Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] naprawa po stłuczce-prośba o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] naprawa po stłuczce-prośba o opinie
Autor Wiadomość
szymon1805 



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Jawor



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 14:14   [R400] naprawa po stłuczce-prośba o opinie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam serdecznie. Miałem przed przedwczoraj małą przygodę. Rzecz jasna nie z mojej winy. Uszkodzone są:
przedni błotnik
reflektor
lekko zderzak
Mam w tej sprawie prośbę o opinie forumowiczów. Znalazłem na alledrogo dość tanie zamienniki reflektorów. W tej cenie mógłbym spokojnie wymienić obie lampy na nowe, jednak zastanawia mnie ewentualna jakość tego produktu. Może ktoś już kupował i może polecić/odradzić? Czy może lepiej używkę (bo cena normalnej nowej lampy to masakra- 600 PLN)? Oto link
http://moto.allegro.pl/ro...1333356698.html
Kolejna rzecz to sterowanie reflektorem. Mam elektryczne. Czy do lampy ustawianej manualnie (jeżeli nie zdecyduję się na zakup opisywanych reflektorów) można po prostu podłączyć silniczek. Słowem- czy czymś się różnią.
Zderzak jest lekko się "podwinął" razem z błotnikiem, ale zaczepy nie puściły, nie widać też żeby był popękany, więc zakładam, że wymieniać nie muszę.
I najważniejsze- CZY MOGĘ TAK JEŹDZIĆ? Zanim części poprzychodzą i będę mógł oddać auto do naprawy parę dni zleci, a samochód potrzebny mi na co dzień. Lampa i żarówka kierunkowskazu pomimo uszkodzeń działają.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 08, 2010 14:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 08, 2010 14:52   

szymon1805 napisał/a:
I najważniejsze- CZY MOGĘ TAK JEŹDZIĆ?

Jak zderzak nie wisi, a lampa tak jak i kierunek działa to możesz śmigać. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 19:37   

Specyfikacja części:

Typ żarówki: H1+H7
Strona: lewa (kierowca)
Regulacja: elektryczny
Jakość/wykonanie: wysokiej klasy zamiennik,
nie odbiegający jakością i wyglądem od oryginał

Powinno dać radę. Zapytaj dla pewności sprzedawce, a jak nie to szukaj używki:)
 
 
mirwin 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 628
Skąd: Wołomin

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 08:41   

Witam.
Ja kupowałem TU i za ta cene sa to reflektory DEPO. Musiałem wymienic, bo miałem angielskie i na przeglądzie gość sie czepił. Koniecznie upewnij sie czy sa do wersji ruchu prawostronnego.
Ja na takich jeżdżę juz ponad pół roku i sa ok.
 
 
szymon1805 



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Jawor



Wysłany: Czw Gru 09, 2010 19:55   

Dzięki za opinie. Mam jeszcze jedno pytanie. Zakładam, że każda lampa wypala się z czasem trochę inaczej. Czy w takiej sytuacji wymiana obydwu jest zalecana czy jest tylko zbędnym wydatkiem? Osobiście uważam, że raczej powinienem wymienić obie lampy (szczególnie przy zachęcającej cenie znalezionych zamienników), ale pewności nie mam. Nie chcę utrudniać życia kierowcom z naprzeciwka, nie ukrywam też, że nowe lampy dadzą lepszy efekt wizualny-auto planuję sprzedać na wiosnę, góra za rok.
W sumie to już mam swój punkt widzenia, ale jestem ciekaw waszych opinii.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Gru 09, 2010 20:12   

jest wyrazna roznica miedzy stara a nowa lampa, zwlaszcza z dala

po drugie - dwie nowe lepiej swieca :)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
ccycekk 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 42
Skąd: Białystok

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 21:27   

A ja Ci powiem tak - nie jest to nowy samochód, więc nie zapędzaj się w zbędne wydatki. Jeżeli jedna lampa jest sprawna to kup tylka tą którą musisz wymienić. Gwarantuje Ci że po 6 miesiązach nie będzie żadnej różnicy!!!!!
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
szymon1805 



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Jawor



Wysłany: Pią Gru 10, 2010 08:57   

Cena zamienników jest na tyle kusząca, że chyba zdecyduję się jednak na dwie lampy. Używka w dobrym stanie kosztuje od 150 w górę. Już trochę wydzwaniałem i większość "okazji" to angole. Zastanawiam się jednak nad błotnikiem. Kupno nowego to powiedzmy 100-150. Znalazłem używkę która co prawda nie jest w idealnym stanie, ale kolor pasuje (a może nawet wystarczy kredka i polerka :smile: ) .
http://moto.allegro.pl/ro...1341639672.html
I tu potrzebuję podpowiedzi.
Tak używkę jak i nowy element będę musiał lakierować, więc koszty będą niemal identyczne. Z tym, że planuję to zrobić dopiero na wiosnę. Używka, jako że polakierowana jest zabezpieczona. Czy jazda w zimowych warunkach nie zniszczy nowego nielakierowanego błotnika?Nie chodzi mi tu o oszczędność pieniędzy, ale czasu w przyszłości. Co prawda planuję sprzedać samochód góra za rok, ale nie lubię walić ludziom buraka. Jeżeli jazda z nielakierowanym błotnikiem może mu zaszkodzić to po jakimś czasie od malowania pewnie wyjdzie rdza. Nie ma więc sensu żeby ktoś płacił za coś, na co ja i tak muszę wydać. Oczywiście mogę być w błędzie, dlatego proszę o Wasze zdanie/doświadczenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Dziwny problem po stłuczce
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Gru 10, 2010 20:33
greg-si
Brak nowych postów [R400] Wybór części do naprawy po stłuczce
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Gru 13, 2010 13:45
greg-si
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R400] Prośba o opinie wart czy nie wart ???
sobon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sie 05, 2012 10:47
szoso
Brak nowych postów [R400] Naprawa rozrusznika - ile?
Pawson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Gru 15, 2008 21:59
Gość
Brak nowych postów [R400]Naprawa podsufitówki
piotr15147 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Mar 03, 2015 23:35
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink