Forum Klubu ROVERki.pl :: LOGOtypowa walka na wiosła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomaszi
Sro Mar 02, 2011 13:25
LOGOtypowa walka na wiosła
Autor Wiadomość
shakesbeer 




Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 100
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Mar 01, 2011 00:47   

no i masz babo placek :shock: czyli jednak nie doszedł
w takim razie przepraszam, odwołuję, uszy wzdłuż szwów
mea culpa
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 01, 2011 00:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 01:46   

shakesbeer napisał/a:
no i masz babo placek :shock: czyli jednak nie doszedł

Lubię placki ;) Ale... chciałbym wyjaśnić sprawę zaginionego maila ;) Takie małe hobby i zboczenie zawodowe w jednym.

Pytanie jest, czy mail nie doszedł, bo zjadły go filtry antyspamowe czy może wcale go nie wysłałeś pisząc tylko, że go wysłałeś usprawiedliwiając poniekąd pomysłodawców ;> ?

Jeśli masz możliwość podeślij proszę nagłówek z wiadomości wysłanej. Kto, komu, kiedy.

Nadal nie mogę się zgodzić, że nasze klubowe żółto-czarne naklejki pod tablice są mało widoczne. Może czcionka jest mała, ale całość jest dość oczojebna i nawet z oddali widać, że auto oklejone jedzie.

Przemas83 napisał/a:
Alexi,kto wybiera skarbnika

Klubowicze, co dwa lata na walnym zgromadzeniu, zazwyczaj podczas letniego Zlotu.
Żeby wybrać i głosować, trzeba tylko być ;P

Przemas83 napisał/a:
,adminów

Ja i piter34 :rotfl: :)

Przemas83 napisał/a:
moderatorów

Admini :)

Jeszcze raz powtarzam... kochajcie się i pożyczajcie sobie pieniądze :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 09:35   

MaReK, kolega shakesbeer, chciał mi wysłać PW.
Dostałam jedno 17.02 w sprawie zaginionego PW ale szklanej kuli mi zabrakło aby się domyślić, że chciał mi wysłać maila o logotypach ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 09:47   

No kurde walkie, to nie masz szklanej kuli? To jak Ty przygotowana na forum wchodzisz? :)

PW nie może nie dojść jeśli zostało wysłane, a później nie skasowane ;)
Tutaj jednak jest wiele możliwości usprawiedliwienia się. Wygasła sesja, napisałem do kogoś innego, wywaliło mi przeglądarkę, zwariowały cookies...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 10:19   

MaReK, od dziś obiecuję poprawę :)
Tylko nie bądź już na mnie zły ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 13:45   

Przepraszam, ze sie wtrace, ale zgodnie z prawem to logo na wlasny uzytek mozna sobie drukowac i naklejac gdzie sie chce, co innego jezeli ktos ma kozystac z tego kozysci materialne.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 14:13   

Dobrze, mleko się rozlało, naklejki podrukowane i tak naprawdę przecież nikt nie oczekuje, że je poodklejacie/powyrzucacie itp. Tak jak pisałam wcześniej chodzi tylko i wyłącznie o to, że wypadało zapytać o zgodę na użycie symboli Klubu. Tak, jak było to chociażby w przypadku kalendarza.

Jeśli natomiast chodzi o uwagi na temat opieszałości w podejmowaniu decyzji, braku kontaktu itd., to oczywiście Zarząd robi co do niego należy w wolnym czasie, jako dodatkowe zajęcie, z drugiej strony wybiera się go właśnie po to, aby był do dyspozycji Klubowiczów. I oni właśnie mają w ręku narzędzie do naprawienia spraw, które w działaniu Zarządu/Klubu im się nie podobają - są nim walne zgromadzenia członków Klubu oraz wybory. Korzystajmy z nich :smile: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Nowal 




Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 15:51   

Czytając dyskusję na temat nowych naklejek wykorzystujących logo klubu nie rozumiem tego sprzeciwu ze strony zarządu. Większa ich część jeśli nie wszystkie idzie do osób, które opłaciły składkę więc są klubowiczami i mają pełne prawo używać loga.
Ja osobiście nie będę naklejał nic po za adresem strony www na szybie. Uważam, że takie coś powinno wyjść od zarządu a nie od użytkowników. Jednak w tym temacie nie pisaliśmy przez 2 czy tam 3 godziny i jeśli "rada nadzorcza" naszego klubu miała coś przeciwko mogła napisać. Może nie jest to 100% w porządku z naszej strony( użytkowników, którzy je zamówili) sądzę jednak, że jest to dobrą inicjatywą i teraz zarząd może wprowadzić to do obiegu ogólnie dostępnego dla użytkowników forum lub mniejszej grupy jaką są klubowicze i czerpać z tego mniejsze lub większe korzyści materialne.

Sumując: Powinniście się cieszyć, że chcemy reklamować klub i wychodzimy z takimi propozycjami pomimo, że klub z tej partii naklejek nie dostanie nic.( Następną bo myślę, że taka będzie zróbcie Wy)

Dziękuję i pozdrawiam :)
_________________
Czasami piszę z telefonu, wybaczcie mi wtedy brak PL znaków:)
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:09   

Nowal, po pierwsze jaki sprzeciw? :)
Po drugie, opłata składki klubowej nie daje praw własności do logotypu :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:17   

walkie napisał/a:
po pierwsze jaki sprzeciw?
taki:
kasjopea napisał/a:
Klub Roverki.pl ma status Stowarzyszenia. Logo klubowe i nazwa są jego własnością. Niestety wykorzystujecie je bez zgody Zarządu.

PS Klubowicze szkoda, że również Wy bierzecie udział w działaniu na szkodę Klubu.

walkie napisał/a:
Po drugie, opłata składki klubowej nie daje praw własności do logotypu
Logotyp nie został wykorzystany, tylko adres strony klubowej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:27   

tronsek, to nie sprzeciw, a raczej zajęcie stanowiska :)

A co do logo, z tego co widziałam w wątku są dwa rodzaje naklejek, jedne z adresem strony www i nickami a drugi właśnie z logiem.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:30   

A ja wiem jedno. Jeżeli będę chciał zrobić sobie naklejkę z logiem klubowym to sobie zrobię, jeżeli będę chciał zrobić sobie koszulkę to również ją wykonam i będę nosił.

Szczególnym jest wzięcie pod uwagę faktu, że wszystkie te naklejki mają na celu reklamowanie klubu. Jak każdy klubowicz, pasjonat motoryzacji, a w szczególności samochodów marki Rover/MG pragnę, aby ta marka nie została zapomniana, a klub rósł w siłę i pozyskiwał nowych miłośników, którzy mogą zostać klubowiczami.

Jeżeli zabrania mi się tego typu działań to uważam, że właśnie to jest działanie na szkodę klubu.

Jak już ktoś wcześniej napisał klub niewiele nam oferuje. Rozumiem i jest to dla mnie oczywiste, że członkowie zarządu pełnią swoje funkcję za darmo i jest to zajęcie czasu wolnego. Rozumiem, że nie każdy ma dużo czasu wolnego i nie każdy ma czas, żeby zajmować się produkcją i sprzedażą gadżetów klubowych, więc rany boskie nie krytykujcie tych, którzy robią to na własną rękę, bo to przynosi klubowi tylko same korzyści.

Można zrobić głosowanie (np. na walnym, bo klub to nie tylko forum) kto się zgadza na wykorzystywanie loga na rzecz nieodpłatnej reklamy klubu przez klubowiczów.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:32   

walkie napisał/a:
jedne z adresem strony www i nickami a drugi właśnie z logiem.
Tak, z logiem tylko że nie z klubowym tylko logo ROVER. Takim: http://img713.imageshack.us/i/rover23y.jpg/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
karasbp 




Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 352
Skąd: B-stok-Bielsk Podl.

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 16:45   

Kłotnią tutaj nic nie zdziałamy. Co jedyne Nam zostało to zapytać o zgodę na użycie symboli Klubu w celu promowania klubu.
Możemy? :wink:
_________________
Roverek sprzedany :/
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Mar 01, 2011 17:37   

walkie napisał/a:
Jugol napisał/a:
mało tego sam za nie zapłaciłem ( prawie 10pln z wysyłką)



czyli jednak ktoś na tym zarobił?


Skoro już się czepiasz szczegółow, napis na naklejkach pod tablicami też ma zawarty adres strony:
www.ROVERki.pl, za które wszyscy płacimy, bo są drukowane z kasy z naszych składek.
Drukujący naklejki pod tablice też na tym zarabia i nie jest to marne 9pln.
A cel w końcu jest ten sam- reklama i klubu i strony, więc daj sobie na luz.
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 17:58   

Hmmm może Kasjo na początku zbyt ostro przedstawiła stanowisko zarządu (słusznie czy tez nie - to nie mnie oceniać ale...)

Świetnie że klubowicze, sympatycy na właściwy użytek, sposób i poprzez własne pomysły wychodzą z takimi propozycjami. Ktoś poświęca swój czas,pomysł prace tylko po to aby propagować nasz klub. Dla mnie bomba !. Może wykorzystanie znaczka loga czy innych tego typu nie było świadome, może osoby najbardziej zaangazowane w akcje poprostu były zbyt pochłonięte tym, żeby myśleć o zasadach, prawach autorskich etc. Ale tutaj jest druga strona zarządu, nagle dowiadują się że jest taka akcja a nie inna, więc to normalne że reagują - a czy ktoś z zarządu napisał wam w tym temacie - Nie, nie wolno wam tego robić, nie macie prawa etc ? Nie...była to poprostu próba zwrócenia uwagi na pewien fakt który powinien mieć miejsce.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 18:25   

Perez, ale takie inicjatywy są ok, ale należy poinformować Zarząd o swoich zamiarach, ot co. Nikt niczego nie zamierza zabraniać.
Słusznym głosem jest tu głos karasbp, po prostu zapytać właściciela o możliwość użycia, coś co jest jego własnością.
Jugol, ja jestem bardzo wyluzowana. Różnica polega na tym, że na tworzenie naklejek pod tablicę Zarząd wyraża zgodę. :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 18:29   

karasbp napisał/a:
Kłotnią tutaj nic nie zdziałamy. Co jedyne Nam zostało to zapytać o zgodę na użycie symboli Klubu w celu promowania klubu.
Możemy? :wink:
Oczywiście, że tak.
Jak napisałam już kilka razy, a czego jak widzę niektórzy z Was usilnie nie chcą zauważyć, nikt nie zabrania reklamować Klub, a jedynie jest prośba na przyszłość o konsultację z Zarządem.

Naklejki z logiem są tu pewnym problemem, bo faktycznie nie jest to logo Klubu, a dziwna hybryda loga Rovera z częścią nazwy Klubu. I za naklejanie takich naklejek na swoje auta oczywiście sami ponosicie odpowiedzialność. Bo o ile możemy dysponować nazwą/logiem Klubu, to z pewnością nie logiem Rovera.

Z mojej strony to wszystko. Życzę miłego użytkowania :grin:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Mar 01, 2011 18:56   

Walkie czytając Twoje i kasjo wypowiedzi, odnoszę wrażenie, że sracie we własne gniazdo, o które powinnyście dbać- jakby nie było.
Temat naklejek na boczne szyby wisi na forum od ok. miesiąca i nikt z zarządu nie napisał nic w kwestii swojej zgody, czy też niezgody w związku z powyższym. Pierwszy post kasjo pojawił się dopiero Wczoraj 18:27 , po poście darpaj'a z instrukcją poprawnego naklejania naklejek.
Wszyscy, którzy zamówili te naklejki, i będą je wozić na bocznych szybach swych R, MG będą tym samym dbać o to nasze wspólne gniazdo, którym jest klub roverki.pl, nie czerpiąc z tego żadnej korzyści, tylko satysfakcję.

P.S.

Zamawiając sobie te naklejki, nawet przez myśl mi nie przeszło, że będzie to powodem takiej dyskusji.
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 19:50   

Też uważam, że jest to szukanie awantury ;)
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink