Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Problem ze sprzęgłem i zmianą biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Problem ze sprzęgłem i zmianą biegów
Autor Wiadomość
radek37 



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Grudziądz



  Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:45   [R420] Problem ze sprzęgłem i zmianą biegów
Typ: D Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam serdecznie.
Mam problem z moim Roverkiem 420 D. Problem jest dość specyficzny (tak mi się wydaje), a w funkcji SZUKAJ nie znalazłem odpowiedzi na podobny problem.
Otóż ów problem polega na tym, że przy włączonym silniku niemożliwa jest praktycznie zmiana biegów. Sprzęgło wydaje się luźniejsze, lekko "łapie" dopiero po wciśnięciu pedału do samej podłogi. Jeśli silnik jest wyłączony - zmiana biegów jest możliwa.
Udałem się dziś podobno do dobrego "mechanika" w Grudziądzu, ale jak otworzył maskę to zdębiał (miał problemy ze zlokalizowaniem zbiorników płynów), popatrzył na sprzęgło, kazał powciskać pedał sprzęgła i z radością stwierdził, że "całe sprzęgło do wymiany" Udałem się do sklepu z częściami, żeby zobaczyć ile to sprzęgiełko może kosztować. Jak usłyszałem 1000 zł to się prawie przewróciłem.
Kiedy już doszedłem do siebie, zreflektowałem się, że coś tu nie gra. Wydaję mi się, że jeśli byłoby to całe sprzęgło to zmiana biegów w ogóle nie byłaby możliwa. Wróciłem do mechanika, podzieliłem się moimi spostrzeżeniami i kazałem mu sprawdzić wysprzęglik. Po 30 minutach podziwiania kunsztu brytyjskich inżynierów i zaproszenia znajomych-mechaników stwierdził, że "to jednak nie sprzęgło, a pompa sprzęgła nawaliła". Konkretnie wskazał na siłownik.
Proszę Was - bardziej doświadczeni ode mnie znawcy Roverów - powiedzcie:
co faktycznie może być przyczyną awarii?
czy znacie jakiegoś dobrego mechanika w Grudziądzu, Gdańsku, albo gdzieś w okolicach? Bo z tym obecnym cudotwórcą to ja do ładu nie dojdę.

Czekam na wskazówki.
Przepraszam za rozwlekłość i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez szoso Sro Gru 15, 2010 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Chris83 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 262
Skąd: Grudziądz

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 13, 2010 14:58   

Witam! U mnie podobne objawy były jak jedna ze sprężyn wyskoczyła i czasem były problemy z biegami dopóki nie zasprzęglił na stałe.
Jeśli masz wysprzęglik to poczytaj na forum bo jest dużo postów w tym temacie. (Ja mam linkę więc nie ogarniam wysprzęglika)
Uczciwy i dobry mechanik to Kazubowski w G-dzu tylko jak każdy w naszym cudnym mieście będzie marudził, że nie ma czasu.
Ja wstawiałem do Popaszkiewicza na przeciwko Bliskiej w Tarpnie. Umówiłem się z nim, że zajrzy i zobaczy co jest grane i jeśli będzie potrzebne sprzęgło to zamówię i na drugi dzień będzie.
Założyłem sprzęgło NATIONAL z TomaTeam.
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=897
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=868

Ważne! Jeśli będziesz zamawiał od Tomiego to koniecznie przed zamówieniem skontaktuj się z nim telefonicznie.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
mirwin 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 628
Skąd: Wołomin

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 08:31   

Witam.
A jak wciskasz sprzęgło to pedał idzie lekko czy z oporami? Może po prostu łapa sprzęgła zatarła sie. U mnie tez myślałem że sprzęgło bo ślizgało sie a okazało sie po zdjęciu skrzyni, że to łapa była zatarta.
A jakby twój mechanik widział Honde Civic diesel to identyczne rozwiązanie jest w Roverze. Kiepski mechanik, koniecznie zmień go!
 
 
Chris83 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 262
Skąd: Grudziądz

Rover 25

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 10:22   

mirwin,
Cytat:
A jakby twój mechanik widział Honde Civic diesel to identyczne rozwiązanie jest w Roverze.

Ja też zawsze prostuję marudzenia mechaników tą informacją. W naszym regionie mechanicy wyjątkowo boją się "wynalazków".
_________________
Pozdrawiam!
 
 
radek37 



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 21:51   

mirwin napisał/a:
A jak wciskasz sprzęgło to pedał idzie lekko czy z oporami?


Pedał idzie leciutko, aż za lekko. Dopiero przy samej podłodze czuć normalny opór.

W weekend jadę do innego mechanika, zobaczymy jaka będzie diagnoza ;)
 
 
wielki2000 



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 15, 2010 11:32   

...fakt... mechanik do wymiany... "mój" mechanik który wymieniał mi padniętą pompę sprzęgła (pedał wpadł w podłogę) stwierdził że w Saabach już coś takiego robił i da rade i tu... łącznie z odpowietrzeniem wysprzęglika (patent na strzykawkę) ... więc Rover to nie jest znów taki wynalazek... :mrgreen:
 
 
radek37 



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 18:06   

Witam po długim czasie.
Otóż po wizycie w warsztacie mechanik stwierdził uszkodzenie pompy sprzęgła (nie podaje płynu). Tak więc pompka do wymiany. I tu pojawia się moje pytanie: czy do mojego Roverka pasuje pompa sprzęgła od auta innej marki, czy też muszę kupić takie oto:

http://www.tomateam.pl/sk...ial=naped&c=799

Dzwoniłem do sklepu z częściami od Land Rovera, ale powiedziano mi, że niby jest to taka sama pompa, ale problemy są przy montażu.
Pompka od Hondy Civic też wydaje mi się inna...

Bardzo proszę o rady ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Problem ze szkrzynią biegów / sprzęgłem
Crash182 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 25 Sob Gru 22, 2007 17:43
dram
Brak nowych postów [R45] Problem ze zmianą biegów
swieca91 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sob Gru 25, 2010 19:56
swieca91
Brak nowych postów [R45] Problem ze zmianą biegów
kkkub Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Sty 21, 2011 16:17
keczu
Brak nowych postów [R400] problem ze zmianą biegów
zawodnik77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Cze 16, 2011 12:51
Squid
Brak nowych postów [MG ZS 180 2,5 v6 2003 r.] problem ze zmianą biegów
Invisible Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Sie 04, 2014 18:51
greg-si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink