Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Rockford Fosgate
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Rockford Fosgate
Autor Wiadomość
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:51   [R214] Rockford Fosgate

Witam jestem nowy na forum . od 3msc posiadam Rovera 214 odrazu wziąłem sie do roboty a więc zainstalowałem w nim takie oto audio

MODYFIKACJE AUDIO:
Radio -Rockford RFX 9300
Głośniki przód - Rockford Fosgate P162S
Głośniki tył - Earthqake F5.25R
Subwoofer - Rockford Fosgate Punch XLC RFP2418 / RFP2818
Wzmacniacz - Rockford Fosgate Power 500.2
Kondensator - Rockford Fosgate 2 Farady

Jedynie zostało mi zakupić wzmacniacz na system ale nie robie tego przed zimą bo myśle wygrzać dobrze swój system przedni . Całe audio które wsadziłem w roverka przyleciało do mnie prosto z USA ;p . dodaje kilka zdjec. jeszcze musze pochowac wszystkie kable ale to juz tylko formalnosc ;) ocencie jesli możecie co wam się podoba a co nie .




narazie to by było na tyle na temat Car Audio w moim Roverku...
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 15, 2011 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 07, 2010 12:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 15:27   

Wygrzać głośniki pod radiem?
Nic gorszego. Radio ze względu na małą moc i w ogóle kiepskie parametry powoduje że głośniki się męczą. Dużo łatwiej je uszkodzić. Szczególnie jak siedzi takie monstrum z tyłu.
Ta skrzynia to ma coś wspólnego z tym co producent zaleca? Bo widząc te trzy dziurki śmiem wątpić że nie. I masz w końcu 2418 czy 2818. Zresztą seria XLC jest kiepska.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 16:49   

Trochę siedzę w car audio więc swoje wiem poczytaj ile rms ma moje radio a np jakieś średniej klasy , zresztą kłócić się z nikim nie muszę . co do głośnika to skoro się znasz dobrze na Car Audio to tego pytania nie powinno być bo to jest pełna nazwa mojego głośnika . Mówisz że seria XLC jest słaba no skoro tak mówisz to pewnie tak jest ja jakoś nie narzekam mam 250w rms i jak narazie porównywałem go z różnymi głośnikami renomowanych firm co miały nawet po 1000rms i nie bardzo miały polot co do basu jakości itp . A i co do skrzyni była robiona w jednej z najlepszych firm audio w Polsce więc ludzie którzy ja robili jakieś pojecie maja no ale to jest moje zdanie .Ale dzięki za opinie. Każdy ma swoje zdanie
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 18:09   

Ja specem nie jestem. Tylko hobbystą.
wojtekb19 napisał/a:
Trochę siedzę w car audio więc swoje wiem poczytaj ile rms ma moje radio a np jakieś średniej klasy

No ile? W radiu przetwornicy nie masz bo brak miejsca a skoro nie masz przetwornicy to max 17-22W.
wojtekb19 napisał/a:
co do głośnika to skoro się znasz dobrze na Car Audio to tego pytania nie powinno być bo to jest pełna nazwa mojego głośnika .

Głośnik ma nazwę 2418 jeśli ma cewkę 4ohm a 2818 jeśli 8ohm. Więc to są dwa różne głośniki. Nawet parametry mają różne.
wojtekb19 napisał/a:
A i co do skrzyni była robiona w jednej z najlepszych firm audio w Polsce więc ludzie którzy ja robili jakieś pojecie maja no ale to jest moje zdanie .

Spoko ale te porty wyglądają zupełnie dziwacznie (co nie przekreśla tego że jest dobrze). Ciekawe co to za spece robili.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 19:09   

radio ma 25 rms . co chodzi o to oznaczenie RFP2418 / RFP2818 tak podaje poprostu producent i to jest konkretnie pełna nazwa modelu.Ja nie widzialem tego typu glosnika o innych parametrach jesli ty znalazles to podeslij . porty może i dziwnie wyglądają ale tak obliczyli skrzynie i tak wykonali ją.Na robieniu skrzyń się nie znam zostawiam to specjalistom. (firma ESSA) .

[ Dodano: Wto Gru 07, 2010 19:09 ]
ps czy jesli podepne głośniki pod jakiś wzmak będą lepiej sie wygrzewać?? bo narazie nie mam możliwości sprowadzenie konkretnego wzmacniacza
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 19:28   

wojtekb19 napisał/a:
(firma ESSA) .

A Essa daje produkty do najgłośniejszego samochodu w PL. Jakby byli naprawdę w tym specami to sami by rekordy trzaskali. Ale tam. Mało ważne.
Co do danych głośnika: http://www.rockfordfosgat...woofers-man.pdf
Raczej jak Ci robili tą skrzynie to manuala widzieli. Więc powinna trzymać parametry. Choć ten port jest dla mnie inspirujący.

wojtekb19 napisał/a:
ps czy jesli podepne głośniki pod jakiś wzmak będą lepiej sie wygrzewać?? bo narazie nie mam możliwości sprowadzenie konkretnego wzmacniacza

Zasada jest taka że głośnik się nie wygrzewa a układa się tzn. zawieszenie głośnika jak i cewka jak wyjeżdża z fabryki jest sztywniejsze jeszcze nierozruszane. Dlatego z reguły dobrze jak głośnikowi na początku nie serwować głośnej muzy i dużych wychyłów membrany. A te duże wychyły membrany daje właśnie radio co na początku nie jest za bardzo wskazane.
Ogólnie 20h jak głośniki pograją to już powinny być w miarę ułożone.
Reasumując zatem wygrzewać się mogą i pod radiem. Tylko żeby z głową kręcić gałą vol. bo dużo łatwiej głośniki spalić na radiu niż pod wzmacniaczem.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 20:01   

nie brzęczy ta półka tak równo nad subem? I jeszcze pytanie, wytłumiłeś troche auto? Czy tak na blache to wszystko gra?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 22:21   

oki dzięki za pomoc ale to co mi wyslales ze strony producenta niczemu nie dowodzi bo mówiłeś ze to są 2 rożne głośniki i ze maja inne parametry . a parametry maja identyczne wiec to bez różnicy tylko jeden 4 a drugi 8 ohmy .no a co do portów to każdego ciekawią. ogólnie myślę ze skrzynia została zrobiona profesjonalnie co do litrażu porostu zwykły port zamieniono na takie oto 3 porty . a co do wytłumienia narazie nie miałem czasu na wytłumienie całego samochodu . obecnie wytłumiony jest bagażnik oraz drzwi przednie natomiast co do pulki lata i to bardzo ale nic nie brzęczy wszystko fajnie się komponuje i gra bardzo czysto.
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

  Wysłany: Wto Gru 07, 2010 22:28   

latanie pułki się komponuje z graniem? :twisted:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 22:58   

tzn tak. półka lata ale porostu jej nie słychać nawet ci co siedzą z tylu nie słyszą tego jak półka lata bass jest bardzo przyjemny i fajnie się słucha nie ma różnicy z polka czy bez...
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 10:28   

Greg-si nie warto :)

Co do wygrzewania, to na audiomani byl kiedyś fajny poradnik jak wygrzewać głośnik w domu. Głośniki podłaczali głośniki w szeregu ustawiali 1 częstotliwość na 2 godziny pozniej kolejna częstotliowść itd. Po 8 godzinach głośniki wygrzane. Brali JIGA i mierzyli parametry.

Wygrzewanie głośników w temperaturze ok. 0 stopni jaka nam teraz towarzyszy i to pod radiem gdzie jak da się głośniej i głośnik gra na przesterze jest conajmniej nieprofesjonalne.

wojtekb19 - strasznie sie oburzyłeś... pamiętaj, że forum jest po to, żeby nie tylko chwalić ale także usłyszeć pozytywną krytykę.




Wracając do obudowy to aż dziw bierze, że ESSA skorzystała z manuala :P , takie profesjonalne projektowanie to nie projektowanie :) Pamiętam jak do swojego JL znalazłem manual, to co tam projektowali to nadawalo się tylko dla czarnoskórych raperów z USA, głośnik dopiero zagrał jak dostał 35L closed i 300w RMS. Manuale to tylko propozycja dla osób które nie posiadają, żadnej wiedzy, albo nie chce im się wysilać.
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 08, 2010 11:24   

Oki rozumiem i już nerwy opadły :razz: Co do skrzyni zamkniętej nie jestem zwolennikiem takiego basu nie wiem dlaczego kilku moich znajomych ma zamkniętą skrzynie i bass porostu mi się nie podobał. Co do mojej skrzyni no nie wiem czy wygląda profesjonalnie czy nie różne są opinie według moich znajomych oraz teraz wasze na forum.Forma basu który wydobywa się teraz u mnie mi się jak najbardziej podoba i jestem zadowolony . Bardzo się interesuje Car audio ale co do robienie skrzyń nie mam pojęcia .Dobrze że są ludzie którzy mogą skomentować a czasem doradzić dlatego dałem audio na forum .Ogólnie z tego co czytałem o moim głośniku to czy skrzynia otwarta czy zamknięta maja taki sam litraż wiec to jest jakoś dla mnie dziwne bo na ogół skrzynia zamknięta powinna mieć mniej litrów . A co do wygrzewania głośników to możne zamknijmy ten temat :mrgreen: przesteru staram się nie robić a co najważniejsze przy takich temperaturach włączam radio jak jest dopiero cieple powietrze w samochodzie i przez pewien czas słucham bardzo cicho . ale ogólnie powiedzcie czy moje audio się wam podoba czy nie?? zostawmy wygląd skrzyni :wink:

[ Dodano: Sro Gru 08, 2010 11:24 ]
ps skrzynia była robiona jakieś 4lata temu bo wtedy ściągnąłem wzmak i glosnik
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 08, 2010 11:54   

michone napisał/a:
Głośniki podłaczali głośniki w szeregu ustawiali 1 częstotliwość na 2 godziny pozniej kolejna częstotliowść itd. Po 8 godzinach głośniki wygrzane.


Kumpel tak robi z każdym głośnikiem który dostanie. Podłącza w garażu na cały dzień i gitarka.
Bądźmy jednak szczerzy. Ile firm w PL robi obudowy specjalnie pod dany głośnik.
Zaręczam że niewiele bo żeby odsłuchać kilka-kilkanaście objętości to wymaga czasu. A wiadomo że czas to pieniądz.

wojtekb19 napisał/a:
ale ogólnie powiedzcie czy moje audio się wam podoba czy nie??

Ja dopóki czegoś nie posłucham nie stwierdzę czy mi się podoba czy nie. Zresztą fanem subwooferów nie jestem choć skrzyń troszkę sklepałem znajomym.
Dla mnie 18' w tak małym samochodzie już dyskwalifikuje ten samochód jako miałby dobrze grać. Choć wyjątki są.
Wczoraj w moim bagażniku wylądował drugi subwoofer w przeciągu dwóch lat jazdy R. Pierwszy pograł 2tyg i stoi w domu.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 08, 2010 12:07   

Kolega w stanach ma hondę civic i w niej 2 głośniki Fi co maja chyba coś po 1000 rms kazdy oczywiście 18' .Samochód honda jest coś w podobnie rovera i bass tam jest potężny a samochód sam w sobie jest mały oczywiście u siebie czuje np różnice jak otworze drzwi czy nawet same szyby ze bass jest lepszy i tak nie zamula wtedy . wiadomo ze w kombi pewnie by lepiej zagrał ale ja jestem zwolennikiem małych samochodów...
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 13:00   

Cytat:
Zaręczam że niewiele bo żeby odsłuchać kilka-kilkanaście objętości to wymaga czasu. A wiadomo że czas to pieniądz.


Ja robiąc skrzynke dla siebie zrobiłem o objętości 35 litrow następnie zacząłem sprawdzać z 3 różnymi rodzajami wygłuszenie i workami z 1 KG piasku ~1 L . Wybór najlepszego zajął mi jakieś 2 godziny w słoneczny dzień.

Wiadomo że z BR jest więczej męczarni bo robimy skrzynkę wg symulacji i rurke PCV o danej średnicy za długą i bawimy się z ręczną piłką.
Aczkolwiek takie strojenie jest bardzo subiektywne i czasochłonne.

Ja jak zmienie auto MB W211 to w bagażniku zabuduje max jeden sub 10 cali i będzie to pewnie IT mds10. Koniec z brakiem bagażnika :P tak jak mam to teraz i ciężko cokolwiek przewieźć.
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 14:37   

Myśle o zakupie wzmaka na system i konkretnie myślę o Xetec prestige p2 evo co o tym sądzicie ?? oczywiście wzmak będę ściągał wiec mnie będzie bardzo mało kosztował. ale też kolega ma na sprzedasz stega qm 75x2 tym że ten steg wyniesie mnie więcej niż ten Xetec który jest naprawde konkretny według mnie ale znowu na paczkę będę musiał czekać do końca stycznia . z tego co się orientuje i z odsłuchu u kolegi jego steg jest potężny jak na system przedni daje sobie świetnie rade.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 19:16   

e tam ten steg wcale taki świetny nie jest. Zły też nie ale nic nadzwyczajnego. Xetec dużo lepszy w moim mniemaniu.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 19:29   

Wojtek nie moge Ci na pw odpisać bo masz zablokowane pw
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Gru 11, 2010 06:14   

Mnie się nie podoba pod wieloma względami.

- Spierasz się z greg-iem o głośniku chociaż nie masz racji.
- 18 cali głośnik ma sens ale nie wtedy gdy sporo 12 calówek może go zastąpić i zagrać o niebo ładniej.

Jeżeli natomiast nie stawiasz na jakość dźwięku ( o czym jestem przekonany ) tylko na głośność to obudowa jest nie najlepsza. Spisałby się lepiej band-pass albo zestroić to co masz nieco niżej i nie świrować z otworami jak dotychczas. Ograniczony przepływ powietrza ( średnica otworów ) to tylko niepotrzebne szumy.

- Zbędny wydatek w postaci kondensatora.
- Latająca półka... Przecież i tak nie masz bagażnika. Usztywnij to i przykręć albo wyrzuć. To, że nie słyszysz nie znaczy, że nie wydaje dźwięków.
- Gwizdki w drzwiach
- Radio rockford, średnia jakość dźwięku.

Przód rockforda jest dobry w swojej cenie. Słyszałem i można polecić.

Jeżeli jesteś otwarty na słowa krytyki oraz rady to mogę rozwinąć. Nie wspomniałeś jednak co słuchasz, co chciałeś osiągnąć więc trochę trudno coś więcej napisać.
 
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 12:42   

nie no krytykować można jak najbardziej . słucham głownie Hip Hopu . Co do jakości dużo osób uważa ze gra to bardzo ładnie . ten głośnik nie jest głośnikiem do nawalanki bo nie jest typowo ciśnieniowy . Jeśli chodzi o radio to czytałem dużo na rożnych forach i ten model jest porównywalny z wysoką pulka alpie . A dlaczego sądzisz że kondensator jest zbędny ??

[ Dodano: Sro Gru 29, 2010 12:39 ]
Pomocy . Zaraz po nowym roku mam kupować wzmak do wyboru mam następujące wzmaki

Zapco Reference REF350.2
Audison LRX2.150
Kicker ZX550.2
Memphis 16MCA300
Rainbow iPaul 2.400
ARC Audio KS 300.2
Orion HP-2800
JL Audio 300/2

co o tym sądzicie czekam na pomoc...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [All] Wzmacniac -jaki wzmacniacz do Rockford Fosgate RFP4212
gwidon1701 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Nie Lut 06, 2011 17:55
gwidon1701
Brak nowych postów [r214 si 97r] radio
pcmirek Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Czw Cze 05, 2008 20:20
pietro
Brak nowych postów R214 16 1999
PRZEDNIE GŁOŚNIKI
DeeBo Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Wrz 25, 2007 14:50
Yog-Sothoth
Brak nowych postów radio r214
bajon11 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Wto Lip 05, 2011 08:25
Pływak
Brak nowych postów [R214] Car Audio
adylth Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Lis 18, 2010 15:11
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink