Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Zapowietrzające się sprzęgło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Zapowietrzające się sprzęgło
Autor Wiadomość
czasheczka 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: Orchówek



  Wysłany: Nie Gru 05, 2010 08:37   [R600] Zapowietrzające się sprzęgło
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam, kupilem jakies 3 tyg temu ROVERA 620 z silnikiem 2.0 ten z turbinka. Po jakis dwoch dniach z wielkim trudem zaczely mi wchodzic biega. Pierwszy mysl to sprzeglo. Musialem palic na jedynce i ruszac reszta biegow z wielkim trudem wchodzila, redukcja nie byla mozliwa.
Troche pompowalem sprzeglem to cos tam na poczatku dawalo ale pozniej juz nic.
Na samym poczatku wymienilem wysprzeglik, po czym uklad zostal odpowietrzony i na poczatku bylo zle, pozniej chwile dobrze i dalej zle. Sprawdzilem pompe sprzegla lekko mokra byla wiec zostala rowniez wymieniona po odpowietrzeniu sprzegla biegi chodzily elegancko. Przejechalem 100 km( jednorazowo) po czym objawy powrocily, biegi tylko dlugim pompowaniu wchodza. Czy to jest nieszczelny uklad? Podejrzewam ze uklad znowu sie zapowietrzyl. Nie mam zielonego pojecia co mam dalej robic.
Bardzo prosze o pomoc...

Z gory bardzo dziekuje
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez szoso Nie Gru 05, 2010 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 05, 2010 08:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
karolkos 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 116
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Gru 05, 2010 13:19   

Jeżeli nie zmienia się poziom płynu w zbiorniczku, to o wycieku nie może być mowy. Ja u siebie wymieniałem wysprzęglik i też pamiętam, że długo trzeba było odpowietrzać układ, z tym że jeśli jest on zapowietrzony to pedał sprzęgła nie odskakuje z powrotem i jest miękki na początku wciskania.
 
 
 
czasheczka 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: Orchówek



Wysłany: Nie Gru 05, 2010 14:34   

Czyli jesli po wcisnieciu pedalu sprzegla zostaje na dole to znaczy ze zapowietrzone sprzeglo? U mnie normlanie odchodzi. Po wielokrotnym pompowaniu da sie wbic bieg...
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Nie Gru 05, 2010 14:48   

Trzeba by było porządnie odpowietrzyć, ten układ ma to do siebie, ze takie odpowietrzenie musi trochę zająć aby sprzęgło działało jak należy, może należało by wymienić świeży płyn DOT4 i odpowietrzyć jak należy, to może pomóc.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Nie Gru 05, 2010 15:43   

moim zdaniem czeka cię jeszcze wymiana lub regeneracja wysprzeglika.
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Nie Gru 05, 2010 15:55   

Możliwe, że trzeba by było zregenerować pompkę i wysprzęglik, tzn. kupić reperaturki, w sumie nie jest to drogi interes, koszt takiej reperaturki to ok 20zł, musisz zobaczyć czy jest charakterystyczny objaw pocenia się wysprzęglika i pompki, poza tym w układzie jest płyn hamulcowy typu DOT3/4/5.1(tylko nie DOT 5) a wiadomo że płyn ten jest strasznie higroskopijny (wchłania wodę) co też ma wpływ na działanie sprzęgła i całego układu, dlatego też na równi z wymianą płynu w układzie hamulcowym, należy również pamiętać o wymianie płynu w układzie wspomagania sprzęgła.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
czasheczka 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: Orchówek



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 09:57   

Dziekuje za tak liczne odpowiedzi. Co do wymiany wysprzeglika to wymienilem na nowy jak i i i wymienilem na nowa pompe sprzegla. Co do plynu to raczej tylko dolany zostal. Bo to jak juz wymienilem pompe sprzegla to bylo elegancko biegi wchodzily plynnie i redukowaly sie. Po przejechaniu tej trasy znowy odmowil posluszenstaw. Teraz czeka mnie wracanie 100 km 70 km/h.

[ Dodano: Sro Gru 08, 2010 09:57 ]
A kolego co do tego opadnietego pedalu sprzegla. To na wylaczonym silniku pedl mi prawie ze mi zostaje przy podlodze. Prosze o jakos skuteczna metode odpowietrzenia tego ukladu.
Pozdrawiam
 
 
kubcio 



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Gru 11, 2010 21:42   

Witam! mam pytanie mianowicie jaki jest koszt wymiany sprzęgła w Roverze 600???
 
 
czasheczka 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: Orchówek



Wysłany: Sob Gru 11, 2010 23:09   

Jakies 600-800 zlotych zalezy ile robocizny wezma. I jakie czesci uzyjesz.
Pozdrawiam
 
 
karolkos 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 116
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 07:47   

kubcio napisał/a:
Witam! mam pytanie mianowicie jaki jest koszt wymiany sprzęgła w Roverze 600???


Jeżeli chodzi o diesla, jedną z najtańszych opcji jest sprzęgło firmy "National" które dostaniesz np: u Tomiego za ok. 500zł.Z tego co czytałem na forum, pomimo nieufnie brzmiącej nazwy, użytkownicy którzy na nim jeżdżą, całkiem je sobie chwalą. Za robotę bynajmniej w moim regionie wołają od 200zł do 300zł.
 
 
 
kubcio 



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 20:51   

Dzieki wielkie! Jeszcze nie wiem czy na pewno sprzegło do wymiany, łudze sie, ze to cos drobniejszego, awaria wygladala w ten sposob, ze sprzeglo podczas jazdy nagle zaczelo robic sie "luzne" a po chwili wrzucanie biegów graniczyło z cudem, jedynie przy zgaszonym silniku wchodziły bezproblemowo. Jezeli ktos mial podobna sytuacje to bardzo jestem ciekaw werdyktu...
 
 
civic45 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: WAWA



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 23:54   

hejka
że by było śmiesznie to u mnie dziś praktycznie zrobiło mi się tak samo
wsiadam do accordeona i czuje że sprzęgło jakieś miętowe w czasie jazdy jest niskie i ledwo daje się biegi zmieniać ,zaczęło brać od samego dołu dosłownie na 1 mm.
pierwsze co pomyślałem padł wysprzęglik zaglądam do zbiorniczka z płynem a tam full czyli nie ma wycieku
jutro ziajże bliżej do tego wysprzęglika bo już ciemno było i w zasadzie to od góry absolutnie nic nie widać nawet gdzie on się znajduje

mam tylko taka cichą nadzieje ze to nie przetarte słoneczko na docisku
a powiem ze sprzęgi-elko już dość ciężko się ostatnio wciskało
 
 
LONT 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 00:03   

a żeby z tego wszystkiego zrobiła się najśmieszniejsza komedia na świecie, to wczoraj przydarzyło mi się to samo. Rover chyba sobie zażartować z nas chciał i sprzęgła we wszystkich 600 padają w grudniu 2010 :) Martwi mnie, że czasheczce odpowietrzenie nie pomogło, bo miałem cichą nadzieję, że na tym moje problemy się skończą... :cry:
 
 
 
civic45 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: WAWA



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 00:14   

no miejmy tylko nadzieje ze to nie pierwsze stygmaty zapowiadające koniec świata w 2012 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
LONT 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 23:12   

u mnie skończyło się wymianą pompy sprzęgła. Śmiga jak nowy.
 
 
 
civic45 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: WAWA



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 00:15   

ale czy bylo widac po tej starej że była już zużyta,jakieś wycieki itp...
 
 
LONT 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Gru 16, 2010 01:52   

Tak, był dywanik po stronie kierowcy mokry od płynu.
 
 
 
czasheczka 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: Orchówek



Wysłany: Pon Gru 20, 2010 16:55   

Witam ponownie. Rozwiazalem ten problem, wymienilem pompe sprzegla oraz wysprzeglik tak jak pisalem dalej bylo zle. Po tej wymianie po prostu zaden mechanik nie mial pojecia jak to odpowietrzyc przelewali plyny pod cisnieniem itp i to bylo na chwile pozniej przejechalem 10 km i dalej zle. Sam wzialem sie za odpowietrzanie. Pompowalem noga sprzeglo jakies 10 min po czym moj Tato tam przy wysprzegliku odpowietrzal i tak robilismy z godzine! i smiga elegancko!
Niestety po 100 km zaliczylem stluczke, facet wjechal mi w tyl samochodu. Co prawda Fiatem Seicento. Ale dosc szybko jechal.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Gru 20, 2010 16:55 ]
Cytat:
Tak, był dywanik po stronie kierowcy mokry od płynu.

Kolego od kierowcy skoro bylo mokro to plyn ze sprzegla. Tam musi Ci pompa ciec. Tak mysle. U mnie byla wilgotna zaledwie ale wymiana pomogla.
Pozdraiwam
 
 
Pinni3 




Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Pobiedziska



Wysłany: Wto Gru 21, 2010 12:45   

Ja mam również problem z wysprzęglikiem (podobno)....od soboty mięciutki pedał sprzęgła a od poniedziałku problemy z wrzucaniem biegów....

Mechanik wczoraj "rzucał okiem" i stwierdził, że wysprzęglik jakby się ukruszył i jest widoczna szpara...ja tam się nie znam :) Wiem jedno ... "mam problem".

Czy ktoś orientuje się czy do motoru 1.8 można zamontować chociaż tymczasowo wysprzęglik od 1.4 (r400)...bo to ma na miejscu...chociaż bez odpowietrznika...ale powiedział, że chce spróbować i zobaczyć. Może się uda.

Z góry dzięki za odpowiedź w temacie
 
 
czasheczka 



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: Orchówek



Wysłany: Wto Gru 21, 2010 15:16   

Nie wiem czy dasz rade odpowietrzyc skoro nie ma odpowietrznika. Prawdopodobnie w r400 uklad sam sie odpowietrza grawitacyjne lecz nie jestem pewny. Popytaj ludzi
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r600 sdi] Zapowietrzające się sprzęgło
bolo6310i Rover serii 600, Honda Accord 5 Pią Lis 18, 2011 15:52
samos
Brak nowych postów [R620] Zapowietrzające się sprzęgło
Polonez_2004 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Lip 17, 2010 12:19
zuber84cool
Brak nowych postów [R620SDI] Zapowietrzające się hamulce
bastek Rover serii 600, Honda Accord 0 Pią Lip 22, 2011 22:50
bastek
Brak nowych postów [R600] Sprzęgło
michal87 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Paź 12, 2008 19:15
tetryk
Brak nowych postów [R600] sprzęgło
kamkac7506 Rover serii 600, Honda Accord 11 Czw Sie 04, 2011 23:17
zimek-1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink