Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Długie odpalanie na świecach żarowych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 09:28
[R620] Długie odpalanie na świecach żarowych
Autor Wiadomość
furba1 



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: poznań



Wysłany: Sro Paź 06, 2010 15:03   [R620] Długie odpalanie na świecach żarowych
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

witam. mam jedno pytanko a mianowicie: Czy czujnik od wody w ROVER 620 SDI ma coś wspólnego z grzaniem świec żarowych, czy jest jakoś połączony z komputerem lub czujnikiem świec żarowych. Brzmi to dziwnie ale mam uzasadnienie. Mój ojciec ma OPLA ASTRE 1,7 TD i wyczytał w internacie że czujnik wody gra tam istotna role w grzaniu świec, gdyż czujnik informuje o temp. wody i w razie potrzeby grzeje dłużej świece żarowe. Po wymianie czujnika problem ustąpił natychmiastowo. Ja w moim sprawdziłem już świece, podłączyłem pod nowy akumulator, sprawdziłem kable zasilające od świec i nic. Musze grzać po 3 lub 4 razy, kręcąc rozrusznikiem po 10 sek. straciłem już pomysły co tam może być jeszcze grane.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lut 25, 2011 00:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 06, 2010 15:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 06, 2010 16:27   

furba1, No czujnik ma wspólne bo ustala mniej więcej ile maja sie grzać świecie. A ty sobie sprawdź czy masz świece sprawne lub ustaw kat wtrysku. :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
furba1 



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: poznań



Wysłany: Sro Paź 06, 2010 19:02   

Dzięki. co do świec, to działają bo sprawdzałem je wszystkie i grzeją jak nowe. a czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić ten kąt bez żadnych specjalistycznych przyrządów. Żebym mógł w razie czego oddać do mechanika. A czy też może być to wina przekaźnika świec czy raczej jeżeli by był uszkodzony to by wcale nie palił. Jeszcze jedno, wymieniałem ostatnio przewody przelewowe z pancerzem termicznym od ON i nie odpowietrzałem ich, czy mogły by się wtryskiwacze zapowietrzyć? chociaż jeżeli jest rozgrzany to odpala na tyka.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 06, 2010 20:07   

furba1, Prosty sposób czy działa przekaźnik jest zobaczyć czy masz prąd (+12V) jak przekręcisz kluczyk na jednym z przewodów od świec. Po chwili jak sie wyl. przekaźnik napięcie spadnie do +0V :wink:

Jak będziesz miał +12V i przekaźnik się wyl. to znaczy ze kat wtyrsku jest do ustawienia. Opisane jest to na stronie klubowej.

Tutaj masz troszkę na ten temat:
http://www.roverki.pl/por...jest-zimny.html

A tu jak ustawić kat wtrysku:
http://www.roverki.pl/por...em-wtrysku.html
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
R.K 



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Paź 08, 2010 18:32   

Cytat:
Jeszcze jedno, wymieniałem ostatnio przewody przelewowe z pancerzem termicznym od ON i nie odpowietrzałem ich, czy mogły by się wtryskiwacze zapowietrzyć?


Przyłączam się do pytania :-) Bo zrobiłem to samo i auto ma problemy z odpalaniem. Wymieniłem już wszystkie trzy świece (mam zdaje się model z trzema świecami).

Pozostaje kąt wtrysku. Może ktoś wie gdzie w Rzeszowie lub okolicach zrobią mi to najszybciej i najlepiej? ;-)
 
 
pon89 




Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 19
Skąd: Gniewczyna



  Wysłany: Czw Paź 28, 2010 10:43   

No właśnie, ja tez mam problem z odpaleniem rano. Kontrolka od świec świeci dość długo, ale mój r45 łapnie dopiero po jakiś 10 sekundach kręcenia później już pali na dotyk. Świece są dobre oprócz tej za pompa, której nie wymieniłem. Czytałem że może przekaźnik ale nie wiem gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić. proszę o poradę od jakiegoś szpeca :) a jak nie to, to pewnie ten kąt wtrysku. Tez jestem powiedzmy z okolic Rzeszowa macie tam jakiegoś szpeca co by to zrobił?
 
 
oblamek 



Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 1



Wysłany: Czw Gru 05, 2013 20:05   Re: [R620] Długie odpalanie na świecach żarowych

furba1 napisał/a:
witam. mam jedno pytanko a mianowicie: Czy czujnik od wody w ROVER 620 SDI ma coś wspólnego z grzaniem świec żarowych, czy jest jakoś połączony z komputerem lub czujnikiem świec żarowych. Brzmi to dziwnie ale mam uzasadnienie. Mój ojciec ma OPLA ASTRE 1,7 TD i wyczytał w internacie że czujnik wody gra tam istotna role w grzaniu świec, gdyż czujnik informuje o temp. wody i w razie potrzeby grzeje dłużej świece żarowe. Po wymianie czujnika problem ustąpił natychmiastowo. Ja w moim sprawdziłem już świece, podłączyłem pod nowy akumulator, sprawdziłem kable zasilające od świec i nic. Musze grzać po 3 lub 4 razy, kręcąc rozrusznikiem po 10 sek. straciłem już pomysły co tam może być jeszcze grane.

tu się zgodze od swiec zarowych jest czujnik wody przy silniku koło pompy nie trzeba go wymieniac ponieważ wystarczy odłaczyc kable od czujnika i swiece gdzeja się ile chcemy :smile:
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Gru 05, 2013 20:58   

kolego świece grzeją cały czas dopóki ich nie rozłączy przekaźnik i czujnik nie ma na to wpływu, zależy od niego np czas świecenia kontrolki świec żarowych na liczniku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Brak iskry na świecach
Brak iskry na swiecach [620, 2.0 gaz 16V]
kaczka_1990 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Paź 11, 2008 07:33
mcteusz
Brak nowych postów [R620] Brak iskry na świecach
Punx Rover serii 600, Honda Accord 29 Sro Lut 03, 2010 09:39
Punx
Brak nowych postów [R620] Przekaźnik świec żarowych
kaczmarres Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Paź 10, 2007 11:59
kaczmarres
Brak nowych postów [R620] Kontrolka świec żarowych
[620 SDi 96r.] kontrolka swiec żarowych
Justys885 Rover serii 600, Honda Accord 21 Pon Cze 22, 2009 17:19
Justys885
Brak nowych postów [r620]Odpalanie dziwna sprawa?
jackas5 Rover serii 600, Honda Accord 12 Wto Gru 11, 2012 18:16
jackas5



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink