Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Rover nie odpala gdy pali się kontrolka abs
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Rover nie odpala gdy pali się kontrolka abs
Autor Wiadomość
Mijo 



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



  Wysłany: Sro Lut 02, 2011 14:13   [R200] Rover nie odpala gdy pali się kontrolka abs
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam. Mam dziwny problem. Podczas przekluczenia stacyjki autko normalnie testuje srs i abs. No i srs ładnie gaśnie a abs nie. I jeżeli on nie gaśnie to wiem że nie odpalę auta... I tak też było dzisiaj. Z jakiś miesiąc temu stało mi się to samo ale po pół godziny już przetestował abs i wszystko było ok, kontrolka zgasła auto odpaliło. A dzisiaj od rana się męczę i nie chce odpalić. Jakie mogą być przyczyny? Jak może to obejść? Próbowałem wyjąć bezpiecznik od abs ale to samo.
Ostatnio zmieniony przez Mijo Sro Lut 02, 2011 14:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 02, 2011 14:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 07:57   

Posprawdzaj cały układ hamulcowy, skoro się wyświetla kontrolka to coś musi być nie tak. Sprawdź, czy jest stan płynu, czy nie ma gdzieś przecieku i czy poprawnie działa pompa.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 08:01   

Nie słyszałem żeby brak ABS uniemożliwiał odpalenie samochodu.
Może coś jest nie tak z elektroniką.

Skoro jesteś z Poznania to uderzaj do PHJOWI :)
Oszczędzisz sobie czasu i nerwów.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 08:57   

Sprawdź stan akumulatora, mas i przewodów.
Może być tak, że ABS świeci z powodu problemów z prądem, a nieodpalenie auta to drugi objaw tego samego problemu.
Sama niesprawność ABS spowoduje tylko, że nie będzie on działać ale nie uniemożliwi uruchomienia auta i jazdy (oczywiście bez ABS).
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 09:06   

Paul napisał/a:
Sprawdź stan akumulatora, mas i przewodów.
Może być tak, że ABS świeci z powodu problemów z prądem, a nieodpalenie auta to drugi objaw tego samego problemu.
Sama niesprawność ABS spowoduje tylko, że nie będzie on działać ale nie uniemożliwi uruchomienia auta i jazdy (oczywiście bez ABS).

Potwierdzam, to bardzo mądra diagnoza, ja również szukałbym właśnie w instalacji "ładowania"

[ Dodano: Czw Lut 03, 2011 09:06 ]
dodam, że ABS właściwie zawsze zapala się przy problemach z regulatorem napięcia alternatora
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 09:13   

kumilek23 napisał/a:
ABS właściwie zawsze zapala się przy problemach z regulatorem napięcia alternatora
Powodem jest duże zapotrzebowanie pompy ABS na prąd. Jak ma za mało, to strajkuje ;p
 
 
Mijo 



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 18:57   

No i ABS faktycznie świecił z tego powodu. Wziąłem akumulator na całą noc pod prostownik i przechodzi test bez zarzutu. Ale auto nie odpala. Słychać jak kręci rozrusznik ale wogóle nie słychać jakby zaskakiwało cokolwiek. Zupełnie jakby iskry nie dostawał. A PHJOWI ma serwis? Bo po www widzę że handluje częściami do roverków a znowu muszę mojego zaholować i gdzieś szukać daleko to trochę szkoda zachodu jak to pewnie znając życie jakaś głupota. Teraz myślę że to mogą być albo świece albo kable... Ale faktycznie - połączenie kontrolki ABS i braku odpalania to był przypadek.
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 19:43   

Mijo napisał/a:
Zupełnie jakby iskry nie dostawał. A PHJOWI ma serwis?
no to świece sobie sam wymień, po co będziesz auto holował skoro może się okazać, że to tylko świece nie dały rady, koszt mały a jeśli nie to będzie przyczyną to nowe świece nie pogorszą stanu rzeczy, wręcz przeciwnie :mrgreen:
 
 
Mijo 



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Lut 04, 2011 04:02   

No dzisiaj miałem egzam ale jutro pewnie mu nie odpuszczę i dostanie nowe żarniki ;) a usłyszałem dzisiaj jedną tezę, która brzmi dość abstrakcyjnie ale wolę się z Wami upewnić że w gruncie rzeczy ona nie może mieć poparcia w rzeczywistości. Otóż znajomy znajomego powiedział, że ABS może wysyłać błędny sygnał o wypadku do komputera a ten wiedząc że auto jest w postoju nie dopuszcza prądu żeby nie wystrzeliły poduszki w aucie. Niby to dwa różne systemy ale elektryka jedna więc trochę mnie z tropu zmylił. P.s. Ale świece i tak mu wymienię ;)
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 04, 2011 07:32   

W roverkach i wielu innych samochodach za to odpowiadają czujniki zderzeniowe.

I rzeczywiście jeżeli taki czujnik wykryje wstrząs to samochód sie nie uruchomi.
Ale nie są powiązane z ABS.
 
 
Mijo 



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Lut 04, 2011 18:52   

też tak myślałem. Otóż byłem dzisiaj na komputerze z moim roverkiem i okazało się że uszkodzony jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej i czujnik ciśnienia w układzie dolotowym. I prawdopodobnie przez to nie zaskakuje. Ktoś mniej więcej orientuje się w cenach wymiany tych dwóch czujniczków? Bo muszę jakoś przygotować swój portfel :)
 
 
alek65 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 39



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 10:36   

Zdarzało się że w czasie jazdy zapalała się kontrolka ABS. Przy jeździ po dziurach czyt. nasze drogi , zapalała się częściej , lub świeciła cały czas . Po wyłączeniu silnika nie chciał odpalać aż odstał swoje ( o 10 min) , gasła i odpalał . Miałem pęknięte oba pierścienie na przegubach . Po wymianie przegubów problem znikł i do dziś jest oki .Trwa ta jazda 1.5 roku .
 
 
Mijo 



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Lut 06, 2011 16:17   

no mi właśnie podczas jazdy się nie zapala. Jedynie testów nie przechodził ale to się okazało słabym poziomem naładowania akumulatora i czysty przypadek że akurat wtedy nie chciał odpalać.
 
 
kumilek23 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 16:45   

Mijo napisał/a:
czujnik temperatury cieczy chłodzącej

zamienniki gdzieś w okolicach 60-70 zł oryginał pewnie raz tyle :neutral:
Mijo napisał/a:
czujnik ciśnienia w układzie dolotowym

myślę, że w tych samych granicach, chyba nawet tańszy będzie, za robotę myślę że skroją ze 150 ale to już strzelam zupełnie (wiadomo, że każdy mechan ma inny cennik :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [rover 214 1.4 16v si 97'] nie pali się kontrolka ładowania
radeon80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Maj 23, 2009 21:55
radeon80
Brak nowych postów [r200 1,4 8v] Ile Wam Pali Rover 200 - 8v/16v
wuszumaster Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 140 Pon Kwi 14, 2008 15:03
secio
Brak nowych postów [r 216 Si] Nie pali się kontrolka rezerwy...
czochracz127 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Sro Paź 24, 2007 14:34
pawciu87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink