Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600 2,0 SDI] Nietypowe uszkodzenie skrzyni biegow PG1
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600 2,0 SDI] Nietypowe uszkodzenie skrzyni biegow PG1
Autor Wiadomość
CichyEska 



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Skarzysko Kamienna



  Wysłany: Sro Mar 09, 2011 18:28   [R600 2,0 SDI] Nietypowe uszkodzenie skrzyni biegow PG1
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witajcie,chcialbym pokazac wam nietypowe uszkodzenie mojej PG1.Na poczatku male stukanie w lewej polosi.Myslalem ze przegub zewnetrzny.Pozniej stukanie zaniklo,ale za to pojawil sie dziwny dziwek po prawej stronie cos jak ciche "łuuuuuuuu"jak odkurzacz.Nastepnie zaczal wylewac sie olej po skrzyni z dolu .Na polosiach sucho...Kupilem skrzynie S6BNU od rovera 420 D.Poza łapa wysprzegania niczym nie rozni sie od oryginalnej od 600-tki.Na 5 biegu potrzeba 3 obroty walka na jeden obrot kola,w starej bylo to 3,5 obrotu walka.Jednak po zalozeniu predkosciomierz na kolach 14-tkach zawyza o 3 km/h na poprzedniej skrzyni zawyzal o 6 km/h.A teraz co do uszkodzenia...Zobaczcie na zdjeciu,ja nie wierzylem wlasnym oczom.To nie jest pekniecie,zebatka mechanizmu wytarla obudowe tak jak na zdjeciu widac.
Ostatnio zmieniony przez CichyEska Sro Mar 09, 2011 18:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 09, 2011 18:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 11:40   

Nie słyszałem o drugim takim przypadku, może jakaś wada fabryczna w Twojej skrzyni ;)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
crasul 



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 18:36   

Ech te skrzynie..

U mnie łożysko (to w które wchodzi półoś) wypadło z bieżni rozrywając uszczelniacz. Oliwka pociekła ale do mechanika dojechał na własnych kołach..

Szukam skrzyni.. Ktoś się orientuje, czy skrzynia do Accorda TDi z 2000r jest taka sama jak do R600? Jak dzwoniłem po allegrowych używkach to mówili, że inaczej jest zamocowany wysprzęglik. Da się to przełożyć? Jakiej skrzyni szukać?

Nie chcę remontować starej skrzyni, bo:
- problem ze znalezieniem łożysk
- wyła od 3 biegu w górę i nie mam gwarancji, że wymiana łożysk to zlikwiduje
- nie wiem jak długo jeździłem bez oliwy, bo nie było widać kiedy rozerwał się ten uszczelniacz..
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 18:52   

crasul napisał/a:
Nie chcę remontować starej skrzyni, bo:
- problem ze znalezieniem łożysk
- wyła od 3 biegu w górę i nie mam gwarancji, że wymiana łożysk to zlikwiduje
- nie wiem jak długo jeździłem bez oliwy, bo nie było widać kiedy rozerwał się ten uszczelniacz..
Jeśli Cie stać to zdecydowanie lepiej remontować swoja skrzynie niz kupować niepewną używkę, która moze (wcale nie musi) paść dość szybko. Wiadomo, rzecz używana.

A łożyska wcale nie jest trudno dostać - przeszukaj forum.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
crasul 



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 18:58   

marthinez napisał/a:
Jeśli Cie stać to zdecydowanie lepiej remontować swoja skrzynie niz kupować niepewną używkę, która moze (wcale nie musi) paść dość szybko. Wiadomo, rzecz używana.

A łożyska wcale nie jest trudno dostać - przeszukaj forum.


Wiesz, stać nie stać. Moja stara skrzynia wydawała dziwne dźwięki. Spece powiedzieli, że do wymiany są na bank 4 łożyska (dwa od półosi, jedno od wałka sprzęgłowego i jeszcze jedno jakieś) Nie wiem jak długo jeździłem bez oleju zanim dała o sobie znać ta skrzynka. Jak to łożysko wypadło z bieżni to poharatało do wewnątrz obudowę.

Jakoś tak straciłem ochotę do remontowania jej. Bo gwarancji nikt mi nie da, że będzie ok.. a pry używce wydaje mi się, że są większe szanse za trafienie czegoś sensownego..

Anyway, ktoś się orientuje jak jest z tym wysprzeglikiem? Da radę przełożyć ten z Hondy do skrzyni Rovera? Skrzyń do Hondy praktycznie brak na allego a skrzynek do rovera jest kilka..

Drugie pytanie, gdzie szukać oznaczeń skrzyni. Na mojej brak naklejek albo nieczytelne, ale znalazłem wytłoczenia na obudowie mechanizmu różnicowego i sprzęgła - RG-7/9 i RG-9

Czy to są te oznaczenia?
 
 
CichyEska 



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Skarzysko Kamienna



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 21:19   

crasul napisał/a:
Ech te skrzynie..

U mnie łożysko (to w które wchodzi półoś) wypadło z bieżni rozrywając uszczelniacz. Oliwka pociekła ale do mechanika dojechał na własnych kołach..

Szukam skrzyni.. Ktoś się orientuje, czy skrzynia do Accorda TDi z 2000r jest taka sama jak do R600? Jak dzwoniłem po allegrowych używkach to mówili, że inaczej jest zamocowany wysprzęglik. Da się to przełożyć? Jakiej skrzyni szukać?

Nie chcę remontować starej skrzyni, bo:
- problem ze znalezieniem łożysk
- wyła od 3 biegu w górę i nie mam gwarancji, że wymiana łożysk to zlikwiduje
- nie wiem jak długo jeździłem bez oliwy, bo nie było widać kiedy rozerwał się ten uszczelniacz..

Podalem symbol skrzyni,mozesz taka zalozyc od 420 od Accorda z 2000 r nie pasuje skrzynia nawet na mocowaniu kolo rozrusznika.Tu masz np http://allegro.pl/rover-4...1491858548.html szukaj takiej naklejki jak na zdjeciu
 
 
crasul 



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Mar 11, 2011 17:14   

CichyEska napisał/a:
odalem symbol skrzyni,mozesz taka zalozyc od 420 od Accorda z 2000 r nie pasuje skrzynia nawet na mocowaniu kolo rozrusznika.Tu masz np http://allegro.pl/rover-4...1491858548.html szukaj takiej naklejki jak na zdjeciu


Nie bardzo zrozumiałem Twój post CichyEska. Mam rozumieć, że skrzynia o symbolu S6BNU powinna wejść bez problemu do Accorda '00? Coś trzeba będzie przerabiać?

Dzwoniłem trochę za tymi skrzyniami i z rozmów telefonicznych wynika, że w Accordzie jest inny wysprzęglik. Da się to bezproblemowo przełożyć ze starek skrzyni?

Jak jest z przełożeniami? Wszystkie skrzynie PG1 miały takie same, czy tutaj też będą różnice?

Pozdrawiam,
crasul
 
 
CichyEska 



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Skarzysko Kamienna



Wysłany: Pią Mar 18, 2011 08:13   

crasul napisał/a:
CichyEska napisał/a:
odalem symbol skrzyni,mozesz taka zalozyc od 420 od Accorda z 2000 r nie pasuje skrzynia nawet na mocowaniu kolo rozrusznika.Tu masz np http://allegro.pl/rover-4...1491858548.html szukaj takiej naklejki jak na zdjeciu


Nie bardzo zrozumiałem Twój post CichyEska. Mam rozumieć, że skrzynia o symbolu S6BNU powinna wejść bez problemu do Accorda '00? Coś trzeba będzie przerabiać?

Dzwoniłem trochę za tymi skrzyniami i z rozmów telefonicznych wynika, że w Accordzie jest inny wysprzęglik. Da się to bezproblemowo przełożyć ze starek skrzyni?

Jak jest z przełożeniami? Wszystkie skrzynie PG1 miały takie same, czy tutaj też będą różnice?

Pozdrawiam,
crasul


Ja znow zrozumialem ze Ty chcesz zalozyc skrzynie do Rovera ,od Accorda z 00 roku dlatego pisze ze nie pasuje.Skrzynia S6BNU od 420 ,pasuje do Accorda ale do 98 roku i Rovera 600.Jest Inny wysprzeglik bo jest z taka lapa bez otworu na zawleczke, ale łape mozna przelozyc od starej skrzyni.Po za tym mocowanie w okolicy rozrusznika w Accordzie z 00 jest inaczej i sruba nie wejdzie.Tak wiec podsumowujac,chcesz skrzynie do Accorda z 00,tak?Co do przelozen to tak jak napisalem w pierwszym poscie,sa niewielkie roznice aczkolwiek po zalozeniu kół 15" z opona 195/65/15 predkosciomierz wskazuje mi idealnie predkosc z GPS-em a wczesniej na oryginalnej skrzyni i tych samych oponach zawyzal o okolo 6 km/h.PG1 do diesla i PG1 do benzyniaka to juz inne bajki wiec nie probuj zakladac :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Łożyska do skrzyni biegów
kwiatekt11 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sro Wrz 27, 2017 15:36
kfrankiewicz
Brak nowych postów [R600] Szum ze skrzyni biegów?
Rover 600 1.8 16v
ttbagf Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Cze 03, 2009 21:37
ttbagf
Brak nowych postów [R600] Wymiana skrzyni biegów
cz58y Rover serii 600, Honda Accord 22 Pią Cze 12, 2009 12:01
xtek
Brak nowych postów [R600] Krzyżak w skrzyni biegów
cov_666 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Lut 02, 2008 19:10
Skiba
Brak nowych postów [R600] Praca automatycznej skrzyni biegów
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 0 Sob Sty 24, 2015 13:55
tomii620si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink