Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Problem z centralnym zamkiem i zamkami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Problem z centralnym zamkiem i zamkami
Autor Wiadomość
a.h.g 



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 13
Skąd: POZNAŃ



  Wysłany: Wto Sty 04, 2011 09:06   [MG ZT] Problem z centralnym zamkiem i zamkami

MAM PROBLEM Z ZAMKIEM W DRZWIACH KIEROWCY, TYLNYCH PASAŻERA I KLAPIE. PO NADUSZENIU PRZYCISKU OTWARCIA NA PILOCIE SŁYCHAC PRACE ZAMKA CENTRALNEGO, ZAPALA SIĘ SWIATŁO W SRODKU A DRZWI SIĘ NIE OTWIERAJĄ. TAK SAMO JEST Z OTWARCIEM KLAPY BAGAZNIKA OD SRODKA, NACISKAM PRZYCISK, SŁYSZE PRACĘ ZAMKA W KLAPIE A ON SIE NIE OTWIERA. ZAMKI OTWIERAJĄ SIE TYLKO Z KLUCZA. WOGÓLE TO TYLNIE DRZWI I KLAPA BARDZO CIEZKO SIE ZAMYKAJĄ, TRZEBA BARDZO MOCNO TRZASKAC A I TAK ZAMYKAJA SIE ZA... 10 RAZEM. CZY TRZEBA WYMIENIC ZAMKI CZY MOZE POMOZE COS INNEGO? POZDR. QBA
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Maj 21, 2011 18:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 04, 2011 09:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Wto Sty 04, 2011 09:20   

po pierwasze CAPS LOCK.tematów jest sporo na forum poszukaj :wink: prawdopodobnie pozamarzało
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63861

a.h.g napisał/a:
TRZEBA BARDZO MOCNO TRZASKAC A I TAK ZAMYKAJA SIE ZA...

jak już otwożysz klape to nacisni znowu przycisk otwarcia klapy ,zamek musi odbic ,przesmaruj uszczelke i psikni np.WD40 w zamek.
Ja nieużywam ogrzewania tylniej szyby w mróż ,dlatego ze wszystko spływa na klape i zamarza
 
 
a.h.g 



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 13
Skąd: POZNAŃ



Wysłany: Wto Sty 04, 2011 10:42   

DZIĘKI ZA POMOC...SPRÓBUJE. :wink:
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 20:44   

a.h.g bardzo proszę pisać bez caps locka :evil: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 00:44   

zrobi się ciepło to puści wszystko, teraz możesz tylko psikać i mieć nadzieję że nie będzie na tyle zimno i wilgotno że znowu padnie, na wiosnę ściągnij tapicerkę, wyczyść i zakonserwuj zamki i mechanizm, ten typ tak ma, każdy walczy z zamkami:) polecam sylikon w sprayu i nie żałować...
_________________
Pamparampam
 
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 10:20   

jeśli chodzi ośrodki do smarowania zamków to ja bym polecił środek do smarowania łańcuchów motocyklowych - wszelkiego rodzaju WD40 spływają - ten smar zostaje w formie mazi :)
 
 
a.h.g 



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 13
Skąd: POZNAŃ



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 12:25   

niestety nie pomogło... połowa WD40 nie wystarczyła a auto stoi od tygodnia w garażu. Zajmę się tym póżniej, teraz mam ważniejsze sprawy w swoim ZT... pozdrawiam :cool:
 
 
maciejk1980 



Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 134



Wysłany: Nie Gru 28, 2014 11:02   

ja tez mam problem z zamkami centralnymi przy -5 zamarzaja, otworzyc zamkniete idzie, ale zamknac juz nie bo wyskakuje kontrolka ze drzwi sa nie domkniete, ale sa domkniete, nieraz pokazuje ze wszystkie drzwi sa nie zamkniete, czy to jakis modul ktory tym wszystkim kontroluje? szyba kierowcy tez nie dziala zbytnio, otworzy sie ale zamknac to trzeba na 20 razy, gdzie sa czujniki do drzwi od kontrolki?? czy nasze zamki da sie zamknac recznie?? wcisnac guzik drzwi do samego dolu?
_________________
'99 Rover 75 CDT, manual
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 12:31   

Hej,maciejk1980, drzwiami i szybami steruje BCU znajdujący się nad schowkiem.

Masz ten problem, który ja wczoraj w swoim poście poruszyłem - po prostu te auta źle znoszą mrozy.
Mi ikona otwartych drzwi zgasła dopiero po przejechaniu sporego kawałka z ogrzewaniem na +28 st C, poprzedzone to było wstrzyknięciem sporej dawki rozmrażacza do zamku ;-)

Żeby zamknąć auto w takim wypadku możesz zrobić tak jak ja:
1. Zamykasz drzwi pasażera i tylne a następnie wciskasz ręcznie w nich bolczyki.
2. Na końcu zamykasz drzwi kierowcy kluczykiem (u mnie nie chciał zamknąć pilotem gdyż wyczuwał niezamknięte drzwi)

To pozwoli zamknąć auto choć bez uzbrojenia alarmu :-)
 
 
maciejk1980 



Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 134



Wysłany: Nie Gru 28, 2014 13:18   

Dzieki pineska, moze jakos mozna okryc BCU na zime jakas szmata, dziwne rzeczy sie dzieja, raz pokazuje ze tylko z przodu drzwi sa otwarte, potem ze bagaznik i maska, a nieraz ze wszystki cztery, a nic nigdy nie bylo otwierane poza drzwiami kierowcy, dobrze ze mam garaz, i jest tam na plusie pare stopni, tylko problem w tym ze zamek drzwiach od klucza zawsze zamarza jak wyjade, czym to zalatwic, smarem silikonowym ktory nie bedzie zamarzal czy odmrazaczem w sprayu?
_________________
'99 Rover 75 CDT, manual
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 20:36   

Ja do takich rzeczy używam smaru silikonowego w spray-u Castrol :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Problem z centralnym zamkiem
bialy69 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Gru 26, 2012 15:16
bialy69
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z centralnym zamkiem
TOM3K Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lip 20, 2012 20:09
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem
Kouek Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Sie 17, 2010 09:16
benola
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem
pierce Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Kwi 10, 2009 18:27
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem
roadking Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Cze 07, 2007 12:04
szudi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink