Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Czujnik ABS.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Czujnik ABS.
Autor Wiadomość
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 13:14   [R416] Czujnik ABS.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam.

Mam "prawie" nowe opony, a mimo to podczas hamowania na większej chałdzie śniegu bądź na lodzi ABS ciągle odbija mi pedał hamulca, chciałbym odpiąć czujnik albo wyciągnąć bezpiecznik żeby ABS'u nie było na okres zimowy, pytanie za 100pkt brzmi:

Czy nie wyskoczy błąd na komputerze i nei trzeba będzie jechać go skasować?

Pozdrawiam - Łukasz
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 13, 2010 13:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 13:21   

Bład oczywiście wyskoczy (do tego będzie sie stale świecić kontrolka ABS), ale nie trzeba go będzie kasować.

Natomiast odączanie ABS to głupi pomysł. Zwłaszcza w zimie kiedy najbardziej sie przydaje.

Jeżeli ABS jest nadpobudliwy to albo masz słabe opony albo jest uszkodzony. U mnie na razie tej zimy włączył sie raptem pare razy. Ale gdy miałem uszkodzony czujnik włączał mi sie nawet w lecie.
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 13:51   

Włącza się przy każdym gwałtownym hamowaniu na śniegu bądź lodzie, latem było ok, opony jak napisałem prawie nowe 8mm bieżnik fuldy. Więc jak już to wina czujnika, natomiast latem było wszystko ok.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:17   

Przy każdym gwałtownym hamowaniu na śniegu to chyba powinien się włączyć... na śniegu gwałtownie sie nie hamuje :D

No oczywiście przez forum cieżko ocenić sytuacje, ale bez sensu jest wyłączanie ABS tam gdzie własnie najbardziej sie przydaje.

Tak czy inaczej smiało możesz wtyczke wyciągać - błąd zniknie jak tylko ją włożysz z powrotem i ponownie zapalisz auto.
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:20   

No wiesz... Jak jedziesz sobie spokojnie a tu nagle zza autobusu wyskakuje Ci smarkula w słuchawkach i nosem w telefonie przed maske nawet nie zwracając uwagi na to że coś się dzieje to chyba wypada gwałtownie zachamować ;) Dzisiaj na oblodzonej drodze jak hamowałem to też non stop mi odbijał :/
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:21   

No i prawidłowo, po to jest ABS.
Jak nie odbije to Ci sie koła zablokują i utracisz panowanie nad pojazdem.
A tak jeszcze masz szanse smarkulę wyminąć.

Poza tym trzymanie kół na granicy poślizgu jest chyba najskuteczniejszym sposobem hamowania. Jak sie koła zablokują to lecisz jak cegłówka ...
Bez ABS będziesz musiał nauczyć sie hamowania pulsacyjnego. ABS w skrócie robi to za ciebie ale dużo dokładniej.

Z reszta odłącz wtyczke i spróbuj, tylko bez smarkuli :)

Ja w tamtym roku miałem uszkodzony ABS i nieźle najadłem sie strachu jak mi przyszło gwałtownie hamować.
Ostatnio zmieniony przez sobrus Pon Gru 13, 2010 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:25   

Zakładając, że nie włącza się zbyt pochopnie, bo mam wrażenie, że do poślizgu jeszcze długa droga, a on odbija i dochodzi do tego, że są sytuacja kiedy nie moge zatrzymać pojazdu bo co po chwile mi cofa pedał. Wole żeby mi zarzuciło tyłem niż żeby nie hamowało ;)
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:30   

To może masz jednak coś nie tak, ale wtedy bardzo prawdopodobne ze ABS by sie sam wyłączył. Wyłacza sie całkowicie z byle awarii właśnie po to by nie powodować takich sytuacji.
Jeżeli sie nie wyłacza - to znaczy że komputer nie widzi nic złego (pompa działa, odczyty z czujników na kołach wyglądają na poprawne).

Sprawdz czy nie masz uszkodzonego gdzies pierścienia na ABS. Może powodować "nadpobudliwość".

Z tym że taka nadpobudliwość, jeżeli jest nieprawidłowa, kończy sie zazwyczaj całkowitym wyłaczeniem ABS po kilku hamowaniach. Nie zaświeca Ci sie czasem kontrolka ABS (pomarańczowa w prawym górnym rogu) ?

Obawiam sie ze diagnostyka komputerowa nic nie zobaczy, jeżeli komputer w samochodzie sam nie widzi żadnego błedu.
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:41   

Jeździłem najpierw na całorocznych z średnim bieżnikiem ok 5mm, ślizgałem się jak cholera i co nacisnąłem hamulec to abs. Kupiłem więc jakieś 2tygodnie temu komplet kół. Z przodu są nonamy 8mm z tyłu 6mm fuldy montero zgodnie z zasadą na tył lepsza przyczepność, a na przód większy bieżnik. Jeździło się bardzo dobrze, z każdej zaspy bez problemu moge wyjechać, do tej pory na śniegu jak hamowałem to też było ok, może ze dwa razy mi odbił jak hamowałem na ubitym śniegu. Dzisiaj rano się spieczyłem do pracy więc miałem może ze 20km/h :D (mam spod domu do skrętu 200m.) zaczynam hamować iiiii, bźdręk, bźdręk, bźdręk... sprężyna odbija, owsze droga dosyć mocno oblodzona, ale na moje to do poślizgu jeszcze sporo brakowało. Kontrolka jest ok, zapala się po włączeniu aku, czekam 2s. aż zgaśnie i odpalam silnik.

Tak sobie myślałem, zakładałem ostatnio nowy tył hamulców bo wogóle nie zaciskały się klocki (nowy tłoczek, tarcze i klocki od Tomiego) więc może nowe hamulce powodują taką gwałtowną reakcje ABS'u. Oczywiście układ odpowietrzony.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 08:01   

Ja też mam całoroczne (drugi sezon), ale wczoraj nie włączył się ani razu.
Ale też ani razu gwałtownie nie hamowałem.
 
 
mlodyolek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 70
Skąd: Wołomin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 09:33   

a co to moze byc jak kontrolka ABS swieci sie caly czas a ABS i tak dziala poprawnie ??
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 10:55   

już Ci napisałem w innym temacie. Nie jestem w żadnym wypadku specem w temacie, ale świecąca kontrolka oznacza że ABS sie wyłączył.

Jeżeli jest inaczej to coś moze masz źle podłączone. Pisałeś że masz angielską wiązke kabli, może elektryk gdzieś sie pomylił przy podłączaniu?
 
 
mlodyolek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 70
Skąd: Wołomin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 11:51   

wiazka komorowa jak i silnikowa jest z europejczyka tak samo i kabinowa jest z europejczyka. fabrycznie nie bylo w nim ABS. Mialem zawias, pompe ham i pompe ABS z anglika. We wiazce komorowej byla fabrycznie wyprowadzona kosc do podlaczenia wiazki ABS'u ktora mialem z anglika.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 13:07   

wydaje mi sie w takim razie, że przy dokładaniu ABS coś zostało źle podłączone.
Być może tylko kontrolka jest źle podłączona, a wszystko dalej OK.
Powinna zapalać sie na ok 2 sekundy przy zapalaniu, a następnie znikać.
Coś musi być nie teges, bo nie wskazuje tego co powinna.
 
 
mlodyolek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 70
Skąd: Wołomin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 13:12   

porownywalem kosci laczace wiazke komorowa z abs z anglika i europejczyka. piny sa takiego samego koloru i tak samo umiejscowione. kontrolka zapala sie po 2 sekundach i nie chce zgasnac.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 13:15   

Czyli wsio jest OK, ABS dziala poprawnie, tylko kontrolka działa dokładnie na odwrót niż powinna :)

Inaczej mówiąc kontrolka u Ciebie pokazuje że ABS działa, a jak zgaśnie to znaczy że sie wyłączył. Odwiedź elektryka/elektronika żeby to poprawił.
 
 
mlodyolek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 70
Skąd: Wołomin



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 13:48   

hehe :D widocznie w angliku masa jest na plusie :D hyhy. taki zarcik. w takim razie musze sie udac do elektryka
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 17:38   

bibson3, jesli ABS Ci sie , jak Ty to mowisz, zbyt czesto zalacza to znaczy ze jest ku temu powod. Jak widzisz tez jestem z Poznania i w ostatnich dniach byly takie warunki atmosferyczne ze niejednokrotnie byla taka "szklanka" ze samochody na wylotowkach nie dawaly rady podjechac na wiadukty. Proponuje odczekac kilka dni gdy ulice beda bardziej zasolone i wtedy ocen czy zalacza sie bez powodu.

[ Dodano: Wto Gru 14, 2010 17:38 ]
A nowe hamulce wiadomo ostrzejsze, to moze po prostu noga nie przyzwyczajona :)
 
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 22:08   

Tzn. może troche źle to sformuowałem :) na śniegu i mokrej nawierzchni jest kompletny luzik, hamuje bez problemu, nawet w miare gwałtownie (testowałem na bezludzi żeby nie było :) ) problem pojawia się na oblodzonej drodze, takiej bez śniegu tylko zamarznięta droga, praktycznie bez szans na hamowanie, ale z tego co zauważyłem to już nie jedno auto stanęło w poprzek na tym odcinku więc chyba jednak wszystko jest ok :) a ja doszukuje się problemu którego nie ma ;) Chyba za dużo już "przeszedłem" z tą moją rakietą :D

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Czujnik PWK ??
leszczynianin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Kwi 20, 2008 10:25
marcus
Brak nowych postów [R416] Czujnik od świateł
lukaszek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Kwi 07, 2009 20:56
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R416] Czujnik temperatury
pawlo88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Sie 11, 2011 19:31
Adrian
Brak nowych postów [R416] Czujnik podciśnienia
etimark Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Pią Wrz 05, 2008 22:52
AndrewS
Brak nowych postów [R416] Czujnik ssania
sophistes Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Sty 05, 2011 09:39
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink