Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Lusterka - podgrzewanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Lusterka - podgrzewanie
Autor Wiadomość
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 20:52   [R75] Lusterka - podgrzewanie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

witam. Dzis rano bylo na tyle chlodno ze wlaczylo sie ogrzewanie lusterek.Niestety okazalo sie ze jedno nie grzeje(od kierowcy).Po pracy zabralem sie za demontaz lusterka.Przeczyscilem styki,nic nie dalo.Podlaczylem sam wklad do akumulatora zaczelo grzac ale jak podlaczylem do obudowy zimne.Odcialem stare wsuwki bo byly zasniedziale wlutowalem nowe ale nadal lusterko nie grzeje.Voltomierz pokazuje ze prad dochodzi ale jak podlaczam zarowke to nie swieci.Niech ktos mi pomorze gdzie szukac przyczyny?
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Lis 01, 2011 23:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 11, 2010 20:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 20:59   

Woltomierz ma duży opór - gdzieś ok. 1 megaOma. Jeżeli gdzieś w kablach po drodze masz jeszcze więcej zaśniedziałych kontaktów, to woltomierz będzie ci pokazywać napięcie, a żarówka niestety nie będzie świecić. Następne kontakty mają być za guma przy zawiasach drzwi.
P.S. O ile wiem lusterka grzeją się zawsze, tylko latem to trudniej zauważyć :mrgreen:
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 21:20   

VMatas napisał/a:
P.S. O ile wiem lusterka grzeją się zawsze, tylko latem to trudniej zauważyć

U mnie zawsze są ciepłe lusterka, czy lato czy zima (oczywiście podczas pracy silnika)
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 21:42   

U mnie też - niestety lusterko od strony kierowcy czemuś to nie cale, ale nie chce się mi grzebać póki działa.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 21:44   

VMatas napisał/a:
Następne kontakty mają być za guma przy zawiasach
wtyczka z przewodami do lusterka , grzanie lusterka -przewód jasnozielono/różowy.Masa pod dywanikiem przy progu .Grzanie zsilane jest ze stacyjki ( przez bezpiecznik 35 ) zawsze jak jest w pozycji II .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 22:06   

Czy nie ma wtyczki jeszcze w drzwiach pod tapicerka przy podstawie lusterka.Mam stare lusterko i jest takaplaska wtyczka jakby.Z tego co piszecie trzeba isc kolejno wtyczka po wtyczce zaczynajac od lusterka.Kurcze nie wiedzialem ze cieple jest caly czas myslalem ze wlacza sie razem z tylna szyba. Dzieki za podpowiedzi jutro sprawdze bo wkurza mnie jak cos nie dziala
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 22:12   

Oops, jakoś pomyśliłem że masz tą wtyczkę już sprawdzoną. A faktycznie powinna tam być następna.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 22:57   

SeniorA napisał/a:
wtyczka z przewodami do lusterka
ja piszę o wtyczce od głównej wiązki (wieloprzewodowej) przy ograniczniku drzwi.
grota10 napisał/a:
Z tego co piszecie trzeba isc kolejno wtyczka po wtyczce zaczynajac od lusterka
Z dużej wtyczki przewód zielono/rózowy idzie do bezpieczników , więcej wtyczek nie ma.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 23:30   

Trzeba cos rozkrecac zeby sie do niej dostac seniorA?
 
 
Warager 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 93
Skąd: Szczecin

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 08:31   

Ja się dostałem do kostki lusterka za głośnikiem sopranu bez ściągania tapicerki. Odkręciłem tylko śrubki na tapicerce i wyjąłem ciągnący się wzdłuż szyby czarny plastik uszczelki (wszystko w lewym lusterku).

Niestety u mnie nie było maty grzewczej, może ktoś wie jaka pasuje? Napięcie 12 V? Jakiś nr seryjny?

pozdrawiam
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 20:10   

wcisnalem Ci pomogl.Zrobilem wedlug twoich wskazowek dostalem sie do kostki.Totalna rdza.Powymienialem wszystko juz grzeje.dziekuje wszystkim
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 20:40   

Warager napisał/a:
Niestety u mnie nie było maty grzewczej, może ktoś wie jaka pasuje?


Numeru części raczej nie znajdziesz,ale możesz kupić o podobnych wymiarach.Ja kupowałem w firmie z Krakowa,ale to było 2 lata temu. Podałem gościowi wymiar i zrobił taką,a cena to było kilkanaście zł. i grzeje do dzisiaj.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 14, 2010 08:52   

grota10, najprawdopodobniej kostka zaśniedziała w łączeniu kabli od drzwi do lusterka. Musisz zdjąć boczek drzwi, plastikową obwódkę ramki drzwi, gdzie jest głośniczek wysokotonowy. Za tym głośniczkeim na 3 śrubkach przykręcone jest lusterko, musisz je odkręcić, i powoli wyjąć z obudowy drzwi kostkę. W kostce prawdopodobnie uwalił się najgrubszy kabelek, musisz go podlutować, wymienić kostkę, lub ominąć kostkę.

Wysusz znajdujące się tam gąbki i włóż je spowrotem, nie wyrzucaj, a trójkątną obudowę lusterka przed przykręceniem obleć dookoła silikonem.
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Czw Paź 14, 2010 18:52   

kristofer dokladnie tak zrobilem jak piszesz. Byl zasniedzialy kabel od grzania nie dalo rady go wyjac z kostki dlatego obcialem i zrobilem mostek obok kostki.Nie wysuszylem gabki i nie zasylikonowalem trojkata i nie wiem czy to zrobie bo troche roboty by to wszystko zdjac jest.Robilem po ciemku przy latarce ale wszystko chula.Dzieki jeszcze raz.A ta gabka jakie ma zadanie uszczelka czy co?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:08   

to dzięki tej gąbce ta kostka śniedzieje, bo cały czas jest mokra od wilgoci jaka się tam zbiera. Na forum pisali, żeby gąbkę wywalić, wywaliłem ale jak jechałem tow aucie miałem straszne przeciągi, więc założyłem gąbkę z powrotem - a więc służy ona jako wyciszenie. Na silikon warto uszczelnić, żeby nie zaciekało znowu i żeby kostka nie śniedziała, inaczej to po wuju taka robota... Lepiej chyba zrobić raz a dobrze.
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:16   

Ja po stronie kierowcy gąbkę zostawiłem,ale kostkę usunąłem.Wszystko ładnie polutowane,a w razie wymiany lustra i tak można znowu polutować. Niektóre kostki są z powodów technologicznych-łatwiejszy montaż.Nie raz tak robiłem we wcześniejszych autach,np. w citroenie w drodze do reflektora były 3 kostki jedna z nich potrafiła się stopić,a żarówka ledwo żarzyła. Szybkie cięcie,lutownica i na kilka lat spokój.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
masterroverek20 



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Kadzidło



Wysłany: Pią Paź 22, 2010 13:26   

jak rozmontować lusterko własnie w Rover 75?
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Paź 22, 2010 13:46   

Musisz poszukać. Było wielokrotnie- temat rzeka,za długo by pisać,po za tym nie sprecyzowałeś,czy chcesz je tylko odkręcić,czy wymienić matę albo lustro.Jeśli to ostatnie,to zdejmujesz delikatnie z zaczepów, po uprzednim zjechaniu przyciskiem w dół,a potem to już tylko suszarka do włosów i ....grzanie. Łatwe do wykonania- przerabiałem.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie fotela
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Paź 19, 2010 17:18
apples
Brak nowych postów [R75] Spryskiwacze - podgrzewanie
timba Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Wrz 22, 2009 13:11
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Podgrzewanie foteli
trawis25 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 29, 2008 21:36
christopher7
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] nie działa podgrzewanie
encor Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Paź 18, 2012 15:10
apples
Brak nowych postów [R75] Włączniki - podgrzewanie foteli
longer86 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Lut 17, 2011 22:10
VMatas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink