Forum Klubu ROVERki.pl :: [R111] Mulasty silnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R111] Mulasty silnik
Autor Wiadomość
bualo 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Pdkarpcie



  Wysłany: Sro Sty 05, 2011 12:45   [R111] Mulasty silnik
Typ: SLi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.1 Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich miłośników roverków.Od pewnego czasu moja 111 jest przy mulona .To znaczy po uruchomieniu silnika i rozpędzanie samochodu na 1 -2-3biegu jest strasznie marne .Po rozgrzaniu jest ciut lepiej ale to nie to co ma być .Posiadam ten samochód już 6 lat i chodził jak strzała.I co się stało? Proszę o poradę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 12:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 14:21   

wyczyść przepustnice, krokowca to tak na początek.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bualo 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Pdkarpcie



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 17:52   Re: [R111] Mulasty silnik

bualo napisał/a:
Witam wszystkich miłośników roverków.Od pewnego czasu moja 111 jest przy mulona .To znaczy po uruchomieniu silnika i rozpędzanie samochodu na 1 -2-3biegu jest strasznie marne .Po rozgrzaniu jest ciut lepiej ale to nie to co ma być .Posiadam ten samochód już 6 lat i chodził jak strzała.I co się stało? Proszę o poradę.
Planuje wymienić kopułkę,palec,przewody oraz filtr paliwa .Przeczyszczę przepustnice i krokowca . Zastanawiam się jeszcze nad sondą i katem bo i spalanie jest w granicach 10 litrów.Czy możliwe jest że mogą nie domagać i bardzo wpłyną na osiągi autka.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 18:31   

W R już wszystkiego można się spodziewać. Na początku wymień to co powiedziałeś. Nie pakuj się w koszta może któreś z tych rzeczy .
Kable NGK
Kopułka i palec LUCASA Nie EPS, dopiero następny krok to sonda. fajnie by było jak byś kogoś znalazł na podmianę tych części.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bualo 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Pdkarpcie



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 18:59   

borsi napisał/a:
W R już wszystkiego można się spodziewać. Na początku wymień to co powiedziałeś. Nie pakuj się w koszta może któreś z tych rzeczy .
Kable NGK
Kopułka i palec LUCASA Nie EPS, dopiero następny krok to sonda. fajnie by było jak byś kogoś znalazł na podmianę tych części.
Kurcze a ja chyba zamówiłem EPS tak mi polecił sprzedawca.Myślę że sam poradzę z wymianą tych części.Zaczynam w piątek, napiszę jak mi poszło i czy jest poprawa. A co do przewodów to wezmę BOCHA .A co do rozrządu to jaki polecasz?
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 20:43   

nie bierz boscha ! to największy guzik . Po prostu sie nie sprawdza w Roverach.
BKR6E

Typ:BKR6E kup takie. Uwierz na słowo :)
to samo świece. NO już ten EPS przeboleje. Jak ja kupiłem to tam jest w kopułce na sprężynie zainstalowany taki "kamyczek" musi być wysunięty tak z 0,5 cm. I jak naciśniesz palcem to musi powrócić do pierwotnej pozycji. U mnie to było złe.
Na pewno dasz sobie radę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ver-ky 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Dzierżoniów



Wysłany: Nie Sty 09, 2011 10:25   

Witam ..często po sezonie zimowym i bardzo długich postojach mój R111 staje się mułowaty .Moje pierwsze kroki kieruję zawsze do kopułki rozdzielacza .Po wyczyszczeniu nalotu który zbiera się na aluminiowych elementach problem znika.Słaba iskra to częsta dolegliwość po długich postojach w wilgotne i zimowe dni...co do dużego spalania , mam ten sam problem którego jeszcze nie rozwiązałem.Wiadomo krótkie trasy to koszmar,.. a R111 potrzebuje troszeczkę więcej czasu zanim wejdzie na dobre parametry.
 
 
bualo 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Pdkarpcie



  Wysłany: Sob Sty 29, 2011 19:27   Mulasty silnik

ver-ky napisał/a:
Witam ..często po sezonie zimowym i bardzo długich postojach mój R111 staje się mułowaty .Moje pierwsze kroki kieruję zawsze do kopułki rozdzielacza .Po wyczyszczeniu nalotu który zbiera się na aluminiowych elementach problem znika.Słaba iskra to częsta dolegliwość po długich postojach w wilgotne i zimowe dni...co do dużego spalania , mam ten sam problem którego jeszcze nie rozwiązałem.Wiadomo krótkie trasy to koszmar,.. a R111 potrzebuje troszeczkę więcej czasu zanim wejdzie na dobre parametry.


[ Dodano: Sob Sty 29, 2011 19:27 ]
Witam wymiana opisywanych elementów zakończona. Silnik chodzi lepiej lecz ma jeszcze mula w zakresie od 2500-3000 obrotów podczas obciążenia po przejściu 3tyś jest odczucie jak by ciągną .Na luzie silnik wchodzi pięknie w obroty i opada bez falowania.Krokowiec też działa bo pięknie koryguje wszystkie przeciążenia;Próba ruszenia na ręcznym.Nie wiem co może być przyczyną.Może to sąda ale jak ją sprawdzić poprawnie.Czy odłączenie jej zmienia prace silnika czy silnik przechodzi w tryb awaryjny .Chciałem jeszcze zapytać czy odłączenie akumulatora resetuje kompa.
_
 
 
ver-ky 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Dzierżoniów



Wysłany: Pon Lut 14, 2011 18:03   

....czy odłączenie akumulatora resetuje kompa?

raczej tak ,..choć pewny nie jestem, ale zawsze jak odłączę akumulator to po ponownym podłączeniu chwilkę się uzbraja .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R111] Szaleje silnik
zaloguj Rover serii 100 4 Czw Mar 12, 2009 09:29
sknerko
Brak nowych postów [R111]Czy na silnik 1.1 -8v można postawić głowicze 16v??
Polo1512 Rover serii 100 21 Nie Gru 01, 2013 01:16
Polo1512
Brak nowych postów [R111] Silnik dziwnie chodzi i pyt. o plyn do poduszek
zywiec Rover serii 100 4 Nie Mar 07, 2010 11:23
Stachu
Brak nowych postów [R111] Kto mi wymieni bak w r111 w Krakowie lub okolicach?
kes Rover serii 100 2 Pon Lut 07, 2011 22:45
kes
Brak nowych postów [R111] Skrzypi
R111 skrzypi przednie zawieszenie...
luknogal Rover serii 100 5 Sro Sie 29, 2007 21:15
7Tomi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink