Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Urwana klamka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Urwana klamka
Autor Wiadomość
ruskie 




Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 42
Skąd: Legnica



  Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:14   [R45] Urwana klamka
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich...
mam problem ostatnio przy tych mrozach przymarzly mi drzwi i urwalem klamke w tylnych drzwiach ... przytrafilo sie moze juz komus cos takiego ... moze w jakis sposob kleil klamke od srodka .... ja narazie nic z tym nie robie bo jak zaczne rozbierac drzwi to przy tych mrozach pewnie popekaja plstikowe zatrzaski ale chcem sie dowiedziec czy jest to do zrobienie czy trzeba szukac nowej klamki ... dodam ze polamaly sie te plastkikowe zatrzaski w ktorej zatopiona jest okragla sruba ... dzieki za pomoc
:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:22   

Można pokleić. Na przykład żywicą epoksydową. Koszt nowej to jakieś 5 dych. Więc co kto lubi ;) .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:23   Re: [R45] Urwana klamka

ruskie napisał/a:
Witam wszystkich...
mam problem ostatnio przy tych mrozach przymarzly mi drzwi i urwalem klamke w tylnych drzwiach ... przytrafilo sie moze juz komus cos takiego ... moze w jakis sposob kleil klamke od srodka .... ja narazie nic z tym nie robie bo jak zaczne rozbierac drzwi to przy tych mrozach pewnie popekaja plstikowe zatrzaski ale chcem sie dowiedziec czy jest to do zrobienie czy trzeba szukac nowej klamki ... dodam ze polamaly sie te plastkikowe zatrzaski w ktorej zatopiona jest okragla sruba ... dzieki za pomoc
:)


trza zakleic porzadnie najlepiej klejem 2 skladnikowym i powinno trzymac ja tak zrobilem z klamka kierowcy a tylna tez na mnie czeka :( ale to bede robil jak bede zakladal elektryke szybek tylnych :)
 
 
ruskie 




Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 42
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Sty 04, 2011 21:37   

fajnie .... to ciesze sie ze jest tam mozliwosc sklejenie tego ... no wlasnie patrzylem na necie za tymi klamkami o ok 50 zl trzeba dac + przesylka ... a jeszcze trzeba trafic w kolor jak to uzywka :P
dzieki za pomoc :D
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 22:29   

Polecam tę żywicę. Należy ja skleić wtapiając jakieś kawałki szmatek wtedy lepiej się trzyma. I przede wszystkim nie żałować żywicy. UWAGA! Żywica jest dosyć zadka i trzeba ją nanosić kilkoma warstwami. Warstwa żywicy - szmatka, żywica - szmatka itd. Mam zrobione tym i zdaje się że lepiej funkcjonuje niż te które robione nie były bo trzeba przyznać te część spartolili przy robieniu ;-) Jest zdecydowanie za delikatna.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 19:35   

Mam juz dwie sklejone klamki, klej dwuskladnikowy jak najbardziej sie nadaje, ale lepiej poxipol bo jest gestszy. Trzeba tylko z tego plastikowego kawalka co sie oderwal z klamki wygobyc metalowa tulejke. Wpasowac ja w miejsce gdzie powinna byc (zwykle zostaje troche starego plastiku zeby znalezc dokladna pozycje i klej nakladac na ta tulejke warstwami po trochu tak zeby odbudowac ten plastik co ja otaczal. Tak najlepiej. Skleisz tylko plastik z plastikiem to sie urwie z czasem . Moje trzymaja juz ponad 3 lata. Pozdr.

[ Dodano: Sro Sty 05, 2011 19:33 ]
alexi napisał/a:
Należy ja skleić wtapiając jakieś kawałki szmatek wtedy lepiej się trzyma

Ja wzialem miedziane "nitki" z kabla elektrysznego ,takie "zbrojenie" zrobilem. :razz:

[ Dodano: Sro Sty 05, 2011 19:35 ]
alexi napisał/a:
Mam zrobione tym i zdaje się że lepiej funkcjonuje niż te które robione nie były bo trzeba przyznać te część spartolili przy robieniu Jest zdecydowanie za delikatna.

Zgadza sie mi pekla pierwsza to jeszcze na gwarancji wymienili, ale lakier srednio dobrali to druga skleilem i zaraz potem ta nowa ,wymieniona :???:
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 20:56   

ja kleiłem kropelka i tez dało rade:)
oczywiście będzie trzeba uważać na te drzwi i na tak zwanych "mocno szarpiących"
 
 
ruskie 




Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 42
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Sty 08, 2011 14:00   

dzieki piekne za wasze odpowiedzi
pozdrowionka dla wad :)

[ Dodano: Sob Sty 08, 2011 14:00 ]
dla was mialo byc:]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Urwana klamka - lewy tył
krzych1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Wrz 04, 2007 22:28
sTERYD
Brak nowych postów [R420] Urwana nakrętka wahacza
danielsonicl Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Wto Cze 24, 2008 22:24
danielsonicl
Brak nowych postów [R416] Urwana śruba głowicy !
djozi21 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sro Maj 23, 2007 08:58
srbenda
Brak nowych postów [R400] Linka maski urwana
raf123411 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Maj 25, 2011 22:28
mikronezja
Brak nowych postów [R420]Urwana śruba od ręcznego w zacisku
chmurasta Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Paź 21, 2013 08:35
slax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink