Forum Klubu ROVERki.pl :: [Ubezpieczenia] Próba wyłudzenia pieniędzy.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Ubezpieczenia] Próba wyłudzenia pieniędzy.
Autor Wiadomość
Gulag 




Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 38
Skąd: Wlkp



Wysłany: Czw Lis 04, 2010 07:38   [Ubezpieczenia] Próba wyłudzenia pieniędzy.

Moje pytanie może wydać się głupie ale jestem laikiem w tym temacie i to co napiszę wydaję się być logiczne. Kupiłem roverka ubezpieczonego w PZU, tydzień przed końcem wypowiedziałem umowę, 3 miesiące po końcu umowy otrzymałem wezwanie do zapłaty zaległej składki za następny okres (1600 zł). Normalnie powiedziałbym że to drobny błąd pójdę będę wyjaśniał srpawę, ale na wiosnę kupiłem motocykl i miałem dokładnie analogiczną sytuację. Tym razem też zawieruszyło mi się potwierdzenie wypowiedzenia umowy, naszczęście znalazłem je po 2 dniach poszukiwań i tu pojawia się moje pytanie: czy taka praktyka nie jest zwykła próbą wyłudzenia pieniędzy? czy nie są te wezwania wysyłane do każde z nadzieją że zgubił/ wyrzucił potwierdzenie wypowiedzenia umowy? Osobiście nie widzę różnicy między tymi dwoma listami od PZU, a mailami z Nigerii obiecującymi benefity za wpłacenie pieniędzy! Czy wobec tego mogę zgłosić na policję próbe wyłudzenia pieniędzy?


P.S. Kusi mnie też aby pójść do PZU i poinformować że zgubiłem potwierdzenie wypowiedzenia umowy i podałbym datę i osobę u której wypowiadałem OC, ciekawi mnie czy będą kazać mi zapłacić tą niemałą sumę (1600 zł)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 04, 2010 07:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lis 04, 2010 07:53   

Zapewne można to zaliczyć na karb bałaganu panującego w niektórych firmach ubazpieczeniowych (i zapewne sams firma będzie się tak tłumaczyć gdyby doszło do konfrontacji) aczkolwiek można to też tłumaczyć tak jak to przedstawiłeś. Mnie osobiście nie przytrafiły się takie problemy z ubezpieczeniem ale zawsze biorę pisemne potwierdzenie rozwiązania umowy. Nic nie stoi również na przeszkodzie aby zgłosić taką praktykę TU do prokuratury/ policji oraz KNF i RPO.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Czw Lis 04, 2010 23:28   

Niektore firmy jak widac probuja bezczelnie wyludzic pieniadze, bo inaczej tego nazwac nie mozna.
Ja mialem podobna sytuacje wypowiadajac ubezpieczenie w mBanku (BRE Ubezpieczenia).

Wypowiedzenie umowy wyslalem faksem 6 dni przed uplywem terminu.
Gdy rozpoczal sie nowy okres ubezpieczenia nastapila proba pobrania skladki (brak srodkow na koncie, wiec nieskuteczna).
Zadzwonilem wkurzony do ubezpieczyciela a tam powiedziano mi ze zaden faks w mojej sprawie nie wplynal i jesli mam potwierdzenie wyslania faksu z data sprzed konca umowy to wypowiedzenie uwzglednia!!!
Nie majac innego wyjscia wyslalem tym razem mailem zdjecie wypowiedzenia + potwierdzenie faksu.
Po tygodniu otrzymalem maila, ze zrezygnowalem tylko z OC i czy rowniez rezygnuje z AC+NNW. Jesli tak to mam wypelnic ich formularz (gdzie jak byk stoi rezygnacja z OC + dopisek o pozostalch uzbezpieczniach)
WYpelnilem i odeslalem z data wsteczna. Wypelniajac kwit z nowa data sam ukrecilbym na siebie bicz a pewnie na to TU liczylo.
Napisalem im pare gorzkich slow co mysle o takim traktowaniu klienta - dostalem maila z przeprosinami.

Generalnie nalezy SIE PILNOWAC, gromadzic WSZYSTKIE dokumenty i potwierdzenia, inaczej mozna stac sie latwa ofiara...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 04, 2010 23:42   

właśnie wypowiadałem umowę mBanku .... zobaczymy czy się będą czepiać .... poszedł fax + poczta poleconym a potwierdzenia leżą u mnie ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 09:20   

Gulag napisał/a:
czy taka praktyka nie jest zwykła próbą wyłudzenia pieniędzy? czy nie są te wezwania wysyłane do każde z nadzieją że zgubił/ wyrzucił potwierdzenie

możesz taki wniosek wyciągnąć, ale z reguły takie zachowanie wynika z bałaganu jaki w dokumentacji posiadaja różne firmy ubezpieczeniowe. Bałagan ten z kolei wynika z nadmiernym obciążeniem pracowników jak i ich niekompetencji.
Ja zawsze udawałem sie do biura, gdzie zostawiałem wypowiedzenie i żądałem potwierdzenia jego przyjęcia na kopii a nadto żądałem aby w mojej obecności w dokumentacji mnie dotyczącej poczyniono stosowną adnotację. To najlepszy sposób abym mógł zapomnieć o sprawie.
Nastały takie czasy, że trzeba dochować większej staranności przy załatwianiu własnych spraw, w szczególności tych związanych z obciążeniami finansowymi.
Uważam, iż nie są to jeszcze te czasy aby można było bezgranicznie ufać urządzeniom telekomunikacyjnym czy teleinformatycznym i za ich pomocą takie sprawy załatwiać.
Takie jest moje zdanie, być może znajdujące uzasadnienie w moim stażu wiekowym,
ale napewno jest skuteczne i pozwalające - jak już wyżej napisałem - na zapomnienie o sprawie bez ryzyka, że ktoś mi o niej przypomni np. poprzez przeslanie wezwania do zapłaty itp.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ubezpieczenia] Źródła i wyjaśnienia kwestii prawnych
Linki do stron zawierających wyjaśnienia nt. najczęściej występujących problemów
maciej Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Cze 22, 2009 13:00
maciej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Prawo karne] Wyłudzenia na moje konto
mcteusz Prawo i ubezpieczenia 14 Pon Sie 09, 2010 13:49
kepo
Brak nowych postów Czy moge liczyc na zwrot pieniedzy?? WAZNE
kamil_luczak Prawo i ubezpieczenia 15 Pią Wrz 12, 2008 20:28
kamil_luczak
Brak nowych postów próba wymuszenia PLN za NIBY otarcie...
pajda Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Sie 01, 2009 02:03
pajda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink