Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Male problemy!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 10:35
[R200] Male problemy!
Autor Wiadomość
Wuniek 



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Wigan



Wysłany: Sro Paź 20, 2010 13:54   [R200] Male problemy!
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: wszystkie

Czesc,
od 5 dni jestem posiadaczem pieknego Roverka i było by idealnie, bo jezdzi sie nim super, gdybym wiedzial co jest z ogrzewaniem tylnej szyby! Mianoicie swiatełko na przelaczniuku się włacza, wskaznik na konsoli wskaznikow tez sie swieci, ale ogrzewanie nie działa! Podobnie jest z przednimi swiatlami przeciwmgielnymi, z tym ze wlacznik raz działa raz nie i to samo jest na konsoli - raz sie swieci kontrolka raz nie! Jednak mysle ze moze to byc bezpiecznik? Lampy przeciwmgielne w ogule sie nie zapalaja, nawet jak kontrolka sie swieci? Czy to oznacza ze sa juz do wymiany?
Nie działaja tez 2 pierwsze biegi nawiewu, ale to juz znalazłem, ze trzeba naprawic rezystor :P Takze prosze bardzo opomoc! jak sie z tym uporam z wasza pomoca to bede mega szczesliwym posiadaczem Roverka i napewno sie kiedys odwdziecze!!!
Pozdrawiam,
Wojtek (Wuniek)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 27, 2010 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 20, 2010 13:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Paź 20, 2010 14:05   

Co do ogrzewania tylnej szyby i swiatla przeciwmgielnego tylnego to najpierw sprawdz bezpieczniki w skrzynce pod kierownica, ogrzewanie tylnej szyby moze tez nie dzialac, jak beda poprzecierane i zwarte przewody w wiazce tylnej klapy (prawa przelotka gumowa), sprawdz, jak trzeba zaizoluj odpowiednio. Najpierw jednak rzuc okiem na te bezpieczniki.
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 14:40   

Wuniek napisał/a:
gdybym wiedzial co jest z ogrzewaniem tylnej szyby!
to sprawka wiązki a dokładniej 2 kabli w kolorze czarnym bardzo kruche izolowanie ich nie pomoże lepiej jak są przetarte przeciąć zlutować i wpakować to w koszulkę termokurczliwą , ewentualnie sprawdź czy któraś spiralka na szybie nie jest przetarta
Wuniek napisał/a:
Lampy przeciwmgielne w ogule sie nie zapalaja, nawet jak kontrolka sie swieci? Czy to oznacza ze sa juz do wymiany?
które lampy z tyłu czy z przodu??
Wuniek napisał/a:
Nie działaja tez 2 pierwsze biegi nawiewu, ale to juz znalazłem, ze trzeba naprawic rezystor :P Takze prosze bardzo opomoc! jak sie z tym uporam z wasza pomoca to bede mega szczesliwym posiadaczem Roverka i napewno sie kiedys odwdziecze!!!
Pozdrawiam,
przeczytaj sobie to http://forum.roverki.eu/v...ory+wentylatora
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
Wuniek 



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Wigan



Wysłany: Sro Paź 20, 2010 14:58   

Cytat:

które lampy z tyłu czy z przodu??

chodzi o lampy przeciwmgielne przednie. tylnych niestety nie mam :(
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 15:06   

Wuniek napisał/a:
tylnych niestety nie mam :(

Oj coś ci się chyba pomyliło :grin: . Każdy samochód ma tylne przeciwmgielne, a z przodu to już to niekoniecznie. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wuniek 



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Wigan



Wysłany: Sro Paź 20, 2010 15:22   

kurde nie przyjazałem sie a wlasnie wrocilem po grzebaniu w aucie, ale wydaje mi sie ze tylnych nie mam! z przodu są na 100% ale z tyłu? nawet nie mam wlacznika od tylnych w samochodzie!!!
a co do ogrzewania tylnej szyby, ahh, racja - jest to wina wiazki, ale, niestety poprzedni wlasciciel byl debilem i wiazke probowal naprawic za pomoca tasmy izolacyjnej :WTF: ! obecny stan - poklejone wszystko tasma, kabel czarny (1) jest w 3/4 zerwany, 2 kable pomaranczowe totalnie pourywane ( wyglada to jakby za 1cm kabla brakowało ), resztu juz nawet nie odkrywałem bo sie bałem co bedzie! takze mysle ze jakiekolwiek lutowane moze byc problemowym zadaniem wiec jak to wyglada z wymiana całej wiazki? to duzo roboty ( zapewne tak, ale wole sie podpytac)?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 15:34   

Wuniek napisał/a:
nawet nie mam wlacznika od tylnych w samochodzie!!!

Tutaj masz włącznik od tylnych. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wuniek 



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Wigan



Wysłany: Sro Paź 20, 2010 16:11   

spoko sprawdzone i dziala, ale w takim razie co z przodem? nie mam innego wlacznika do przeciwmgielnych a sa zamontowane w przednim zderzaku! pod poziemem rejestracji na rogach, no prawie na samych rogach zderzaka. powinny się właczać razem z tylnymi?
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 16:15   

Wuniek napisał/a:
spoko sprawdzone i dziala, ale w takim razie co z przodem? nie mam innego wlacznika do przeciwmgielnych a sa zamontowane w przednim zderzaku!
powinieneś być drugi przycisk obok tego co pokazał leszczu19901 to jest włacznik przednich przeciwmgielnych
Wuniek napisał/a:
pod poziemem rejestracji na rogach, no prawie na samych rogach zderzaka. powinny się właczać razem z tylnymi?
NIE
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
Wuniek 



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Wigan



Wysłany: Sro Paź 20, 2010 17:45   

niestety nic takiego nie mam :( sprawdzałem cały kokpit 3 raz i na 100% nie mam innego wlacznika od swiatel.
a co z ta wiazka kabli od ogrzewania tylnej szyby? czy duzo roboty jest z wymiana całej wiazki na nowa?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 18:06   

Wuniek napisał/a:
ale w takim razie co z przodem?

Sprawdź jeszcze czy masz w ogóle poprowadzona instalację od tych świateł. W tym celu zobacz po wyjęciu przycisku, czy zaślepki i zobacz czy nie masz tam gdzieś wolnej kostki.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Paź 20, 2010 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 18:24   

Cytat:
a co z ta wiazka kabli od ogrzewania tylnej szyby? czy duzo roboty jest z wymiana całej wiazki na nowa?
to nie wiązka tylko kable od grzania tylnej szyby , troszkę zabawy jest żeby zmienić wiązkę i jeśli nie szkoda ci kasy to zmieniaj ale lutowanie tego kabla będzie kosztowało cię mniej czasu i pieniędzy
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 20, 2010 20:14   

A najlepiej zrób zdjęcie konsoli środkowej i wklej tutaj, może ktoś zamienił przełączniki?
Czy auto miało wymieniony zderzak? Może ktoś kupił od lepszej wersji z halogenami i jest tylko jako "dodatek wizualny" a kabli i włącznika w środku brak... :P
 
 
ziomek30 




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:25   

Co do ogrzewania tylnej szyby to ja mam to samo i okazało sie za kable które ida w gumowej osłonce przy zawiasie tylnej klapy są doszczętnie popękane trochę kabli cyny osłonek termo i bedzie grzała jak nowa.
_________________
Życie ma uroki kiedy wpinam sie w bloki .
 
 
 
Wuniek 



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Wigan



Wysłany: Nie Gru 26, 2010 16:05   

dzieki wszystkim za pomoc, wszystko sie wyjasniło :P zderzak był wymieniany :) a co do reszty to juz tylko znales kogos z lutownica i działac :D
jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim!!!

[ Dodano: Nie Gru 26, 2010 16:05 ]
Cześć!
pisze w starym temecie bo nie chce zkładać kolejnego - problem, po dniu w bezruchu( wczoraj) moj rover zlapał zawias. generalnie nie odpala, gorzej po probie odpalenia slychac cichutkie, ale jednak syszalne piszczenie przy otwartej masce!!! elektryka na moj gust dziala ok bo po.1 kontrolki sie pala jak zawsze, po. 2. sam rozrusznik kreci tzn. pierwsza proba byla jak zawsze, jednak przy kolejnych słychać bardziej coś w stylu terkotania niz krecenia! nie potrafie opisac tego odglosu ale jest cos wlasnie w stylu lekkich stukow, terkotania ... do tego zauwazlyłem, że na aku pod plusem pojawila sie błekitne coś, wyglada jak grzyb, ale nim nie jest(chyba). ne dotykalem, nie ruszałem, ale czy to mozliwe ze aku mi się rozlał?
pozdrawiam
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Gru 26, 2010 23:47   

jak cyka a nie kręci to rozrusznik chyba pada?
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 00:08   

sa dwie opcje, przymarzl automat w rozruszniku - mozna go "odpukac" przez "strzelenie" kilka-nascie razy stacyjka

albo ( wg mnie na 99% ) rozladowane/padniete aku
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Berg 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: Kleczew

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 09:07   

Ja też stawiam na aku. Miernik w dłoń i sprawdź jakie jest napięcie.
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 09:25   

Wuniek napisał/a:
Cześć!
pisze w starym temecie bo nie chce zkładać kolejnego

6 minut później zmieniłeś zdanie :?: robisz offtop, potem dublujesz temat, nie rób syfu bo i tak coraz ciężej znaleźć coś na tym forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25 2.0TDI 03r] male przyspieszenie
kub76 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lis 24, 2008 10:26
wild_weasel
Brak nowych postów [R25] male naprawy spryskiwacz halogen
jimmy1991 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Maj 22, 2012 10:54
leszczu
Brak nowych postów [r200 1,4Si 16V] problemy z zapłonem
Alimantado Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Sie 27, 2010 17:50
Alimantado
Brak nowych postów [R200] problemy z rozrusznikiem
Skwarson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Mar 15, 2011 17:50
rovek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink