Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klapa bagażnika - problem otwarcia przyciskiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klapa bagażnika - problem otwarcia przyciskiem
Autor Wiadomość
merf3 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 21:27   [R75] Klapa bagażnika - problem otwarcia przyciskiem
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam
jak w temacie- od jakiegos czasu nie moge tylnej klapy otworzyc ...ostatnio duzo pracuje od rana do wieczora i nie mam czasu pomajstrowac...ktos mial w tym modelu taki problemiik? pewnie nie pozostaje nic innego jak dostanie sie do zamka przez odkrecenie torksow nad rejestracja pod "daszkiem" i czy to jest duzo roboty bo nie wiem jak sobie czas zorganizowac

aha jak uzbrajam alarm to jest charakterystyczne" pikniecie "jakby byly nie domkniete drzwi , a przycisk odpowiedzialny za otwieranie klapy nie reaguje
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Cze 24, 2011 20:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 21:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 22:03   

nie jestem pewien czy się dostaniesz przez daszek od rejestracji...
U mnie trzeba było się dostać przez bagażnik, zdejmując wygłuszenie klapy. Z kluczyka też nie działa?

Pikanie spowodowane jest tym, że czujnik nie zwiera obwodu i myśli, że klapa jest cały czas otwarta.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
merf3 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 22:31   

no tak z grupsza sie przygladalem i chyba faktycznie od srodka musze wszystko rozbierac:(
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 13:18   

merf3, tak mi przyszło na myśl, chociaż to pewnie mało prawdopodobne, ale może ktoś uderzył Ci w tył auta i tylny zderzak podszedł pod klapę i ją zaklinował. Miałem tak w poprzednim aucie, wystarczyło śrubokrętem wydłubać zderzak z pod klapy i ta się otworzyła, wcześniej naciągnięty zamek nie chciał puścić.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 13:37   

kris-tofer zamek w klapie w ogóle nie reaguje na przycisk. Nie słychać specyficznego otwarcia. Nikt go nie walnął. Chyba że się nie pochwalił :wink:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 13:49   

apples, zdarzyło się już u mnie, że zamek w klapie nie reagował na wewnętrzny przycisk otwierania pod kierownicą, ale zawsze można było otworzyć kluczykiem...
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 13:52   

Nie ma zamka na kluczyk. W najgorszym przypadku może wejść przez szybę w klapie bo to jest Kombi :grin:
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 14:05   

merf3, u mnie w kombiaku po lifcie, za rejestracją, w schowku na trójkąt jest taka zielona żyłka/linka, która służy do awaryjnego otwierania klapy. Taka sama jak za klapką od NAVI, do otwierania awaryjnego klapy od wlewu paliwa.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 15:01   

merf3 napisał/a:
przycisk odpowiedzialny za otwieranie klapy nie reaguje
to może zacznij od sprawdzenia łatwo dostępnego przycisku ( przewód czarny i różowo/popielaty ).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
merf3 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 22:58   

Pieta dzieki , znalazlem to i faktycznie mozna klape otworzyc tym sposobem ale nadal musze znalezc przyczyne ...sorki ze od poczatku nie napisalem ze mam kombiaka .
seniorA sprawdze w wolnej chwili przewod .
NO i dzieki apples ze mnie wyreczyles za odpowiedzi kolegom ze mam kombiaka co przyspieszylo awaryjne otwarcie klapy :grin:
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Pią Cze 24, 2011 13:00   [R75] Problem otwarcia klapy bagażnika przyciskiem ze środka
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Mam problem z otwieraniem bagażnika. Otwiera się tylko z kluczyka, do wczoraj było ok.
Dziś otwiera się tylko z kluczyka, a od środka nie da się otworzyć. Tak jakby się coś zablokowało. Nie wiem co z tym zrobić ,doradźcie mi coś.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 13:54   

A inne drzwi się otwierają z pilota?
Z kluczyka tzn. że jak mocno przekręcisz w prawo? Czy wystarczy, że włożysz, przekręcisz lekko i pyk, się otwiera?

[ Dodano: Pią Cze 24, 2011 13:54 ]
Jeszcze dopytam, czy jak naciskasz przycisk, to słyszysz cokolwiek, że coś się dzieje?
Czy po prostu głucho jest? Nic się nie dzieje?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:01   

MaReK napisał/a:
A inne drzwi się otwierają z pilota?
Z kluczyka tzn. że jak mocno przekręcisz w prawo? Czy wystarczy, że włożysz, przekręcisz lekko i pyk, się otwiera?

[ Dodano: Pią Cze 24, 2011 13:54 ]
Jeszcze dopytam, czy jak naciskasz przycisk, to słyszysz cokolwiek, że coś się dzieje?
Czy po prostu głucho jest? Nic się nie dzieje?
Jak naciskam przycisk nic sie nie dzieje-kompletna cisza,do wczoraj wszystko bylo dobrze
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:06   

Sprawdzaj po kolei. Bezpieczniki też możesz (pod schowkiem, nad nogami pasażera), ale wydaje mi się, że cały układ zamków jest na jednym bezpieczniku. Zobacz, może kostka w jakiś magiczny sposób się wysunęła. Zdejmij osłonę i dostań się do kostki. Zewrzyj dwa piny i zobacz czy działa. Jeśli działa, to coś z przyciskiem. Jeśli nie działa, to dalej.
Przewód najprawdopodobniej leci do bagażnika przy progu. Potem wchodzi w osłonie gumowej do klapy bagażnika. Nie często się zdarza, żeby się tam przewody łamały.
Na koniec zdemontuj wyściółkę klapy bagażnika. Sprawdź styki.

Skoro jednak klapa otwiera się delikatnie po przekręceniu kluczyka, to znaczy, że układ działa. Problem jest w komunikacji przycisku z zamkiem. Osobiście walczyłem z instalacją, ale u mnie winnym okazał się zamek w drzwiach kierowcy.

Chyba, że komputer zdurniał i twierdzi, że auto jest cały czas jednak zamknięte - uzbrojone ;)
Może zamknij go jeszcze raz, poczekaj aż się uzbroi i zobacz wtedy.
Działa Ci przycisk od zamykania/otwierania zamków w drzwiach wewnątrz auta (ten obok przycisku awaryjnych)?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:12   

MaReK napisał/a:
Działa Ci przycisk od zamykania/otwierania zamków w drzwiach wewnątrz auta (ten obok przycisku awaryjnych)?
Tak ten przycisk mi dziala-otwiera i zamyka bez najmniejszych problemow
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:17   

Cytat:
Tak ten przycisk mi dziala-otwiera i zamyka bez najmniejszych problemow

Zatem rozpocznij krucjatę w poszukiwaniu przyczyny ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:22   

MaReK napisał/a:
Cytat:
Tak ten przycisk mi dziala-otwiera i zamyka bez najmniejszych problemow

Zatem rozpocznij krucjatę w poszukiwaniu przyczyny ;)
Wlasnie mialem isc,ale sie rozpadalo jak chol...)))No nic musze poczekac az sie rozpogodzi.Dzieki za wskazowki-mam nadzieje ze okaza sie pomocne.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:25   

ostatnio ten przycisk mi nie działał jak zalało mi podłogę u kierowcy. Woda z uszczelki przewodu sprzęgła spływała po plastikowej osłonie nad pedałami w kierunku słupka przy drzwiach i tam zalewało przycisk. Pomogło wyciągnięcie przycisku, wydmuchanie wody z kostki, rozebranie obudowy przycisku i dokładne wysuszenie. wcześniej przycisk był jakby cały czas zwarty, ale nie otwierał bagażnika, kluczykiem było wszystko OK
_________________
75 Red Edition
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:47   

jeżeli jednak przycisk działa i nie otwiera tak samo jak kluczyk, czasem można kluczyk przekręcić do końca i na samym końcu przy mocniejszym dociśnięciu może się udać że otworzymy klapę. Po zdemontowaniu obicia klapy od wewnątrz, zobaczymy zamek, na trzpieniu którego obraca się coś na zasadzie wahadełka i pociąga trzpień od zamka, bywa tak że wahadełko nie kręci się z kluczykiem tylko stoi w miejscu, wtedy wkładka do wyciągnięcia, rozebrania i trzeba na nowo klinować na trzpieniu wkładki plastikowe wahadełko że tak wyjaśnię po krotce ;]
_________________
Pamparampam
 
 
 
pieknylolo 



Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 35
Skąd: konin



Wysłany: Sob Cze 25, 2011 13:28   

MaReK napisał/a:
Sprawdzaj po kolei. Bezpieczniki też możesz (pod schowkiem, nad nogami pasażera), ale wydaje mi się, że cały układ zamków jest na jednym bezpieczniku. Zobacz, może kostka w jakiś magiczny sposób się wysunęła. Zdejmij osłonę i dostań się do kostki. Zewrzyj dwa piny i zobacz czy działa. Jeśli działa, to coś z przyciskiem. Jeśli nie działa, to dalej.
Przewód najprawdopodobniej leci do bagażnika przy progu. Potem wchodzi w osłonie gumowej do klapy bagażnika. Nie często się zdarza, żeby się tam przewody łamały.
Na koniec zdemontuj wyściółkę klapy bagażnika. Sprawdź styki.

Skoro jednak klapa otwiera się delikatnie po przekręceniu kluczyka, to znaczy, że układ działa. Problem jest w komunikacji przycisku z zamkiem. Osobiście walczyłem z instalacją, ale u mnie winnym okazał się zamek w drzwiach kierowcy.

Chyba, że komputer zdurniał i twierdzi, że auto jest cały czas jednak zamknięte - uzbrojone ;)
Może zamknij go jeszcze raz, poczekaj aż się uzbroi i zobacz wtedy.
Działa Ci przycisk od zamykania/otwierania zamków w drzwiach wewnątrz auta (ten obok przycisku awaryjnych)?
Witam ponownie)))Wczoraj nic nie robilem przy tym przycisku bo padalo,dzis rano ide do samochodu sprawdzic ten przycisk co mu dolega a tu mila niespodzianka :grin: wszystko dziala jak wczesniej.Nie wiem co sie stalo,ale najwazniejsze jest to ze znow dziala.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika przyciskiem
Koenig Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Cze 28, 2015 13:42
prebenny
Brak nowych postów [R75] Problem z klapą bagażnika
Kistel Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Sie 15, 2008 18:54
Kistel
Brak nowych postów [R75 Tourer] Problem z klapą bagażnika
omopl Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Maj 28, 2014 21:33
szpynior
Brak nowych postów [R75] Klapa bagażnika
staf Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Lip 28, 2009 20:28
staf
Brak nowych postów [R75] Klapa Bagażnika
staf Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Cze 13, 2009 12:43
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink