Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujnik temperatury wody
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujnik temperatury wody
Autor Wiadomość
matuszewskik 



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Toruń



  Wysłany: Nie Gru 12, 2010 14:29   [R75] Czujnik temperatury wody
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

:beczy:
cały czas jest na tej samej wysokości wskaźnik temperatury wody...czyli poniżej poziomu (co było podejrzane)
pojechałem do mechanika - stwierdził, że zepsuty jest czujnik temperatury wody - podłączył pod komputer i sprawdził termostat - który jest dobry i funkcjonuje prawidłowo...
proszę o informacje, czy będę w stanie sam wymienić ten czujnik...czy muszę skorzystać z pomocy mechanika...(bardzo proszę o informację na ten temat...)
pzdr
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 12, 2010 14:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 14:35   

cały czas??czy dopiero jak troche pochodzi to sie podniesie ale tylko troche??
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 15:53   

http://forum.roverki.eu/v...ght=temperatury
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
joannak25 




Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Lis 29, 2012 20:38   

Mój R znowu wymyśla ;(
Jechałam dziś z pracy, klima na ECON i w pewnym momencie zauważyłam, że po wciśnięciu sprzęgła obroty zdecydowanie zbyt wolno spadają, zatrzymując się na około 1 tys., gdzie przeważnie mam około 750. Po przełączeniu klimy na normalny tryb pracy obroty spadały już z normalną prędkością, ale na postoju lekko falują. Już było dziwnie, ale ok, zajechałam w jedno miejsce, wyłączyłam go na chwilę, a po ponownym odpaleniu wskazówka temperatury pozostała w pozycji 0, czyli jakby był kompletnie zimny. Myślę "oho padł czujnik temp cieczy", a że mam mały składzik i mam w nim akurat zapas, podjechałam do znajomego i mi go podmienił na drugi. Przez chwilę było ok, ale po paru km wskazówka znów opadła. A dodam jeszcze, że komputer podaje wtedy temperaturę -127 stopni. I tak raz odpalam - dział, innym razem - nie działa.
No i pytanie: czy obstawiać za winnego kabel, który idzie do tego czujnika czy jakiś większy problem - zwarcie czy coś w tym stylu?
A i czy za ten cyrk z obrotami może odpowiadać problem z czujnikiem temperatury?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lis 30, 2012 00:00   

obstawiam kłopoty z kablem, przetarł się gdzieś albo jest gdzieś kiepski styk na jakimś złączu przez które on przechodzi.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
joannak25 




Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 284
Skąd: Białystok



Wysłany: Pią Lis 30, 2012 20:42   

Jak jak kocham powroty z pracy - moje auto zawsze mi je umila...
Dziś, pokrzepiona wizytą u elektryka, jadę sobie, ale że kabel od czujnika jeszcze nie ruszany to włączyłam sobie temperaturę na komputerze, która w normalnym czasie podrosła do 90 stopni, niestety ze względu na mecz, utknęłam w korku. Temperatura zrobiła się 95-96 stopni, ale znowu zaczęły mi falować obroty.
I nagle temperatura wskakuje na 111 stopni, odpala się wentylator i zaczyna skakać: 102, 108, 115 itd. Włączyłam klimatyzację, temperturę w aucie podwyższyłam i tak, nadal w korku, temperatura utrzymywała się na poziomie 94-96 stopni.
I kurcze już nie wiem, dziwne było to, że temperatura skokowo podniosła się o jakieś 8-10 stopni. Czy wina może leżeć w czujniku, który mimo, że sam z siebie działa, to dostaje jakieś dziwne napięcie i wariuje? Czy to już kłania się termostat (nie wiem dokłądnie jak dziają mały/duży obieg i z którego teperaturę dostaję na wyświetlacz) lub pompa wody?
Dodam, że po zatrzymaniu w sklepie na jakieś 15 min, temperatura spadła do 70 stopni, a wąż, ten gruby, od chłodnicy, był ciepły, ale nie gorący.
Normalnie ręce opadają :beczy:

[ Dodano: Pią Lis 30, 2012 20:42 ]
Aha, jeszcze jest jeden objaw. Na chwilę przed tym jak zaczyna się za mocno grzać, obroty zaczynają się podnosić, mimo że nie wciskam gazu
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Gru 01, 2012 12:01   

joannak25, kup nowiutki czujnik bo to wygląda bezwzględnie na jego uszkodzenie koszt ok 30pln jak pamiętam do freela tyle płaciłem. Termostat nie działa aż tak skokowo. No może jeszcze bąble powietrza są w układzie i odpowietrzenie porządne przeprowadzić.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Charakterystyka czujnika temperatury wody
krist Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Kwi 03, 2012 22:28
krist
Brak nowych postów [R75] Brak obrotomierza, temperatury wody, klimy
funnyfish Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 20, 2012 14:43
funnyfish
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja a czujnik wody
estern Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Maj 06, 2014 15:00
emilek900
Brak nowych postów [R75] Czujnik temperatury
szpynior Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Kwi 09, 2012 11:03
szymon75-2.0
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Czujnik temperatury?
RavenLZ Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lis 26, 2012 13:13
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink