Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Czujnik temp i niedzialające wentylatory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Czujnik temp i niedzialające wentylatory
Autor Wiadomość
swatchr 



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Czudec

Rover 600

  Wysłany: Czw Lip 22, 2010 21:28   [R620] Czujnik temp i niedzialające wentylatory
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam miałem mały problem z wentylatorami nie załączały się wcale a dziś padł wskaźnik temp a to nie dobrze na upały. ma pytanko jak zlokalizować usterkę a w sumie dwie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre mam pytanie odnośnie czujników na chłodnicy jak sprawdzić i do czego służą ? dodam ze same wentylatory są sprawne i jest klimatyzacja . Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 19, 2010 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 22, 2010 21:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lip 25, 2010 21:47   

1. Sprawdź czy nie zabrudził się styk lub nie uszkodził kabelek (rysunek).
2. Ciężko jest zagrzać tego diesla tak by włączył się wentylator. Jeśli włączone na krótko lub przy klimie działają, to wszystko powinno być ok.
3. Aby sprawdzić czujniki trzeba by je wykręcić i sprawdzić czy pojawi się przejście po podgrzaniu do odpowiednich temperatur. Jeden zamyka obwód przy około 105 st. C, drugi przy 115 st. C z tego co pamiętam.
 
 
swatchr 



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Czudec

Rover 600

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 19:20   

wszystko w porządku ale na tym rysunku jest tylko jeden czujnik a co z tymi na chłodnicy? donośnie w poprzednim roverku wentylatory się dość często załączały jeżeli silnik nagrzał się do około 75% skali wskaźnika a czy przy klimie nie ma czasem schładzać układu już po załączeniu klimatyzacji ?a czy ten czujnik z rysunku nie jest czasem rezystancyjny ? jest jeszcze jedno pytanko czy po założeniu brakującego bezpiecznika jest możliwe aby wskaźnik temperatury padł porównałem skrzynki bezpiecznikowe w komarze silnika i okazało się ze brakuje bezpiecznika 30 amperowego ? czy możliwe jest ze było kombinowane w instalacji w celu usunięcia jakiejś wcześniejszej usterki? i zamaskowanie tego np usunięciem bezpiecznika dodam ze porównywałem skrzynki bezpiecznikowe z 99 r i 96 r. proszę o jakieś ściślejsze informacje z góry dziękuje
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 23:04   

swatchr napisał/a:
wszystko w porządku ale na tym rysunku jest tylko jeden czujnik
To jest właśnie czujnik, który podaje wskazania na deskę rozdzielczą.

swatchr napisał/a:
a co z tymi na chłodnicy?
To są tylko termowłączniki wentylatorów. Jak pisałem jeden zamyka obwód przy 105 st. C (włącza się wolny bieg wentylatora), drugi przy 115 st. C (włącza się szybki bieg wentylatora.

swatchr napisał/a:
w poprzednim roverku wentylatory się dość często załączały jeżeli silnik nagrzał się do około 75% skali wskaźnika
W poprzednim czyli jakim? Też w dieslu? Jeżeli temperatura silnika utrzymuje się w połowie skali (a w tym dieslu ciężko ją podnieść wyżej), to wentylatory nie włączą się.

swatchr napisał/a:
a czy przy klimie nie ma czasem schładzać układu już po załączeniu klimatyzacji ?
Mają się załączać okresowo oba wentylatory na szybkim biegu.

swatchr napisał/a:
a czy ten czujnik z rysunku nie jest czasem rezystancyjny ?
Jest.

Cytat:
jest jeszcze jedno pytanko czy po założeniu brakującego bezpiecznika jest możliwe aby wskaźnik temperatury padł porównałem skrzynki bezpiecznikowe w komarze silnika i okazało się ze brakuje bezpiecznika 30 amperowego ? czy możliwe jest ze było kombinowane w instalacji w celu usunięcia jakiejś wcześniejszej usterki? i zamaskowanie tego np usunięciem bezpiecznika dodam ze porównywałem skrzynki bezpiecznikowe z 99 r i 96 r.
Dużo rzeczy jest możliwych. Czy na pewno porównywałeś skrzynki w tych samych modelach tylko innych rocznikach? Zajrzyj do rave (instrukcji serwisowej Rovera do ściągnięcia ze strony klubowej).
 
 
kotulsky 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 139
Skąd: Nowogard

Rover 600

Wysłany: Nie Gru 19, 2010 10:42   

witam. Mam podobny problem, mianowicie niezałączały mi się wentylatory nawet gdy auto wyrzucało już płyn z układu chłodzenia.spawdziłem czujniki z elektrykiem i... czujnik wadliwie pokazuje temperature na zegarach.kolejne 2 czujniki w chłodnicy są już mocno zaśniedziałe i pewnie niewymieniane od nowości autka. w lato regularnie płun ubywał po ok 0,5 h jazdy w korku lub gdzies po mieście.wiec żeby niezajeżdzić silnika zrobiłem wentylator na krótko załączany pstryczkiem w kabinie...działa ale czas wziąć się za to na powarznie przed kolejnym latem...i tu moje pytanie-w jakich granicach bedzie koszt kupna tych 3 czujników?? bo w pobliskim sklepie z auto-gimelami :) koszt 1 sztuki to 80-90 zł ;/ ...niezawiele?? kumpel ma merca okulara i ten pierdół ma tańszy:) podajcie panowie jakiś link albo nr tel do TAŃSZEGO sklepu.pozdrawiam
_________________
będę GO miał do puki koła będą się kręcić :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Czujnik temp. wody
jarekb Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Paź 22, 2009 20:27
Brt
Brak nowych postów [R620] PRZEPŁYWOMIERZ, IMPULSATOR, CZUJNIK TEMP.
Galli Rover serii 600, Honda Accord 10 Pią Maj 21, 2010 13:22
zimek-1985
Brak nowych postów [R620] Czujnik temp.paliwa a zużycie paliwa
orobra Rover serii 600, Honda Accord 17 Sro Lut 13, 2008 20:42
Brt
Brak nowych postów [R600] Czujnik temp. oleju
Slepiecc Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Mar 13, 2011 12:23
Slepiecc
Brak nowych postów [R620] Wskaźnik temp. 3/4
vck1000 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Wrz 18, 2010 00:26
zimek-1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink