Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 SDI] Wymiana chłodnicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220 SDI] Wymiana chłodnicy
Autor Wiadomość
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 20:27   [R220 SDI] Wymiana chłodnicy
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Niestety przyszedł czas na wymianę chłodnicy w moim Roverku, nagle uciekł mi płyn z układu, okazało się że jest dziura u samego dołu chłodnicy (jakiś tam plastykowy zbiornik jest czy coś takiego), sypałem uszczelniacza ale efektu nie dał, długie poszukiwania chłodnicy w necie spełzły na niczym, nawet u Tommiego nie ma.

Zacząłem chodzić po sklepach w Nowym Sączu i o dziwo znalazłem już w pierwszej hurtowni i od razu zamówiłem, gościu mówi, że 330zł ale po rabacie będzie coś taniej....wydaje mi się super cena, pasuje podobno też do Accorda z tym silnikiem.

Teraz pozostaje kwestia wymiany, mam tylko wątpliwość czy dostanę się do niej bez ściągania całego przodu (w silnikach benzynowych sie da z tego co czytałem na forum). Szukałem tematów z wymianą chłodnicy w moim silniku ale nie było żadnego, mam wersję z klimą,
ma ktoś w tym temacie doświadczenia? :?:
Jeśli tak to proszę o pomoc, po wymianie u siebie sam coś dopiszę i będzie w sam raz do manuala dla potomnych
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 08, 2011 20:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 21:57   

Ja już przerabiałem u siebie wyciaganie chłodnicy. Za łatwo to nie jest ale da się zrobić ;)
Musisz wykręcić obydwa węże łączące silnik z intercoolerem. Wyjąć akumulator i wykręcić obudowę filtra powietrza. Odkręcić dwie śrubki które trzymają chłodnicę (widać je zaraz po otwarciu maski, po obu stronach zamka).
I teraz masz dwie opcje żeby wyjąć chłodnicę:
1.Odkręcić chłodnicę od intercoolera (dwie dość ciężko dostępne śruby jak dobrze pamiętam na torxa) i wyciagać ją w stronę filtra powietrza którego wykręciłeś.
2.Żeby chłodnica wyszła razem z intercoolerem trzeba będzie wymontować podstawę akumulatora bo inaczej nie wyjdzie (tak tam ciasno...)

Ja robiłem opcją 1. Jakoś poszło ;P
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 22:39   

Rozan99, dzięki wielkie za naświetlenie sytuacji, rozumiem że bez kanału sobie nie poradzę?
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Wto Lut 08, 2011 22:46   

na upartego byś sobie poradzil bez kanału ale z kanałem by Ci było łatwiej np spuscic płyn
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 09:34   

no płyn to akurat praktycznie sam ucieka ;p

a chłodnicę wyciąga się łatwiej chyba od dołu? coś czytałem, że w benzyniakach wtedy trzeba coś kombinować z przednią belką :?:

i jeszcze jak najłatwiej dostać się do mocowania wentylatora? Bo jego chyba też trzeba najpierw odkręcić?
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 14:36   

Od dołu nie próbowałem wyciagać to nie wiem czy łatwiej. Tak musisz jeszcze wentylator odkręcić ale to pestka. Odłączyć wtyczkę, odkręcić dwie śrubki, które są na wierzchu i wyciagasz go do góry ;)
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 18:34   

Rozan99, dzięki wielkie za pomoc :)

ale teraz mam inny jeszcze problem....okazało się, że chłodnica którą zamówiłem nie jest do mojego modelu ;/

http://forum.roverki.eu/f...picphp_166.jpeg

w innym temacie podano mi schemat do mojej chłodnicy i zamówiłem z identycznym schematem ale tata był odebrać i mówi że to całkiem inna, nie ma miejsca na czujniki temperatury i ma wlew od góry, mają szukać jeszcze ale tracę nadzieję w to że uda mi się zakupić nową chłodnice ;/
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 22:23   

No to lipa. Nie może być z wlewem u góry bo chłodnica chowa się w pasie przednim. Musisz szukać identycznej tj takiej jak podałeś w linku.

Ale czy aby napewno musisz szukac nowej? Jeśli masz peknięcie w plastiku to mozna to zakleic przecież.
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 23:13   

myślałem o klejeniu tzn spawaniu plastyku ale to jednak później zawsze strach czy czasem nie puści, znajomy spawał zbiorniczek wyrównawczy i po miesiącu od nowa dziura,

poza tym ja tej dziury jeszcze nawet nie widziałem tylko mechanik, niestety w tygodniu pracuje i dopiero w sobotę popatrzę sam gdzie to dokładnie puściło i jak się sprawy mają.

jeśli nie kupie nowej to wymontuje w końcu starą i będę kombinował

mam już konkretniejsze informacje w sprawie mojego zamówienia, dość dziwna sprawa. Sklep w którym byłem zamówił w Inter Carsie dokładnie tą chłodnicę którą pokazałem w linku, czyli taką jaka powinna pasować do mnie. Paczka przyszła, wszystkie oznaczenia na opakowaniu takie jak z zamówienia, a w środku chłodnica nie nadająca się do mojego ROverka, więc pracownik razem z moim ojcem porównali kody z opakowania z kodami z chłodnicy i się zgadzają. Wpisali ten kod tam w swój system i rzeczywiście pokazało im inną chłodnicę. Czyli niby paczka aby się zgadzała z zamówieniem. Wychodziło by że zamówiono złą chłodnicę, więc gościu w sklepie chce zamawiać jeszcze raz, wchodzi tam w te swoje systemy, sprawdza schematy i jest chłodnica do mojego roverka, porównuje kody i się zgadzają z chłodnicą która przyjechała zamówiona :?: czeski film. Mieli to dziś wyjaśnić i jutro będę wiedział czy dostanę w końcu odpowiednią część
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 23:21   

Jeśli nie załatwisz nowej chłodnicy to próbuj reanimować swoją ;)
 
 
krismielec 



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Mielec



Wysłany: Sro Lut 09, 2011 23:29   

Dołączę się do tematu ponieważ nie mogę założyć nowego... ://
Witam Wszystkich serdecznie..
Jestem szczesliwym posiadaczem małego ,,dzika" tzn roverka 220..

I mam problem z termostatem, a mianowicie chcę go wymienić.. ale mam dylemat.
Zamowiony miałem taki termostat http://moto.allegro.pl/te...1431717045.html ale jak przyszedł to nie znalazłem miejsca żeby go zamontować ;p
A teraz chciałem zamówić taki http://moto.allegro.pl/te...1433508931.html
ale znalazłem jeszcze takie cos i z tego co kojarze to pod autem między chłodnicą a silnikiem widziałem to http://moto.allegro.pl/ro...1413384900.html

I co ja mam w końcu wymienić żeby temperatura była ok??

Może to głupie pytanie ale dylemat mam niezły ;] Nie bardzo uśmiecha mi się zamawianie i składowanie termostatów w domu :P

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 00:03   

Musisz wymienić to co jest w TYM LINKU . Jest to umiejscowione pomiędzy chłodnicą a silnikiem ;)
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:19   

Rozan99, a powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa z drugim wentylatorem od strony atrapy ? trzeba go wcześniej odkręcić czy wychodzi razem z chłodnicą? a może jest mocowany jeszcze inaczej?
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:52   

Tamtego drugiego nawet nie ruszasz. On jest przyczepiony do chłodnicy klimatyzacji i nawet nie ma styku z chłodnicą wody. Musisz wyciagnąć tylko ten duży wiatrak co jest na widoku między chłodnicą a silnikiem.
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 20:07   

szukam dalej tej chłodnicy...czy od 45 podejdzie do mojego ?
taka znalazłem

http://egaraz.com/offer,22437,chlodnica_wody.html
 
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 21:34   

Ja rownież kolego szukam chłodnicy.

Udało mi się ustalić, że wymiary rdzenia to 509x322x32.

Ta chłodnica którą wskazałeś trochę odstaje, ale jak by pasowała to też taka kupie.
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 21:46   

odstaje ale poszukaj sobie w Inter Cars częsci do naszego autka, wejdziesz na chłodnice i jest zamiennik podany z firmy NRF, i ma identyczne rozmiary jak ten do 45 z eGaraz
498x320x32

[ Dodano: Czw Lut 10, 2011 21:46 ]
czekam tylko na potwierdzenie kogoś kto ma pewność że chlodnica podejdzie bo nie wiem jak w iDT jest z tymi czujnikami temperatury, czy jak kupie do 45 to nie bede miał tych wejść na czujniki zaślepionych ;/
 
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 23:05   

Na allegro też są do 45, np. TU. Na oko wygląda identycznie jak z R220, dziury na czujniki tez ma, tylko wiem że u mnie w chłodnicy dolne kolanko jest wygięte pod kątem do góry, a w tej chyba jest na wprost więc nie wiem czy nie oprze się na dolnej belce.. Cieżko powiedzieć, ale porównując fotki chłodnicy z 220 i 45 to widać że dolne kolanko jest gdzie indziej umiejscowione i w 220 jest wygięte do góry. Wydaje mi się też że patrząc na zdjęcie to w 220 dolna prawa nóżka jest bardziej po lewej stronie, a w 45 bardziej po prawej (przy brzegu chłodnicy). Więc chyba nie będzie pasować.. ale pewności nie mam.
W załączniku jest foto chłodnicy od 220sdi tylko że wersja z zaślepionymi otworami na czujniki (najlepiej zapisać sobie to zdjęcie i póżniej powiększyć to będzie lepiej widać)
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 07:19   

wroblikns, powinieneś kontynuować jeden temat a nie piszesz w kilku i robisz zamieszanie
dlaczego uparłeś się na chłodnicę z 45?
zobacz ta do 400 ma takie same wymiary i ma otwory pod czujniki
http://moto.allegro.pl/ch...1446095722.html
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 08:38   

szoso420, przepraszam za zamieszanie wyszedłem z założenia że do działu R200 nie zawsze zaglądają posiadacze 400/45 a chcialem się też takich osób poradzić

dzięki wielkie za tego linka, tylko teraz czy ta dolna nóżka będzie pasować do r220? czy faktycznie u mnie jest podgięta do góry i ta z 400 będzie kolidować? dopiero jutro bede miał dostęp do samochodu i wymontuje starą chłodnicę
Ostatnio zmieniony przez wroblikns Pią Lut 11, 2011 09:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r220] pomoc w zdobyciu chłodnicy
maniek007 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Cze 21, 2013 16:11
Raptile
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R220 D, 98r] Czujniki temperatury lub zaślepki do chłodnicy
alexandrus26 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lut 28, 2009 20:21
Brt
Brak nowych postów [R220] Czujniki na chłodnicy, rozmieszczenia czujników.
Rozan99 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pią Maj 04, 2007 11:52
Rozan99
Brak nowych postów [220 sdi ] wymiana chłodnicy
ProLanc Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Lip 15, 2015 22:56
ProLanc
Brak nowych postów [R 214] Wymiana chłodnicy
adylth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Paź 19, 2011 20:20
olof1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink