Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 200, przód od 25
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 200, przód od 25
Autor Wiadomość
Kamillo 




Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 12:56   Rover 200, przód od 25

Zdaje sobie sprawę, że nie jestem pierwszym który wpadł na ten pomysł, ale z ręką na sercu - szukałem podobnego tematu i nie znalazłem, a przynajmniej nie znalazłem odpowiedzi na własne pytania.

Po pierwsze - jakie części wchodzą w grę? Nie orientuje się, czy np. wystarczy "nałożyć" jakiś plastik, czy musem jest wymienienie lamp, co już u mnie wyklucza ten pomysł, gdyż na przestrzeni wakacji planuję zmianę auta i nie chciałbym przed tym zbyt dużo w niego "pakować". Oczywiście interesuje mnie finalna cena takiej operacji. ;) Ktoś już się w to bawił? Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 27, 2010 12:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dziadekc1 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 154
Skąd: Poznan

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 13:14   

tematy byly juz poruszane...
jezeli chcesz przod od R25 to musisz wymienic caly swoj (zderzak, lampy, maska i blotniki na te od 25) innego wyjscia nie ma. koszt to zalezy gdzie i za ile znajdziesz czesci i czy beda w interesujacym Cie kolorze. ja bym liczyl minimum 600zl

wymiana samych lamp nic nie da bo nie dopasujesz ich do tego zderzaka co masz teraz... byl tez temat ze ktos robil pol zderzaka od R25 a pol od R200 ale to pewnie Cie nie interesuje
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 14:39   

+ pas przedni pss nie lepiej od zr-a ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 29, 2010 00:52   

Kamillo, niestety oni nie mają racji. Upierają sie i oni i 95% forum, o Pasie przednim.

Nie prawda. Wszystko pasuje + trzeba wywiercić parę dodatkowych dziurek na mocowania.

Oglądałem rozebrany R200 i R25 przykłądałem zderzaki itp.

Bez najmniejszych problemów wchodzą 2x błotniki boczne + klapa.

Zderzak łapie się idealnie środkową śrubą + boczne wkręcane w błotnik. Jedyny niefart to dolne mocowanie ale tutaj wystarczą 2 otwory.

Nie wiem jak ma się kwestia lamp bo już ich nie było, ale mierząc centymetrem wymiary otworów był takie same. Nikt mi nie wmówi, że trzeba wymieniać pas przedni. Przykładem może być NAMIKO (z forum) która ma to miałą przód z R25 bez spawania pasa przedniego.

Nie chcę polemizować o tym Pasie przednim ale wymiary pasują, ma po prostu inny wygląd.
 
 
dziadekc1 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 154
Skąd: Poznan

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 30, 2010 20:45   

ja sie nie upieralem o pas;ppp
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 30, 2010 20:58   

Cytat:
ja sie nie upieralem o pas;ppp


faktycznie zwracam honor ! :mrgreen: mój błąd
 
 
machaa2 



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 11
Skąd: jarosław



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 20:48   

HAHAHAHAHAHAHAHAHAH memphisto dałeś ciała po całej lini nie wiesz nie pisz głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd. PAS przedni w r200 ma mniejsze otwory na lampy niż r25. I lampa z r25 nie wejdzie w pas od r200.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:14   

Pominę twoje prostackie zachowanie ale nowi tak miewają : D

machaa2 napisał/a:
PAS przedni w r200 ma mniejsze otwory na lampy niż r25. I lampa z r25 nie wejdzie w pas od r200.


Dziwne jest to co piszesz no chyba że mi dzwon dźwignął pas przedni bo mi lampa z R25 weszła tylko trzeba by było śrubki przesunąć o parę cm ale poza tym to zderzak otworami pasuje itp.

Na styk bo na styk ale mnie weszła - fakt że auto jest po dzwonku lekkim z przodu i zderzak był do wymiany itp no ale lampa angielska z R25 mi weszła

Na angielskim forum zmieniają przód R200 na MG ZR masowo : )
 
 
andy37 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 13
Skąd: Radwanice



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 13:47   

Dodam że pasowałem lampy od MG ZR do R200 i z bez wymiany błotników i maski nie wejdą lampy od ZR, do tego trzeba jeszcze pamiętać o kostkach podpinających lampy przednie bo w R200 są inne i nie pasują do lamp od ZR piszę bo właśnie takie próbowałem podpiąć. Pozatym zostaną jeszcze kable od przednich kierunków i jak tego nie masz nic nie zrobisz bez zniszczenia kostki.
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Nie Maj 01, 2011 14:28   

ale po co :] ? ostatnio nie udzielałem się na forum i widzę dużo szału na takie głupie ( moim zdaniem ) modyfikacje ;] ... będziesz chciał zmienić auto i tracisz na wartości. Ja przynajmniej nie chciał bym auta które ma przód z innego modelu ;) rozumie zawieszenie, felgi, ładny lakier, ach i tak zaraz pewnie po mnie pojadą ale na forach każdy może wyrażać swoje zdanie.. ;] sory za OT a co do zmiany przodu wszystko się da POLAK POTRAFI... !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 19:16   

bula21, W sumie cię popieram bo jak ktoś chce przód od R25 to niech sobie R25 czy ZR-ke kupi bo takie mody to już są nie dość że kosztowne to raczej mało sensowne. Lepiej zrobić białe lampy w r200 i gładki zderzak efekt super a i koszt dużo mniejszy!!!!
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Maj 05, 2011 22:10   

memphisto napisał/a:
Kamillo, niestety oni nie mają racji. Upierają sie i oni i 95% forum, o Pasie przednim.

Nie prawda. Wszystko pasuje + trzeba wywiercić parę dodatkowych dziurek na mocowania.

Oglądałem rozebrany R200 i R25 przykłądałem zderzaki itp.

Bez najmniejszych problemów wchodzą 2x błotniki boczne + klapa.

Zderzak łapie się idealnie środkową śrubą + boczne wkręcane w błotnik. Jedyny niefart to dolne mocowanie ale tutaj wystarczą 2 otwory.


Muszę Cię mocno zmartwić. Lampy od 25-ki nie wchodzą do pasa przedniego od 2-setki.


Do wymiany jest element nr 1 (pas przedni) choć może belka dolna jest taka sama. Do tego do wymiany są również elementy nr 9 i 13 gdyż w 2-setce są one proste i po zamontowaniu nowego pasa wypadają w miejscu lampy 25-ki i nie da się jej zamontować. W 25-ce są one wyprofilowane na zewnątrz tak, że lampy wchodzą. Do tego takie duperele jak choćby pałąk podtrzymujący maskę, bo wypada akurat w miejscu komputera (oczywiście można o wygiąć).

[ Dodano: Czw Maj 05, 2011 22:10 ]
kamax_19 napisał/a:
bula21, W sumie cię popieram bo jak ktoś chce przód od R25 to niech sobie R25 czy ZR-ke kupi bo takie mody to już są nie dość że kosztowne to raczej mało sensowne. Lepiej zrobić białe lampy w r200 i gładki zderzak efekt super a i koszt dużo mniejszy!!!!


Prawdę mówiąc to ja nie rozumiem...

Faktem jest, że wnętrze Rovera 200 (w dobrej wersji wyposażeniowej) jest wykonane z lepszych materiałów niż 25 (o MG ZR już nie wspomnę). Ponadto Rover 200 jest tańszy w eksploatacji (końcówki drążków, czujnik, etc.) Dlatego po niewielkich modyfikacjach można mieć auto idealnie dopasowane do własnych oczekiwań... a przy tym lepsze od oryginału...

Liczę, że mój R200Vi będzie lepszy (jeśli już nie jest) od MG ZR160.
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Czw Maj 05, 2011 22:31   

kupił byś takie auto ? bo ja nie ;] zakładał bym że auto było bite albo coś w tym stylu..
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Maj 05, 2011 22:40   

bula21 napisał/a:
kupił byś takie auto ? bo ja nie ;] zakładał bym że auto było bite albo coś w tym stylu..


W sytuacji gdy auto ma 3, 5 lub 7 lat to faktycznie ma znaczenie. W przypadku samochodu powyżej 10 lat najważniejszy jest stan samochodu. Jeśli samochód będzie dopieszczony, to z pewnością znajdzie wielu amatorów i będzie znacznie więcej warte od gołej serii.
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 00:43   

To nic trudnego wymienić przód w 200 na 25. Potrzebne są tylko elementy z przodu 25 tj zderzak i przód razem z okularem, wszystko pasuje bo wymiary nadwozia w tym miejscu takie same. :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: Sob Maj 07, 2011 00:43 ]
Właśnie taki widziałem.
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 07, 2011 10:09   

R-200 napisał/a:
To nic trudnego wymienić przód w 200 na 25. Potrzebne są tylko elementy z przodu 25 tj zderzak i przód razem z okularem, wszystko pasuje bo wymiary nadwozia w tym miejscu takie same. :lol: :lol: :lol:


Czy to robiłeś czy tylko teoretyzujesz?

[ Dodano: Sob Maj 07, 2011 09:38 ]
Zapoznaj się z tym co napisałem powyżej (w poście ze schematem blach) i ustosunkuj się do tego.

[ Dodano: Sob Maj 07, 2011 10:09 ]
andy37 napisał/a:
Dodam że pasowałem lampy od MG ZR do R200 i z bez wymiany błotników i maski nie wejdą lampy od ZR, do tego trzeba jeszcze pamiętać o kostkach podpinających lampy przednie bo w R200 są inne i nie pasują do lamp od ZR piszę bo właśnie takie próbowałem podpiąć. Pozatym zostaną jeszcze kable od przednich kierunków i jak tego nie masz nic nie zrobisz bez zniszczenia kostki.


Do tego trzeba mieć świadomość, że elektryka w R200 i R25/ZR jest trochę inna (mowa o światłach). Nie mówię tu o innych kostkach ale zasadzie działania. W R200 jest żarówka H4. W R25/ZR są żarówki H7 i H1. Co to powoduje. Podczas zmiany świateł z mijania na drogowe w 2-setce te pierwsze gasną (tego nie widać, bo ta sama żarówka). W przypadku lamp od 25/ZR jest widoczne, gdyż są to osobne lampy. Nie wiem, czy nie będzie problemów na przeglądzie, że światła mijania nie świecą się razem z drogowymi.

Wygląda to tak:



Zamiast tak:
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pon Maj 09, 2011 01:12   

Robiłem to trzy lata temu i bardzo dobrze wygląda, mało tego, światła to nieporównywalna sprawa. Dzień do nocy. Drobiazgi typu - ma świecić to każdy szanujący się zakład załatwia na gotowo tak jak ma być. Dodałbym załącznik ale ma 1Mb i nie chce wejść.
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
kondzio508 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 400
Skąd: B-stok



Wysłany: Pon Maj 09, 2011 06:44   

R-200,

pas wymieniałes przedni ?

podeslij fotki jak mozesz na kondzio698@wp.pl

z góry dzięki .
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 09, 2011 09:49   

R-200 napisał/a:
Robiłem to trzy lata temu i bardzo dobrze wygląda, mało tego, światła to nieporównywalna sprawa. Dzień do nocy. Drobiazgi typu - ma świecić to każdy szanujący się zakład załatwia na gotowo tak jak ma być. Dodałbym załącznik ale ma 1Mb i nie chce wejść.


Jeśli to mozliwe podeślij fotki tych końcowych blach, które stykają się z pasem przednim. Tych, które w 2-setce są na wprost, a w 25 i ZR wychodzą na zewnątrz omijając lampy.
Na tym powinno być widać, że te boczne blachy idą na wprost (w R200)


... i rozchodzi się na zewnątrz w 25/ZR

 
 
dziadekc1 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 154
Skąd: Poznan

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 09, 2011 09:49   

R-200 napisał/a:
Robiłem to trzy lata temu i bardzo dobrze wygląda, mało tego, światła to nieporównywalna sprawa. Dzień do nocy. Drobiazgi typu - ma świecić to każdy szanujący się zakład załatwia na gotowo tak jak ma być. Dodałbym załącznik ale ma 1Mb i nie chce wejść.


zawsze mozesz wrzucic na jakis serwer a zainteresowane osoby sobie pobiora :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów zmieniony przód (Rover 200)
krysrov Tuning wizualny 10 Sro Gru 02, 2009 17:25
Firq
Brak nowych postów [MG ZR] Lampy przód
PopeY Tuning wizualny 23 Czw Sie 20, 2009 15:58
Krzysi3k
Brak nowych postów [r 200] Dokładka przód - skąd wziąć
domel101 Tuning wizualny 37 Nie Paź 03, 2010 12:21
memphisto
Brak nowych postów [R200 Coupe 95r] Lampy przód
budyn24 Tuning wizualny 5 Pon Cze 22, 2009 10:54
AndrewS
Brak nowych postów [R214 Si] listwy zderzaków przód i tył
giewu Tuning wizualny 15 Pią Maj 18, 2007 18:55
giewu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink