Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Kopci, ubywa płynu, ciezko odpala, ale nie ma masła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Kopci, ubywa płynu, ciezko odpala, ale nie ma masła
Autor Wiadomość
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 19:57   [R200] Kopci, ubywa płynu, ciezko odpala, ale nie ma masła
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Witam.

Po koleji...

auto przy minusowych temp. juz od tych zaraz ponizej zera, ciezko odpala, jakby nie na wszystkie gary.....po przegazowaniu zaczyna normalnie chodzic....
przy -12 ostatnio, silnik nie chciał w ogole ruszyc....przy -7 tego samego dnia dopiero ruszył ....ciezko było, ale za ktoryms razem i przygazowaniu ruszył

po odpaleniu z rury dymi na biało, na moje oko sporo ponad norme...mam samochod na gaz....gdy samochod sie na niego przełaczy i troche pochodzi, [po 5 min.] takie mocniejsze dymienie przechodzi, ale nadal dymi, tylko nie tak jak zaraz po odpaleniu

płyn chłodniczy stale ubywa...zauwazyłem ze na temp minusowych wiecej go ubywa....

gdzies mam wyciek z tyłu silnika ale nie wiem gdzie...czesc płynu skapuje mi na podłoze, po tyle miski olejowej....

nie mam pojecia skad mi cieknie...zauwazyłem troche płynu w jednym zagłebieniu pod jakas "beczułką" - pierwsza fotka, to jest z tyłu silnika, miedzy zbiorniczkiem z płynem a silnikiem...zaznaczyłem tę czesc

http://www.iv.pl/images/54783230077484701899.jpg

tu na drugim zdjeciu widac troche płynu pod tą beczułką...trudno bylo zrobic lepsze zdjecie bo dostepu nie ma lepszego

http://www.iv.pl/images/43593425140447976112.jpg

mozliwe ze gdzies w tych rejonach kapie, ale nadal nie wiem skad konkretnie


sprawdzałem, czy nie ma masła w zbiorniku z płynem, w silniku, po odkreceniu korka oleju, i na bagnecie...nigdzie w tych miesjca nie zauwazyłem czegos niewłasciwego.


co to moze byc u licha?
bo wiem ze uszczelka pod głowica, jest wtedy kiedy jest gdzies masło...u mnie raczej nie ma

dodam ze samochod normalnie sie zachowuje w czasie jazdy
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 18, 2011 19:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcingv 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 18, 2011 21:54   

Sprawdź uszczelkę pod kolektorem ssącym. U mnie też w tamtym miejscu zbierał się płyn, wymieniłem sam uszczelkę - koszt 30zł. Od czasu wymiany płyn się tam już nie pojawia i nie ubywa.
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Sob Lut 19, 2011 01:01   

a czy miałes te same obiawy co ja, vide: dymienie, ciezkie odpalanie?
czy tylko ubywanie płynu?

[ Dodano: Sob Lut 19, 2011 01:01 ]
dodam, ze po rozgrzaniu silnika płyn nie kapie na podłoze....

tylko podczas postoju, zwykle nocnego i mroznego....

to by wskazywało na jakas czesc gumową, prawda? w nocy sztywnieje i przepuszcza, przy rozgrzanym silniku, robi sie miekka i jest szczelniejsza
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 10:30   

Jeśli to płyn chłodniczy to powinien mieć jakiś kolor i powinien w miejscu wycieku zostawić osad swojego koloru.
Tak jak mówisz robi się zimno...jakaś część się kurczy i zaczyna cieć. Może dokręć obejmy zaciskające przy łączeniach węży.
 
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Sob Lut 19, 2011 10:36   

wg mnie to uszczelka kolektora ssącego. Mój mechanik mówi, że powinno się ją wymieniać co ok. 2 lata, bo po tym okresie twardnieje i przepuszcza płyn przy postoju np. w nocy.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 11:47   

longas, posłuchaj się kolegów wyżej i wymień ta uszczelkę. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
marcingv 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Lut 19, 2011 11:59   

longas napisał/a:
a czy miałes te same obiawy co ja, vide: dymienie, ciezkie odpalanie?
czy tylko ubywanie płynu?


U mnie tylko ubywało plynu i gromadził się w tamtym miejscu co wskazałeś, również zazwyczaj po nocnym postoju. Z odpalaniem problemów nie miałem, zaś z dymieniem mam cały czas, tak mi się przynajmniej wydaje, że jakoś dużo mu się dymi. Wiem, że jest zima i wszystkie autka dymią, ale mój tak jakoś dymi bardziej niż inni :wink: A uszczelki pod głowicą na pewno nie mam walniętej, płynu nie ubywa jest czysty, olej też. Więc może to wina tego, że jeżdżę na krótkich dystansach lub może brak katalizatora ma coś do tego?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 12:03   

Dymi, bo woda w tłumiku się zbiera potem paruje. Jest to normalne zjawisko. Więc nie macie się czego bać. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Sob Lut 19, 2011 12:13   

jestem w fazie zamawiania/kupowania uszczelki....dzis palcami sprawdziłem szczelnosc pod kolektorem, to na jednym palcu miałem wieksza krople płynu....na połce silnika w zagłebieniu jest tez płyn...w tym miejscu z fotki z pierwszeo posta
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 19, 2011 19:32   

Z drugiego zdjęcia wynika, że to może być również obudowa termostatu, proponuję sprawdzić, jak posiadasz dobre klucze to w godzinkę się wyrobisz, tu masz link do instrukcji jak to rozkręcić:
http://www.przeklej.pl/pl...0021jt7ej7la2j6
Sprawdź również, czy wszystkie opaski masz podokręcane i oczywiście również uszczelkę kolektora ssącego.
longas napisał/a:
bo wiem ze uszczelka pod głowica, jest wtedy kiedy jest gdzies masło...u mnie raczej nie ma
Nie musi być masło, uszczelka mogła pójść tak, że płyn wydostaje się na zewnątrz silnika lub wewnątrz-do komory spalania, a to może tłumaczyć cieżkie odpalanie.

Co do odpalania proponuje sprawdzić elektryke, jak masz duże przebicie na kablach to gdy jest zimno samochód może nie chcieć odpalić. Sprawdź, a najlepiej wymień filtr powietrza i paliwa.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
longas 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 144



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 20:28   

imformacja dla potomnych

za wszystkie te rzeczy wymienione w pierwszym poscie winna był uszczelka kolektora dolotowego

po odkreceniu kolektora w pierwszym dolocie od strony rozrzadu, oprocz czarnego syfu był płyn....po odkreceniu swiecy tez pierwszej od rozrzadu, gora tłoka była wilgotna....

uszczelka przepuszczała, była juz ubita i sztywna

po wymianie:
- odpala na wszystkie gary, niezaleznie od temp i czasu postoju
- płyn nie ubywa
- nie dymi z rury

dla wszystkich ktorzy obstawiali dolot 'pomogł'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R220sdi]Ciezko odpala i kopći
tuptus2222 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Cze 01, 2013 11:03
kruszan
Brak nowych postów [R200 16V] Ubywa płynu chłodniczego i oleju
Rover666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Kwi 05, 2011 20:00
Rover666
Brak nowych postów [R214i] HGF? Ubywa płyn, auto kopci...
Lisa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lis 14, 2007 11:06
Brt
Brak nowych postów [R25] Ubywa płyn chłodniczy, nie kopci, brak ogrzewania.
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Gru 07, 2023 21:40
colo254



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink