Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Podgrzewane fotele - awaria
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Podgrzewane fotele - awaria
Autor Wiadomość
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 03:18   [R45] Podgrzewane fotele - awaria
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2002

Kiedy moze sie schrzanic podgrzewanie foteli, jak nie przy okazji pierwszych mrozow?
Wspolpracy odmowily oba na raz, a wiec podejrzewam ze moze to byc kwestia bezpiecznika.
W zwiazku z tym, ze u mnie podgrzewania fabrycznie nie bylo, tylko zostalo dolozone, pytanie czy bezpiecznik jest tam gdzie wskazuje RAVE czy mogl rownie dobrze zostac wpiety gdzies po drodze na kablu?
A jesli jest tam gdzie wskazuje RAVE (F2 - PASSENGER COMPARTMENT FUSE BOX) to gdzie dokladnie w kabinie znajduje sie ta skrzynka?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 27, 2010 03:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 08:49   

Bezpieczniki masz po lewej stronie kabiny - wyjmujesz ruchomą półeczkę i z tyłu masz bezpieczniki. Podgrzewane fotele - bezpiecznik nr 9, 20A, żółty i drugi, nr 26, 15 A, niebieski. Na "plecach" półeczki powinien być opis. Nie słyszałem, aby była jeszcze jakaś skrzynka z bezpiecznikami (oprócz komory silnika, oczywiście).
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 19:35   

Faktycznie, doczytalem potem w instrukcji, bezpieczniki sa za schowkiem kierowcy obok zlacza diagnostycznego.
Ale nie wiem gregor13 skad wziales nr bezpiecznikow, bo wg RAVE i opisu za schowkiem, to jeden bezpiecznik - F2 (20A)..
Niemniej jednak, okazalo sie ze bezpiecznik jest ok, takze podejrzewam ze u mnie instalacja w aucie do podgrzewanych foteli jest zrobiona niezaleznie w zwiazku z czym piorun wie gdzie szukac tego bezpiecznika :/
Zostaje albo elektryk, ktory rozbierze pewnie polowe konsoli srodkowej, zeby go znalezc i do niego dotrzec, albo marznacy zima tylek..
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 21:10   

Albo sprawdzić idąc po kablach gdzie są przekaźniki włączające podgrzewanie, sprawdzić czy jest na nich napięcie (one też mogły się spalić choć dwa na raz mało prawdopodobne).

Raczej też wątpię by elektryk (bądź osoba która zakładała te siedzenia) był tak niemądry i bezpiecznik dawał w miejscu mało dostępnym.

Najlepiej odkręcić plastik pod kierownicą do którego przymocowany jest ten schowek mały i idąc od siedzeń sprawdzić czy kabelek wchodzi do tej skrzynki. Jeśli nie i idzie wgłąb do silnika sprawdzić czy żaden dodatkowy kabel nie wchodzi do skrzynki pod maską bądź bezpiecznika przy akumulatorze lub klem.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 04:03   

Wlaczniki znajduja sie u mnie na tunelu srodkowym zaraz za drazkiem zmiany biegow.
Po wyjeciu mieszka mam do nich dobry dostep. Kable ida gdzies spod konsoli srodkowej, za schowkiem niestety ich nie widzialem.
A raczej latwo je wypatrzyc bo sa w grubej, niebieskiej izolacji.
Na wlacznikach nie ma juz napiecia, wiec trzeba bedzie wstawic auto do garazu i sprobowac isc dalej za tym kablem w poszukiwaniu problemu..
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 18:25   

marcinZG, to zajrzyj jeszcze pod maskę w okolice puszki z przekaźnikami. Może gdzieś tam ten kabel wychodzi.
Najgorzej właśnie jak jest coś dokładane i nie wiadomo skąd idzie instalacja. Przeleć wzrokiem kabel i może coś poradzimy.
Ja wszystko co dołożyłem u siebie podpiąłem bezpośrednio do akumulatora żeby nie było cyrków że jest wpięte nie wiadomo gdzie.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 22:28   

Wprowadzilem dzisiaj auto do garazu i odkrecilem ta plastikowa oslone pod kierownica i bingo!
Faktycznie tamtedy biegly te kable i znalazly sie rowniez 2 bezpieczniki, jeden odpowiedzialny chyba za zestaw glosno mowiacy i centralke i drugi 10A od podgrzewania foteli.
Stopiony na amen, od razu wymienilem go na 20A, tylko nie wiem czy nie przesadzilem, moze kupie 15A w to miejsce.
Niby cala ta dokladana elektryka jest zrobiona estetycznie, ladnie i z pomyslem, poza tym ze miejsca w ktore elektryk wpinal sie ze swoimi kablami sa partyzancko poklejone tasma izolacyjna, zero kostek..
Przydaloby sie to kiedys wszystko roz...walic i poskladac od nowa, ale to wiosna lub latem, jesli bede sie bardzo nudzil.
Grunt ze fotele znowu grzeja :mrgreen: Wielkie dzieki za pomoc :ok:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 28, 2010 22:57   

Dobrze że już grzeje w kuper ;)
Lepiej kup zestaw bezpieczników (mniej niż 5zł) i wstaw 10A. Jak się spali to wrzucisz 15A.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
madmips
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 06, 2012 20:48   

ja się podepnę pod temat, u mnie nie grzeją od początku, ale kontrolki na przyciskach się zapalają - pytanie, czy jak bezpieczniki walną, to kontrolki by świeciły? Jutro sprawdzę, czy bezpieczniki są ok.
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Wto Lis 06, 2012 21:23   

a ja mam pytanie czy podgrzewanie foteli wystarczy "aktywować" poprzez zakupienie odpowiedniego włącznika w panelu i jakiejś części czy też trzeba by to od podszewki robić? ( chodzi o to czy jest to jak w przypadku np. halogenów - wszystkie kable były już poprowadzone i wystarczyło wpiąć dodatkowy włącznik halogenów w odpowiednie miejsce plus oczywiście podpięcie halogenów pod w/w kable)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 06, 2012 21:40   

Podgrzewanie foteli działa na zasadzie przekaźnika i dopiero on podaje prad na fotele. Wylaczniki moga swiecic, trzeba posluchac czy cos pyka w okolicach bezpiecznikow pod kierownica i w tedy wiadomo czy zalacza guzik przekaznik do foteli.

Mi teraz po zmianie na skorzane fotele tez nie grzeja wiec bede musial je kiedys jeszcze raz wykrecic i zobaczyc czy poszly termistory czy maty sa przepalone. W moich starych welurowych fotelach padl mi jeden termistor i po zagrzaniu wylaczal na kilka godzin calkiem fotel :mrgreen:

Co do Kabli to w sumie powinno byc ale jak sie dowiedzialem ostanio niestety nie zwasze sa w 45. Zobacz pod fotel czy nie ma tam czarnej kostki luznej, czasem jest schowana pod dywanem tam gdzie kable od SRS wchodza w dywan.

A ja sie zapytam ludzi co maja skore czy dlugo trzeba czekac az fotel bedzie cieply :?:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Wto Lis 06, 2012 22:05   

mi chodziło czy termostaty i maty są montowane fabrycznie w tej wersji, w jaki sposób można to sprawdzić nie rozpruwając siedzenia :)
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 06, 2012 22:21   

Remigiusz napisał/a:
A ja sie zapytam ludzi co maja skore czy dlugo trzeba czekac az fotel bedzie cieply


nie długo :D
jakieś 1 - 1,5 km :D
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 01:16   

ketchup1, Ahh jak nie masz włączników to nie masz tez mat grzewczych, ale jak mowie zobacz pod fotel czy nie masz na fotelu w takim bądź razie wtyczki drugiej do foteli.

Ta czarna jest od grzania foteli, zółta SRS:





walkie,
Dziękuje, czyli obydwa fotele u mnie nie grzeją ehh :neutral: Trzeba będzie zrobić chyba swap mat z welurowych do skórzanych :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 17:42   

Remigiusz, możliwe, dodam tylko że po tym kilometrze to siedzenie jest fest ciepłe. A praktycznie różnicę pod 4 literami czuć od razu jak się naciśnie przycisk.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 17:57   

Nie myslalem ze fabryczne maty tak szybko sie rozgrzewaja...
U mnie w welurach sa dokladne i zanim zrobia sie faktycznie cieple mija dobre 5min.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 18:08   

Hm... ja nie mam podgrzewanych siedzeń ale zauważyłem że jest instalacja poprowadzona.
Pytanie tylko czy pełna czy częściowa ktoś wie? Pod siedzeniem jest wtyczka (tylko w fotelu niema) a jak dalej? może wystarczy dołożyć przekaźnik, przyciski i maty aby działało?
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 19:12   

marcinZG, ja też nie sądziłam ;)
co więcej, jestem mile zaskoczona ogrzewaniem w 45, które jest wiele żwawsze niż w 25
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 20:51   

Hmm no mi się na welurach tez chwile podgrzewały tak z 5 do 10min jak dobrze pamiętam ale w tedy to już były gorące jak coś i milutko pod tyłkiem było :razz:

Jak się z denerwuje to wsadzę welurowe na przód z powrotem przez zimę :mrgreen:

Adrian jak są kable to zobacz czy masz przekaźniki a łatwiej wyciągnij zaślepki i poszukaj kostek za tunelem środkowym i zepnij kable i posłuchaj czy pyka przekaźnik i będzie wszystko jasne :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
madmips
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 09, 2012 11:31   

u mnie okazał się przepalony bezpiecznik. Jednak po wymianie grzał tylko raz. Dziś rano już przestał, pewnie znowu poszedł bezpiecznik, i teraz szukaj przyczyny :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Podgrzewane fotele
zychMajster Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pon Lip 09, 2018 19:50
zychMajster
Brak nowych postów [R400] Podgrzewane fotele
Potrzebna pomoc przy montażu
moritat Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 120 Nie Paź 05, 2014 21:48
greg-si
Brak nowych postów [ Rover 400 1.6 99r. ] podgrzewane fotele
darku1973 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sob Maj 23, 2009 11:49
darku1973
Brak nowych postów [R414] Jak zamontować podgrzewane fotele?
gogo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Sty 27, 2009 20:25
gogo
Brak nowych postów [R416] Podgrzewane lusterka
coona Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Maj 06, 2007 13:11
emes



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink