Forum Klubu ROVERki.pl :: FaceBook ?!?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
FaceBook ?!?
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 18:55   FaceBook ?!?

Witam!

Dziwi mnie jedna rzecz, dlaczego ten face jest wszędzie? Nawet już tutaj na forum jest, chodź nie wiem dlaczego :???:
Co w nim jest takiego wspaniałego że wszędzie to się wpycha?

Osobiście nie przepadam za czymś takim, więc trochę zasmuciło mnie to że i tutaj będę musiał na to patrzeć...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 16, 2011 18:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 20:49   

popieram, ale to chyba po prostu taka moda
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 21:00   

A gdzie on jest, bo nie widziałem?
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 21:07   

Tez mi sie wydaje ze to moda, ktora mnie nie dotyczy :mrgreen:
Czy jest opcja na wylaczenie tego, tak jak niektorych "belek" z dzialami ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 21:44   

Ten facebook jest już wszędzie. Normalnie :rzyga: się chce. DRAMAT !!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 22:11   

Już widzę że znikł, może i dobrze, wystarczy mi osobiście że wszędzie jest to "Lubie to", nawet na aukcjach allegro :???:
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 16, 2011 22:15   

Jak przeszkadzało Ci logo F na dole strony to chyba nie widziałeś tego okna między SB, a działami na forum :lol:
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 22:27   

FaceBook :rzyga: :wc: :foch2:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 12:20   

Ja sam wciąż jestem przerażony faktem jaki wpływ na Internet mają społecznościowe portale. Takich portali jest kilka, ale chyba największym powodzeniem cieszy się ów Facebook. Jak słusznie zauważacie linki do tego portalu pojawiają się "wszędzie". Coś musi być w tym, skoro oprócz małych firemek, lokalnych stronek pojawiają się ogromne koncerny, sieci telewizyjne, giganci telefonii komórkowej, i wielu innych.

Ludzie z branży reklamowej są zgodni co do tego, że jeśli chcemy wypromować jakąś markę, produkt czy stronę internetową, najlepiej zrobić to właśnie przez facebook.

Pomimo jednak tak dużej popularności sporo osób i firm uważa tego typu promocję za zło i są do niej nastawieni negatywnie. Prawdopodobnie wynika to z braku wiedzy na temat potęgi tego narzędzia. Chociaż myślę, że jeśli chodzi o osoby, może to być strach przed znajomymi, że im w życiu mogło się coś udać, a tej osobie nie - wśród wyników sondaży portalu nasza-klasa, pojawiały się takie argumenty. Może to też próba pewnego rodzaju nonkonformizmu. "Wszyscy są na facebooku, a ja nie będę!" ;)

Być może do tej ostatniej przeze mnie wymienionej grupy zaliczałem się ja.
Założyłem konto na FB jakiś czas temu, bo potrzebowałem skontaktować się z osobami z branży video, a oni uczestniczyli tylko na tym portalu :) Później konto wisiało sobie i nie było mi potrzebne. Potem zauważyłem, że szereg moich znajomych pozbyło się gadu-gadu i są dostępni albo pod e-mail, albo na facebooku. Przeraziło mnie to i jeszcze bardziej utwierdziło w przekonaniu, że nie chcę tam być :)

Przy tworzeniu artów i bannerów do śmiesznego konkursu AutoŚwiat'a zauważyłem jednak, że facebook też się w to bawi :) Zacząłem śledzić inne fora i strony innych klubów i tak praktycznie wszystkie z pierwszej 10-tki są związane z facebookiem.

Sam wcześniej, nie chciałem tego typu promocji, bo sądziłem podobnie jak wielu jeszcze, że to spowoduje zmniejszenie ilości odwiedzin naszej strony/forum, a przeniesie się całkowicie tam i będę musiał dać się zwariować :)

Okazuje się jednak, że myliłem się i to bardzo. Promocja strony i marki na facebooku ogranicza się jedynie do stworzenia "wtyczki" - kanału informacji - coś w rodzaju RSS. To my redagując stronę czy forum decydujemy co pojawi się na facebooku.

Po co to? A no po to by promować nasz klub, nasze zasoby.
Jak? To proste... osoby, które "Lubią to" mają sporą liczbę znajomych. Każdy z tych znajomych jest narażony na kontakt z ROVERki.pl i oto w tym chodzi.

Nasz Klub ma to szczęście, że za hosting nie musi płacić. Inne kluby muszą to robić, a wiadomo, że przy takim natężeniu ruchu, to nie są małe kwoty.

Dlatego Ci inni przez facebooka zwiększają oglądalność strony i zyskują więcej reklamodawców, a co za tym idzie mogą się utrzymać w sieci. Dzisiaj nas to nie dotyczy, ale nie wiadomo co się stanie jutro.

W kwestii reklam, to uważam, że nieklubowicz powinien być narażony na spotkanie z nimi zarówno na na forum jak i stronie www ;P

Ponad wszystko musimy iść z duchem i postępem. Dlatego uważam, że w formie kanału "news" powinniśmy się znaleźć na takich społecznościówkach. Bycie na facebooku czy innym portalu nie jest przymusowe. Uważam nawet, że nie powinno się nikogo zmuszać do bycia fanem czy do zakładania konta. Mogłoby to wywołać odwrotny skutek. Więc jeśli ktoś nie chce w tym uczestniczyć, nie musi. Nie omija go nic. Natomiast jako klub, uważam że powinniśmy tam być tylko i wyłącznie w celach promocji klubu, marki ROVER i MG.

Rozmawiając ostatnio z ludźmi od promocji w sieci usłyszałem, że niedługo stanie się smutnym faktem powiedzenie, że jeśli nie ma Cię na Facebooku, nie ma Cię w ogóle :)

W tej chwili "jesteśmy na facebooku" jest na forum, ale jak tylko uda mi się połączyć go ze stroną www, z forum zdejmę tą wtyczkę pozostawiając jedynie gdzieś malutką ikonkę symbolizującą obecność klubu na danym portalu.

Dodatkowo lepiej, że na facebooku kontrolujemy to nadal my, niż miałby to zrobić ktoś inny ;) Tak jak to przez chwilę było przy przejściu z grup dyskusyjnych na forum :)

Więc wyluzujcie się koleżanki i koledzy. Póki co nie ma tutaj żadnej komerchy :)
Wszystkim nam zależeć powinno na promocji naszej marki i zasobów w sieci.
Samo google już nie wystarcza. A jest dobrze, póki wszystko możemy kontrolować ;)

Kochajcie się i pożyczajcie sobie pieniądze :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 12:30   

Ja troche nie rozumiem dlaczego takie niezadowolenie. Bo pojawił się link do Facebooka przy logowaniu? Jeżeli ktoś nie korzysta z FB to nie musi. Sporo osób, w tym klubowiczów jednak tego używa.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 12:59   

sobrus napisał/a:
Bo pojawił się link do Facebooka przy logowaniu?

Gdzie? ;)
Nie... wtyczka do facebooka jest na głównej forum i na stronie. Ot tyle ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 14:40   

MaReK napisał/a:
Ludzie z branży reklamowej są zgodni co do tego, że jeśli chcemy wypromować jakąś markę, produkt czy stronę internetową, najlepiej zrobić to właśnie przez facebook.
MG również tak uważa http://www.mg.co.uk/mg6.html#/?page=PRICING_MG6 :wink:
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 14:40   

Hmm wydawało mi się że widziałem niebieski kwadrat F przy logowaniu.
Teraz jestem w pracy, tu wszystko co zawiera słowo facebook jest blokowane więc nic nie widze.
Ani na stronie ani na forum ;)
 
 
shudder 




Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 84
Skąd: Brzesko/Kraków



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 15:48   

Ja z "fejsa" równiez nie korzystałem długi czas i miałem zamiar nadal nie korzystać, jednak ludzie z mojego roku w szkole założyli tam profil naszego kierunku aby móc wymieniać się różnymi informacjami i newsami więc postanowiłem założyć konto... a później się jakoś potoczyło :D Znajomi, linki, "lubię to" itd. Co kto woli. Jak komuś się to nie podoba to po prostu nie korzysta ;] . Była moda na fotkę.pl, później nk, a teraz jest facebook i tyle. A jeżeli korzystają z tego na prawdę duże firmy i znane osoby to coś w tym musi jednak być.
_________________
Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 16:16   

Nie chodzi o to że przeszkadza sam fejs, a niech sobie tam będzie, przeszkadza to że jest wszędzie, po prostu robi to się natarczywe, gdzie nie wejdziesz ta "efka" jest...

Nawet kupić telefon to i tam to dziadostwo jest (dobrze że da się u mnie to wywalić...), więc jak widać niedługo i na lodówce będzie przycisk "F" który spowoduje ze na koncie fejsa wyświetli się co lubisz mieć w lodówce.

No z tym ostatnim może przesadziłem, ale kto wie...
 
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 16:17   

slax napisał/a:
ale to chyba po prostu taka moda

Tak jak była moda na NK, była ale minęła, tak samo będzie z tym f....coś tam, ważne że nie mija moda na ROVERki.pl ;)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 16:42   

a ja nie miałem NK nie mam tez fejsa... i się z tego ciesze :) wole iść na trening na basen na spacer czy na piwo niż ślęczeć przy kompie w wirtualnym świecie... ze ludziom nie skoda na to czasu...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 17:03   

dobryziom napisał/a:
wole iść na trening na basen na spacer czy na piwo niż ślęczeć przy kompie w wirtualnym świecie... ze ludziom nie skoda na to czasu...
Ja też chodzę na basen, rower, itp, a mam konto na Facebooku. Posiadanie profilu na Facebooku nie musi się równać od razu z siedzeniem tam godzinami lub dniami. :wink:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 18:46   

ADI-mistrzu napisał/a:
przycisk "F" który spowoduje ze na koncie fejsa wyświetli się co lubisz mieć w lodówce. No z tym ostatnim może przesadziłem, ale kto wie...

To wcale nie musi być przesada ;)
Już bowiem są lodówki, które potrafią zrobić zakupy w wirtualnym markecie... więc nie widzę problemu połączyć tego z facebookiem ;)

Jugol napisał/a:
f....coś tam, ważne że nie mija moda na ROVERki.pl ;)

Myślę, że to tak szybko nie minie. To tak, jakby miała minąć moda na google ;)
Tymczasem już od wielu lat słyszy się "spytaj wujka google", "google wie wszystko", itp. itd.

Nasza klasa, grono, goldenline, fotka, były i są portalami społecznościowymi.
Od facebooka i tweetera odróżnia je jedna, magiczna rzecz - ilość zarejestrowanych i aktywnych użytkowników. Gdzieś czytałem, że gdyby facebook był krajem, to byłoby to Państwo 3-cie co do wielkości :) Facebook wcale nie jest nachalny. Stał się popularny przez co idący z duchem przedsiębiorcy chcą go mieć u siebie, stąd "Fka" na każdej możliwej stronie www. Nie oznacza to jednak, że przymusza się kogokolwiek do korzystania z tej usługi.

dobryziom napisał/a:
a ja nie miałem NK nie mam tez fejsa... i się z tego ciesze :)

To na pewno ma jakieś podłoże psychologiczne ;)
Może jest jakiś psycholog na forum, który potrafiłby zanalizować pewne zachowania jednostek w społecznościach internetowych. ROVERki.pl to także społeczność. Tutaj jednak siedzisz, piszesz posty, więc nie szkoda Ci czasu. Ponieważ siedzisz tutaj i komunikujesz się ze wszystkimi nie musisz jeździć na spoty co tydzień :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 19:31   

Cóż, człowiek to zwierzę stadne , więc z założenia będzie dążył do zaistnienia w jakiejś społeczności. A czy to będą portale internetowe czy tradycyjne np. przy piwku, które preferuję :wink: , to już od Niego będzie zależało. Każdy ma jakieś preferencje i potrafi wybierać co dla Niego będzie najlepsze. Trzeba iść trochę z duchem czasu. Facebook nie jest taki zły, a jeśli dzięki niemu Roverki mogą zyskać kolejnych sympatyków, a być może klubowiczów to jestem jak najbardziej za :ok:
_________________
Andrzej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Facebook i ja ;)
wolarz Offtopic 10 Czw Sty 06, 2011 15:59
wolarz
Brak nowych postów [ Ankieta ] Facebook
portal społecznościowy
frediwzl Offtopic 34 Czw Sty 20, 2011 04:15
frediwzl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink