Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujnik położenia wałka rozrządu - gdzie kupić?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujnik położenia wałka rozrządu - gdzie kupić?
Autor Wiadomość
dusiek 



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 15:34   [R75] Czujnik położenia wałka rozrządu - gdzie kupić?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

[R75 2.0CDTi '00]
Mam dość humorów mego Roverka tj. nie odpalania na ciepłym silniku raz na jakiś czas akurat w momencie kiedy najmniej się tego spodziewam ;) Problem delikatnie zaleczyłem montując urządzonko, które włącza świece żarowe również na ciepłym silniku (można znaleźć na allegro sugerując się silnikami BMW, koszt poniżej 100zł) pomogło na tyle, że problem pojawia się dużo rzadziej ale jednak... Postanowiłem więc w końcu wymienić ten nieszczęsny czujnik położenia wałka rozrządu, który jak sądzę rozwiąże sytuację. Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć tego czujnika. Szukałem na allegro, na stronach typu www.tomateam.pl, www.s-part.pl i owszem czujniki są ale do benzyniaków, całkiem niedrogie (do 300 zł z przesyłką), do diesla natomiast u nikogo na stanie nie znalazłem. Dowiedziałem się tylko, że niedługo powinny być, w cenie około 500 zł (ponoć do diesli są droższe). Ktoś zaoferował mi pasującą używkę - identyczną (ten sam nr części) od BMW 3 E46 w cenie 200 zł, jednak nie chciałbym kupić czegoś co za chwilę znów może mi paść chyba, że będę musiał... Jeśli ktoś wie gdzie konkretnie mogę TERAZ kupić ten czujnik, oczywiście najlepiej w dobrej cenie ;) bardzo proszę o namiary. Dla ścisłości (jakby ktoś nie wiedział) część tą znajdziemy pod maską na wierzchu bezpośrednio po odkręceniu pokrywy silnika, przymocowany 1 śrubką, demontaż i wymiana banalna. Wygląda on tak:
http://dusiek.w.duna.pl/JPG/czujnik.jpg
napis na czujniku: BMW 2 249 320 F
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 01, 2010 15:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 15:38   

dusiek, w każdym serwisie BMW lub Land Roverze
Numery katalogowe http://forum.roverki.eu/v...p=470701#470701
 
 
dusiek 



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 15:51   

Zauważ, że mój czujnik wygląda nieco inaczej niż ten z Twego zdjęcia, ma inną, że tak się wyrażę część "wsadową" (którą się wkłada) :P W związku z tym nie jestem pewien czy aby na pewno są one kompatybilne... ale gdyby były to tych z grubszym "trzpieniem" na allegro troche było. Faktycznie serwis BMW to mogłoby być jakieś rozwiązanie, chociaż zapewne nienajlepsze finansowo...
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 16:09   

dusiek napisał/a:
Zauważ, że mój czujnik wygląda nieco inaczej niż ten z Twego zdjęcia, ma inną, że tak się wyrażę część "wsadową" (którą się wkłada) W związku z tym nie jestem pewien czy aby na pewno są one kompatybilne... ale gdyby były to tych z grubszym "trzpieniem" na allegro troche było. Faktycznie serwis BMW to mogłoby być jakieś rozwiązanie, chociaż zapewne nienajlepsze finansowo...
To jest ten sam czujnik. Nie ma kilku typów. Jest jeden. Kup w takim razie od Freelandera. :bezradny:
Zdjęcie czujnika jest z http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-NSC100891 i jest to właśnie czujnik do Rovera 75 CDT/CDTi : :wink:
Czyli masz też zły założony :???: :smile:

[ Dodano: Pią Paź 01, 2010 16:09 ]
dusiek napisał/a:
Faktycznie serwis BMW to mogłoby być jakieś rozwiązanie, chociaż zapewne nienajlepsze finansowo...
Oryginał BMW wychodzi taniej niż oryginał do Rovera i Freelandera.
 
 
dusiek 



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 16
Skąd: Białystok



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 17:59   

Dzięki, miałeś rację, pół dnia kombinowałem gdzie to zamówić przez internet a tymczasem w serwisie BMW po podaniu numeru katalogowego zamówili mi oryginalny czujnik w cenie 400 zł z gorszami :) taniej niż wycenił jeden ze sklepów internetowych.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Paź 01, 2010 19:33   

dusiek napisał/a:
Dzięki, miałeś rację, pół dnia kombinowałem gdzie to zamówić przez internet a tymczasem w serwisie BMW po podaniu numeru katalogowego zamówili mi oryginalny czujnik w cenie 400 zł z gorszami taniej niż wycenił jeden ze sklepów internetowych.
Tu http://forum.roverki.eu/v...p=459245#459245 zamieszczamy tylko sprawdzone "zamienniki". :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75T] Gdzie można kupić czujnik położenia wałka rozrządu
Kigent Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Kwi 07, 2010 07:44
szamanpl
Brak nowych postów [R75]Czujnik położenia wałka rozrządu - gdzie jest?
skubi18 Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Cze 05, 2018 13:52
christopher7
Brak nowych postów [R75] Czujnik położenia wałka rozrządu
Czujnik położenia wałka rozrządu..
Grzesiek_Gdynia Rover serii 75, MG ZT 55 Pią Sty 11, 2019 22:51
Ares
Brak nowych postów [75] Czujnik położenia wałka rozrządu
antek91 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Paź 20, 2018 00:44
automechanik
Brak nowych postów [R75] Czujnik położenia wałka rozrządu
czy może pompa paliwa
wieszczu Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Wrz 07, 2009 10:41
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink