Forum Klubu ROVERki.pl :: [R414] Awaria szyby bocznej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R414] Awaria szyby bocznej
Autor Wiadomość
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 20:29   [R414] Awaria szyby bocznej
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1996

Witam serdecznie, jestem tutaj nowy. Otóż potrzebuję pomocy, w mroźny dzień opuściłem automatycznie szybę od kierowcy... opadła do końca, gdy później chciałem ją podnieść do góry(zamknąć), posuwała się już krzywo i nie chciała się domknąć do końca.
Silniczek działał, ale niestety musiałem ją podnieść ręcznie i efekt jest taki że zamiast szyba ma być między gumkami, to jest poza nimi. Deszcz, śnieg zalewa mi drzwi i nie wiem gdzie lub do kogo mam się zgłosić. Może jest jakiś sposób aby wykonać to samemu, ale nawet nie wiem jak rozbiera się takie drzwi. Proszę o pomoc. Mariusz
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lut 11, 2011 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 11, 2011 20:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 20:40   

Musisz zdemontować boczek drzwi. Masz jeden wkręt w klamce wewn. dwa wkręty w rączce i jeden plastikowy- który zobaczysz przy otwartch drzwiach- na wprost deski rozdzielczej. Jak już je odkręcisz, to łapiesz boczek od spodu i energicznie odciągasz do siebie- musisz go wyrwać z plastikowych zatrzasków, których jest w sumie 7-8 sztuk u dołu drzwi. I masz boczek zdemontowany. Wtedy zajrzysz do środka i zobaczysz co jest nie halo z szybą, czy poszedł ci plastik do którego się mocuje szybę do mech., czy jakieś inne kwiatki. Powodzenia :ok:

[ Dodano: Pią Lut 11, 2011 20:40 ]
Tu masz to pięknie zobrazowane: http://www.roverki.pl/zro...-w-roverze.html , żeby było łatwiej ;)
 
 
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 20:47   

Dzięki, pewnie spróbuję... czy możesz radzisz do fachowca, tylko do którego blacharza, elektryka? pozdrawiam
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 20:52   

Posłuchaj sam to na spokojnie ogarniesz, tylko w zimne dni to trochę kijowo się robi- plastikowe zatrzaski pękają, ale nie powinieneś mieć problemu z ich zakupem 80gr- 1pln sztuka kosztuje.
Aha, nie musisz pisać dzięki, ale oczywiście możesz :taa: , jeżeli uważasz, że ktoś Ci pomógł w Twoim problemie używasz wtedy funkcji pomógł :ok:
 
 
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 21:08   

OK, rozumiem, wybacz jestem nowy, dużo pomogło mi zobrazowanie.
Mam jeszcze jeden problem, kierownica skręca mi sama w lewo w czasie jazdy na wprost, a odwrotnie (w prawo) kiedy jadę na wstecznym. Może coś wiesz o takich cudach. Ja jestem tylko fotografem, a mechanika dla mnie to zmora, ale za to kocham Rover-ki.
Wiem że muszę zgłosić się do mechanika, ale może chwilkę jeszcze Cię pomęczę;)
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 21:15   

Rozumiem, że nie trzyma Ci toru jazdy jak puścisz kierę. Podjedź na stację diagnostyczną niech Ci ustawią zbieżność ;)
 
 
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 21:23   

tak, nie trzyma, muszę nawet mocniej trzymać.... a cholera, też tak myślałem... a mi już zawieszenie gościo chciał wymieniać... kanciarze
a może końcówka drążka?, mówili też "znawcy" że zamienić koła tylne na przód
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 21:51   

akurat znoszenie moze miec tez inne przyczyny. tak jak wspomniałeś,koncowka kierownicza,może trzymać ktoryś zacisk(sprawdz czy koło ktores sie nie grzeje),nawet głupie cisnienie w oponach. jesli wczesniej było ok i nie wymieniałeś nic w zawieszeniu,to warto je przejzeć. koncówke w roverze akurat baaardzo słychać jesli jest wybita.szczegolnie na drobnych dołkach. podjedz do jakiegos taniego warsztatu i niech zbadają Ci zawieszenie.dla profilaktyki.
 
 
 
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Sob Lut 12, 2011 05:32   

Witam, tak chyba dziś podjadę do warsztatu, jest to dosyć uciążliwe. Pozdrawiam
 
 
Pawel_416 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 114
Skąd: Sanok/Ateny

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 12, 2011 07:35   [R414] Awaria szyby bocznej

Jeśli chodzi o znoszenie samochodu,to radził bym ci najpierw sprawdzić dobry stan powietrza w kolach.Ja czasami zapomne sprawdzić raz na jakiś czas,i powiem ci że to też robi problem z powietrzem w kołach,sprawdz cisnienie a zobaczysz! siema pozdro
_________________
Pavlo
 
 
 
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Sob Lut 12, 2011 13:40   

Tak sprawdziłem jest ok. Może wytłumaczę dokładniej... w czasie jazdy znosi mnie w lewo dosyć mocno, dzieje się to tak jakby "ruchami" kierownica się porusza ruchami w lewo i kiedy jadę szybciej to te ruchy kierownicy stają się szybsze, ale zawsze w lewo, podczas wstecznego podobna sytuacja lecz wszystko dzieje się odwrotnie w lewo.
Mogę to porównać do jazdy z kołem, które ma "ósemkę" Kiedy się zatrzymuję przód auta porusza się w lewo i w prawo. Podejrzewam kółko, nie wiem...
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Sob Lut 12, 2011 15:55   

znaczy sie masz bicie w kierownicy?
 
 
 
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Sob Lut 12, 2011 19:14   

tak można to nazwać, bo bicie jest dosłownie, które bije w lewo kiedy jadę na wprost i odwrotnie jest na wstecznym - w prawo
 
 
merh 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: Lubartów



Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:08   

zamien koła przod na tył. daj znać po tej operacji. a jak juz bedziesz sie czepiał koł,to sprawdz czy nie masz krzywej tarczy.przy hamowaniu bije jeszcze bardziej?
 
 
 
zenit7 




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Zamość



Wysłany: Nie Lut 13, 2011 17:41   

Witam. Znalazł się feler. Opona od wewnątrz wysadzona, to jest chyba powód ściągania i ruchów kierownicy. Przejechałem kilkanaście kilometrów, bo chciałem zobaczyć czy grzeje się kółko/ktoś mi tak radził/ spojrzałem dokładnie od wewnątrz, a to wyglądało jakby ktoś karton ukraińskich fajek schował w oponę, dokładnie takiej wielkości jak bochenek chleba. Jutro jadę ROVER-kiem po 2 opony i wszycho. Pozdrawiam, dzięki za koment i pomoc.
Fajnie że się tu zalogowałem... Narka, dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] wymiana bocznej tylnej szyby
luk474 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Lut 11, 2012 15:43
borek88
Brak nowych postów [R414i] Wymiana lewego lusterka i jednej lewej bocznej szyby
Ari Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Gru 05, 2012 11:58
bizon
Brak nowych postów [R414]wspomaganie awaria całkowita
didzuridu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Kwi 18, 2010 00:28
AndrewS
Brak nowych postów [R414] elektryczne szyby i halogeny
przemo119 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Cze 28, 2013 11:54
przemo119
Brak nowych postów [R414] Nie działa tylna wycieraczka i ogrzewanie szyby
geryz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Sie 23, 2008 20:07
geryz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink