Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kontrolka silnika - chwilowe mignięcie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kontrolka silnika - chwilowe mignięcie
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 09:06   [R75] Kontrolka silnika - chwilowe mignięcie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Dziś jadąc rano z pracy przez sekundę mignęła i zgasła mi kontrolka od silnika ta żółta. W instrukcji pisze że można jechać tylko może być spadek mocy. Ja tego nie zauważyłem i tylko mi mignęła a nie świeciła się cały czas. Mam schiza po poprzednim aucie gdzie taka się zapalała i od razu stawałem na amen. Co to może oznaczać? Kłopoty czy jakiś chwilowy problem? Silnik diesla posiadam.
I co oznacza w instrukcji "kontrolka zapala się w celu sprawdzenia żarówki po włączeniu zapłonu w II pozycję" ?
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 22:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 14, 2011 09:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 09:56   

Miałem ten problem przez 3 lata, czasami migała kontrolka głównie podczas najechania na jakiś dołek w drodze. Okazało się że pękł wężyk przy wtryskach i zbierało się paliwo na silniku. Odkręć górną osłonę silnika i sprawdź czy masz suchy silnik. Od kiedy wymieniłem wężyk , znikł problem z migającą kontrolką błędu silnika.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 10:04   

markozalko, może też być chwilowy spadek ciśnienia paliwa który wykrywa czujnik który jest w obudowie filtra paliwa.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 10:06   

Dzięki za odp. czyli nie martwić się narazie i jeździć?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 10:19   

markozalko napisał/a:
czyli nie martwić się narazie i jeździć?
Dopóki nie zapali się na stałe to tak. Możesz kontrolnie podłączyć się pod komputer diagnostyczny aby zobaczyć czy są jakieś błędy.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Mar 18, 2011 08:26   

No kurcze dziś drugi raz mi mignęła. Po pierwszym razie myślałem że może słońce jakoś mi mignęło i się przywidziało mi. Ale dziś słońca nie było i też mignęło. Kątem oka widziałem. Jest te mignięcie raczej przy hamowaniu jak puszczę gaz bo za pierwszym razem też hamowałem. Jak na razie to ułamek sekundy ale mam nadzieje że nei będzie migać.
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Pią Mar 18, 2011 17:23   

Mi też tak potrafiła zamigać problem tkwił w webaście... tylko że do tego doszło problem z zamykaniem kontrolkami świateł itd...
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 18:07   

Nie mam webasta, i też mi się to zdarzało. Też jak hamowałem.
Wymieniłem filtry, olej i skończyło się.
Komputer T4 nie pokazał żadnych błędów z silnikiem.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 22:55   

Koledze w Saabie 9-3 2.2 diesel tak migało, pojechał do mechaniora i okazało się, że niby jakiś czujnikna turbinie? u nas tego nie ma, a i zastanawiam się czy kolegi też w bambuko nie robią z tym czujnikiem na turbinie. Może chodzi o czujnik ciśnienia doładowania?
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 19, 2011 10:01   

nnneeeooo napisał/a:
tylko że do tego doszło problem z zamykaniem kontrolkami świateł itd...
Poczytaj o wodzie w grodzi http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Sob Mar 19, 2011 13:33   

apples ja już rozwiązałem problem :)
zrobiłem przerwe na k-bus w webaście i wszystko jest okey (wode w grodzi sprawdzałem --> brak :mrgreen: )
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 19, 2011 20:12   

nnneeeooo napisał/a:
zrobiłem przerwe na k-bus w webaście
Też zrobiłem przerwę bo webasto kradło mi prąd. Przeciąłem kabel i jest OK. :wink:
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Mar 25, 2011 16:25   

Słuchajcie. Mignęła mi ta kontrolka 2 razy. Dziś natomiast w ciągu kilku minut 3 razy i to dwa razy tak na dwie sekundy ze się dobrze przyjrzałem. Dzieje się to raczej na zimnym silniku (tak po paru km) jak jest ciepły tego nie zauważyłem. Nie wiem czy ma to znaczenie? Inna sprawa zapala się raczej na jakiś wybojach.
I teraz taka rzecz. Czy możliwe żeby nmechanik coś poruszył jak zmieniął mi koło pasowe?? Wczesniej mi nie mrygała a zaczęło się to jakiś czas po wymianie.
A i już ostatnie pytanie. Czy jak pojadę na sprawdzenie na kompie to jak się ta kontrolka nie świeci tylko mignęła pare razy to może błąd wykazać czy nie? Nie chcę darmo płacić. Dzięki za odp.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 16:51   

Napisałem kilka postów wyżej, że u mnie T4 nic nie pokazało ;)
Dodam, że mi mrugnęła zarówno na zimnym jak i na mocno ciepłym silniku.
Raz przy zjeździe z górki (noga na hamulcu), a raz na prostej drodze (nie pamiętam hamowania). Wybojów nie pamiętam.

Dwa miesiące później wymieniłem pierwszy wtryskiwacz, bo padł.
A potem padały sukcesywnie pozostałe. I je też wymieniłem.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Mar 25, 2011 17:46   

Oj lepiej żeby to nie wtryskiwacze.
A jak tankuję dobre paliwo i auto ma 241 tyś pzrebiegu to jtzreb asię martwic o wtryski? Nie wiem czy się je wymienia co ileś km czy jak. Kiedy mogą padnąć - jak bym zalał trefnego paliwa to szybko ale jak normalne się leje?

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 17:46 ]
Ponowię pytanie czy mechanik mógł coś poruszyć przy wymianie koła pasowego?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 26, 2011 08:43   

markozalko napisał/a:
Ponowię pytanie czy mechanik mógł coś poruszyć przy wymianie koła pasowego?
Raczej nie, ale zależy jaki z niego mechanik. Bo są tacy co do wymiany oleju w silniku odkręcają koła. :razz:
 
 
solkim 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 27, 2011 09:35   

Też miałem taki przypadek w zeszłym roku. Paliła się szczególnie przy chamowaniu bądź na nieruwnej drodze. Okazało się, że trzeba wymienić filtr paliwa. Skończyło się jak ręką odjął.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Mar 28, 2011 16:50   

Filtr paliwa wymieniałem przed zimą więc jest świeży. A swoją drogą dziwna sprawa bo jak się ma wymiana filtra do tej kontrolki? Jest tam czujnik jakiś czy co? A jak doszedłeś do tego że to filtr trza zmienić?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Mar 28, 2011 22:11   

markozalko napisał/a:
Jest tam czujnik jakiś czy co?
Czujnik ciśnienia paliwa. Czujnik jest zamontowany w obudowie filtra paliwa i idą do niego 2 przewody. Jeżeli jest słabe ciśnienie w układzie na filtrze paliwa zapala się żółta kontrolka z silnikiem na desce (IPK). Przyczyną słabego ciśnienia może być również uszkodzenie którejś pompy paliwa.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 03, 2011 10:24   

Długi czas miałem spokój i znów dziś mi mignęła 2 razy. Za drugim nawet się zapaliła na jakieś 3 sekundy. Zrobiło się to na dziurach czyli auto miało drgania. Tak wywnioskowałem bo dzis w nocy było na minusie u mnie i mgła była jeszcze. Czyżby gdzieś się dostaje jakaś wilgoć i tak się dzieje i to raczej na zimnym silniku. Jednak pojadę na kompa ale jak nic nie pokaże będę się bujał z tym ciortostwem.

[ Dodano: Wto Maj 03, 2011 08:48 ]
Dzis było u mnie 4 stopnie tylko czyli webasto powinno niby działać (u mnie nie działa). Raz mi mignęła ta kontrolka silnika i zacząłem się zastanawiać zy to nie jest może wina tego webasto. Pamiętam wcześneij jak było też zimno i też mi migała. Nie jestem pewien cz za każdym razem chłodno było ale może faktycznie wina leży w nim jak ktoś wcześniej napisał. Tylko samemu to se można zrobić :(

[ Dodano: Wto Maj 03, 2011 10:24 ]
apples napisał/a:
markozalko napisał/a:
Jest tam czujnik jakiś czy co?
Czujnik ciśnienia paliwa. Czujnik jest zamontowany w obudowie filtra paliwa i idą do niego 2 przewody. Jeżeli jest słabe ciśnienie w układzie na filtrze paliwa zapala się żółta kontrolka z silnikiem na desce (IPK). Przyczyną słabego ciśnienia może być również uszkodzenie którejś pompy paliwa.


A czy da się to jakoś zdiagnozować czy pozostaje wymiana filtra? I zcemu jak jest zimno to się robi. Całą zimę jeździłem i było ok a teraz :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Mignięcie kontrolki od kontroli trakcji
damian131720 Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Maj 16, 2013 12:44
rafalmis1
Brak nowych postów [MG ZT] kontrolka silnika
xxonlytrancexx Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Sty 04, 2013 21:28
SeniorA
Brak nowych postów [MG] Kontrolka silnika
arleta90 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Maj 08, 2017 12:36
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Kontrolka silnika
Wujekdarek Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lip 05, 2010 09:58
Wujekdarek
Brak nowych postów [R75] Kontrolka silnika nie zaświeca się
...przed uruchomieniem silnika
tommsz Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Lut 10, 2014 09:00
Szuryga



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink