilota i zapala mi sie lampka w podsufitce, podchodze otwieram drzwi zamykam siedzac w srodku a ona gasnie... ma ktos pomysl jak to zrealizowac??


takie coś każdy R200 ma w standarzie, ale pewno masz problem taki jak i ja - mnie to nie działa :mrgreen:

[ Dodano: Pon Wrz 13, 2010 23:04 ]
Harry napisał/a:
w r 200 po otworzeniu zapala sie lampka,ale jak sie nie zapala po otworzeniu, to wystarczy lampke do karncowk podlaczyc. jezeli chcesz zeby wygasalo to wystarczy odpowiedni modul :wink:


mógłbyś wyjaśnić? bo niedawno pisałem o swoim problemie, że mi właśnie nie działa od kąd wycieli immobilajzer i nie znalazłem ratunku :mrgreen:
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 14:56   

no to musisz od lampki w środku zobaczyć przewody, jak sa podłączone do krańcówek tzn. do włączników w drzwiach( takie bolce wystające to działa jak światło w lodówce :razz: )
jeżeli CI wycieli to alarm też Ci usunęli? jeżeli tak to pewnie od tych krańcówek kable ucięli :razz:
 
 
 
dziadekc1 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 154
Skąd: Poznan

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 18:54   

Harry napisał/a:
w r 200 po otworzeniu zapala sie lampka,ale jak sie nie zapala po otworzeniu, to wystarczy lampke do karncowk podlaczyc. jezeli chcesz zeby wygasalo to wystarczy odpowiedni modul :wink:


tak zgadza sie ze po otworzeniu drzwi zapala sie lampka...
ale mi od samego poczatku chodzi o to ze jak ide w strone auta jak juz lapia drzwi sygnal z pilota i sie otwieraja to ma sie zapalac lampka w podsufitce... a ma gasnac jak siedze w srodku (tak jak jest w standardzie)
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 20:00   

nie wiem czy nie wystarczy sie wpiąć jakoś w siłownik centralnego, lub po prostu sygnał, który idzie na światła awaryjne( tak myślę,bo nie mam żadnego schematu)
 
 
 
dziadekc1 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 154
Skąd: Poznan

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 20:31   

Harry napisał/a:
nie wiem czy nie wystarczy sie wpiąć jakoś w siłownik centralnego, lub po prostu sygnał, który idzie na światła awaryjne( tak myślę,bo nie mam żadnego schematu)

ja sie zalapalem na ten model roverka co nie miga swiatelkami jak sie otwiera/zamyka z pilota... myslalem tez o jakims czujniku (fotokomorce) lub wpieciu sie sie w cos od centralnego tylko jest maly problmik otworze drzwi z pilota lampka sie zapali i nie zgasnie dopoki nie zamkne drzwi od srodka... a przeciez nie oto chodzi...
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 20:48   

a dlaczego nie zgaśnie? skoro dostaje impuls z centralnego na drzi to sie tam wpiąc przeciez tam nie ma ciagle napięcia( tak mnie się wydaje) wiec centralny daje na chwile wtedy zapali się lampka i pozniej odpowiedni moduł,zeby zgasła
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 21:16   

przeciez napisalem wyżej co trzeba zrobić ... a Wy kombinujecie z modułami .. :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 00:16   

zgadza się, alarm też usunęli i dlatego mi nie trybi to podświetlenie. To gdzie szukać tych kabli od krańcówek da się to jakoś logicznie wytłumaczyć czy nie bardzo ? :D
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 01:40   

już chyba bardziej logicznie niż Brt wytłumaczył to się nie da...
-kable od krańcówek są przy krańcówkach, dowolną podłączyć możesz, a kable od siłowników są siłą rzeczy w drzwiach...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 16:12   

najlogiczniej to Brt wyjaśnił
 
 
 
Mesio_750 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 23
Skąd: Z nikąd



Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 00:44   

Jak masz alarm to musisz sprawdzic na ktorym kablu jest napiecie jak otwierasz samochod lub go zamykasz, nastepnie podlaczas przekaznik i wlacznik czasowy np na 10s. Po wlaczeniu alarmu swiatla wlacza sie na 10s i tak samo przy otwarciu samochodu :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Renowacja felg home made
faecd Tuning wizualny 6 Sob Paź 23, 2010 18:29
flapjck1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink