Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 400] Poszukuję speca od airbagów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 400] Poszukuję speca od airbagów
Autor Wiadomość
mrbungle 



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 16:46   [R 400] Poszukuję speca od airbagów
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam,

poszukuje speca który mi (w końcu) zamontuje prawidłowo airbaga dla kierowcy. Sprawa jest następująca: mam Rovera 400, 1.6 , benzyna, rok: 1999, hatchback 5-io drzwiowy. Poprzednia właścicielka z racji że była starszą kobietą (jej mąż już nie żył) kupiła nówkę sztukę z tym, że w wersji z airbag TYLKO DLA KIEROWCY. Z tego co otrzymałem info od mechanika to poduszka wraz ze sterownikiem/sensorem/kontrolerem (łotewa) jest w kierownicy. Zamówił on poduchę ale okazało się, że nie taka jak potrzeba bo musi mieć ten sterownik w kierownicy (on zamówił taką co jest sensor gdzieś pod pulpitem) czyli do wersji z 2xairbag.
Wożę się z nim od ponad miecha i juz nie mam siły... na ten czas wstawił ten airbag ale ofkors nie zadziała tak czy siak - nie jest podłączony.

Stąd me pytanie: zna ktoś jakiegoś speca, który podołał by zadaniu?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 21, 2011 16:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 08:40   

Z tego co piszesz problem nie tkwi w mechaniku lecz w złej części którą kupił.
Najczęściej w R400 pada taśma i są rzeczywiście dwie wersje zależnie od tego ile poduszek ma samochód.
Koszt taśmy to ok 50zł na allegro a zamontować można to z tego co słyszałem nawet samodzielnie.

Ale nie napisałeś dokładnie co padło albo jakie są objawy i w ogóle dlaczego grzebaliście w tym.
 
 
mrbungle 



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 10:26   

sobrus napisał/a:

Ale nie napisałeś dokładnie co padło albo jakie są objawy i w ogóle dlaczego grzebaliście w tym.


Łatwo się domyślić czemu grzebiemy w tym - miałem wypadek (w sumie niewielka prędkość - 40km/h no ale poducha wystrzeliła) :( Aż szkoda było mi nie naprawiać mego Roverka bo de facto kupiłem go w bardzo okazyjnym stanie (9 letni z przebiegiem 34 tys, nie kręcony i mam tego pewność i nie bity).

Tak wiec doprowadziłem go do stanu z przed wypadku i chciałbym z poduchą też porządek zrobić.

Cytat:
Koszt taśmy to ok 50zł na allegro a zamontować można to z tego co słyszałem nawet samodzielnie.


No a masz może jakieś info gdzie bym mógł znaleźć manuala jak do tego się zabrać? Wiem, że są tam jakieś numery seryjne itd... do którego numeru mam to dopasować i gdzie on się znajduje? Bo w tych kwestiach jestem laikiem...
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:13   

No właśnie większość użytkowników grzebie sie w poduchach nie z powodu wypadku, a z powodu przetartej taśmy (dioda SRS zaczyna migać i poducha nie działa).

Potrzebny Ci będzie manual RAVE do pobrania tu na forum. Trzeba naturalnie rozebrać kierownicę a tam jest wyjaśnione z ilustracjami jak rozebrać i złożyć praktycznie cały samochód.

Przy zakupie trzeba sie tylko upewnić czy poducha jest do 1 czy 2 poduszkowej wersji (ale to chyba już wiesz). Gorzej że sprzedawcy tego nie podają. Jesteś z Wawy to możesz sie umówić na naprawę do Mariusza, on sie bardzo dobrze zna na Roverkach i ma komputer diagnostyczny. Na pewno dobrze doradzi i/lub naprawi.
 
 
mrbungle 



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:41   

sobrus napisał/a:
Potrzebny Ci będzie manual RAVE do pobrania tu na forum. Trzeba naturalnie rozebrać kierownicę a tam jest wyjaśnione z ilustracjami jak rozebrać i złożyć praktycznie cały samochód.


Okej - ziękuję. :) Znalazłem. Zaciągam go ;)

sobrus napisał/a:
Przy zakupie trzeba sie tylko upewnić czy poducha jest do 1 czy 2 poduszkowej wersji (ale to chyba już wiesz). Gorzej że sprzedawcy tego nie podają. Jesteś z Wawy to możesz sie umówić na naprawę do Mariusza, on sie bardzo dobrze zna na Roverkach i ma komputer diagnostyczny. Na pewno dobrze doradzi i/lub naprawi.


Bardzo chętnie - skoro tak go wychwalasz to zaraz spróbuję z nim się skontaktować i pogadac na ten temat. Wczoraj wydzwoniłem po gościach po allegro i znaleźli poduchę do tego modelu + sensor - koleś podał mi nawet numer części... Tylko musze do tego się dobrać.

A możesz mi podać jego nick na forum? bo ja tam nowy tutaj i nie znam ludzi ... jeszcze :P Znalazłem jakiegos Mariusza ale z Płocka :P

Dzięki za wszystko.

BTW: szukałem właśnie jakiegoś manuala do tego modelu, tak, żeby właśnie rozebrać to samemu (śrubki kręcić umiem :P , ba! nawet roche na elektronice sie trochę znam :P ) ale bez efektów :/

Dzięki za podpowiedz, a RAVE ściągam do mego modelu ;)
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:45   

Proszę :)
http://forum.roverki.eu/p...wprofile&u=2277
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 19:03   

Z tego co się orientuje, to wersji z jedna poduchą sterownik SRS jest w kierownicy, w postaci małej aluminiowej puszki, ale sama poduszka jest taka sama. Obrazując, w wersji z jedną poduszką, w kierownicy jest sterownik, do którego żółtym przewodem podpięta jest poducha, a sam sterownik do taśmy> Natomiast a wersji z dwoma poduchami poduszka podpięta jest żółtym przewodem prosto do taśmy a sterownik jest już gdzieś dalej po drodze. Ale sama poducha jest taka sama chyba
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
mrbungle 



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 20:39   

slax napisał/a:
Z tego co się orientuje, to wersji z jedna poduchą sterownik SRS jest w kierownicy, w postaci małej aluminiowej puszki, ale sama poduszka jest taka sama. Obrazując, w wersji z jedną poduszką, w kierownicy jest sterownik, do którego żółtym przewodem podpięta jest poducha, a sam sterownik do taśmy> Natomiast a wersji z dwoma poduchami poduszka podpięta jest żółtym przewodem prosto do taśmy a sterownik jest już gdzieś dalej po drodze. Ale sama poducha jest taka sama chyba


co do tego to masz 100% racji - sprawdziłem to już. Problem jest taki, że jak uruchamiam samochód to przed wypadkiem miałem, że zaświecała mi się lampka SRS na zegarach i zaświecała mi się kontrolka na poduszce i tyle. Nie ma opcji, że zaświeci mi się albo jedna albo druga :|

własnie rozkręciłem poduchę... i mam - sensor jest pod poduchą, ale nie mam jak poduchy podpiąć :/ w tym sęk... widać coś nie chwacit z tym jest :/
znalazłem na allegro, że mają taka poduchę z sensorem od razu i się zastanawiam czy nie kupić... Jutro się widzę z Mariuszem i zobaczy co w trawie piszczy - mnie to z deka przerasta :P

Dzięki wielkie za pomoc ;) Jutro zdam raport z oględzin ;)
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 21:14   

kolego, ale jak masz jedną poduchę, to nie powinieneś mieć kontrolki na zegarach! Powinna być tylko na kierownicy, może było coś wcześniej modzone, i dlatego masz problem z podłączeniem. Jak możesz zrób foty dokładnie jak to wygląda, czego nie możesz podpiąć, ja tez mam jedna poduchę to zerkne i porównam u siebie.

Z tego sensora co masz w kierownicy wychodzi zółty kabel, z taka śmieszną, nie typową końcówka, ją podpinasz w gniazdko w poduszce, które jeśli dobrze pamiętam jest po środku poduchy, innej opcji tam nie ma
 
 
mrbungle 



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 18:23   

slax napisał/a:
kolego, ale jak masz jedną poduchę, to nie powinieneś mieć kontrolki na zegarach! Powinna być tylko na kierownicy, może było coś wcześniej modzone, i dlatego masz problem z podłączeniem. Jak możesz zrób foty dokładnie jak to wygląda, czego nie możesz podpiąć, ja tez mam jedna poduchę to zerkne i porównam u siebie.


kolego zwrotne :P , mówię jak jest tak mi sie dzieje "od zawsze" i nic na to nie poradzę :| wiem, że to dziwnie wygląda ale po cóż miałbym mówić inaczej? :) Kontrolka tu i tu się zapalała i tyle. Moge Ci nawet filmik nakręcić, aby to potwierdzić jak nie wierzysz :D

slax napisał/a:
Z tego sensora co masz w kierownicy wychodzi zółty kabel, z taka śmieszną, nie typową końcówka, ją podpinasz w gniazdko w poduszce, które jeśli dobrze pamiętam jest po środku poduchy, innej opcji tam nie ma


Własnie widziałem ale w poduszcze ni chu...steczki :/ Jutro bede u "speca" to mi, mam nadzieje, pomoże.

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki ;)

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 18:23 ]
No i już po... poducha działa, wszystko sprawdzone i jest gytes! Mariusz spisał się rewelacyjnie. Notabene znał poprzednią właścicielkę mojego samochodu :D taki miły akcent :D Zeby było śmiesznie zna ten sam motyw: ktoś jej kiedyś ukradł Rovera 400... i po tym przyjechała i kupiła jeszcze raz takiego samego :D widać coś w tym jest? :>

Co do kontrolek to zwracam honor slax: miałeś rację... coś mi się pokiszkowało :| ale nie wiem czemu widziałem tą kontrolkę na zegarach :|

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc ;)
 
 
ascaris 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 173



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:23   

To ja się przy okazji zapytam. Trapi mnie powszechny problem migającej kontrolki SRS. I teraz pytanie czy w takiej sytuacji poduszka działa czy nie? Czy w razie czego normalnie odpali?
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:36   

ascaris napisał/a:
To ja się przy okazji zapytam. Trapi mnie powszechny problem migającej kontrolki SRS. I teraz pytanie czy w takiej sytuacji poduszka działa czy nie? Czy w razie czego normalnie odpali?

Czytałeś książkę serwisową?
Gwarancja na poduszki jest 10lat. Później może strzelić zależnie od humoru.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 24, 2011 10:29   

ascaris, zobacz to!
sobrus napisał/a:
No właśnie większość użytkowników grzebie sie w poduchach nie z powodu wypadku, a z powodu przetartej taśmy (dioda SRS zaczyna migać i poducha nie działa).
czwarty post w tym temacie... :roll:
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 25, 2011 07:34   

Dodam jeszcze że z tego co wiem:
- jedno mignięcie - awaria poduchy kierowcy (prawdopodobnie taśma)
- dwa migniecia - poducha pasażera
- trzy migniecia - napinacze pasów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 420 D] Poszukuję speca od pompy VP37
harpagon83 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pon Mar 21, 2011 09:57
harpagon83
Brak nowych postów [R45] Rave poszukuje:)
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Maj 29, 2008 23:57
sztudynt
Brak nowych postów [R420] Poszukuję silnika 2.0 16V Si
Pako93 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Wto Lip 31, 2018 13:57
slax
Brak nowych postów [R45] Poszukuje tłumika do Roverka 45 1.8
tomaszo81 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Kwi 16, 2009 18:10
zet-iks
Brak nowych postów [R400] Instrukcja Obsługi poszukuje
rudek5 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Maj 21, 2008 13:16
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink