Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Skrzynia, silnik vs ceramiyery
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Skrzynia, silnik vs ceramiyery
Autor Wiadomość
tupack997 




Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 39
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Czw Lis 18, 2010 20:21   [R75] Skrzynia, silnik vs ceramiyery
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam

pytanko z rodzaju doświadczenia na własnym Roverku

czy dolewaliście głównie do skrzyni ale tez do silnika ceramizery które zmniejszają tarcie itp


jeżeli tak to proszę o opowieści z zmian w zużyciu paliwa ogólne różnice w działaniu jeżeli są


pzdr Krzychu
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Maj 21, 2011 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 18, 2010 20:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 21:33   

różnic nie ma chyba że masz 500 koni pod maską
_________________
Pamparampam
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Lis 19, 2010 16:30   

Mam cos lepszego! Dzisiaj sie usmialem bo na przegladzie mialem autko . Jakis chinczyk byl wlascicielem i na dolocie powietrza mial zamontowany na opaske zaciskowa magiczny foliowy woreczek :shock: . Az zapisalem nazwe, tylko 65$ i efekt :roll: :rotfl:
http://eurasiavision.com/homepage/?page_id=18
http://www.youtube.com/watch?v=F8j3rr_z6Tc
Jakos nie wierze w zadne dodatki do oleju, magnetyzery itp. Kilka razy widzialem jak ktos dolewal lub sam dolewalem do roznych aut, tak przed naprawa zobaczyc czy sie samo naprawi i nigdy nic nie dzialalo. Dodatki do paliw to co innego, niektore sa oki. Pozdr.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Lis 19, 2010 16:59   

W '99 odebrałem z salonu nowego peugeota w dieslu i uległem reklamie- kupiłem cały zestaw ceramizera. Był tam dodatek do paliwa,do oleju silnikowego i do przekładniowego.Ponieważ miałem kasę i nie uważałem że coś się przez to zepsuje,więc zużyłem wszystko i zapomniałem.Trudno zauważyć jakieś kosmiczne różnice w zużyciu paliwa,więc jakieś tam 5% w tą czy tą to pan pikuś.
Niemniej jednak auto (pod nowym właścicielem) przekroczyło dawno 200 kkm,przeżyło zalanie benzyną,ciężko pracowało ciągając lawetę po Alpach,a ostatnio po nieudanej wymianie docisku sprzęgła przejechało ok. 300 km z pustą skrzynią biegów.
Wniosek jest taki : może pomogło,może nie-róbta co chceta,nie zaszkodzi.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Lis 19, 2010 18:54   

Dziadek, A ja zapytam jesli mozna bo naprawde nie chce Cie urazic :wink: . Kiedys w jakims temacie bylo cos min. o olejach, i byla Twoja opinia o olejach TOTAL ze sa kiepskiej jakosci. Dawno to bylo i nie chce mi sie szukac, ale jak trzeba to znajde . Rozumiem ze znasz ten olej bo Peugeot jest zalewany fabrycznie Totalem . Wiec czemu sadziles ze Total to kiepski olej, czy jakies problemy z autem? Jesli tak to moze po ceramizerach? A jesli miales np.306 ze starszym dieslem ,nie HDI to te auto jeszcze drugie 200kkm zrobi i bez ceramizera. Pozdr.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Lis 19, 2010 23:08   

Zgadzam się,tak było.Auto było zalane Totalem Ouarcem,czy jak on się tam nazywał,ale tylko do pierwszego przeglądu i przeszedłem na Shella.Można polemizować,ale Total jeśli nawet nie był najgorszy,to był cholernie drogi i zmiana oleju to była wendetta na producencie. :grin: Pewnie nawet tego nie zauważyli w rafinerii,ale Shella trzymam się do dziś. Sprawa zaczęła się od tego,że szefem serwisu peugeota był mój serdeczny kolega,który często jeździł do fabryki we Francji na szkolenia i to on po rozmowach z menadżerami doradził mi zmianę oleju.
Natomiast ceramizery to był przypadek,który może wyszedł na zdrowie samochodzikowi.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Lis 21, 2010 14:10   

Zastanawia mnie taki tok myslenia. I to juz nie konkretnych osob tylko tak ogolnie. Jeden olej dobry , drugi zly. Jeden lepszy ,drugi gorszy. Zalecenie producenta traktuja niektorzy jak swietosc , 5W40 to za rzagki ,tylko 10w40 chociaz produkty sa certyfikowane w kilku normach wlasnie do smarowania silnika lub skrzyni biegow. Ale jak trzeba dolac jakis srodek nie certyfikowany przez odpowiednie organizacje tylko mial glupia reklame czy cos w podobie i po dolaniu wplynie napewno na lepkosc i inne parametry oleju w sposob nieprzewidywalny to mie ma problemu. :roll:
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Lis 21, 2010 18:59   

...no i zastanawiaj się dalej.Nie będę polemizował,choć akurat sprawdziłem,że ceramizery nie zmieniają lepkości oleju.Mam doświadczenie z silnikami od roku '75.Byłem kilka lat mechanikiem samochodowym w dużym zakładzie,kilkanaście samochodów i ani jednego zarżniętego silnika,oprócz jednego "wyrwanego z ramy".Zalecenia producenta to pic na wodę i kiedyś na forum poruszaliśmy ten problem,gdzie producent "zaleca" tego olejarza,który da największy upust.Każdy użytkownik auta ma ten wybór i sam ponosi odpowiedzialność za eksploatację samochodu,dlatego wielokrotnie pisałem na temat ceramizerów:wolna wola-zrobicie jak uważacie,mnie nie zaszkodziły.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
tupack997 




Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 39
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 22, 2010 08:44   [R75] skrzynia , silnik vs ceramizery

Witajcie

Dzięki za rozprawę która nawet wyszła po za ramę .
Ceramizer dolałem do silnika do skrzyni nie dałem rady rozwaliłem gwint w śrubach spustu i wlewania psikus prawda, nie wiem podjadę do znajomego mechanika żeby zrobił to za mnie
efekty na razie żadnych odczuwalnych oprócz psychiki hyh własnej ze zrobiłem Coś .

za jakiś czas napiszę o wrażeniach

Pozdrawiam Krzychu
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 22, 2010 09:03   

...dodam swoje 3 grosze do dyskusji, wprawdzie ceramizerów nie używałem ale od lat stosuję Militec 1, badań laboratoryjnych nie prowadziłem ale po zalaniu go do silnika chodzi on bardziej gładko i ogranicza "suchy start" co wskazuje na pozytywne działanie :-) skutków ubocznych brak, jedynie mniej lub bardziej widoczne pozytywne.

(dodawałem go do silnika układu wspomagania i skrzyni w R75V6automat i R620sdi)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] silnik i skrzynia
hamer Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lip 11, 2012 20:27
hamer
Brak nowych postów [R75] Silnik i skrzynia głośno chodzi
MarcinRad Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Sty 12, 2008 00:39
MarcinRad
Brak nowych postów [R75] Silnik i skrzynia biegów-automat
krzysztof_kann Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Mar 12, 2009 18:03
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Jaki zestaw skrzynia+silnik będzie najlepszy ?
colo254 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Sie 13, 2014 22:49
AfricaTwin
Brak nowych postów [R75] Skrzynia
dzienix21 Rover serii 75, MG ZT 19 Sob Sie 14, 2010 17:34
mocu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink