Forum Klubu ROVERki.pl :: [r25] Dziwne zachowanie pompy paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r25] Dziwne zachowanie pompy paliwa
Autor Wiadomość
kalitus84 



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 57
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Nie Gru 19, 2010 03:07   [r25]prawidłowe włozenie pompy paliwa
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2002

witam. mam taki problem wymienilem dzis pompe paliwa , i mam taki problem w zbiorniku jest okolo 15 litrow paliwa przjechalem 100 km i auto staje . tak jak by nie bylo paliwa pompka pracuje ale nie podaje paliwa czy moglem cos przeoczyc w zamontowaniu pomki paliwa czy zle zalyzylem metalowa czesc z rurkami czy moglem je obrocic i pompka nie pompuje paliwa z dolu tylko jak jest paliwo wyzej prosze o pomoc wedlug wskazania poziomu paliwa jesy na ostaniej bialej kresce czyli ponad 10 l paliwa a mimo to nie podaje po zalaniu kolejnej dawki 10 litorow paliwa autko pali co to moze byc czyzbym zle zalozyl metalowa czesc z metolowymi kroccami trzeba to delitkanie obrocic czy jak paliwo w baku jest w tym momencie jak auto nie podaje paliwa gdy dooleje pali normalnie gdy wskazanie spadnie poizje bialej kreski to juz nie podaje i auto gasnie prosze o pomoc

[ Dodano: Nie Gru 19, 2010 03:07 ]
chodzi o to czy przy monatzu metakowej czesc w zbiorniku ktora jes przykrecan jest na kilka srubek wystarczy ja przestawic by pompka ciagnela paliwo pompka jest nowutka
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 19, 2010 03:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kalitus84 



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 57
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Nie Gru 19, 2010 10:03   [r25] Dziwne zachowanie pompy paliwa
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2002

Witam. Napisze jeszcze raz dokładniej o co mi chodzi . Wczoraj po demontarzu zbiornika paliwa , wyjąłem pompkę paliwa w celu jej wymiany. Po włożeniu nowej pompki paliwa i załozeniu zbiornika i wlaniu 10 litrow paliwa w zbiorniku kolo 5 litrów jeszcze było. Pompka miałą problemy aby zaciągnąć paliwa . Po kilku próbach sie udało , samochód zapalił wiec postanowiłem sie przejechać . po przejechaniu niecałych 100km autko zgasło i pompka zaczeła pracować tak jak by nie bylo paliwa w zbiorniku według wskazania wskaznika paliwo bylo jeszcze na białej kresce do czerwonej brakowalo jeszcze sporo . moje pytanie więc brzmi czy cos zle zlozyłem wkładajac pompke paliwa ze nie pompuje bo to nie mozliwe by auto w trasie spalilo mi cale paliwo a wskaznik sie zawiesił auto w trasie nie pali mi wiecej niz 5-6 litrow paliwa wiec co moglem zrobic zle pomocy
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Gru 19, 2010 12:37   

Zalej auto do pelna. Uklad jest lekko zapowietrzony masz malo paliwa i pompa ciagnie powietrze . Pompa paliwa kiepsko zasysa jak jest nowa i pusta. Poza tym wskaznik moze lekko swirowac po wyjeciu go z auta. Ustabilizuje sie za jakis czas. Mialem podobnie Tylko do pelna trzeba zalac. I na pewo masz za malo paliwa ,nie ma opcji ze ta pompka wyciagnie bak do sucha. Ssie paliwo tak pod lekkim katem i jak na to patrzylem to nie ma takiej opcji. Pozdr.
 
 
kalitus84 



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 57
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Nie Gru 19, 2010 21:44   

Pompka zachowuje sie tak jak by paliwa nie bylo w zbiorniku wogule nie podaje paliwa na listwe brak cisnienia jak juz zapoda to jedzie ale jak depne wiecej gazu to traci cisnienie juz trace nerwy a czy ona moze byc podlaczona na krotko czy nie bardzo co nia steruje komputer czy przekazniki nie ma zasilania na kostce dlatego na krotko ja zrobiłem . po sciagnieciu filtra paliwa chcialem sprawdzic czy podaje paliwo czy siknie bo myslalem ze filter paliwa jest zapchany a tu lipa wogule nie podaje paliwa ale jak sciagne przewod od ziornika to sika paliwem ale strasznie słabo i co jest przyczyna ze jest brak zasilania na pompie co moglo pasc przekaznik jest ok bezpieczniki ok komputer??

[ Dodano: Nie Gru 19, 2010 20:56 ]
czy moze poprostu zle ja osadzilem w plastikowej obudowie co jest w zbiorniku juz niewiem rozkładam rece

[ Dodano: Nie Gru 19, 2010 21:44 ]
a i jeszcz jedna kwestia jak patrzylem na skrzynke bezpiecznikow w kabinie to z boku znalazlem dwa przekazniki od czego one sa do czego sluzą moze tam jest jeszcze jakis jeden od pompki paliwa
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Gru 19, 2010 21:48   

przekaznik pompy paliwa jest w tzw relay box - spore czarne pudelko z dwiema wtyczkami kolo komputera silnika
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
kalitus84 



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 57
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Nie Gru 19, 2010 21:51   

tyle to ja wiem ze pod maska sa przekazniki i jeden z nich jest od pompy paliwa ale podmienialem i nie ma zasilania ale znalazlem przekazniki w kabinie kolo skrzynki bezpieczników dwa bodajrze sie tam znajduja i od czego one sa moze jest jeszcze jakis dodatkowy nie ma zasilania na pompie i chce zrobic by bylo tylko od czego zaczac przekazniki wykluczam i bezpieczniki tez bo to jest sprawne co jeszcze steruje doplywem pradu do pompki co komputer padł ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Dziwne zachowanie silnika iDT
Mundekk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 31 Czw Wrz 01, 2011 21:53
Mundekk
Brak nowych postów [R25] dziwne zachowanie silnika
macku667 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Kwi 14, 2013 22:09
macku667
Brak nowych postów [MG ZR 160 1.8 16V] Dziwne zachowanie obrotow... :(
marmaz3106 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Pon Kwi 04, 2011 23:20
marmaz3106
Brak nowych postów [R25] 1,8 VVC szarpanie i dziwne zachowanie TPS
Markzo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Sie 09, 2017 22:29
Markzo
Brak nowych postów [R 25] światła długie dziwne zachowanie
komoss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Sty 19, 2013 11:34
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink