Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Mokry sufit auta?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 09:59
[R200] Mokry sufit auta?
Autor Wiadomość
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:59   [R200] Mokry sufit auta?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Witam wszystkich użytkowników forum. Od niedawna stałem się posiadaczem Rovera 200 1.4Si z 1998r. Ogólnie samochód sprawuje się bardzo przyjemnie, raczej na niego nie narzekam, jednak ostatnio pojawił się mały problem, który dojrzałem dopiero teraz, przy ulewnych deszczach. Sufit samochodu jest cały przemoczony, tak jak by gdzieś coś było nieszczelne. Nie tylko z przodu nad kierowcą i pasażerem, ale także dalej do samego bagażnika po brzegach tapicerki jest wszystko mokre. Auto jest wyposażone w szyberdach. Czytałem tematy na tym forum odnośnie nietrzymających uszczelek w szyberdachu, ale ta moja wydaje się cała, nie spękana. Natomiast mam wrażenie że jest problem z samym szyberdachem, tak jakby nie jest całkiem domykany. W ogóle da się go tylko uchylić, nie da się go otworzyć, tak jakby coś go blokowało, a jak go zamknę, mam wrażenie, że jest szpara. Dodatkowo te plastikowe osłonki po bokach szyberdachu w środku auta miały połamane zaczepy, wogóle się nie trzymały, więc je zdjąłem, gdyż i tak nic nie dawały. Nie wiem zbytnio jak się za to zabrać, i najchętniej oddałbym go do jakiegoś warsztatu gdzie zrobili by to jak należy, gdyż sam nie mam doświadczenia w tego typu naprawach. Do tego to moje pierwsze auto, nie chciałbym czegoś zepsuć, albo rozebrać a potem mieć problem z poskładaniem. Jest ktoś w stanie polecić jakiegoś fachowca od tego typu problemów w Krakowie? Najlepiej żeby nie liczył sobie jak za 'zboże', gdyż zbyt grubego portfela nie posiadam. Chciałbym to jak najszybciej naprawić, gdyż nie chce żeby wszystko zgniło. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 20:18   

Spróbuj otworzyć go ręcznie - w podsufitce za szyberdachem jest takie małe okrągłe plastikowe "coś", a wa bagażniku powinieneś mieć klucz do awaryjnego otwierania szyberdachu. Stawiam na zatkane kanały odpływowe - jest ich cztery - dwa do przednich słupkach, dwa do tyłu. Spróbuj je czymś przepchać.
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Sie 31, 2010 20:29   

Hmm jak się do tego dostać bez rozbierania całego samochodu i demontażu wszystkiego? Boje się to robić samemu, żeby czegoś nie zepsuć. Klucza do awaryjnego otwierania szyberdachu nie znalazłem w bagażniku niestety.
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:35   

Do kanałów możesz się dostać, kiedy masz otwarty szyberdach.
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 21:11   

Zdjalem cala podsufitke zeby ja wysuszyc, zostawilem auto u goscia ktory podniosl troche szyberdach, bo byl bardzo nisko, moze dlatego sie lalo przez niego. Te kanaliki odplywowe to sa te grubsze rurki na ktore nachodza gumowe weze tez takie grubsze co wchodza pod szyberdach i na nich sa takie opaski metalowe? Bo oprocz tego po bokach szyberdachu mam takie cienkie rureczki niczym nie zakonczone przy szyberdachu. Nie wiem co jest do czego.

Edit:

Przedmuchałem te kanały odpływowe z przodu i z tyłu sprężonym powietrzem. Założyłem podsufitkę, jeździłem już trochę w deszczu i jak narazie jest sucho. Może za mało padało :) Narazie temat uważam za zamknięty. Powodem był nieszczelny szyberdach + niedrożne kanały odpływowe z przodu i tyłu pod sufitem.
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 21:15   

też mnie cieknie, z przodu kanały są drożne z tyłu nie sprawdziłem, bo nie wiedziałem ze są
cieknie po stornie kierowcy, od drugiej sucho
tzn. woda skrapla się z przez otwór w prowadnicy, nie wiem jak to określić, tuż przy ramce w czarnym elemencie jest otwór i tam cieknie, po drugiej str. nie
czy to ma związek z tylnymi otworami odprowadzającymi wodę?
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lis 22, 2010 21:28   

Oczywiście ;) rzuć okiem na te z tyłu też. Dmuchnij je sam, albo kompresorem na stacji też można. Sprawdź czy nie puszcza uszczelka w szyberdachu... U mnie było tak, że tak jakby obniżony szyberdach i cały czas lało do środka, poza tym te kanaliki odpływowe zatkane wszystkie 4 były... Szyberdach mi mechanik podniósł trochę wyżej i już ładnie leży, ale dla pewności zdjąłem jeszcze z niego uszczelkę, pod spodem wyczyściłem ładnie papierem ściernym z rdzy, posmarowałem Hammerite 2 warstwy, uszczelkę umyłem i wysuszyłem, założyłem na nowo. Nie ma już problemu, ale i tak boje się w ogóle używać szyberdachu.

[ Dodano: Pon Lis 22, 2010 21:28 ]
Aha. Koniecznie zdejmij podsufitkę i wysusz ją dokładnie, jak już będziesz wiedział, że nic nie kapie, żeby się grzyb jakiś nie zrobił i żeby Ci nie parowało auto w środku... W warunkach domowych w temperaturze pokojowej jakieś 2 dni, bądź na słońcu, którego akurat teraz niezbyt dużo...
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 21:31   

problem cały jest w tym, że nie mam tak dostępu do garażu :/ ale chodzi mnie oto, że cieknie przez taki otwór i nie wiem z czym on jest połączony? jak podniesiesz podsufitkę
to przy samej ramce jest, to wygląda tka jak by był ten otwór w stelażu szyberdachu
 
 
 
tapicer 




Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:29   

Witam, mam podobny problem.
Rowniez jedynie od strony kierowcy. Sprawdzalem kanaly odplywowe ( polalem wode z obu stron, ktora natychmiast wyleciala przez odplywy tuz za tylnimi i przednimi kolami)A mimo to tez dzis rano zauwazylem przemoczona podsufitke. Bawie sie z tym szyberdachem juz lipca i nie wiem co jest grane. Probowalem nawet dodatkowo uszczelnic szyberdach, ale nie bardzo chcial sie wtedy zamknac;]
Moze ktos wpadnie na jakis pomysl co zrobic aby woda wogole sie nie dostawala przez szyberdach?
A i PISTOLET czy duzo jest zabawy z demontazem podsufitki?ile ci to zajelo?
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 15:04   

Mój szyberdach był lekko "opadnięty", tak stwierdził gość który przy tym robił. Podniósł go trochę wyżej i wygląda na szczelny... Co do podsufitki to jest trochę roboty. Na spokojnie jakieś 15 minut. Trzeba uważać, żeby nie połamać tych zatrzasków po bokach przy jej "odczepianiu" od dachu. Sam w ogóle teraz nie używam szyberdachu, bo boje się, że jak go ruszę to znowu będzie ciekło... A miałem z tym problem przez parę tygodni jeszcze z końcówką lata, zaraz po zakupie samochodu, teraz taka fobia o to została heh.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 18:01   

kurcze już mam dosyć :/ kanały z przodu nie są zapchane, z tyły nawet nei wiem za bardzo gdzie one sa :evil: są one pod podsufitka? uszczelka zdjęta wyczyszczona,
trochę szyberdach się już sypie :razz:
i cieknie mnie z prowadnicy, a dokładnie z takiego otworu w czarnym elemencie,który jest przy ramce
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lis 25, 2010 20:15   

Z tyłu pod podsufitką. Wyglądają tak samo jak te z przodu.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [MG ZR] Mokry bagażnik
MiceK Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sob Cze 15, 2013 14:23
Chester
Brak nowych postów [Rover 25 1.4 16v] Mokry silnik. Pomoc w diagnozie usterki.
Lukasz08 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Nie Sie 12, 2012 08:52
Adrian
Brak nowych postów [R216Si '97] Mokry silnik na łączeniu i pokrywa rozrządu.
kqba Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Mar 21, 2011 16:49
farek
Brak nowych postów [R200 1.4i 97'] nie świeci pół auta :o
memphisto Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 27 Pon Lip 05, 2010 22:27
PiotrekGran



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink